Mistrovství světa

Maďarsko – Bělorusko

5:2

konec (2:1, 2:1, 1:0)

14.05.2016, 15:15 • Sportovní palác Jubilejnyj, Petrohrad • Skupina B • Adam Bagar

Maďarsko si připsalo výhru na MS po dlouhých 77 letech!

To je pro tuto chvíli z petrohradského Sportovního paláce Jubilejnyj vše, už večer nás však čeká zajímavý souboj Kanady se Slovenskem. (17:31:12)
Maďaři si poprvé na turnaji vyslechli státní hymnu nejen z úst fanoušků a společně s kotlem za brankou slaví první vítězství v elitní kategorii MS.
Nejlepším hráčem Běloruska byl vyhlášen Geoff Platt, na straně Maďarska si pro cenu přijíždí brankář Miklos Rajna.
Skončilo utkání mezi Maďarskem a Běloruskem, které překvapivě ovládli maďarští hokejisté. Ti zvítězili i díky dvěma trefám slávisty Jánose Vase 5:2 a přiblížili se záchraně v elitní kategorii. Aktuálně se díky lepšímu vzájemnému utkání dostali před Bělorusy. O tom, kdo spadne do divize IA však rozhodnou až poslední zápasy obou týmů na turnaji.

59:56

Maďarsko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Maďarští fanoušci jsou znovu ve varu poté, co JANOS VAS poslal kotouč přes celé kluziště do prázdné běloruské branky. Gotovec se snažil kotouč dojet, ale neúspěšně. Bez asistence.

59:26

Sarauer trefil od vlastní modré pouze tyč běloruské branky. To je drama!

59:02

Stěpanov dlouho míchal s pukem, nakonec ho poslal na volného Andreje Kosticyna, ten však trefuje jen hruď Rajny.

58:48

Bělorusové si vzali oddechový čas. Koval je už na střídačce, pokračuje se ve hře 6 na 4!

58:48

Tak přece jen je tady ještě šance pro Bělorusy! Na trestnou lavici usedá Daniel Köger, který inkasuje menší trest za sekání.

58:20

Köger operuje v útočné třetině, to s Bělorusy nevypadá vůbec dobře. Maďarští fanoušci už pomalu oslavují.

57:41

Bělorusové se usadili před Rajnou, ale maďarská obrana zatím pracuje skvěle a soupeře k ničemu nepouští.

57:09

Benk vyvezl puk a nahodil ho lehce do útočného pásma, čímž ušetřil další cenné sekundy.

56:34

Maďaři bránili obrannou modrou čáru tak důsledně, že donutili svého protivníka vystavit se ofsajdu.

56:19

Maďaři se drží daleko od své branky, to jim přesně hraje do karet. Teď navíc mohli přidat pátou branku poté, co Nagy nebezpečně dorážel na brankovišti.

55:33

Stasova střela od mantinelu byla spíše propagačního charakteru.

55:04

Přibližně po sedmi minutách je hra přerušena poté, co Nagyho střelu z prostoru mezi kruhy ztečovala běloruská obrana do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

5:2

Branky a nahrávky: 6. G. Nagy (Kóger, Sarauer), 11. J. Vas (Sarauer), 31. Sebök (Szirányi), 34. Galló (Sofron, Szirányi), 60. J. Vas – 13. Platt (Stěpanov), 27. Gavrus (Kovyršin, Stěpanov)

Maďarsko: Rajna (Vay) – Wehrs, Szirányi, Dudás, Sagert, M. Vas (C), Stipsicz, Mestyan – Sofron, Bartalis, Galló – Benk, J. Vas (A), K. Nagy – C. Nagy, Sarauer, Kóger – Magosi, Sebök, Kovács (A) – Erdely

Bělorusko: Lalande (od 34. Koval) – Djukov, Gotovec, Lisovec, Jevenko, Šinkevič, Chenkel, Ustiněnko – Pavlovič, S. Kosticyn, A. Kosticyn (A) – Platt, Stas (C), Linglet – Stěpanov, Kovyršin, Gavrus – Drozd, Kitarov, Děmkov – Komarov

Rozhodčí: Kubuš (SVK), Wehrli (SUI) – Ritter (USA), Suominen (FIN)

05:31 HUN 1:0 G. Nagy (Kóger, Sarauer)
08:33 HUN 2 Szirányi, podražení
10:31 HUN 2:0 J. Vas (Sarauer)
12:08 HUN 2 Galló, podražení
12:13 BLR 2:1 Platt (Stěpanov)