16.02.2016, 02:30 • United Center, Chicago • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.74 4.0 4.35 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:03
Richard Pánik (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:00
Roman Polák (TOR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 23:44
Martin Marinčin (TOR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:48
1. Patrick Kane (CHI) 1+3
2. Andrew Shaw (CHI) 1+2
3. Scott Darling (CHI) 35 zák., 2 góly, 94,6%
Třetí třetina se změnila v pořádnou přestřelku, viděli jsme v ní hned šest branek! Nejdříve to rozjeli domácí, kteří zásahy Artěmije Panarina, Patricka Kanea, Teuva Teräväinena a Viktora Svedberga navýšili skóre až na 7:0. Leafs pak v závěru debakl přeci jen zmírnili, nulu na jejich kontě odmazal Mark Arcobello a v 56. minutě dodal výsledku konečnou podobu P.A. Parenteau. Blackhawks tak po třech domácích porážkách konečně zvítězili, naopak Toronto ukázalo, proč je nejhorším týmem ligy.

Střely na branku ve 3. třetině – 11:11, celkem – 32:37.

59:32

Mashinter to zkoušel bekhendem z pravé strany, Reimer byl na místě.

59:01

Začala už poslední minuta utkání.

58:42

Pokus Seabrooka končí v lapačce Reimera, jenž si tak alespoň trošku vylepšil své dnešní statistiky.

57:44

Zápas se už spíše dohrává, o vítězi je dávno rozhodnuto.

57:05

Hosté v postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.

56:43

Pohotovou střelu Richarda Pánika vyrazil Reimer.

56:23

Ve středním pásmu došlo k menší strkanici, rozhodčí ale vylučovat nebudou.

56:07

55:08

55:08 Pierre-Alexandre PARENTEAU - 7:2

55:08

Toronto právě vstřelilo branku!
Hosté snižují na 7:2! V přesilové hře se prosazuje PIERRE-ALEXANDRE PARENTEAU, který dostal přihrávku od zadního mantinelu a zamířil mimo dosah Darlingovy lapačky. Asistence: Brad Boyes.

54:22

Scott Darling výborně! Domácí gólman si poradil snad se čtyřmi ranami během 10 sekund, které na něj vyslali hráči Toronta.

53:40

Trevor Van Riemsdyk nedovoleně bránil před branku najíždějícího Hollanda a posílá tak domácí do čtyř.

7:2

Branky a nahrávky: 3. Mashinter, 12. Shaw (Kane, Keith.), 22. Seabrook (Shaw, Kane), 43. Panarin (Kane, Keith), 45. Kane (Anisimov, Panarin), 49. Teräväinen (Hjalmarsson, Keith), 51. Svedberg (Toews, Shaw) – 52. Arcobello (Parenteau, Greening), 56. Parenteau (Boyes)

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Keith (A), Hjalmarsson, Van Riemsdyk, Seabrook (A), Svedberg, Rozsíval – Pánik, Toews (C), Shaw – Kane, Anisimov, Panarin – Teräväinen, Danault, Desjardins – Hinostroza, Rasmussen, Mashinter. Trenér: Joel Quenneville

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Hunwick (A), Rielly, Gardiner, Polák (A), Marinčin, Corrado – Komarov (A), Kadri, Grabner – Parenteau, Arcobello, Holland – Boyes, Spaling, Winnik – Clune, Froese, Greening. Trenér: Mike Babcock

Rozhodčí: Peel, Watson – Devorski, Rody

Diváci: 21767