Extraliga staršího dorostu

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec

2:4

konec (2:1, 0:0, 0:3)

06.02.2016, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • 12. kolo • Zuzana Spurná

58:26

Liberec právě vstřelil branku!
Velká chyba Olomouce stojí domácí zřejmě další body. Schejbal se pravděpodobně nepochopil s obránci a vyjel vypíchnout puk Nezbedovi, ten si ale kotouč vzít nenechal a poslal jej ONDŘEJI CHRTKOVI, který neměl problém trefit prázdnou branku. Asistence: Tomáš Nezbeda.

52:42

Jenže chvíli na to se Liberec raduje z třetí branky, když ONDŘEJ CHRTEK dokázal prostřelit Schejbala. Asistence: Petr Wiencek.

50:27

Ve středním pásmu se k puku dostal Machálek, který obhodil posledního hráče a objevil se sám před Žajdlíkem. Toho se ještě snažil rozhýbat, trefil pak ale jen jeho chrániče.

49:42

Domácí obraně pláchl Maťátko, který se snažil puk z těsné blízkosti procpat mezi betony.

47:15

Proti Nezbedově střele z levé strany vytáhl Schejbal efektní semafor a přerušil hru.

46:06

Zabloudil to zkusil z mezikruží, trefil ale jen betony Žajdlíka. Puk se pak ale odrazil, olomoucký kapitán jej dobruslil ve vlastním pásmu a nenechal tak Liberec ohrozit branku.

44:42

I hosté se radují z využité přesilovky a srovnání. Poskakující puk totiž dokázal kolem levé tyčky srazit až za olomouckého brankáře PETR WIENCEK. Asistence: Vítek Turský.

44:07

Olomouc se navíc musí bránit. Za podražení je na dvě minuty odeslán na trestnou lavici Dominik Hajšman (OLO).

43:41

Teď měli Kohouti pořádné štěstí! Po střele jednoho z hostujících hráčů se puk nějak odrazil a trefil břevno Schejbalovy branky, spadl těsně ale před brankovou čáru.

40:10

Liberec do třetí třetiny vletěl a v dohrávané přesilové hře trefil Chrtek zblízka břevno!

39:40

K Průžkovi se k pravé tyči odrazil puk a liberecký útočník zkoušel poslat puk za Schejbala, olomoucký gólman se ale dokázal přesunout včas.

38:13

Kohouti se navíc musí bránit. Jan Beier (OLO) si odpyká dvě minuty za podražení.

37:42

Nadvakrát to z těsné blízkosti zkusil Jeník, pokaždé ale trefil výstroj olomouckého brankáře.

32:43

Další trest pro Liberec. Matěj Krejsa (LIB) zastavil nedovoleně unikající hráče a je potrestán dvěma minutami za hákování.

31:23

Eichler prokličkoval před Schejbala a snažil se puk procpat kolem pravé tyčky, v tom mu ale zabránili domácí obránci.

29:14

Sotva jsou Hanáci kompletní, míří na trestnou lavici Jan Eichler (LIB), a to na dvě minuty za hrubost.

28:50

Hosté si před Schejbalem několikrát prohodili puk, Jeník pak ale mířil hodně vedle levé tyčky.

28:03

Pak ale ujel liberecké obraně Říčka, který z levé strany zkusil překvapit Žajdlíka, trefil ale jen jeho betony.

27:07

Hanáci jdou rovnou do tří! Za podražení je na trestnou lavici odeslán Jan Machálek (OLO), za hákování pak Dominik Hajšman (OLO), oba na dvě minuty.

24:56

Až před Žajdlíka se vecpal paradoxně olomoucký obránce Dajčar, který pak chtěl ještě dorážet, liberecký brankář jeho úmysly ale dobře přečetl a přerušil hru.

24:10

Až od pravého mantinelu to zkusil Matěj Zabloudil, trefil ale jen připraveného Žajdlíka.

22:38

Do útoku se dostal Beutl, který střílel z hranice pravého kruhu, proti jeho střele ale vyjel z branky Žajdlík a puk přikryl.

21:38

Průžek se sám dostal až k pravé tyčce olomoucké branky a zkusil své štěstí, Schejbal ale na hranici brankoviště zalehl puk.

18:55

Olomouc právě vstřelila branku!
Kohouti udeřili podruhé v přesilové hře a otáčí vývoj utkání, když střela TOMÁŠE DAJČARA prošla až za záda libereckého brankáře. Asistence: Patrik Říčka, Dominik Hajšman.

18:16

Adam Velechovský (LIB) putuje podruhé na trestnou lavici. Tentokrát ale za podražení, a tak se Liberec musí znovu bránit.

14:09

Hajšman vyvezl puk až do útočného pásma, kde jej ještě poslal doprava najíždějícímu Štreitovi, ten ale nemířil přesně.

13:33

Teď měli Olomoučtí velké štěstí. Po střele z pravé strany se totiž puk ještě odrazil a prošel brankovištěm, skončil ale nakonec v rohu kluziště.

12:15

Z vrcholu levého kruhu to zkusil Turský, proti jeho střele ale Schejbal vytáhl efektní zásah lapačkou a přerušil hru.

11:41

Početní výhodu si v první třetině zahrají i Liberečtí. Marek Štreit (OLO) si odpyká dvě minuty za zdržování.

10:53

O chvíli později se ale Kohouti radují z gólu a srovnání. Dajčarovo nahození dokázal za Žajdlíka doslova dostrkat DOMINIK HAJŠMAN, který tak zároveň využil přesilovou hru Olomouce. Asistence: Tomáš Dajčar.

10:02

První přesilovku utkání si zahrají domácí. Adam Velechovský (LIB) totiž míří na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.

09:04

Jsou to ale Tygři, kteří otevírají skóre zápasu, když střela JANA EICHLERA s přispěním tyčky prošla skulinkou mezi Schejbalovým tělem a tyčkou až za brankovou čáru. Asistence: Jan Jeník.

07:48

Hajšman se v mezikruží dostal ke kotouči, mířil ale vysoko nad Žajdlíkovu svatyni.

01:35

Před libereckou brankou několikrát dorážela třetí lajna Kohoutů, do hostující gólman si ale se všemi pokusy dokázal poradit.

2:4

Branky a nahrávky: 11. Hajšman (Dajčar), 19. Dajčar (Říčka, Hajšman) – 10. Eichler (Jeník), 45. Wiencek (Turský), 53. Chrtek (Wiencek), 59. Chrtek (Nezbeda)

HC Olomouc: Schejbal (Galuška) – Dajčar, Murla, P. Mader, Štreit, Beutl, Holiš – M. Urban, M. Zabloudil (C), Husták, Beier, Janků, Pěcha, Skopal, Hajšman, Machálek, Říčka.

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Khun) – Habermann, Krejsa, Eichler, Turský, Charvát, Korecký (C), Velechovský – Maťátko, Čermák, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Burda, Průžek, Chrtek.

Rozhodčí: Vepřek – Novotná, Doleček