Vítěz: M. J. Ta Louová (CIV)
konec
15.08.2016, 14:35 • Estádio Olímpico João Havelange • Vojtěch Tůma
200 m - rozběhy (ženy)
Vítěz: M. J. Ta Louová (CIV)
konec
Rozhodčí:
Diváci:
Skok do výšky - kvalifikace (muži) 01:30
400 m - semifinále (ženy) 01:35
Trojskok - finále (ženy) 01:55
100 m - semifinále (muži) 02:00
1 500 m - semifinále (ženy) 02:30
400 m - finále (muži) 03:00
100 m - finále (muži) 03:25
Trojskok - kvalifikace (muži) 14:30
200 m - rozběhy (ženy) 14:35
3 000 m překážek - rozběhy (muži) 15:25
Hod kladivem - finále (ženy) 15:40
3 000 m překážek - finále (ženy) 16:15
400 m překážek - rozběhy (muži) 16:35
Do 64 kg - odpolední předkola (muži) *23:45
Do 81 kg - odpolední čtvrtfinále (muži) 00:45
Do 60 kg - dopolední čtvrtfinále (ženy) 16:00
Do 52 kg - dopolední předkola (muži) 16:30
Do 69 kg - dopolední semifinále (muži) 17:30
Do 75 kg - dopolední předkola (muži) 17:55
Do 60 kg - odpolední čtvrtfinále (ženy) 22:00
Do 52 kg - odpolední předkola (muži) 22:30
Do 69 kg - odpolední semifinále (muži) 23:30
Do 75 kg - odpolední předkola (muži) 23:45
Sprint - 1/16 a opravy (ženy) *22:18
Omnium - stíhačka na 4 km (muži) *22:58
Omnium - vyřazovací závod (muži) 00:15
Sprint - 1/8 a opravy (ženy) 15:00
Omnium - kilometrová časovka (muži) 15:21
Omnium - 10 km (ženy) 15:59
Omnium - flying lap (muži) 21:00
Sprint - 9. - 12. místo (ženy) 21:26
Omnium - stíhačka na 3 km (ženy) 21:30
Omnium - bodovací závod na 40 km (muži) 22:23
Omnium - vyřazovací závod (ženy) 23:22
1. Marie-Josee Ta Louová (CIV) – 22,31 Q
2. Deajah Stevensová (USA) – 22,45 Q
3. Tori Bowieová (USA) – 22,47 Q
4. Michelle-Lee Ahyeová (TTO) – 22,50 Q
5. Dafne Schippersová (NED) – 22,51 Q
6. Murielle Ahouréová (CIV) – 22,52 Q
7. Ivet Lalovová-Colliová (BUL) – 22,61 Q
8. Jenna Prandiniová (USA) – 22,62 Q
9. Elaine Thompsonová (JAM) – 22,63 Q
10. Natalia Pohrebňaková (UKR) – 22,64 Q
11. Ella Nelsonová (AUS) – 22,66 Q
12. Jodie Williamsová (GBR) – 22,69 q
13. Blessing Okagbareová (NGR) – 22,71 Q
14. Edidiong Ofonime Odiongová (BRN) – 22,74 Q
15. Dina Asherová-Smithová (GBR) – 22,77 Q
16. Simone Faceyová (JAM) – 22,78 Q
16. Semoy Hackettová (TTO) – 22,78 Q
16. Mujinga Kambundjiová (SUI) – 22,78 q
19. Crystal Emmanuelová (CAN) – 22,80 q
19. Gina Lückenkemperová (GER) – 22,80 q
21. Lisa Mayerová (GER) – 22,86 Q
22. Nercely Sotová (VEN) – 22,89 Q
23. Tynia Gaitherová (BAH) – 22,90 q
24. Ángela Tenoriová (ECU) – 22,94 q
9
1. Edidiong Ofonime Odiongová 22,74 Q
2. Semoy Hakettová (TTO) 22,78 Q
3. Veronica Campbellová-Brownová (JAM) 22,97
4. Olga Safronovová (KAZ) 23,29
5. Ashley Kellyová (IVB) 23,61
6. Tameka Williamsová (SKN) 23,61
