konec (4:2, 1:0, 0:1)

02.09.2016, 18:00 • Minsk Arena (Minsk) • Skupina D

Tipsport: 1.04 18.0 29.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tímto příspěvkem se s vámi loučím a u dalšího přenosu, na počtenou. (20:33:10)
Máme tady konec dnešního zápasu, ve kterém Bělorusko vyhrálo 5:3. Začátek první třetiny nebyl z jejich strany nějak výborný, Poláci se dostali do dvoubrankového vedení, které drželi do 14. minuty. Poté přišly běloruské přesilovky a tři branky v rozmezí tří minut. Sladkou tečkou za obratem v první třetině udělal Andrej Stas. Následující dvě třetiny byly už více vyrovnanější. Ve druhé i ve třetí třetině jsme viděli pouze jednu branku.

Co nám tento výsledek říká?
Dánsko s Polskem už nemají žádnou šanci postoupit. Jejich nedělní duel bude takový zápas o bronz. Naopak výborný hokej můžeme čekat od zápasu Slovinsko – Bělorusko. Vítěz tohoto utkání si zajistí letenku na olympijské hry do Pchjongčchangu.

59:45

Zápas se už dohrává, Polsko je smířené s druhou porážkou.

59:15

Polsko právě vstřelilo branku!
Poláci si připisují využitou přesilovku! Po výborné kombinaci se puk dostal k BARTLOMIEJI POCIECHOVI, který propálil běloruského brankáře. Asistence: Mateusz Bryk, Patryk Wronka

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:30

Poláci mají k dispozici přesilovou hru. Bude to snad malý náznak nějakého zázraku?

58:30

Vyloučení v týmu Bělorusko (Graborenko – 2 min., nedovolené bránění).

58:14

Polsku se konec blíží. Vypadá to, že i druhý zápas prohrají.

57:05

Rychle odehrát puk musí běloruský brankář. Míse byla splněna, puk mají stále domácí.

56:27

Polsko na malou chvíli drželo útočné pásmo, poté však přišla nepovedená přihrávka a puk už byl ve středním pásmu.

55:39

Konec zápasu je za dveřmi, hra je opět přerušena. Tentokrát se bude vhazovat před běloruskou brankou.

55:24

Bělorusko předvádí výborné napadání, Poláci mají problémy s rozehrávkou. Řeší to až polský brankář, který puk ukrývá ve výstroji. Vhazovat se bude před jeho brankou.

54:42

Z nadějné polské šance je brejk domácích. Platt v samostaném úniku trefil břevno.

54:35

Další přerušení, tentokrát ofsajd na druhé straně, ve kterém se ocitnul Wronka.

54:22

Oddechový čas pro hosty.

54:22

Kitarov se ocitnul v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:00

Koluszova střela míří nad brankou, to byla zajímavá šance ke snížení.

53:40

Dvě velké šance Běloruska. V té první byl Stas, který si položil brankáře a mohl zakončovat do odkryté části branky, jenže netrefil. V té druhé šanci byl Andrej Kosticyn, jeho střela byla zblokována.

5:3

Branky a nahrávky: 14. Bailen (Stěpanov, Kosticyn), 16. Stěpanov (Kosticyn, Bailen), 17. Graborenko (Stas, Kosticyn), 20. Stas (Linglet, Platt), 39. Kosticyn (Kosticyn, Gavrus) – 6. Bychawski (Wajda), 9. Chmielewski (Pasiut, Lopuski), 60. Pociecha (Bryk, Wronka)

Bělorusko: Lalande (11. Karnauchov) – Stasenko, Lisovets, Gotovets, Bailen, Jevenko, Graborenko, Khenkel – Kosticyn A., Kosticyn S. (A), Gavrus – Platt, Stas (C), Linglet – Kulakov (A), Stepanov, Kovyršin – Pavlovič, Kitarov, Lopačuk, Volkov Trenér: Dave Lewis

Polsko: Radziszewski (Odrobny) – Borzecki, Bychawski, Dronia, Rompkowski, Pociecha, Bryk, Ciura, Wajda – Zapala (A), Malasinski, Kolusz (C) – Chmielewski, Pasut (A), Lopuski – Wronka, Dziubinski, Bepierszcz – Urbanowicz, Kalinowski, Cichy Trenér: Jacek Plachta

Rozhodčí: S. Fonselius, D. Piechaczek – J. Ivanov, A. Semjonov

03:25 POL 2 Bychawski, držení protihráče
05:37 POL 0:1 Bychawski (Wajda)
08:59 POL 0:2 Chmielewski (Pasiut, Lopuski)
13:02 BLR 2 Dziubinski, hákování
13:52 BLR 1:2 Bailen (Stěpanov, Kosticyn)