11.02.2016, 18:00 • Info o důležitých událostech (Zuzana Spurná)

Tipsport: 4.25 4.5 1.53 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše, těším se u některého z dalších onlajnů na shledanou. (20:00:55)
Střely po třetí třetině: 15:13
Střely na branku celkem: 33:47
Nejlepším hráčem byl vyhlášen Jakub Sirota.
České reprezentaci se ve třetí třetině podařilo ještě snížit náskok finského výběru, když se šest minut před koncem trefil Pavel Kousal. Češi pak ještě vsadili na hru bez brankáře, Finsko ale svůj hubený náskok udrželo.

59:01

Češi to na necelou půlminutu zkusili bez brankáře, Groh už je ale zpět v bráně.

58:47

Najman zkusil své štěstí z vrcholu pravého kruhu, trefil ale jen připraveného Laaksa.

58:00

Češi to zkouší ze všech stran, Laakso ale drží hubený náskok svého týmu.

56:49

Češi cítí šanci ke srovnání, a tak si trenér českého výběru vybírá oddechový čas pro poradu.

56:49

Tentokrát špatně počítali Finové, a tak jsou potrestáni dvěma minutami pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Eetu Tuulola.

55:44

Až téměř z poloviny hřiště nahodil puk na branku Kotkansalo, na jeho pokus ale Groh dobře viděl a přerušil hru.

54:36

Vaakainen to zkusil z vrcholu levého kruhu, trefil ale jen připraveného českého brankáře.

53:58

Česko právě vstřelilo branku!
Český výběr snižuje náskok Finů na jedinou branku! PAVEL KOUSAL si nad vrcholy kruhů našel ideální místo a prostřelil Laaksa mezi betony. Asistence: Daniel Novák, Jakub Sirota.

52:46

Mäkinen střílel téměř od levého hrazení, Groh ale další branku nepřipustil.

51:15

Chvíli na to zkoušel své štěstí z hranice levého kruhu i Salo, ani on ale Groha překonat nedokázal.

51:04

Z hranice levého kruhu to zkoušel i Hakkarainen, trefil ale jen českého brankáře.

50:15

Vesalainen si našel střeleckou pozici na hranici levého kruhu, jeho pokus ale Groh dobře viděl.

48:28

Havelka chtěl překvapit Laaksa z pravé strany, mířil ale nepřesně, a tak finského brankáře neohrozil.

47:31

Zachar to zkoušel téměř z nulového úhlu, jeho pokus si ale Laakso dobře pohlídal.

46:20

Český výběr znovu snižuje. MILAN DAVÍDEK si najel k hranici levého kruhu a mířil přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Tomáš Havránek.

45:45

Tuulola z levého kruhu mířil mimo tři tyče české svatyně.

45:12

Doudera to zkusil z podobného místa jako ve druhé třetině, a to mezi kruhy a modrou čárou, trefil ale jen Laaksa.

44:54

Z hranice pravého kruhu a téměř od mantinelu to zkusil Tolvanen, aktivní finský útočník ale trefil jen Groha.

44:26

Chvíli na to to z mezikruží zkoušel Michnáč, ani on ale na finského brankáře nevyzrál.

43:55

Sirota zkusil své štěstí střelou téměř od modré čáry, Laakso si ale s jeho pokusem s klidem poradil.

43:55

42:52

Koppanen napřáhl na vrcholu levého kruhu, na jeho střelu ale Groh dobře viděl a přerušil hru.

42:45

Michnáč to zkusil až téměř od levého mantinelu, mířil ale hodně mimo.

41:06

Räsänen to zkusil z těsné blízkosti a z levé strany, puk ale za Groha procpat nedokázal.

40:01

Střely po druhé třetině: 13:11
Střely na bránu celkem: 18:34
Druhá třetina byla o něco bohatší na vyloučení, chudší však na góly. Oba týmy se tak shodou okolností trefily ve 35. minutě, když nejprve ve vlastním oslabení ujel finské obraně Radovan Pavlík, záhy ale srovnal Mikael Hakkarainen.

40:00

38:35

Současně vyloučeni: Eetu Tuulola (FIN) na dvě minuty za sekání a Milan Davídek (CZE) také na dvě minuty za nedovolené bránění.

