07.08.2016, 19:00 • Adam Lacek (@laci_17)

Osmifinále – Gruzie, Ukrajina, Brazílie, Kolumbie

Finále:

Jižní Korea – Rusko 5:1
(58:49, 55:51, 51:51)

Je konec, zlaté medaile putují podle předpokladů do Jižní Koreje, která prošla soutěží hladce a ve finále smetla Rusko 5:1!

Korejky dorovnaly ruských 51 bodů, ještě se ale musí čekat na vznešený protest od ruského týmu kvůli prošetření jedné střely.

Korejky si ovšem jedou vlastní show. Choi sice chybovala a trefila jen sedm bodů, její spoluhráčky ale trefily obě střed! Jižní Korea tak získává druhý set v poměru 55:51 a ujímá se vedení 4:0!

Když k tomu Korejky trefí opět, dnes již potřetí, tři středy ze tří šípů! Impozantních 59 bodů znamená pro Koreu zisk prvního setu!

Zápas o bronz:

Tchajwan – Itálie 5:3
(56:52, 55:54, 49:51, 56:56)

Tchajwanky ale nastřílely kýžených 28 bodů, kvůli kterým končí čtvrtý set remízou 56:56 a v celkovém součtu Tchajwan vítězí 5:3 a získává bronzové medaile!

Italky chytily druhý dech a jako druhý tým dnes večer předvádí 30 bodů za tři šípy!

Nakonec došlo ke korekci výsledků ve druhém setu. Italkám byl vzat bod, a tak Tchajwan vede 4:0 a směřuje za bronzovými medailemi!

Semifinále:

Rusko – Itálie 5:3
(54:54, 47:52, 52:50, 52:49)

Rusky přičítají dalších 24 bodů a jsou velmi blízko postupu do finále!

Semifinále:

Jižní Korea – Tchajwan 5:1
(60:50, 53:53, 56:52)

Korejky dostřílely v absolutním klidu, třetí set vétězí v poměru 56:52 a zcela zaslouženě postupují do finále po vítězství 5:1!

Neuvěřitelné! Korejky trefují opět všechny tři středy a v prvním setu tak nasčítaly plných 60 bodů!

Korejky vstupují do semifinále impozantně, třemi desítkami! 30 bodů vidíme dnes večer vůbec poprvé!

Začíná semifinále!

Čtvrtfinále:

Rusko – Indie 5:4
(55:48, 52:53, 50:53, 55:54, 25:23)

Trefuje ale jen 8 bodů a Rusko tak postupuje do bojů o medaile po vítězství 5:4 na sety!

Itálie – Čína 5:3
(52:52, 49:48, 47:55, 53:50)

Italky si v klidu pohlídaly své střely se ziskem 53 bodů vítězí celkem 5:3 a postupují do semifinále!

Jižní Korea – Japonsko 5:1
(54:54, 57:51, 55:54)

Korejky si vítězství zkušeně pohlídaly, ve třetím setu vítězí 55:54 a postupjí do semifinále po vítězství 5:1!

Tchajwan – Mexiko 5:4
(50:51, 51:55, 54:52, 56:52, 26:25)

Tchajwanky nakonec zvládly rozstřel lépě v poměru 26:25, čtvrtfinále tak otočily a postupují do bojů o cenné kovy na úkor Mexika!

Mexičanky v naprostém klidu vítězí i ve druhém setu 55:51 a mají velmi dobře nakročeno k postupu do bojů o medaile! Nad Tchajwanem vedou 4:0.