19.01.2016, 18:30 • Arena Riga • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.9 4.1 3.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa

Jakub Sedláček (RIG) 95,3% úspěšnost, 2 obdrž. góly
Tomáš Zohorna (CHA) 0+0
Jan Kolář (CHA) 0+0 (21:03:47)
Je konec! Dinamo už v power-play nestačilo vyrovnat a podlehlo tak Amuru Chabarovsk 1:2. Hosté sice zvítězili o jediný gól, ale herně byli jasně lepší. Hráči Rigy se přesto ujali vedení už ve 3. minutě, kdy se trefil Kaspars Saulietis, tento náskok dlouho drželi především díky výbornému brankáři Sedláčkovi. Toho překonal až 43 sekund před druhou přestávkou Alexej Byvalcev a rozhodující zásah zařídil v 54. minutě Jevgenij Gračjov.

Střely na branku ve 3. třetině – 5:14, celkem – 13:43.

59:48

Přihrávka na Darzinše neprošla, ale domácí ještě zůstali v útočném pásmu!

59:21

Jeden z hostů jen těsně minul prázdnou branku Rigy. Jelikož to zkoušel ještě z vlastní poloviny, je pískán icing.

59:10

Sedláček je na střídačce, domácí to tedy zkoušejí v šesti! S nepříjemnou střelou od modré si poradil Pečurskij a domácí si následně berou time-out.

58:13

Jakub Sedláček vyjel za svou branku, ale kotouč se odrazil jinám, než čekal a musel pospíchat zpět mezi své tyče. Situaci přestál se štěstím!

58:01

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:20

Domácí zatím nemají na to, aby soupeře nějak zatlačili. Amur je dnes herně lepší.

56:54

Galvinš nahodil puk na Pečurského, který raději přerušil hru. Riga tak získala vhazování v útočné třetině.

56:19

Domácí v ofsajdu a jsou tedy vykázáni do středního pásma.

55:51

Hned po buly se dostal kotouč na modrou ke Kurbatovi. Jeho střelu pokryl Sedláček.

55:44

Hosté nahodili puk na Sedláčka, který si před dotírajícím Tolpekem netroufl rozehrát a raději černou pryž podržel.

55:30

Domácí v postavení mimo hru.

54:58

Puk je v hledišti. Následuje buly ve středovém kruhu.

53:47

Domácí přispěchali s odpovědí, ovšem Pečurskij byl pozorný.

53:08

Chabarovsk právě vstřelil branku!
Přichází trest za domácí pasivitu! Tolpeko na útočné modré zachytil rozehrávku Dinama a posunul puk na JEVGENIJE GRAČJOVA, který nerušeně dojel až mezi kruhy a přesnou ranou překonal Sedláčka. Český gólman mohl těžko zakročit, jelikož v momentě střely před ním projel Litovčenko a navíc na něj spadl vlastní obránce – 1:2. Asistence: Denis Tolpeko.

51:34

Zkušený Vitalij Aťušov ukázal na modré svůj přehled a střílenou přihrávkou nalezl svého spoluhráče, který měl před sebou téměř odkrytou klec. I nyní však Sedláček brankovou čáru uhájil!

50:59

Puk se odrazil na střídačku Dinama. Vhazuje se ve středním pásmu.
Dnešní utkání sleduje 3821 diváků.

50:07

Běží už poslední desetiminutovka řádné hrací doby. Stále platí nerozhodný stav.

48:50

Indrašis byl blízko tomu, aby strhl vedení na stranu Dinama. Chybělo možná deset centimetrů!

48:17

Pokus Kuldy skončil v lapačce Pečurského.

47:39

Oleg Li se pokusil prokličkovat domácí obranou. Nakonec upadl, ale podle rozhodčího nešlo o nedovolený zákrok bránícího hráče.

46:58

Sedláček svým dalším zákrokem přerušil hru. Reklamní přestávka.

46:23

Druhá lajna Rigy teď operovala v útočném pásmu. Chybělo ale zakončení.

45:29

Sedláček podržel v rukavici nahození ze středního pásma. Hosté tak získali buly v útočné třetině.

44:36

Nyní domácí zaměstnali Pečurského v brance Chabarovsku. Riga by potřebovala zvýšit útočnou aktivitu.

43:27

Po střele Aťušova zůstal puk ležet na brankovišti. Oleg Li ho už zametal do odkryté branky, ale Jakub Sedláček stačil na brankové čáře zabránit téměř jistému gólu!! Útočník Amuru se drží za hlavu.

42:42

Utkání pokračuje v podobném duchu, jako v prvních dvou třetinách. Hosté jsou tedy aktivnější.

