Hokejová Liga mistrů

TPS Turku – Bílí Tygři Liberec

3:1

konec (2:0, 1:1, 0:0)

02.09.2016, 18:00 • HK Areena, Turku (FIN) • Skupina H • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 1.75 4.8 3.26 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Bílí Tygři bojovali v Turku jako praví tygři, ani tentokrát to ovšem na zisk bodů nestačilo. Domácí dali v první třetině českému mistrovi lekci z produktivity, když ze tří šancí dvě proměnili. Základ vítězství TPS položili v první třetině Jasper Lindsten a Dave Spina. Vladimír Svačina sice v úvodu druhé části využil přesilovou hru, jenže hned vzápětí na opačné straně pohřbil naděje Liberce Jesse Dudas. Bílí Tygři v bojovném utkání nestačili na TPS Turku a o jejich účasti v playoff rozhodne poslední duel na ledě Lorenskogu. Konečný výsledek. TPS Turku 3 Bílí Tygři Liberec 1. (20:35:30)

60:00

Vyloučení v týmu TPS Turku (Elias Karvonen – 2 min., hákování).

59:43

Lukas Derner zachytil na pravém křídle vyhození TPS Turku a od modré čáry napřáhl ke tvrdé střele, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány, kde ji Georgijev vyrazil!

59:16

Do konce utkání zbývá odehrát 44 sekund a TPS Turku se marně snaží zacílit do prázdné brány, zatímco Liberec na opačné straně vstřelit kontaktní gól.

58:28

Liberec se na levém křídle dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám, žádný z nich ale na překonání Georgijeva nestačila.

57:47

Liberec vybojoval útočné pásmo a jeho klec zůstává prázdná!

57:22

Klec Liberce zůstala prázdná a Roman Will sleduje zbytek utkání z lavičky. Málem viděl gól TPS Turku, kotouč ale mířil vedle levé tyče a navíc byl příliš pomalý, takže z toho nebylo zakázané uvolnění.

57:11

Bílí Tygři Liberec si po střele z levého křídla a dalším spolehlivém zákroku Georgijeva vyžádali oddechový čas.

56:58

Stránský pěkně vypálil z pravého kruhu pro vhazování na přední tyč, jenže Georgijev byl u ní včas a jeho střelu ukryl v lapačce.

55:23

„Budeme to hrát po čtvercích a půjdeme do brány. Téměř pět minut máme na to, abychom vstřelili gól a poté zkusili powerplay,“ udílel pokyny v závěru zápasu Pešán.

55:23

Do konce utkání zbývá odehrát necelých pět minut a je tu poslední powerbreak, před nímž hráči Liberci šli dobře do brány, pozorný Georgijev ale vyražený puk rychle zmrazil na ledě lapačkou.

54:01

Možná si říkáte, kde jsou popisky vážných brankových příležitostí, jenže těch v tomto bojovném utkání příliš nebylo, přesto jsme se dočkali čtyř gólů a ještě nějaký věřme přijde.

53:36

Přitom ve hře pět na pět jsou svěřenci trenéra Pešána domácímu TPS Turku více než vyrovnaným soupeřem.

52:51

Pokud dnes na něco Liberec doplatil, tak jsou to fauly. Bílí Tygři se kolikrát hloupě nechali vyloučit a sebralo jim to spousty sil.

51:39

Ve Finsku se po delší odmlce kvůli udělení trestu opět hraje a domácí hokejisté mají k dispozici další přesilovou hru.

51:14

Vyloučení v týmu TPS Turku (Elias Karvonen – 2 min., hrubost).

51:14

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Branko Radivojevič – 2 min., naražení zezadu + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

3:1

Branky a nahrávky: 5. Lindsten (Forsstrom), 16. Spina (TS), 26. Dudas (Spina, Karvonen) – 25. Svačina (Bulíř)

TPS Turku: Georgijev (Setänen) – Tallinder, Keskitalo, Dudas, Reunanen, Forström, Eronen, Kojo, Berger – Perrin, Kallio Thorell – Spina, Ahtola, Karvonen – Virta, Vähätalo, Lindsten – Virtanen, Siiki, Taavitsainen.

Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek, Plutnar – Svačina, Bulíř, Radivojevič – Jelínek, Bartovič, Vantuch – Vlach, Bližnák, Stránský – Ordoš, Mikyska, Špaček.

Rozhodčí: Soren Persson (SWE), Jari Suorsa (FIN) – Markus Hagerstrom (FIN), Daniel Osterholm (FIN)

04:50 TPS 1:0 Lindsten (Forsstrom)
15:41 LIB TS Vitásek
15:41 TPS 2:0 Spina (TS)
23:29 TPS 2 Eronen, držení protihráče
24:26 LIB 2:1 Svačina (Bulíř)
25:57 TPS 3:1 Dudas (Spina, Karvonen)
29:38 TPS 2 Tallinder, napadení
33:24 TPS 2 Perrin, sekání