7. Sabina Veitová (SLO) 23,75
8. Kristina Pronženková (TJK) 25,53
9
9
9
8
1. Tori Bowieová (USA) 22,47 Q
2. Murielle Ahouréová (CIV) 22,52 Q
3. Mujinga Kambundjiová (SUI) 22,78
4. Nadine Gonská (GER) 23,03
5. Eleni Artymataová (CYP) 23,27
6. Arialis Gandullaová (CUB) 23,41
7. Brenessa Thompsonová (GUY) 23,65
8. Abdul Rahim Maizurahová (BRU) 28,02
8
8
7
1. Ivet Lalovová-Colliová (BUL) 22,61 Q
2. Ella Nelsonová (AUS) 22,66 Q
3. Jodie Williamsová (GBR) 22,69
4. Lorene Bazolová (POR) 23,01
5. Chisato Fukušimová (JPN) 23,21
6. Laverne Jonesová-Ferrettová (ISV) 23,35
7. Vitória Cristina Rosaová (BRA) 23,35
8. Sheniqua Fergusonová (BAH) 23,62
7
7
6
1. Deajah Stevensová (USA) 22,45 Q
2. Nercely Sotová (VEN) 22,89 Q
3. Jamile Samuelová (NED) 23,04
4. Ramona Papaioannouová (CYP) 23,10
5. Jelizaveta Bryzginová (UKR) 23,28
6. Nigina Šaripovová (UZB) 23,33
7. Viktoriya Zyabkinová (UKR) 23,34
8. Najima Parveenová (PAK) 26,11
6
6
5
1. Blessing Okagbareová (NGR) 22,71 Q
2. Dina Asherová-Smithová (GBR) 22,77 Q
3. Anthonique Strachanová (BAH) 22,96
4. Tessa van Schagenová (NED) 23,41
5. Gina Bassová (GAM) 23,43
6. Srabani Nandaová (IND) 23,58
7. Aurélie Alcindorová (MRI) 24,55
8. Gayane Chiloyanová (ARM) 25,03
5
5
4
1. Marie-Josee Ta Louová (CIV) 22,31 Q
2. Elaine Thompsonová (JAM) 22,63 Q
3. Gina Lückenkemperová (GER) 22,80
4. Maria Belimpasakiová (GRE) 23,19
5. Justine Palframanová (RSA) 23,33
6. Jante Amponsahová (GHA) 23,67
7. Diana Chubeseryanová (ARM) 25,16
8. Marget Hassanová (SSD) 26,99
4
4
3
1. Michelle-Lee Ahyeová (TTO) 22,50 Q
2. Simone Faceyová (JAM) 22,78 Q
3. Kauiza Venanciová (BRA) 23,06
4. Alyssa Conleyová (RSA) 23,17
5. Isidora Jiménezová (CHI) 23,29
6. Estela Garcíová (ESP) 23,43
7. Natalia Strohovová (UKR) 23,69
8. Jelena Rjabovová (TKM) 25,45
3
3
2
1. Jenna Prandiniová (USA) 22,62 Q
2. Lisa Mayerová (GER) 22,86 Q
3. Tynia Gaitherová (BAH) 22,90
4. Ángela Tenoriová (ECU) 22,94
5. Celiangeli Moralesová (PUR) 23,00
6. Gloria Hooperová (ITA) 23,05
7. Mariely Sánchezová (DOM) 23,39
8. Cynthia Bolingová (BEL) 23,98
2
2
1
1. Dafne Schippersová (NED) 22,51 Q
2. Natalia Pohrebňaková (UKR) 22.64 Q
3. Crystal Emmanuelová (CAN) 22,80
4. Anna Kielbasińská (POL) 22,95
5. Reyare Thomasová (TTO) 22,97
6. Maja Mihalinecová (SLO) 23,38
7. Olivia Borléeová (BEL) 23,53
8. Afa Ismailová (MDV) 24,96
1
1
Závodnic se sice do dvoustovky přihlásilo ohromné množství, postupový klíč ale zůstává stejný, jako u většiny ostatních disciplín. Do semifinále přímo postupují dvě nejlepší závodnice z každého rozběhu, konečnou čtyřiadvacítku pak doplní šest běžkyň s nejrychlejším časem.
