Extraliga staršího dorostu

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec

2:4

konec (2:1, 0:0, 0:3)

06.02.2016, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • 12. kolo • Zuzana Spurná

Třetí třetinu ovládli Liberečtí, kteří dokázali Kohoutům nastřílet hned tři branky a zápas tak otočit. Olomoucké stálo body vyloučení ve třetí třetině i chyba pár minut před koncem. (14:06:18)

59:45

Liberečtí ještě kombinují v útočném pásmu.

59:15

Poslední část se dohrává v pásmu Kohoutů, o výsledku je zřejmě rozhodnuto.

58:26

Liberec právě vstřelil branku!
Velká chyba Olomouce stojí domácí zřejmě další body. Schejbal se pravděpodobně nepochopil s obránci a vyjel vypíchnout puk Nezbedovi, ten si ale kotouč vzít nenechal a poslal jej ONDŘEJI CHRTKOVI, který neměl problém trefit prázdnou branku. Asistence: Tomáš Nezbeda.

57:59

Kohouti se usadili v útočném pásmu, Liberec ale výborně brání, a tak může být Žajdlík v klidu.

57:05

Olomouc našla cestu do útočného pásma, vystřelit na branku se jí ale nepodařilo.

56:30

Aktivní Wiencek to zkusil z levého kruhu, jeho pokus ale zamířil hodně nad olomouckou branku.

55:50

Hanáci vyhodili puk z vlastního pásma, přes střední část ale přejít nedokázali.

55:09

Burda to zkusil z pravé strany, mířil ale hodně mimo.

54:21

Hra se znovu přelévá z pásma do pásma, Liberec vsází hlavně na poctivou obranu, a tak drží Hanáky dál od své branky.

53:26

Hanáci opakovaně nahazují puk do útočného pásma, hosté je ale z vlastní třetiny rychle vyhání.

53:15

Kohouti se snaží rychle odpovědět, liberecká obrana ale odvádí svou práci velmi dobře.

52:42

Jenže chvíli na to se Liberec raduje z třetí branky, když ONDŘEJ CHRTEK dokázal prostřelit Schejbala. Asistence: Petr Wiencek.

52:27

Pak ale Hanáci přece jen vyvezli puk před libereckého brankáře.

51:40

Hosté jsou znovu před Schejbalem a Kohoutům přidělávají pořádné starosti.

51:00

Kohouti se chvíli udrželi v útočném pásmu, Žajdlík ale zasahovat nemusel.

50:27

Ve středním pásmu se k puku dostal Machálek, který obhodil posledního hráče a objevil se sám před Žajdlíkem. Toho se ještě snažil rozhýbat, trefil pak ale jen jeho chrániče.

50:09

Liberec zůstává aktivní a snaží se vítězství strhnout na svou stranu, Olomouc se jen těžko osvobozuje.

49:42

Domácí obraně pláchl Maťátko, který se snažil puk z těsné blízkosti procpat mezi betony.

49:05

Olomouc se snaží dostat před Žajdlíka, Liberec ale výborně brání, a tak pokusy domácích troskotají za útočnou modrou čárou.

48:49

Liberec je teď o něco aktivnější a zkouší to ze všech stran, Schejbal se tak nenudí.

48:00

Průžek mohl dorážet do odkryté branky, puk ale zachytili domácí obránci.

47:15

Proti Nezbedově střele z levé strany vytáhl Schejbal efektní semafor a přerušil hru.

46:59

Hanáci se snaží vzít si zpět své vedení, Liberec je ale před Žajdlíka nepouští.

46:06

Zabloudil to zkusil z mezikruží, trefil ale jen betony Žajdlíka. Puk se pak ale odrazil, olomoucký kapitán jej dobruslil ve vlastním pásmu a nenechal tak Liberec ohrozit branku.

45:10

Hra se znovu přelévá od branky k brance, převážně se ale hraje ve středním pásmu.

44:42

I hosté se radují z využité přesilovky a srovnání. Poskakující puk totiž dokázal kolem levé tyčky srazit až za olomouckého brankáře PETR WIENCEK. Asistence: Vítek Turský.

44:32

Hanáci sice vyhodili puk z pásma, Liberec je ale rychle zpět.

44:07

Olomouc se navíc musí bránit. Za podražení je na dvě minuty odeslán na trestnou lavici Dominik Hajšman (OLO).

