11.02.2016, 19:10 • Behrn Arena • Tomáš Kubečka

Z mé strany je to pro dnešní den vše. Za pozornost Vám děkuje a u sledování dalších textových přenosů se těší Tomáš Kubečka. Dobrou noc! (21:27:37)
Střely na branku: 31 – 27

Vousatý muž a střelec vítězného gólu obránce Johan Burström.

Je dobojováno! Švédsko nakonec ustálo dramatický závěr utkání a i potřetí v sezóně poráží finský výběr! Hned v první minutě otevřel gólový účet utkání Danielsson! Finové se takřka nedostávali na dostřel Svenssonovy svatyně a po Burströmově brance v závěru druhé periody kráčeli Švédové za pohodlným vítězstvím. Ještě blíže zisku tří bodů dostal domácí celek Sundström! Jenže Finové v poslední čtvrthodině hry přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a Pesonen snížil na 1:3! Čtyři minuty před koncem základní hrací doby zužitkoval Niemi přečíslení 2 na 1! Hosté to ještě v závěru utkání zkusili bez brankáře, ale Svensson mohl zůstat v klidu! Švédsko tedy i po dnešním utkání zůstane na čele tabulky letošní Euro Hockey Tour, zatímco Finsko se propadne za Českou republiku, která v Třinci zvítězila nad Ruskem 3:2 po samostatných nájezdech.

59:34

Hosté jsou daleko od branky Švédska. Domácí s přehledem drží kotouč ve středním pásmu a nepouštějí soupeře do útoku.

59:00

Husso zůstává na střídačce a Finové zkoušejí štěstí ve hře bez brankáře!

58:52

Finský trenér si minutu před koncem základní hrací doby vyžádal oddechový čas! Finové se pokusí vymyslet akci, kterou by utkání poslali do prodloužení!

58:25

Domácí drží finské hokejisty daleko od své branky a zatím nedovolují soupeřovu brankáři opustit ledovou plochu.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty 3. třetiny!

57:57

Vteřinku po naskočení vyloučeného Englunda na ledovou plochu se Aho natlačil do brankoviště a vysunul branku z jejího postavení.

57:56

56:51

Svensson zachránil svůj tým! Brankář Švédska se parádně natáhl proti tečovanému kotouči a fantasticky lapačkou zachránil Švédskou před vyrovnáním!

56:24

Lindgren vymyslel fantastickou přihrávku brankovištěm, avšak nikdo z jeho spoluhráčů nedopravil kotouč za Svenssonova záda.

55:56

A pozor! Andreas Englund dostává dvě minuty za nedovolené bránění a nabízí Finsku dobrou šanci na vyrovnání!

55:26

Trenér Švédska reaguje na drama v závěru utkání a bere si oddechový čas!

55:26

55:26 Mika NIEMI - 3:2

55:26

Finsko právě vstřelilo branku!
A pozor! Finové dramatizují závěr utkání! MIKA NIEMI si potáhl kotouč od modré čáry před branku a prudkou střelou zápěstím pod břevno dostal Finsko na dostřel jediné branky! Asistence: Tuuka Mäntylä, Sebastian Aho.

54:32

Svensson raději podržel slabé nahození od modré čáry. Domácí brankář chce dochytat zbytek utkání v naprostém klidu a nechce zbytečně riskovat.

3:2

Branky a nahrávky: 1. Danielsson (Johansson), 38. Burström (Klassen), 42. Sundström (Klasen, Thuresson) – 47. Pesonen (Lindgren), 56. Niemi (Mäntylä, Aho)

Švédsko: Svensson (Fasth) – Englund, Forsling, Junland, Nygren (A), Burström, Heed, Fantenberg – Danielsson, Lundqvist (C), Persson – Petersson, Wallmark, Axelsson (A) – Klasen, Sundström, Thuresson – Norman, Zackrisson, Lundberg, Johansson.

Finsko: Husso (Metsola) – Kivistö, Mäenpää, Jalvanti, Elorinne, Kalteva, Melart, Järvinen, Mäntylä (A) – Louhivaara, Lindgren, Pesonen – Osala (C), Sallinen (A), Kiiskinen – Aho, Niemi, Laine – Lehkonen, Nättinen, Filppula

Rozhodčí: Ronald Gofman, Konstantin Olenin – Andreas Malmqvist, Jimmy Dahmén