Hokejová Liga mistrů

Frölunda HC – HC Davos

1:1

konec (1:0, 0:1, 0:0)

19.01.2016, 20:05 • Frölundaborgs Isstadion, Göteborg • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 1.55 5.0 4.14 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany to bude všechno. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera, na počtenou! (22:16:16)
Po domácí prohře 0:5 se Davos chtěl jen pokusit o zázrak v podobě obratu, nicméně na půdě v Göteborgu se mu to nepodařilo. Domácí celek se dostal do vedení již ve čtvrté minutě zásluhou Patrika Carlssona. Hosté sice na začátku druhé třetiny díky gólu Anderse Ambühla v přesilové hře vyrovnali, na více už se ale nezmohli.

Zápas tak skončil 1:1 a po celkovém skóre 6:1 postupuje švédský tým.

A je tu konec! Frölunda postupuje do finále hokejové Ligy mistrů, kde se utká s finským Kärpätem Oulu!

59:53

Andres Ambühl ještě jednou vystřelil, ale Johansson byl pozorný a vyrazil puk.

59:20

Zápas už se spíše jen dohrává...

58:46

Zakončení Marca Wiesere nebylo nijak nebezpečně, Lars Johansson pokryl kotouč a vhazovat se bude po jeho levici.

58:29

Jacob Larsson vyslal pumelici před bránu Genoniho, nicméně díky teči jí nakonec scházela přesnost.

58:06

Artturi Lehkonen na počátku závěrečné dvouminutovky ve středním pásmu odvedl dobrou práci a znemožnil hostům založit útočnou akci.

57:38

Patrik Carlsson, střelec úvodní branky tohoto duelu, se snažil prosadit proti dvojici protihráčů. Marně.

56:32

56:21

Nebezpeční před brankou Leonarda Genoniho byli Mats Rosseli-Olsen a Joel Lundqvist, ale nic se jim vymyslet nakonec nepodařilo.

55:38

Nahození Andrese Ambühla ze středního pásma do toho útočného nyní ušetřilo další sekundy pro Davos v početní nevýhodě. Najde dnešní zápas alespoň vítěze? Oba celky by se o to evidentně rády pokusily.

55:05

U branky měl puk na holi Robin Figren, ale nakonec se mu nepodařilo nahrát Tömmernesovi moc ideálně. Hosté díky tomu vyhodili kotouč.

54:32

Vyloučení v týmu HC Davos (Felicien Du Bois – 2 min., držení protihráče).

54:05

Mats Rosseli-Olsen se snažil přetlačit Du Boise v souboji, nakonec se mu podařilo vybojovat faul! Výborná práce norského útočníka.

53:28

Pas Sebastiana Stålberga byl zblokovaný do hlediště, buly následuje v útočném pásmu Frölundy Indians.

53:23

Ofsajd v podání Davosu a následuje komerční přestávka, poslední v tomto semifinále Ligy mistrů. Frölundu od postupu do finále dělí necelých sedm minut.

1:1

Branky a nahrávky: 4. Carlsson (Lehkonen, Figren) – 22. Ambühl (Corvi, Lindgren)

Frölunda HC: Johansson (Gustafsson) – Tömmernes, Persson, Larsson, Fälth, Lauridsen, Nilsson, Gunnarsson – Lundqvist, Rosseli-Olsen, Lasch – Abbott, Sundström, Johnson – Figren, Lehkonen, Carlsson – Stålberg, Ehn, Lasu – od 41. Vesalainen

HC Davos: Genoni (Senn) – Forster, Heldner, Kindschi, Du Bois, Guerra, Jung, Schneeberger, Paschoud – Ambühl, Jörg, Corvi – Lindgren, Axelsson, M. Wieser – Setoguchi, Walser, D. Wieser – Kessler, Aeschlimann, Egli

Rozhodčí: Kubuš (SVK), Fonselius (FIN) – Haster, Malmqvist (both SWE)