43:41

Teď měli Kohouti pořádné štěstí! Po střele jednoho z hostujících hráčů se puk nějak odrazil a trefil břevno Schejbalovy branky, spadl těsně ale před brankovou čáru.

43:20

Liberečtí se drží v útočném pásmu a kombinují, Olomouc se jen stěží osvobozuje.

43:00

Hra se přelévá ze strany na stranu, navíc ji přerušují častá signalizovaná zakázaná uvolnění.

42:27

Beutl se dostal až do útočného pásma, střela olomouckého obránce ale jen prošla po hranici brankoviště.

42:03

Liberečtí to zkusili z mezikruží, na jejich střelu ale Schejbal dobře viděl a puk schoval v lapačce.

41:15

Hanáci se dostali do útočného pásma a párkrát si prohodili puk, ten už ale nedokázali dostat za Žajdlíka.

40:50

Liberci ujel vracející se Beier, který pak ale před Žajdlíkem mířil trochu vedle.

40:37

Habermann to zkusil od modré, jeho střela ale jen zaduněla o zadní mantinel.

40:10

Liberec do třetí třetiny vletěl a v dohrávané přesilové hře trefil Chrtek zblízka břevno!

Úsměvná výměna pozdravů mezi hokejisty :)

40:01

Ve druhé třetině gól nepadl, po většinu prostřední periody ale měli trochu navrch domácí. Liberec však Kohouty zatlačil v posledních minutách, a tak se bude na co dívat i ve třetí části, která začne přibližně v 13:33.

40:00

39:40

K Průžkovi se k pravé tyči odrazil puk a liberecký útočník zkoušel poslat puk za Schejbala, olomoucký gólman se ale dokázal přesunout včas.

39:27

Olomouc ale nakonec vyhazuje puk do útočného pásma a může střídat.

39:02

Druhá třetina se dohrává v pásmu Olomouce. Liberec se totiž snaží využít přesilové hry.

38:13

Kohouti se navíc musí bránit. Jan Beier (OLO) si odpyká dvě minuty za podražení.

38:13

Tygři mají v těchto chvílích navrch, a tak zatlačili Olomouc do vlastního pásma.

37:42

Nadvakrát to z těsné blízkosti zkusil Jeník, pokaždé ale trefil výstroj olomouckého brankáře.

37:29

Hra je teď hodně rozkouskovaná, oba týmy totiž brzdí špatné přihrávky.

36:50

Liberec to zkusil z rychlého protiútoku, do střely jednoho z hostů ale strčil hůl Murla.

36:39

Tentokrát se zakázaného uvolnění dopustili Liberečtí, a tak se bude vhazovat před Žajdlíkem.

36:00

Hra se teď přelévá ze strany na stranu, ani jeden brankář si však nemůže dovolit chvilku nepozornosti.

35:46

Ve snaze osvobodit se, vyhodili Hanáci puk až na zakázané uvolnění, a tak se hra stěhuje zpátky před Schejbala.

35:05

Liberečtí jsou znovu v útoku a kombinují, Kohouti se je ale snaží držet u mantinelu.

34:30

Burdovu střelu téměř z nulového úhlu Schejbala vyrazil lapačkou nad branku.

34:10

Olomoucký kapitán to pak zkusil znovu z protiútoku, Žajdlík jeho úmysly ale dobře přečetl a přerušil hru.

33:50

Zabloudil napřáhl na pravém kruhu, mířil ale mimo tři tyče.

33:20

Kohouti se dál tlačí za další brankou, Žajdlík ale drží svůj tým ve hře.

33:14

Kohouti se znovu cpou do liberecké branky, jejich důraz na brankovišti ale musel zastavit rozhodčí.

32:43

Další trest pro Liberec. Matěj Krejsa (LIB) zastavil nedovoleně unikající hráče a je potrestán dvěma minutami za hákování.

32:10

Před Zabloudilovou střelou z mezikruží Žajdlík včas srazil betony k sobě.

31:23

Eichler prokličkoval před Schejbala a snažil se puk procpat kolem pravé tyčky, v tom mu ale zabránili domácí obránci.

30:50

Machálek, Skopal a Pěcha měli blízko k brance, jejich snahu ale nakonec zastavil rozhodčí.

29:35

Olomouc se drží v útočném pásmu a kombinuje, proti Murlově střele ale Žajdlík včas sklapl betony.

