Tipsport extraliga

HC Olomouc – HC Kometa Brno

5:2

konec (1:0, 2:0, 2:2)

07.02.2016, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • 44. kolo • Michal Sobecký

Tipsport: 2.2 4.2 2.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ještě doplním tresty po velké šarvátce v 60. minutě (dohrávalo se však v pěti na obou stranách). Za domácí dostali 2+2 za hrubost Ondrušek a návdavkem také 10 minut osobního trestu. Stejný trest čekal také Vondráčka, jeho soka v pěstním souboji. (19:41:51)
Viděli jsme pohledné utkání, ve kterém domácí splnili roli favorita. Hlavně díky výborné druhé třetině dokázali zase jednou zvítězit za tři body a posunout se blíž play-off.

59:55

Na druhé straně po střele Kuboše mále zahřmělo. Ani střela, ani dorážka se však nakonec neujaly.

59:25

Mikúš rychle z otočky vypálil. Čiliak předvedl výborný zákrok betonem.

59:02

Málem bych zapomněl. Kováčik (KOM) dostal deset minut za nesportovní chování – hned po posledním gólu Olomouce.

59:02

Obrovská bitka u Vošvrdovy brány, do které se zapojil i olomoucký gólman. Nejaktivnější byl Ondrušek, který se pustil do pěstního souboje a nakonec sokovi dokázal přetáhnout dres přes hlavu.

58:46

58:46 Michal VODNÝ - 5:2

58:46

Olomouc právě vstřelila branku!
O vítězi je nejspíš rozhodnuto. Eberle si za bránou chvíli počkal s nahrávkou a pak naservíroval puk MICHALU VODNÉMU. Hráč se do něj pořádně opřel a prostřelil z první Čiliaka. Gólu předcházela obrovská šance Řípy, dnes už kolikátá...
Asistence: Jan Eberle, Jiří Řípa.

58:35

Další puk až u Čiliaka.

58:20

Puk vyhozený přes všechny čáry Kohouty neposoudili rozhodčí jako icing.

57:51

Puk si to zamířil z obranného pásma Olomouce.

57:11

Holec posílal puk na druhou tyč, k Rácovi se však nedostal.

56:42

Ještě větší měl o chvíli později. Mikúš bekhendem neprostřelil rozhozeného brankáře!

56:30

Obrovská šance Řípy, který trefil z osy hřiště jen rameno Čiliaka. Ten měl opravdu z pekla štěstí!

56:02

Hruška se v oslabení neprosadil.

55:50

Eberle byl faulovaný, nepíská se.

55:03

Buc neměl komu nahrát a tak vystřelil. Puk posílal na vzdálenější tyč, ale minul.

54:35

Pro Kometu problém. Dvakrát stáhla náskok Kohoutů a teď jde do čtyř. Tým oslabí Tomáš Malec (KOM), který se provinil podražením.

5:2

Branky a nahrávky: 6. Rác (Pekr, Vyrůbalík), 25. Laš (Herman), 29. Húževka (Mikúš), 51. Pekr (Houdek, Holec), 59. Vodný (Eberle, Řípa) – 48. Burian (Kováčik, Kaberle), 53. Němec (Kováčik)

HC Olomouc: Vošvrda (Urbisch) – Vyrůbalík, Skrbek, Staněk, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský – Laš, Herman, Buc – Vodný, Řípa, Eberle – Mikúš, Húževka, Skladaný – Holec Rác, Pekr.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle, Dujsík, Kozák, Kováčik, Malec, Kuboš, Trška – Káňa, Hruška, Němec – Dočekal, Špirko, Ton – Burian, Koreis, Vondráček – Zohorna R., Zohorna H., Dostálek.

Rozhodčí: Fraňo, Mrkva – Barvíř, Blumel.