38:23

Tuulola zkusil překvapit Groha střelou z levého kruhu, trefil ale jen jeho výstroj.

37:30

Nad pravým kruhem napřáhl Valík, i on ale mířil jen do připraveného gólmana Finů.

37:05

Češi to zkouší ze všech stran, a tak se ke střele mezi vrcholy kruhů a modrou čárou dostal i Doudera, trefil ale jen připraveného finského strážce svatyně.

36:43

Kodýtek to zkusil z hranice levého kruhu, mířil ale mimo tři tyče.

34:42

Finsko právě vstřelilo branku!
Jenže Finové si rychle berou svůj náskok zpět. MIKAEL HAKKARAINEN mířil z dolní poloviny levého kruhu přesně za záda Groha. Asistence: Markus Nurmi.

34:03

Češi snižují, a to dokonce ve vlastním oslabení, když Laaksa dokázal střelou z mezikruží mířenou do levého horního rohu překonat RADOVAN PAVLÍK. Bez asistence.

33:38

Kuokkanen to pak zkusil ještě z hranice levého kruhu, ani tentokrát ale neuspěl.

32:25

Češi jdou znovu do čtyř! Martin Havelka (CZE) je potrestán za hrubost dvěma minutami.

32:25

Puk se pak odrazil ke Kuokkanenovi, který dorážel z bezprostřední blízkosti z levé strany, tam měl ale betony Groh.

32:24

Chvíli na to to Oksanen zkusil z protějšího kruhu, ani z něj ale na českého gólmana nevyzrál.

31:41

Oksanen střílel z levého kruhu, na jeho střelu ale Groh dobře viděl a puk zneškodnil.

31:04

Kokkila zkusil své štěstí téměř z nulového úhlu z levé strany, trefil ale jen Grohovu výstroj.

29:40

Reichel to zkusil z prostoru mezi modrou čárou a vrcholy kruhů, nemířil ale přesně.

29:05

Až před Laaksa si našel cestu Kvasnička, trefil ale jen připraveného finského brankáře.

27:37

Najman střílel ze středu z levého kruhu, na Laaksa si ale nepřišel.

27:24

Češi si zkusí další početní výhodu. Sami Moilanen (FIN) si dvě minuty posedí na trestné lavici za sekání.

26:39

U levého mantinelu si našel puk Hakkarainen, trefil ale jen připraveného finského brankáře.

25:53

Davídek si našel místo na hranici levého kruhu, trefil ale jen Laaksovu výstroj.

25:20

Téměř na modré čáře napřáhl Jokiharju, ani on si ale s přesností nevedl o moc lépe než český útočník.

24:33

Najman to zkusil téměř od levého mantinelu, střílel ale hodně mimo.

23:03

Tentokrát si početní výhodu zahrají Češi. Robin Salo (FIN) si odpyká dvě minuty za hrubost.

23:00

Do mezikruží si najel Michnáč, mířil ale jen do připraveného Laaksa.

21:47

Tolvanen chtěl překvapit Groha střelou z pravého kruhu, mířil ale mimo.

20:01

Střely po první třetině: 5:23
Českému výběru první třetina vůbec nevyšla. Finové se dostali do vedení už v sedmé minutě, když se trefil Aapeli Räsänen, chvíli na to poslal finský výběr už do dvoubrankového vedení Eeli Tolvanen. Do třetice pak na českého brankáře dokázal vyzrát Janne Kuokkanen. Finsko navíc český výběr téměř nepustilo k ohrožení branky, naopak brankář s lvíčkem na dresu si na nedostatek práce stěžovat nemohl.

20:00

19:05

Pavlík si z pravé strany najel až do těsné blízkosti Laaksa a zkusil své štěstí, puk ale za záda finského brankáře dostat nedokázal.

17:37

Kuokkanena zatím trápí přesnost, a tak finský útočník střelou z vrcholu pravého kruhu minul českou svatyni.

17:09

Češi se budou muset znovu bránit. Martin Havelka (CZE) si totiž pomohl nedovoleně, a tak je odeslán na dvě minuty na trestnou lavici za držení.

16:58

Finové se drží v útočném pásmu a zkouší to ze všech stran, český brankář si tak na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.