41:50

41:48

Puk vylétl z hrací plochy v momentě, kdy už stojí vyloučený Kulda v otevřených dvířkách trestné lavice.

41:21

Darzinš v oslabení vyvezl puk až do útočného pásma.

40:46

Amur zahrál v přesilovce na icing, vhazovat se bude před Pečurským.

40:01

Hosté před sebou mají ještě 109 sekund z přesilové hry.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 20:19.
Po druhé třetině je stav nerozhodný 1:1. Hosté většinu prostřední části bušili do obrany Rigy a 43 sekund před přestávkou jim to tam konečně spadlo. Alexej Byvalcev střelou do šibenice překonal Jakuba Sedláčka, který je ale i tak nejlepším hráčem svého týmu. Vždyť má na svém kontě už 28 zásahů.

Střely na branku ve 2. třetině – 4:17, celkem – 8:29.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:49

V závěru druhé části je ještě vyloučen domácí Edgars Kulda – hákování.

39:17

43 sekund před přestávkou je vyrovnáno! Oleg Li přenechal v útočném pásmu kotouč ALEXEJI BYVALCEVOVI, který z mezikruží zápěstím vymetl horní růžek nad vyrážečkou bezmocného Sedláčka. Asistence: Oleg Li.

38:34

Zakázané uvolnění Amuru.

37:51

Sedláček sám odpálil puk až do útočného pásma Dinama, kde o něj hráči obou týmů bojují.

37:12

Nyní střílel od modré čáry Ševčenko. Pro střelu obránce Rigy si sáhl Pečurskij lapačkou.

36:36

Jako by mě slyšel Skvorcovs, který svým výpadem zaměstnal obranu soupeře i brankáře Pečurského.

36:25

Tlak hostů je teď hodně velký. Aby se Dinamu pasivita nevymstila.

36:00

Puk je opět pod Sedláčkem. Důraz hráčů Amuru pak vyprovokoval menší strkanici, ale za tohle se vylučovat nebude.

35:48

Nyní Sedláček přikryl kotouč, který se k němu doklouzal po snaze Gračjova.

35:07

Riga je v plném počtu.

34:56

Sedláček i v tomto oslabení likviduje všechny pokusy hráčů Amuru.

33:55

Domácí se osvobodili.

33:35

Hosté sehráli hodně zajímavou kombinaci! Po přihrávce zpoza branky zakončoval z bezprostřední blízkosti Pervušin. Sedláček však stačil zakročit pravým betonem!

33:06

Za držení je vyloučen domácí Eriks Ševčenko. Amur má dobrou příležitost na vyrovnání.

32:35

Nutno říci, že domácí brání velmi dobře a Sedláček řeší především střely ze střední vzdálenosti.

31:54

Hned po buly vypálil Byvalcev, Sedláček má kotouč opět ve své moci.

31:24

Domácí spoléhají spíše na brejky, Amur útočí do plných.

30:40

Gračjov posunul puk na pravý kruh, kde byl Tolpeko. Ten vypálil jen do břicha povyjetého Sedláčka.

Jakub Kovář do Petrohradu? Možná po této sezóně ...

30:22

Jsme už ve druhé polovině zápasu. Domácí stále drží, i díky dobrému výkonu brankáře Sedláčka, nejtěsnější vedení.

29:44

Jan Kolář pálil sice tvrdě, ale už se s kotoučem dostal pár centimetrů za modrou. Hostům je tak pískáno postavení mimo hru.

28:14

Od pravého mantinelu střílel Litovčenko. Jakub Sedláček předvedl jistý zákrok lapačkou.

27:56

Teď se hraje v docela slušném tempu. Na obou stranách ale chybí větší přesnost ve finální fázi útočných akcí.

26:55

Indrašis nyní nahazoval puk na zadní tyč, kam najížděl Skvorcovs. Ten nabídku spoluhráče netrefil.

26:39

Pečurskij zastavil ránu Sotniekse a je tu reklamní přestávka.

26:20

Přečíslení 3 na 2 zakončoval Indrašis, trefil jen brusle obránce.

25:56

Saulietis se pustil do individuálního průniku, který zakončil střelou, jenž byla sražena do rohu.

25:19

24:25

Hosté vyjeli v oslabení dokonce do útoku. Tak tak, že z toho nebylo přečíslení 2 na 1.

24:10

Džerinš před brankou šikovně tečoval nabídku Indrašise. Pečurskij ale předvedl dobrý zákrok a kotouč je v jeho výstroji.

23:18

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Nikita Čerepanov – 2 min., podražení).

