Jakub Kovář – 95,12% úsp. zákroků (39/41 střel)
S konstatováním, že Severstal Čerepovec poráží Avtomobilist Jekatěrinburg se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dne, na shledanou!

Zblokované střely: 8-17
Vyloučení: 2-6
Bodyčeky: 9-12
Vhazování: 38-29
Dnes je dobojováno a Severstal Čerepovec loupí všechny tři body v Uralec aréně, kde poráží domácí Avtomobilist Jekatěrinburg 4:2.

Domácí sice vedli po první třetině 2:1, ale po velmi nepodařené třetině prohrávali již o dva góly. Hlavním hrdinou zápasu však bude Jakub Kovář, který kryl 39 střel soupeře a byl hlavním strůjcem vítězství hostů.

59:52

Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vojtěch Polák – 2 min., krosček).

59:52

Teď přišla střela od modré, kterou Kovář pokryl, ale bude se vylučovat.

59:36

Avtomobilist je v útočném pásmu, ale nedostává se ke střele.

59:17

Domácí tým je bez brankáře a hraje v šesti!

58:59

Hraje se v obranném pásmu domácích, to hostům velmi vyhovuje.

58:36

Jekatěrinburgu se nedaří dostat do útočného pásma! O vítězi je asi rozhodnuto.

58:12

Severstal znova vyhazuje puk do středního pásma.

57:48

Teď už jsou to však domácí, kdo útočí. Střela Buchteleho ale skončila vedle a doklouzala až na druhou stranu hřiště.

57:09

Severstal znova dokázal dostat hru za druhou stranu hřiště a ušetřil tak další porci času.

56:29

Puk opět za domácí svatyní. Hosté toto oslabení zahráli skvěle.

55:58

Další vyhození, domácím tato přesilová hra hrozivě nevychází.

55:40

Hostům se podařilo vyhodit a získat cenné vteřinky!

54:57

Vovčenko oslabil svůj tým, který čekají perné chvilky. Domácí jsou nastěhování v útočné třetině a kombinují kolem Kovářovi branky.

54:31

Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., podražení).

2:4

Branky a nahrávky: 2. Andersén (Tičar, Česalin), 19. Buchtele (Alexej Vasilevskij) – 15. Vovčenko (Trubačjov, Truňov), 29. Jevsejenkov (Stasenko, Sitnikov), 29. Truňov (Vovčenko), 40. Monachov (Wilson)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Sochatskij) – Andersén, Alexej Vasilevskij, Timašov, Turbin, Kivistö, Megalinskij, Žuravljov – Česalin, Tičar, Buchtele – Torčeňuk, Garejev, Monja – Simakov, Golyšev, Koukal – R. Berdnikov, Rassejkin, Levickij – Mingalejev.

Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Wilson, Masuhr, Stasenko, Jevsejenkov, Kudako, Sizov, Chochlov – Kagarlickij, P. Černov, V. Polák – Skorochodov, Sitnikov, Magogin – Trubačjov, Vovčenko, Truňov – Kazakovcev, Karlin, Mons – Monachov.

Rozhodčí: Komarov, Morozov – Misyur, Yakov

01:38 JEK 1:0 Andersén (Tičar, Česalin)
07:20 CER 2 Stasenko, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
14:37 CER 1:1 Vovčenko (Trubačjov, Truňov)
17:07 CER 2 Truňov, nesportovní chování
18:54 JEK 2:1 Buchtele (Alexej Vasilevskij)