JOJ ŠPORT Slovensko U18 – Bělorusko U18

7:4

konec (2:2, 3:0, 2:2)

11.02.2016, 17:00 • Easton Aréna, Piešťany • Marian Fiam, Vlado Zimányi sk

Záver zápasu mierne zdramatizovaný súperom, predsalen naši hokejisti dokázali inkasovať dva rýchle góly. Našťastie na zvrat už bolo neskoro, navyše v závere zápasu zvýšil náskok dnes trojbodový Studenič. Samuel Solenský si pripísal tri asistencie pri najdôležitejších góloch zápasu a teda pri posledných troch nášho tímu.

Strely – 41:19

Prajeme príjemný deň! (19:04:48)

59:24

Slovensko U18 dalo gól!
Je rozhodnuté, naši sa predsalen vzchopili a dokázali súpera umlčať už druhým gólom v tejto tretine, MARIÁN STUDENIČ strielal po prihrávke od Samuela Solenského presne a prekonal už po druhýkrát brankára Ruda! Asistencie: Samuel Solenský, Vojtech Zeleňák.

57:02

Do konca zápasu ostávajú 3 minúty, stále vedieme dvojgólovým rozdielom, v závere zápasu musíme hlavne upokojiť nabudených Bielorusov. Tí totiž strelili dva rýchle góly v priebehu štyroch minút.

55:04

Tím Bielorusko U18 práve strelil gól! NAZAR ANISIMOV sa postaral o štvrtý gól hostí. Po psychickej výhode z úvodu tejto tretiny sme získali presný opak, Bielorusi ešte môžu zdramatizovať zápas. Asistencie: Greb Andreyev.

52:15

Marián Studenič oslabuje náš tím po hákovaní súpera, najbližšie 2 minúty sa budeme dúfajme úspešne brániť.

51:14

Tím Bielorusko U18 práve strelil gól! Kontaktný gól sa podarilo streliť hosťom, VLADISLAV MIKHALCHUK striela svoj druhý gól v tomto zápase, vyhrávame už len o 3 góly. Asistencie: Kirill Bovin.

49:37

Obranca DUŠAN KMEC zvyšuje na 6:2 v presilovej hre po prihrávke od Samuela Solenského, Dmitri Rud v bránke Bieloruska inkasuje po šiestykrát. Asistencie: Samuel Solenský.

48:31

David Nazaryan odchádza na trestnú lavicu za podrazenie, nasleduje dvojminútová presilová hra nášho tímu.

45:05

Stav sa nemení, stále máme pohodlný náskok, Bielorusi sú navyše už menej výrazný v útoku.

43:06

Na strely vyhráva náš tím 34:9, pričom až 23-krát sme strielali v druhej tretine! Náš brankár Hrehák má pravdepodobne menší problém udržať koncentráciu pri tak nízkom počte striel Bielorusov.

41:14

Mladí Slováci si vybojovali trojgólové vedenie v druhej tretine v priebehu 9 minút. Do tretej tretiny sme tak vstúpili v psychickej výhode.

40:01

Začala sa tretia tretina.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

38:58

Výborný Féherváry zmaril brejk hostí 2 na 1.

38:40

Už všetci na ľade, icing hostí.

38:06

Slováci 2 na 1, prvú strelu Rud vyrazil pred seba, nevidel puk, poradil si aj s dorážkou, keď včas zareagoval. Naši v plnom počte a s kratučkou presilovkou.

36:39

Výborne sa uvoľnil na pravej strane Féherváry, jeho prihrávku nedočiahol pred prázdnou bránkou Ružička, na druhej strane nájazd Bovina zlikvidoval Hrenák.

36:18

2 min. Mazaryan (BLR), faul kolenom.

7:4

Branky a nahrávky: 13. Tamási (Vitek), 17. Zeleňák (Ružička, Studenič), 22. Václav (Vybiral), 31. Tamási (Smolka), 31. Studenič (Solenský, Krivošík), 50. Kmec (Solenský), 60. Studenič (Solenský, Zeleňák) – 8. Firsov (Mikhlachuk, Bovin), 15. Drozdov (Shemel, Savritski), 52. Mikhalchuk (Bovin), 56. Anisimov (Andreyev)

JOJ ŠPORT Slovensko U18: Hrenák (Durný) – Bodák, Féherváry, Hedera, Hílek, Ivan, Kmec, Krempaský, Zeleňák – Bjalončík, Krivošík, Roman, Ružička, Smolka, Solenský (C), Studenič, Šmída, Tamási, Václav, Vitek, Vybiral Tréner: P. Mikula

Bělorusko U18: Rud (Khmyz) – Deriabyn, Ivanchikov, Zuyev, Gabrus, Nazaryan, Savritski (C), Trukhanov – Andreyev, Anisimov, Baltruk, Bovin, Drozdov, Firsov, Laminski, Kot, Malashenko, Mikhalchuk, Nikolayev, Ryadchenko, Shemel Tréner: E. Yesaulov

Rozhodčí: Mullner, Jonák – Junek, Stanzel