23:18

Domácí přešli do zajímavého protiútoku. Sestito našel z druhé vlny najíždějícího obránce Galvinše, který střílel vedle. Bude se ale vylučovat...

23:03

To se nepodařilo ani teď, puk je pod Sedláčkem.

22:42

Hosté jsou v úvodu druhé části aktivnější, zatím ale nenalezli recept na obranu Rigy a brankáře Sedláčka.

21:43

Tomáš Zohorna projel po levém křídle až před Sedláčka, ale z ostrého úhlu už nemohl brankáře Dinama výrazněji ohrozit.

21:04

Sestito objel branku, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

20:19

Jeden z hostujících hráčů se hned natlačil před Sedláčka, který musel utěsnit prostor u své tyčky.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:27.
První třetina utkání mezi Rigou a Chabarovskem nabídla jeden gól, ale také bitku, mnoho vyloučení a dalších hraničních zákroků. Skóre utkání otevřel ve 3. minutě domácí Kaspars Saulietis, jenž se dostal do samostatného úniku, který zakončil kličkou do forhendu. Poté sestřelil hostující Akim Aliu u mantinelu Sestita a následně se pustil do bitky s Meijou, kterou vyhrál. Útočník Amuru tak vyfasoval trest na 5 minut + do konce utkání. Riga však nevyužila ani dlouhou přesilovku 5 na 3 a ve zbytku třetiny se už musela spíše bránit. Jakub Sedláček v brance domácích ovšem zatím chytá bezchybně.

Střely na branku v 1. třetině – 4:12.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:56

Dinamu byla odpískána přihrávka rukou. Ještě buly ve středním pásmu.

19:01

Poslední minuta první třetiny, hosté zůstávají v tlaku.

18:41

18:31

Pozornost Sedláčka ještě zkoušel střelou z pravé strany Wandell. Brankář Rigy si svou bližší tyčku pohlídal a vyrazil kotouč.

18:16

Hosté se nemohou dostat do pásma a jejich přesilovka se pomalu chýlí ke konci.

17:57

Další vyhození hráčů Rigy.

17:37

Domácí vyhazují až k brance soupeře.

17:00

Nebezpečnou střelu Bergforse si našel Sedláček. Český gólman puk udržel na výstroji a hosté tak nemohli dorážet.

16:40

Zkušený obránce Oskars Cibulskis je potrestán za držení. Přesilovka pro Chabarovsk.

16:33

Litovčenko se na ose hřiště dobře uvolnil, ale zamířil jen do připraveného Sedláčka. Hostující útočník byl následně sražen jedním z obránců, ale ani nyní se vylučovat nebude.

15:53

Saulietis se již oklepal a zamířil na střídačku. Hra pokračuje.

15:52

Po zákroku Železňova zůstal ležet na ledě Saulietis. K nelibosti domácích fanoušků se tentokrát vylučovat nebude.

15:07

Skvorcovs se pokusil o průnik po levém křídle, ale proti přesile hostů neuspěl.

14:11

Pro střelu od modré si sáhl lapačkou Pečurskij, jenž přerušil hru.

12:58

Utkání je zatím hodně kouskováno vylučováním a dalšími přerušeními. Na kvalitě hry je to znát.

11:33

Pětiminutový trest hostujícího Aliua konečně vypršel a pokračuje se tedy ve hře 5 na 5.

11:32

Vyloučení na obou stranách. Miks Indrašis zahákoval hostujícího Rinata Ibragimova, který svého soupeře následně zasáhl holí do tváře.

11:26

Střelu Sotniekse Pečurskij zřejmě vůbec neviděl, ale puk neskončil za jeho zády!

11:12

Od modré vypálil Ševčenko. Pečurskij puk vyrazil do ochranné sítě.

10:37

Domácí v plném počtu. Ještě minutu budou hrát přesilovou hru.

09:39

Zohorna s Bergforsem nebezpečně operovali před Sedláčkem. Domácí brankář puk vyrazil za svou klec.

08:36

Síly na ledě se vyrovnají! Andris Džerinš – 2 minuty, nedovolené bránění.

08:06

Aťušov na ledě, pokračuje klasická přesilovka Dinama.

07:40

Domácím se dvojnásobná přesilovka vůbec nedaří. Nyní byli vytlačeni do středního pásma.

Dominik Kubalík je suverénně nejlepším střelcem Tipsport extraligy! Dokázal by se plzeňský střelec prosadit i v KHL?

06:37

Meija a Aliu navíc dostávají pětiminutové tresty za bitku. Domácí budou každopádně hrát dlouhou přesilovku 5 na 3!

