Mistrovství světa

Francie – Finsko

1:3

konec (0:0, 0:3, 1:0)

14.05.2016, 11:15 • Sportovní palác Jubilejnyj, Petrohrad • Skupina B • Marek Kratochvíl (@marekratochvil)

59:46

Francie to zkouší bez brankáře!

54:43

Mikael Granlund (FIN) obdržel menší trest za podražení. Pokud by se podařilo Francii přesilovou hru využít, koncovka zápasu může být ještě zajímavá.

54:27

Špatně mířená přihrávka teď málem skončila vlastní brankou. Obránce ale stihl kotouč v brankovišti dobruslit a pohromě zabránil.

52:31

Branka platí! Francouzi snižují na 1:3!

52:31

Francie právě vstřelila branku!
I tento gól bude hlavní rozhodčí zkoumat na videu. Po střele od modré vznikla na braknovišti Finska skrumáž, Sacha Treille se tam natahoval po dorážce a puk nakonec někudy proklouzl až za Koskinena. Autorem branky je PIERRE-ÉDOUARD BELLEMARE 1:3. Asistence: Sacha Treille a Yohann Auvitu.

51:33

Mikko Koskinen (FIN) dostává menší trest za zdržování hry a Finové jdou do tří! Dvě minuty na trestné lavici odpyká Barkov.

50:44

Francie střídá brankáře! Cristobal Huet opouští brankoviště, zbytek zápasu dochytá Ronan Quemener.

50:44

No a teď se vylučuje zase na druhé straně. Leo Komarov (FIN) si odsedí dvě minuty za krosček.

48:21

Laurent Meunier (FRA) dostává menší trest za hákování.

40:36

Další gólová šance pro Lindella, toho ale neskutečně vychytal brankář Huet! Lindell střílel po křižné přihrávce při přečíslení, francouzský gólman se ale bleskově přesunul a betonem zasáhl.

34:50

Finsko právě vstřelilo branku!
Tak teď už se dočkal i PATRIK LAINE! Stejná spolupráce jako při druhé brance, nyní však Jokinen přihrával Lainemu až na brankoviště, odkud finský supertalent dokázal bekhendovou střelou do horní části branky překonat Hueta – 0:3. Asistence: Jussi Jokinen a Aleksander Barkov.

30:40

Finové odskakují na rozdíl dvou branek. Po přiťuknutí Jokinena pálil od modré Laine, jehož ránu před Huetem tečoval ALEKSANDER BARKOV. Rozhodčí několik minut diskutovali s videorozhodčím, jestli nešlo o vysokou hůl, nakonec ale branku uznali – 0:2. Asistence: Patrik Laine a Jussi Jokinen.

30:40

Diskutuje se případná vysoká hůl tečujícího hráče před Huetem. Střelcem tak určitě nebude Laine.

28:12

V obrovské šanci se ocitl zničehonic kapitán Finska Mikko Koivu! Ten měl puk na hokejce a před sebou jen ležícího Hueta, nedokázal ale trefit odkrytou část branky!

25:13

Teď si zahrají přesilovku také Francouzi. Jani Lajunen (FIN) dostává menší trest za podražení.

25:00

Využitá přesilovka a Finové jdou do vedení! ESA LINDELL si narazil s Granlundem a tvrdou dělovkou od modré čáry propálil Hueta i všechny hráče před ním – 0:1. Asistence: Mikael Granlund a Mikko Koivu.

23:39

Dlouhá kombinace Finska v útočné třetině přináší další přesilovku. Teddy da Costa (FRA) dostává menší trest za vražení na hrazení.

13:40

Příliš dlouho si Francie v plném počtu nezahrála. Už po deseti vteřinách dostává menší trest za vražení na hrazení Damien Raux (FRA).

11:30

Loïc Lampérier (FRA) dostává menší trest za hákování. První přesilovku si zahrají Finové.

02:36

Pyörälä dával mezi kruhy na úplně volného Koskirantu, toho ale v první větší šanci utkání vymazal gólman Huet! Výborný zákrok vyrážečkou drží bezbrankový stav.

1:3

Branky a nahrávky: 53. Bellemare (S. Treille, Auvitu) – 25. Lindell (Granlund, Koivu), 31. Barkov (Laine, Jokinen), 35. Laine (Jokinen, Barkov)

Francie: Huet (51. Quemener) – Auvitu, Moisand, Dieudé-Fauvel, Beron, Janil – Fleury, Bellemare, S. Treille – Y. Treille, Meunier, Perret – Claireaux, Ritz, Desrosiers – Bertrand, da Costa, Lampérier – Bertheon

Finsko: Koskinen (Saros) – Pokka, Lindell, Jaakola, Hietanen, Kukkonen, Ohtamaa, Salmela – Jokinen, Barkov, Laine – Granlund, Koivu, Komarov – Pyörälä, Koskiranta, Aho – Pihlström, Lajunen, Pulkkinen

Rozhodčí: Gofman (RUS), Sidorenko (BLR) – Fluri (SUI), Lhotský (CZE)

50:44 FIN 2 Komarov, krosček
51:33 FIN 2 Koskinen, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo, odpyká Barkov
52:31 FRA 1:3 Bellemare (S. Treille, Auvitu)
54:43 FIN 2 Granlund