Mistrovství světa

Francie – Finsko

1:3

konec (0:0, 0:3, 1:0)

14.05.2016, 11:15 • Sportovní palác Jubilejnyj, Petrohrad • Skupina B • Marek Kratochvíl (@marekratochvil)

Hodnocení zápasu z úst Aleksandra Barkova, nejlepšího hráče Finska

Třetí třetinu sice Francouzi vyhráli zásluhou přesilovkové trefy Pierra-Édouarda Bellemara, na body jim to ale dnes stačit nebude. Finové si díky skvělé druhé třetině a třema trefám během deseti minut připisují další výhru na turnaji a zůstávají stoprocentní. (13:35:07)

59:46

Francie to zkouší bez brankáře!

59:46

Barkov se dostal po levé straně do ještě jedné dobré šance, Quemenera ale nepřekonal.

59:26

Finové vybojovali kotouč za vlastní brankou a ještě jednou vyrazí dopředu.

58:51

Teď se navíc drží na kotoči FInové, takže Francouzi nemohou zkusit ani power play.

58:28

Francii dochází čas. Na zdramatizování závěru utkání už to nevypadá.

57:44

Finové hrají i po vypršení Granlundova trestu ve vlastní obranné třetině.

56:43

Finsko hraje v plném počtu.

56:29

Finové opět vyhazují a mohou vystřídat.

55:50

Francouzi sehráli kombinaci přes hráče za brankou na Sachu Treille mezi kruhy. Tomu ale střela vůbec nesedla a Koskinen bez větších potíží zasahuje.

54:50

Finové vyhrávají vhazování a okamžitě vyhazují.

54:43

Mikael Granlund (FIN) obdržel menší trest za podražení. Pokud by se podařilo Francii přesilovou hru využít, koncovka zápasu může být ještě zajímavá.

54:27

Špatně mířená přihrávka teď málem skončila vlastní brankou. Obránce ale stihl kotouč v brankovišti dobruslit a pohromě zabránil.

54:01

Teď ale půjdou znovu do čtyř. Francie hraje zatím ve výhodě.

53:33

Finové hrají v plném počtu.

52:31

Branka platí! Francouzi snižují na 1:3!

1:3

Branky a nahrávky: 53. Bellemare (S. Treille, Auvitu) – 25. Lindell (Granlund, Koivu), 31. Barkov (Laine, Jokinen), 35. Laine (Jokinen, Barkov)

Francie: Huet (51. Quemener) – Auvitu, Moisand, Dieudé-Fauvel, Beron, Janil – Fleury, Bellemare, S. Treille – Y. Treille, Meunier, Perret – Claireaux, Ritz, Desrosiers – Bertrand, da Costa, Lampérier – Bertheon

Finsko: Koskinen (Saros) – Pokka, Lindell, Jaakola, Hietanen, Kukkonen, Ohtamaa, Salmela – Jokinen, Barkov, Laine – Granlund, Koivu, Komarov – Pyörälä, Koskiranta, Aho – Pihlström, Lajunen, Pulkkinen

Rozhodčí: Gofman (RUS), Sidorenko (BLR) – Fluri (SUI), Lhotský (CZE)

50:44 FIN 2 Komarov, krosček
51:33 FIN 2 Koskinen, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo, odpyká Barkov
52:31 FRA 1:3 Bellemare (S. Treille, Auvitu)
54:43 FIN 2 Granlund