06:37

Akim Aliu dostává trest na 5 minut + do konce utkání za vražení!

06:37

Forvard s nigérijskými kořeny, Akim Aliu, sestřelil u mantinelu Sestita a svého spoluhráče se rozhodl pomstít Ginš Meija, který šel s hráčem Amuru do pěstního souboje! Ten vyhrál bitkař Aliu, ale útočník Dinama si vysloužil aplaus publika za odvahu.

06:05

Pozor, bude se vylučovat. Hostující Vitalij Aťjušov je potrestán za hákování.

06:05

Po dalším Sedláčkově zákroku, kterým český gólman v brance Dinama přerušil hru, následuje reklamní přestávka.

05:55

Hosté se snaží vyrovnat. Sedláček nyní vyrážel střelu Tolpeka.

05:18

Puk opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

05:03

Tomáš Zohorna to zkusil individuálně. Projel až do útočného pásma a dokonce otestoval pozornost krajana Sedláčka v brance Rigy.

03:50

Hráči Dinama dostali po vstřeleném gólu chuť do hry a podnikají další nebezpečné útoky.

02:44

Riga právě vstřelila branku!
Domácí jdou do rychlého vedení! Kulda poslal do samostatného úniku KASPARSE SAULIETISE, který udělal Pečurskému forhendovou kličku a pohodlně zvedl puk nad jeho beton. Asistence: Edgars Kulda a Jakub Sedláček.

02:10

Lotyšští fanoušci ukazují, že hokej milují. V aréně panuje velmi dobrá atmosféra.

01:10

Další zákrok Sedláčka, který vyrazil střelu Litovčenka z levého kruhu.

00:12

První zákrok si připsal domácí brankář Sedláček, který vyrazil střelu Aliua od modré čáry.

00:01

Zazní hymny Ruska a Lotyšska.

Dinamo Riga: Sedláček (Eriksson) – Ševčenko, Galvinš, Sotnieks (C), Zile, Cibulskis, Jerofejevs, Jass – Darzinš, Sestito (A), Meija (A) – Skvorcovs, Džerinš, Indrašis – M. Redlihs, Toluzakov, Pavlovs – E. Kulda, Saulietis, Zabis – Sprukc.

Amur Chabarovsk: Pečurskij (Alikin) – Kolář (A), Čerepanov, Kurbatov, Zub, Ibragimov, Aťušov (C) – Tarasov, Zohorna, Bergfors – Litovčenko, Gračjov (A), Tolpeko – Kacuba, Byvalcev, Li – Pervušin, Wandell, Železňov – Aliu.

Rozhodčí: Anisimov, Safiullov – Sivov, Šichanov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dinamo Riga:
Také lotyšský celek má na svém kontě 62 bodů. V tabulce Západní konference tento počin stačí až na dvanáctou příčku. Na osmé místo ztrácí Dinamo už 14 bodů a vypadá to, že si o play-off mohou v Rize nechat jen zdát. V poslední době to ale není úplně špatné, o čemž svědčí tři výhry z posledních pěti duelů. Naposledy Dinamo přehrálo 4:2 Vladivostok.
Amur Chabarovsk:
Hokejisté Amuru dosud nasbírali 62 bodů a v tabulce Východní konference jim patří až jedenáctá pozice. Na postup do play-off ztrácejí hokejisté z Chabarovsku už 12 bodů. Aktuální forma týmu ale není úplně špatná. Z posledních pěti zápasů dokázali hráči Amuru hned čtyřikrát bodovat. Bodík brali i na ledě silného Jokeritu, kde padli 2:3 až po nájezdech.
Vítám tu všechny hokejové příznivce! Úterní program Kontinentální hokejové ligy uzavře utkání mezi Dinamem Riga a Amurem Chabarovsk. Jde o souboj dvou týmů, které letos v soutěži patří k těm slabším a stále více to vypadá, že se ani jednoho z nich nebude týkat play-off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

1:2

Branky a nahrávky: 3. Saulietis (Kulda, Sedláček) – 40. Byvalcev (Li), 54. Gračjov (Tolpeko)

Dinamo Riga: Sedláček (Eriksson) – Ševčenko, Galvinš, Sotnieks (C), Zile, Cibulskis, Jerofejevs, Jass – Darzinš, Sestito (A), Meija (A) – Skvorcovs, Džerinš, Indrašis – M. Redlihs, Toluzakov, Pavlovs – E. Kulda, Saulietis, Zabis – Sprukts.

Rozhodčí: Anisimov, Safiullov – Sivov, Šichanov