16.02.2016, 04:07 • Rogers Arena, Vancouver • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 2.9 3.6 2.27 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2. Zach Parise (MNS) 1+0
3. Christopher Tanev (VAN) 1+0
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ:

Radim Vrbata (VAN) 0+0, 3 střely, -2, čas na ledě 16:01
Je dobojováno! John Torchetti zažil parádní premiéru v roli kouče Minnesotských, Divočina totiž díky přesvědčivé výhře 5:2 dnes ukončila sérii osmi porážek v řadě. Canucks ještě mohl za stavu 2:4 z jejich pohledu vykřesat naději Daniel Sedin, ten ale orazítkoval tyč a o chvilku později zvýšil na konečných 2:5 Nino Niederreiter, který využil až neuvěřitelné laxnosti bránících Kosatek. Canucks tak doma prohráli popáté v řadě a jejich šance na play-off se zase o něco ztenčily.

59:21

Nahození právě z hole Bena Huttona nenadělalo Dubnykovi žádné problémy, strážce minnesotské svatyně s ledovým klidem přerušil hru.

58:39

Oba týmy nyní střídají, Ben Hutton vyčkává s kotoučem na holi na vlastní obranné třetině a nikam nespěchá.

58:04

Dvě minuty před koncem se Vancouverští usadili v útočném pásmu, ale vydrželi tam pouhých deset sekund. Hosté dnes dokráčí za kýženým vítězstvím zcela zaslouženě.

57:34

Pátá domácí prohra Canucks v řadě se nezadržitelně blíží, některým divákům už navíc došla trpělivost a tribuny Rogers Areny jsou nyní opravdu prořídlé.

56:48

56:48 Nino NIEDERREITER - 2:5

56:48

Minnesota právě vstřelila branku!
Domácí defenzíva teď naprosto propadla a zdá se, že je tedy rozhodnuto! Hned čtyři hráči v modrém přihlíželi tomu, jak NINO NIEDERREITER před jejich očima doráží Granlundovo nahození do sítě! Asistence: Mikael Granlund, Christian Folin.

56:07

Hamhuisův prudký a skákavý pas si rozjetý Luca Sbisa nedokázal zpracovat, domácí tak budou muset začínat znovu od píky z hloubi vlastní třetiny.

55:16

Ou! Drama mohlo být na světě, jenže Daniel Sedin orazítkoval z levého kruhu pravou tyč Dubnykovy svatyně!

54:45

Bartkowski nabil na modrou Alexovi Biegovi, jenž to zkusil z první, ale strážce minnesotské svatyně tentokrát bez problémů zasáhl.

54:17

Velezkušený domácí zadák Hamhuis vybojoval jednoduchým nahozením buly v útočném pásmu, svěřencům Willieho Desjardinse už se čas na vyrovnání začíná krátit.

53:47

Stadionem to jen zahučelo! Ihned po buly vypálil Sbisa, nicméně Dubnyk hodně nejistým způsobem vytěsnil puk na plexisklo.

53:38

Tanev se neohroženě prokousal do útočného pásma a nabil na střelu Danielu Sedinovu, jehož pokus z levé strany Devan Dubnyk bezpečně uschoval ve své výstroji.

53:13

Další nahození ze Sbisovy hole Dubnyk pro jistotu ukryl ve své náruči, před námi tak je další komerční pauza. Do Rogers Areny se společně vrátíme za pár okamžiků.

2:5

Branky a nahrávky: 16. Tanev (H.Sedin, Vey), 31. H.Sedin (D.Sedin, Hutton) – 10. Parise (Koivu), 17. Spurgeon (Haula, Suter), 23. Fontaine (Haula), 34. Coyle (Spurgeon, Suter), 57. Niederreiter (Granlund, Folin)

Vancouver Canucks: Markström (Miller) – Hamhuis, Tanev, Hutton, Sbisa, Bartkowski, Biega – D. Sedin, H. Sedin, Hansen – Bärtschi, Horvat, Virtanen – Friesen, Vey, Vrbata – Burrows, McCann, Dorsett.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Scandella, Dumba, Reilly, Folin – Parise, Koivu, Coyle – Zucker, Granlund, Vanek – Niederreiter, Haula, Pominville – Carter, Stoll, Fontaine.

Rozhodčí: Rehman, Morton – Lazarowich, Barton