15:34

Kousal to zkusil téměř od modré, mířil ale mimo finskou klec.

15:07

Ani Oksanen si nepočínal o moc lépe, když od levého kruhu mířil mimo.

13:59

Kotkansalo mířil na českou branku z prostoru mezi modrou čárou a levým kruhem, puk ale zamířil mimo vytyčený cíl.

11:50

Tohle už je s českým výběrem špatné. Finové rychle zvyšují svůj náskok na tři branky, když českého brankáře dokázal překonat JANNE KUOKKANEN. Asistence: Emil Oksanen, Otto Mäkinen.

10:38

Moilanen zkusil své štěstí z pravého kruhu, nemířil ale příliš přesně, a tak skončil puk mimo tři tyče.

09:53

Finové uskakují českému výběru do dvoubrankového náskok. EELI TOLVANEN mířil z bezprostřední blízkosti přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Aapeli Räsänen, Kristian Vesalainen.

09:10

Vesalainen to na druhé straně zkusil z podobné pozice, ani on ale brankáře překonat nedokázal.

08:45

Z hranice pravého kruhu zkusil své štěstí Karafiát, svou střelou ale našel jen připraveného Laaksa.

06:20

Jenže chvíli na to Finové otevírají skóre utkání. Přesnou střelou z levého kruhu dokázal překonat Groha AAPELI RÄSÄNEN, který tak využil přesilovku a poslal Finsko do vedení. Asistence: Eeli Tolvanen, Miro Heiskanen.

06:12

Z druhého kruhu pak Tolvanen mířil mimo.

05:06

Finové se drží v útočném pásmu, a tak to z levého kruhu zkusil Mäkinen. Finský útočník ale trefil jen Groha.

04:45

Finové si zahrají první přesilovku utkání. Češi totiž špatně střídali, a tak se jich na ledě najednou ocitlo až příliš. To neuniklo rozhodčím, a tak je český výběr potrestán dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Tomáš Havránek.

00:21

Petr Kodýtek to zkusil z hranice levého kruhu, mířil ale mimo tři tyče finské branky.

00:01

Česko: Groh (Kořenář) – Doudera, Kvasnička, Sirota, Novák, Janda, Uřídil, Valík – Kodýtek, Reichel, Pavlík – Kurovský, Najman, Zachar (C) – Havelka, Karafiát, Michnáč – Havránek, Davídek, Kousal – Kačírek.

Finsko: Laakso (Halonen) – Salo (C), Heiskanen, Vaakanainen, Jokiharju, Kotkansalo, Kokkila, Koivula – Oksanen, Mäkinen, Kuokkanen – Vesalainen, Räsänen, Tolvanen – Nurmi, Hakkarainen, Tuulola – Moilanen, Koppanen, Jääskä.

Rozhodčí: Leppänen, Vikman – Heinonen, Järvi.
Finové vyzvali na úvod turnaje Rusko. Jako první se dostali do vedení Rusové, domácí ale zvládli ještě v první třetině odpovědět. Ve druhé třetině pak Finové dvěma brankami otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. I když ruský výběr zápas ještě zdramatizoval, když snížil náskok Finů na jedinou branku, severský tým dokázal svůj hubený náskok udržet, a do tabulky si tak připsat plný bodový zisk za výhru 3:2.
Češi na úvod vyzvali Švédsko, se kterým odehráli velmi vyrovnané utkání. Výběr Tre Kronor se ale dostal pár minut před koncem první třetiny do vedení, své vítězství pak Švédové potvrdili v posledních dvou minutách zápasu gólem do prázdné branky. Radovali se tak z výhry 2:0.
Na turnaji pěti zemí v Raumě jsou na programu už druhé zápasy. Češi se ve druhém utkání postaví výběru domácího Finska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00 a budeme z něj přinášet jen důležité informace.

3:4

Branky a nahrávky: 35. Pavlík, 47. Davídek (Havránek), 54. Kousal (Novák, Sirota) – 7. Räsänen (Tolvanen, Heiskanen), 10. Tolvanen (Räsänen, Vesalainen), 12. Kuokkanen (Oksanen, Mäkinen), 35. Hakkarainen (Nurmi)

Rozhodčí: Leppänen, Vikman – Heinonen, Järvi