29:14

Sotva jsou Hanáci kompletní, míří na trestnou lavici Jan Eichler (LIB), a to na dvě minuty za hrubost.

28:50

Hosté si před Schejbalem několikrát prohodili puk, Jeník pak ale mířil hodně vedle levé tyčky.

28:35

Hosté se drží v útočném pásmu a se střelami příliš neotálí, Schejbal tak musí být ve střehu.

28:10

Liberec je dál nastěhovaný před Schejbalovou brankou a zkouší to ze všech stran.

28:03

Pak ale ujel liberecké obraně Říčka, který z levé strany zkusil překvapit Žajdlíka, trefil ale jen jeho betony.

27:45

Olomoučtí obětavě brání, puk se jim ale zatím vyhodit nedaří.

27:07

Hanáci jdou rovnou do tří! Za podražení je na trestnou lavici odeslán Jan Machálek (OLO), za hákování pak Dominik Hajšman (OLO), oba na dvě minuty.

27:07

Na druhé straně to pak zkoušel Nezbeda, z levé strany ale puk za Schejbala nedostal.

26:40

Hanáci jsou aktivnějším týmem a častěji se drží před libereckou brankou, hosté ale velmi dobře brání.

26:08

Janků to pak znovu zkoušel jeden na jednoho, liberecký obránce ale olomouckému útočníkovi vypíchl puk.

25:20

Janků se snažil projít po levé straně přes jednoho z libereckých hráčů, ten mu ale zablokoval cestu k puku.

24:56

Až před Žajdlíka se vecpal paradoxně olomoucký obránce Dajčar, který pak chtěl ještě dorážet, liberecký brankář jeho úmysly ale dobře přečetl a přerušil hru.

24:10

Až od pravého mantinelu to zkusil Matěj Zabloudil, trefil ale jen připraveného Žajdlíka.

23:45

Kohouti se usadili před libereckou brankou a kombinují.

23:10

Skopal se po levé straně protáhl až do útoku, tam jej ale u hrazení o puk obrali vracející se Tygři.

22:59

Podobný zákrok si pak na druhé straně připsal i Schejbal proti Wiencekovi.

22:38

Do útoku se dostal Beutl, který střílel z hranice pravého kruhu, proti jeho střele ale vyjel z branky Žajdlík a puk přikryl.

22:01

Hosté se tlačí ke srovnání, olomoucký brankář tak má plné ruce práce.

21:38

Průžek se sám dostal až k pravé tyčce olomoucké branky a zkusil své štěstí, Schejbal ale na hranici brankoviště zalehl puk.

21:13

Liberečtí hledají ideální prostor ke střele, s dalekonosným pokusem si ale Schejbal poradil a vyrazil jej do rohu kluziště.

20:35

Chrtek chtěl obkroužit olomouckou branku a z levé strany zakončit, k tomu ho ale nepustil Holiš.

20:11

Kohouti nahodili puk na libereckou branku, Žajdlík ale na střelu dobře viděl a přerušil hru.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 12:44.
Po první třetině mohou odcházet do kabin o něco spokojenější domácí. Ti sice po střele Jana Eichlera prohrávali, rychle ale dokázali brankové manko smazat, když se trefil Dominik Hajšman. V závěru první třetiny pak Kohouti využili i druhou přesilovou hru a po střele Tomáše Dajčara se radovali z obratu.

20:00

19:56

Liberec to zkusil po buly znovu, trefil ale jen výstroj olomouckého brankáře.

19:50

Proti střele Jeníka z mezikruží Schejbal skočil a raději přerušil hru.

19:38

I domácí hledají cestu před Žajdlíka, ohrozit jej ale zatím nedokázali.

19:09

Liberec se snaží rychle odpovědět, přes vracející se pětku domácích to ale nemá snadné.

18:55

Olomouc právě vstřelila branku!
Kohouti udeřili podruhé v přesilové hře a otáčí vývoj utkání, když střela TOMÁŠE DAJČARA prošla až za záda libereckého brankáře. Asistence: Patrik Říčka, Dominik Hajšman.

18:30

Hosté ale opakovaně vyhazují puk z vlastního pásma.

18:16

Adam Velechovský (LIB) putuje podruhé na trestnou lavici. Tentokrát ale za podražení, a tak se Liberec musí znovu bránit.

