Velká Británie - Nový Zéland

2:2

07.08.2016, 22:00 • Skupina A • MCh

60:00

Zápas nám skončil. Vítěze jsem v tomhle utkání nepoznali. Oba týmy si tak do tabulky připíšou stejný počet bodů za remízu 2-2. (23:31:36)

59:20

Hráči Nového Zélandu jsou teď u míčku a snaží se v samém závěru rozhodnout.

58:01

Probíhají nám poslední dvě minuty utkání.

57:01

Hráči nám hromadně vystřídali.

55:01

Do konce utkání nám už zbývá posledních pět minut a zatím máme stále nerozhodnutý stav 2-2.

54:42

Russelovu střelu brankář zneškodnil.

54:28

Rohový úder pro Nový Zéland.

53:23

Gleghorne střelu i tentokráte dokázal brankář zneškodnit.

53:18

Rohový úder pro Velkou Británii.

51:30

Rychlý protiútok Nového Zélandu končí nepřesnou přihrávkou. Míček byl ale tečován. U míčku tak hráči v černém zůstanou.

50:35

Gleghorneho střelu brankář dokázal zneškodnit.

50:30

50:09

Hoare viděl zelenou kartu a půjde si odpočinout na dvě minuty.

50:01

Se střelou Jennesse si brankář poradil.

50:01

Do konce utkání nám zbývá deset minut. Stav je zatím nerozhodný 2-2.

48:50

Hraje se nám nahoru – dolů. Jediné co tomu ale chybí je nějaké to zakončení, nějaká ta střela.

47:10

Obrovský závar před bránou Velké Británie, který nakonec končí útočným faulem.

45:20

V úvodu poslední čtvrtiny nám oba týmy prostřídaly.

45:01

Čtvrtá čtvrtina nám právě odstartovala.

45:00

Třetí čtvrtina nám před malou chvíli skončila. Gól jsme v ní neviděli.

44:01

Probíhá poslední minuta třetí čtvrtiny.

42:50

Z této standardní situace se hráči ve červeném nedokázali prosadit.

42:42

42:42

Střelu Mantella brankáře soupeře pokryl.

41:20

Hráči Nového Zélandu drží míček na polovině Velké Británie a snaží se dopředu prosadit postupným útokem.

39:40

Jedinou činností ve třetí čtvrtině můžeme zatím sledovat je střídání hráčů. Na hřišti se zatím v této části nic vážného neudálo.

38:20

Série nepřesností na obou stranách nám pokračuje.

35:00

Hráči Velké Británie si teď počínali proti pravidlům a přišli tak o míček.

33:50

Máme za sebou skoro první čtyři minuty třetí čtvrtiny a zatím jsme v této části ještě neviděli žádnou šanci.

32:10

Úvod třetí čtvrtiny je zatím plný nepřesností.

30:30

Hráči Velké Británie si pomohli útočným faulem a přišli tak o míček.

26:56

Přesilovou hru Velká Británie nevyužila.

24:56

Coughlan vidí zelenou kartu.

24:56

Velká Británie právě vstřelila branku:
Skvělou dorážkou u tyče se prosazuje nikým nehlídaný BARRY MIDDLETON.

24:40

Série nepřesností na jedné či druhé straně nám teď stále pokračuje. Už dlouho jsme neviděli žádnou vážnou šanci.

22:10

Nyní se nám hraje převážně ve středu hrací plochy, bez šancí na jedné či druhé straně.

20:20

Nepřesná střela hráčů Nového Zélandu, po kterém míček končí v zázemí. Velká Británie tak bude rozehrávat od vlastní brány.

19:30

Hráči Nového Zélandu jsou teď aktivnější a mají míček častěji pod kontrolou.

18:40

Nový Zéland právě vstřelil branku:
Nový Zéland otáčí vývoj utkání. Střelou do protipohybu brankáře k levé tyči se prosazuje HAYDEN PHILLIPS.

13:18

Nový Zéland kompletní. Archibald se vrátil na hřiště.

13:06

Nový Zéland vyrovnal v oslabení. Prosadit se dokázal přesnou střelou KANE RUSSELL.

12:30

Pomohli si teď ale nedovoleným zákrokem a přišli tak o míček.

12:05

Hráči Velké Británie se snaží prosadit v přesilové hře kombinační hrou.

11:18

Archibald uviděl zelenou kartu. Velká Británie bude hrát přesilovou hru.

09:30

Povedená akce hráčů v červeném, kterou dokázal vytěsnit brankář Manchester. Následnou dorážku ale zastavují rozhodčí pro provinění proti pravidlům.

08:30

Proti pravidlům si ale pomohli hned vzápětí i hráči Nového Zélandu.

08:00

Útočný faul hráčů Velké Británie, kteří napálili míček soupeři do obličeje.

07:18

Velká Británie kompletní.

07:02

Woodsovu střelu brankář dokázal zneškodnit.

06:57

06:46

Střelu Jennessa brankář kryje.

05:30

Nový Zeland se teď drží s míčkem před bránou Velké Británie. Zatím se ale jeho hráči nedokážou prosadit.

05:03

Zelená karta pro Lewerse.

05:00

Nepřesná přihrávka hráčů Velké Británie. K míčku se tak dostanou jejich soupeři.

04:10

Aktivnější jsou zatím hráči Velké Británie, kteří drží míček častěji na svých hokejkách.

02:59

Jasksonovu střelu brankář soupeř kryl.

02:57

01:55

Británie se ujímá vedení. Skvělým důrazem před bránou Nového Zélandu se prosazuje úvodní brankou DAVID CONDON.

00:28

Hráči Velké Británie si pomohli faulem. K míčku se tak mohou dostat hráči Nového Zélandu.

00:01

Zápas nám právě začal.
Za sebou máme i hymny obou týmů. Nyní už nám nic nebrání tomu, aby zápas začal.
Aktéři nám nastupují právě na palubovku.
Hlasatel ohlašuje nastupující sestavy obou týmů.
Aktuální počasí z místa dění. Příjemných 23 stupňů, jasno.

Velká Británie: Pinner – Ames, Jackson, Martin, Hoare, Ward, Middleton (C), Condon, Lewers, Catlin, Fox
Náhradníci: Weir, Mantell, Gleghorne, Dixon, Sloan

Nový Zéland: Manchester – Coughlan, Woods, Russell, Tarrant, Mcaleese – Archibald – Wilson, Inglis, Hilton, Child (C).
Náhradníci: Shaw – Panchia, Phillips, Jenness, Neal.
Oba týmy mají za sebou na turnaji jeden zápas, který odehrály v sobotu. Velká Británie nestačila na Belgii, s kterou prohrála 1:4. Nový Zéland prohrál s Austrálii 1:2. Ani jeden z týmu tak nezvítězil a dnes se budou jistě chtít pokusit o reparát.
Mužský pozemní hokej se poprvé na olympiádě hrál v roce 1908 v Londýně. V RIU se pozemní hokejisté utkají na olympiádě už po třiadvacáté. Nejúspěšnějším týmem v této disciplíně je Indie, která získala celkem pět zlatých medailí. V posledních dvou letních olympijských hrách ale zvítězili Němci, kteří tak budou letos bojovat o završení hattricku a vyrovnání pěti zlatých medailí Indů.
Všem sportovním fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z olympijského turnaje v mužském pozemním hokeji. Od nedělní desáté večerní se můžeme těšit na utkání mezi výběry Velké Británie a Nového Zelandu, kterým vás provede Michal Chadim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 22:00.