Rozběh 1
Maja Mihalinecová (SLO)
Reyare Thomasová (TTO)
Olivia Borléeová (BEL)
Dafne Schippersová (NED)
Anna Kielbasińská (POL)
Crystal Emmanuelová (CAN)
Natalia Pohrebňaková (UKR)
Afa Ismailová (MDV)
Rozběh 2
Jenna Prandiniová (USA)
Gloria Hooperová (ITA)
Celiangeli Moralesová (PUR)
Cynthia Bolingová (BEL)
Ángela Tenoriová (ECU)
Tynia Gaitherová (BAH)
Lisa Mayerová (GER)
Mariely Sánchezová (DOM)
Rozběh 3
Isidora Jiménezová (CHI)
Estela Garcíová (ESP)
Michelle-Lee Ahyeová (TTO)
Alyssa Conleyová (RSA)
Simone Faceyová (JAM)
Jelena Rjabovová (TKM)
Natalia Strohovová (UKR)
Kauiza Venanciová (BRA)
Rozběh 4
Janet Amponsahová (GHA)
Maria Belimpasakiová (GRE)
Gina Lückenkemperová (GER)
Elaine Thompsonová (JAM)
Marget Hassanová (SSD)
Justine Palframanová (RSA)
Marie-Josee Ta Louová (CIV)
Diana Chubeseryanová (ARM)
Rozběh 5
Anthonique Strachanová (BAH)
Gina Bassová (GAM)
Gayane Chiloyanová (ARM)
Blessing Okagbareová (NGR)
Aurélie Alcindorová (MRI)
Srabani Nandaová (IND)
Dina Asherová-Smithová (GBR)
Tessa van Schagenová (NED)
Rozběh 6
Jelizaveta Bryzginová (UKR)
Jamile Samuelová (NED)
Najima Parveenová (PAK)
Nercely Sotová (VEN)
Ramona Papaioannouová (CYP)
Viktoriya Zyabkinová (KAZ)
Deajah Stevensová (USA)
Nigina Šaripovová (UZB)
Rozběh 7
Lorène Bazolová (POR)
Vitória Cristina Rosaová (BRA)
Ella Nelsonová (NZL)
Jodie Williamsová (GBR)
Laverne Jonesová-Ferretteová (ISV)
Ivet Lalovová-Colliová (BUL)
Sheniqua Fergusonová (BAH)
Chisato Fukušimová (JPN)
Rozběh 8
Nadine Gonskaová (GER)
Arialis Gandullaová (CUB)
Mujinga Kambundjiová (SUI)
Abdul Rahim Maizurahová (BRU)
Eleni Artymataová (CYP)
Murielle Ahouréová (CIV)
Brenessa Thompsonová (GUY)
Tori Bowieová (USA)
Rozběh 9
Semoy Hackettová (TTO)
Sabina Veitová (SLO)
Edidiong Ofonime Odiongová (BRN)
Tameka Williamsová (SKN)
Kristina Pronženková (TJK)
Veronica Campbellová-Brownová (JAM)
Ashley Kellyová (IVB)
Olga Safronovová (KAZ)
I v Riu se dá očekávat souboj mezi dvěma atletickými velmocemi, tedy Spojenými státy americkými a Jamajkou. První zmíněná země se bude muset spolehnout hlavně na Tori Bowieovou, úřadující olympijská šampionka Felixová se totiž bude koncentrovat výhradně na čtyřistametrovou trať. Jamajčankám zase bude chybět Fraserová-Priceová, více než statně ji ale hodlá zastoupil Elaine Thompsonová, vítězka nejkratšího sprintu v Riu. Hlavní adeptkou na narušení dominance těchto dvou států je určitě Nizozemka Dafne Schippersová, vedoucí žena letošních tabulek na této trati v norském Oslu zaběhla výborný čas 21.93.
Na minulých Olympijských hrách, které se v roce 2012 konaly v anglickém Londýně, se jednalo výhradně o souboj amerických sprinterek s těmi jamajskými. Finále nabídlo opravdu strhující podívanou, díky výbornému času 21,88 se z vítězství a jednoho z největších úspěchů své kariéry mohla radovat Američanka Allyson Felixová. Nový osobní rekord stačil Shelly-Ann Fraserové „jen“ na stříbro, třetí doběhla Carmelita Jeterová.