18:02

Pěchovo nahození od modré čáry mířilo hodně mimo tři tyče.

17:29

Maťátko před Schejbalovou brankou jen plácl do puku, kotouč ale před olomouckým brankářem rychle odklízeli z cesty domácí obránci.

16:27

Do útoku se snažil prokličkovat Wiencek, tomu ale za modrou čárou srazili puk z hole vracející se obránci.

15:55

Liberec je zpátky před Schejbalem, ke střele na branku se ale zatím nedostal.

15:09

Olomoučtí jsou teď aktivnějším týmem a stále častěji se dostávají před Žajdlíka, liberecká obrana si ale vede velmi dobře.

14:45

Hanáci se snaží najít skulinku v Žajdlíkově výstroji, liberecký brankář se tak teď vůbec nenudí.

14:20

Do útoku prokličkoval Pěcha, trefil ale jen chrániče připraveného Žajdlíka.

14:09

Hajšman vyvezl puk až do útočného pásma, kde jej ještě poslal doprava najíždějícímu Štreitovi, ten ale nemířil přesně.

13:33

Teď měli Olomoučtí velké štěstí. Po střele z pravé strany se totiž puk ještě odrazil a prošel brankovištěm, skončil ale nakonec v rohu kluziště.

13:13

Z pravé strany zkusil své štěstí hostující kapitán Korecký, trefil ale jen připraveného Schejbala.

12:59

Proti střele Průžka obětavě lehl do střely Říčka, puk se přesto dostal až před Schejbala, ohrozit jej ale nedokázal.

12:30

Olomouc se ale zatím marně snaží osvobodit.

12:15

Z vrcholu levého kruhu to zkusil Turský, proti jeho střele ale Schejbal vytáhl efektní zásah lapačkou a přerušil hru.

11:41

Početní výhodu si v první třetině zahrají i Liberečtí. Marek Štreit (OLO) si odpyká dvě minuty za zdržování.

11:20

Hanáci se dál drží před libereckou svatyní a kombinují, se střelami ale trochu šetří.

10:53

O chvíli později se ale Kohouti radují z gólu a srovnání. Dajčarovo nahození dokázal za Žajdlíka doslova dostrkat DOMINIK HAJŠMAN, který tak zároveň využil přesilovou hru Olomouce. Asistence: Tomáš Dajčar.

10:40

Olomouc kombinuje před Žajdlíkovou brankou. Z pravé strany zkoušel dostrkat puk za libereckého brankáře Říčka, přes beton ale kotouč nedostal.

10:02

První přesilovku utkání si zahrají domácí. Adam Velechovský (LIB) totiž míří na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.

09:40

Hanáci hledají cestu ke srovnání a zároveň před Žajdlíka, Liberec se ale včas vrací.

09:04

Jsou to ale Tygři, kteří otevírají skóre zápasu, když střela JANA EICHLERA s přispěním tyčky prošla skulinkou mezi Schejbalovým tělem a tyčkou až za brankovou čáru. Asistence: Jan Jeník.

07:48

Hajšman se v mezikruží dostal ke kotouči, mířil ale vysoko nad Žajdlíkovu svatyni.

07:05

Hosté se dál drží v útočném pásmu, se střelbou jsou na tom ale podobně špatně jako domácí, a tak Schejbal zasahovat nemusel.

06:35

Tygři se usadili před Schejbalem, jejich střelecké pokusy ale zatím dobře hlídá olomoucká obrana.

06:02

Na vhazování před Žajdlíkem byli úspěšnější domácí, příliš dlouho se ale v útočném pásmu neohřáli a Liberec je vytlačil pryč.

05:11

I Liberec je zpátky před brankou soupeře, Olomouc ale obětavě brání.

04:40

Domácí se drží před libereckou svatyní a kombinují, Žajdlík ale proti střele Kohoutů zatím zasahovat nemusel, ty totiž míří vedle branky.

03:58

Janků napadal rozehrávku hostujícího celku, Liberec měl ale kotouč dobře pod kontrolou.

03:12

Po buly před Schejbalem to zkusil Habermann, trefil ale jen své spoluhráče.

02:55

První útok Kohoutů vyvezl puk až do útočného pásma, vystřelit na Žajdlíkovu branku ale domácí nedokázali.

02:08

Hanáci se drží v útočné třetině a kombinují, jejich střelecké pokusy ale končí trochu mimo.

