Vítěz: U. Bolt (JAM)
konec
15.08.2016, 03:25 • Olympijský stadion, Rio de Janeiro, Brazílie • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)
100 m - finále (muži)
Vítěz: U. Bolt (JAM)
konec
Rozhodčí:
Diváci:
Skok do výšky - kvalifikace (muži) 01:30
400 m - semifinále (ženy) 01:35
Trojskok - finále (ženy) 01:55
100 m - semifinále (muži) 02:00
1 500 m - semifinále (ženy) 02:30
400 m - finále (muži) 03:00
100 m - finále (muži) 03:25
Trojskok - kvalifikace (muži) 14:30
200 m - rozběhy (ženy) 14:35
3 000 m překážek - rozběhy (muži) 15:25
Hod kladivem - finále (ženy) 15:40
3 000 m překážek - finále (ženy) 16:15
400 m překážek - rozběhy (muži) 16:35
Do 64 kg - odpolední předkola (muži) *23:45
Do 81 kg - odpolední čtvrtfinále (muži) 00:45
Do 60 kg - dopolední čtvrtfinále (ženy) 16:00
Do 52 kg - dopolední předkola (muži) 16:30
Do 69 kg - dopolední semifinále (muži) 17:30
Do 75 kg - dopolední předkola (muži) 17:55
Do 60 kg - odpolední čtvrtfinále (ženy) 22:00
Do 52 kg - odpolední předkola (muži) 22:30
Do 69 kg - odpolední semifinále (muži) 23:30
Do 75 kg - odpolední předkola (muži) 23:45
Sprint - 1/16 a opravy (ženy) *22:18
Omnium - stíhačka na 4 km (muži) *22:58
Omnium - vyřazovací závod (muži) 00:15
Sprint - 1/8 a opravy (ženy) 15:00
Omnium - kilometrová časovka (muži) 15:21
Omnium - 10 km (ženy) 15:59
Omnium - flying lap (muži) 21:00
Sprint - 9. - 12. místo (ženy) 21:26
Omnium - stíhačka na 3 km (ženy) 21:30
Omnium - bodovací závod na 40 km (muži) 22:23
Omnium - vyřazovací závod (ženy) 23:22
Dvě legendy tohoto brazilského večera. Trojnásobný olympijský vítěz na 100 metrů Usain Bolt a nový světový rekordman na 400 metrů - Wayde van Niekerk
Usain Bolt - olympijský vítěz v Riu na 100 metrů mužů
Tradiční oslava Usaina Bolta
2. Justin Gatlin (USA) 9,89
3. Andre De Grasse (CAN) 9,91 PB
4. Yohan Blake (JAM) 9,93 SB
5. Akani Simbine (RSA) 9,94
6. Ben Youssef Meité (CIV) 9,96
7. Jimmy Vicaut (FRA) 10,04
8. Trayvon Bromell (USA) 10,06
Závěr Usaina Bolta, radostné bouchnutí pěstí do prsou
Usain Bolt je prostě fenomenální. Hravě smazal náskok Justina Gatlina a potřetí za sebou vyhrává mužskou olympijskou stovku
Zakleknutí do bloků
Přichází hvězda největší - Usain Bolt
Příchod osmičky sprinterů na stadion
Trayvon Bromwell (USA) – dráha č. 2
Akani Simbine (RSA) – 3
Justin Gatlin (USA) – 4
Jimmy Vicaut (FRA) – 5
Usain Bolt (JAM) – 6
Andre De Grasse (CAN) – 7
Ben Youssef Meite (CIV) – 8
Yohan Blake (JAM) – 9
Usain Bolt zaběhl ze všech sprinterů nejrychlejší semifinále (9,86), což byl navíc jeho nejlepší výkon sezony
1. Usain Bolt (JAM) 9,86
2. Andre De Grasse (CAN) 9,92
3. Justin Gatlin (USA) 9,94
4. Jimmy Vicaut (FRA) 9,95
5. Ben Youssef Meite (CIV) 9,97
6. Akani Simbine (RSA) 9,98
7. Yohan Blake (JAM) 10,01
8. Trayvon Bromwell (USA) 10,01.