21.09.2016, 18:30 • Arena Riga • Jan Volf

Tipsport: 3.51 4.1 1.87 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já děkuji za pozornost, přeji pěkný zbytek středy a příště se těším na počtenou! (21:00:28)
Československá stopa

Jakub Sedláček – Do zápasu nenastoupil.

Dominik Furch – 40 zásahů, 60 minut odchytáno, výhra, 1 obdržený gól, úspěšnost zásahů: 97,56 %.
Statistiky zápasu

Střely na branku: 41 – 16

Vyloučení: 4 – 6

Využité přesilové hry: 0 – 0

Vyhraná buly: 31 – 35
Na to jaký je rozdíl v tabulce obou týmů, tak jsme viděli pěkné napínavé utkání. Skóre otevřeli domácí, avšak ani ne o minutu později Omsk srovnal. Ve druhé části navíc ještě přidal druhý gól Andrej Kutějkin. Vedení 2:1 už pak hosté udrželi v takovém úsporném režimu. Dopředu se nehnali, ale defenzívu zvládali. Když se Riga neprosadila ani v šesti, musela sklopit hlavu a přijmout prohru o gól. Žádný bod, ale lepší předvedená hra než v minulých utkáních. Prohra o gól s vedoucím týmem Východní konference není ostuda. Teď záleží na tom, jak s tím Riga naloží a jak se ukáže v dalších zápasech.

58:00

Omsk pečlivě brání, Riga ani v početní převaze nemá protihru na Avangard.

56:45

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexandr Kučerjavenko – 2 min.).
Oddechový čas pro domácí.

56:21

Omsk se jen brání posledních několik desítek vteřin.

55:34

Pavlovsův nájezd na českého brankáře. Furch si však povyjel, letící puk přikryl a Pavlovsovi znemožnil cokoliv udělat.

54:55

Teď má Furch hodně práce, zatím ale odolává.

54:15

Tlak domácích nekončí ani po přesilovce. Riga stále navezená v pásmu svého dnešního soka. To je kolotoč.

53:48

1:2

Branky a nahrávky: 25. Gillies (Indrašis, Galvinš) – 26. Pestuško (Kučerjavenko, Fajzullin), 31. Kutějkin (Zubov)

Dinamo Riga: Kalninš (Sedláček) – Cibulskis, Galvinš, Jerofejevs, Mullen, Zile, K. Redlihs, J. Redlihs – Darzinš, Sestito, Indrašis – Shugg, Sčastlivyj, Gillies – M. Redlihs, Jelisejevs, Pavlovs – Skvorcovs, Saulietis, Meija.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Děrvuk, J. Medveděv, Gustafsson, Lisov, Kulik, Kutějkin, V. Vasiljev, Minejev – Roy, Pjanov, Pěrežogin – Zubov, I. Michejev, Burdasov – Kučerjavenko, Pestuško, Fajzullin – Juňkov, Lauta, Fiščenko.

Rozhodčí: Lavrentěv, Buturlin – Kučava, Novikov

08:56 OMS 2 Kulik, hákování
13:25 RIG 2 Sčastlivyj, podražení
19:42 OMS 2 Pestuško, podražení
19:50 RIG 2 Indrašis, nedovolené bránění
24:21 RIG 1:0 Gillies (Indrašis, Galvinš)
25:31 OMS 1:1 Pestuško (Kučerjavenko, Fajzullin)