01:35

Před libereckou brankou několikrát dorážela třetí lajna Kohoutů, do hostující gólman si ale se všemi pokusy dokázal poradit.

01:00

Tygři to zkusili ještě nadvakrát, ani tak ale nedokázali puk dostat mezi tři tyče.

00:37

Po pravé straně se před Schejbala dostal Chrtek, ten ale do puku spíš plácl, a tak kotouč skončil mimo tři tyče.

00:10

Na prvním buly byli úspěšnější hosté, kteří pak rozehráli svou útočnou akci až od vlastní branky.

00:01

HC Olomouc: Schejbal (Galuška) – Dajčar, Murla, P. Mader, Štreit, Beutl, Holiš – M. Urban, M. Zabloudil (C), Husták, Beier, Janků, Pěcha, Skopal, Hajšman, Machálek, Říčka.

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Khun) – Habermann, Krejsa, Eichler, Turský, Charvát, Korecký (C), Velechovský – Maťátko, Čermák, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Burda, Průžek, Chrtek.

Rozhodčí: Vepřek – Novotná, Doleček.
Liberec je v utkání papírovým favoritem. Severočechům totiž patří devátá příčka. Na svém kontě pak Tygři mají 65 bodů. Olomouc se s Mladou Boleslaví dělí o poslední dvě místa skupiny A. Kohouti nasbírali 55 bodů a drží se na příčce jedenácté.
Nejproduktivnější hráč: Tomáš Nezbeda (23+24)
Nejlepší střelec: Tomáš Nezbeda (23 gólů)
Nejlepší asistent: Jan Jeník (29 asistencí)
Nejlepší +/-: Jan Jeník (+23)
Nejproduktivnější obránce: Martin Starosta (5+5)
Nejtrestanější hráč: Martin Starosta (51 TM)
Nejvytíženější brankář: Matěj Žajdlík (36 zápasů; 90,64 %)
Liberec je na tom o něco lépe. Severočeši si od nového roku počet výher a proher rozdělili přesně na půl. Tygři sice v prvním kole roku 2016 těsně nestačili na Zlín, pak ale sérii vítězství protáhli na tři utkání. Jenže pak se karty obrátily a tým z Podještědí třikrát v řadě prohrál, když nejprve nestačil na Plzeň (3:5), poté ani na chomutovské Piráty, o jejichž vítězství také rozhodl dvoubrankový rozdíl (4:6). Ve 37. kole pak Liberec vyzval Oceláře, kterým podlehl v prodloužení 4:5. V dosud posledním odehraném kole se ale Tygři znovu radovali z výhry, když Vítkovice přehráli jasně 6:2.
Nejproduktivnější hráč: Dominik Hajšman (15+15)
Nejlepší střelec: Dominik Hajšman, Dominik Cach, Patrik Říčka (15 gólů)
Nejlepší asistent: Matěj Zabloudil (17 asistencí)
Nejlepší +/-: Jakub Galvas (+10)
Nejproduktivnější obránce: Ludvík Rutar (2+9)
Nejtrestanější hráč: Jan Beier (102 TM)
Nejvytíženější brankář: Adam Schejbal (23 zápasů; 90,87 %)
Olomouci se od začátku nového roku lepí smůla na paty. Z osmi kol se Hanáci, které do minulého kola trápila rozsáhlá marodka, radovali z výhry jen jednou, když po vánoční pauze porazili Mladou Boleslav 5:3. Pak ale přišla krize a šňůra proher se protáhla na sedm zápasů. V posledních třech utkáních Olomoučtí nejprve v prodloužení nestačili na Hradec Králové (4:3), poté v dohrávce utrpěli debakl na ledě Sparty, a to 2:8. V dosud posledním odehraném kole pak Kohouti dotahovali náskok Mladé Boleslavi, nakonec se ale museli smířit s prohrou 2:4.
Před reprezentační pauzou je na programu poslední kolo nejvyšší dorostenecké soutěže. Na olomouckém ledě se představí proti Kohoutům liberečtí Bílí Tygři.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

2:4

Branky a nahrávky: 11. Hajšman (Dajčar), 19. Dajčar (Říčka, Hajšman) – 10. Eichler (Jeník), 45. Wiencek (Turský), 53. Chrtek (Wiencek), 59. Chrtek (Nezbeda)

Rozhodčí: Vepřek – Novotná, Doleček