13.12.2015, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • Kryštof Severa (@KrystofSevera)

Tipsport: 2.55 3.56 2.55 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ondřej Palát (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 3:34
Andrej Šustr (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:57 (04:14:01)
1. Braden Holtby (WSH) 36 zák., 1 gól, 97,2%
2. Nikita Kučerov (TBL) 1+0
3. Victor Hedman (TBL) 0+0
Tak a je za námi utkání, ve kterém byl favorit jasně daný, ale kdo sledoval tento zápas, tak musí vědět, že Tampa byla Capitals minimálně vyrovnaným soupeřem. Třetí třetiny byla ve většině v režii Tampy, která zaslouženě snížila, když se 11 minut před koncem prosadil Kučerov. Vyrovnat se domácím bohužel nepovedlo a hosté si tak do Washingtonu odvážejí výhru.

59:56

Holtby zastavil puk mířící do branky hokejkou a Caps tohle udrží!

59:51

Oddechový čas pro domácí.

59:51

Kuzněcov namířil přes celé hřiště a kotouč skončil tyčce branky domácích! Icing hostí.

59:29

Stamkos dostal puk do pásma a domácí zvyšují svůj tlak.

59:12

Puk ve středním pásmu na holích domácích.

58:47

Callahen zavezl puk do pásma a Bishop míří na střídačku!

58:06

Za Bishopem zvoní tyč!

57:52

Alzner vybojoval puk na Stamkosovi a hosté mohou zaútočit.

57:34

Hedman se opřel do puku a Holtby musel vyrazit kotouč mimo hřiště!

57:31

Filippula bojuje o puk v rohu kluziště s Kuzněcovem.

57:14

Špatná rozehrávka v závěru utkání znamená zakázané uvolnění Washingtonských hokejistů.

56:58

A vzápétí jej odevzdává.

56:43

Williams získal kotouč v útočném pásmu.

56:06

Bishop rozehrává po zachycení nahození Alznera a vypořádal se i se společností dvou hostujících forvardů.

55:48

Holtby vychytal pronikajícího Killorna a s ubíhajícím časem se šance Tampy snižují.

55:34

Kuzněcov se zpomalil ve středním pásmu a je odpískán ofsajd.

54:52

Opět se hostům nepovedlo poslat puk za modrou čáru, tlak domácích už alespoň není tak enormní.

54:14

Hosté dokázali zavést puk alespoň za branku Bishopa, kde o něj sice přicházejí, ale alespoň našetřili několik vteřin.

53:55

Stamkos se dostal do veliké šance, ale Holtby odolává!

53:45

Holtby přerušuje hru a následuje komerční přestávka.

53:20

Nesterov minul z pravého kruhu branku Holtbyho!

52:55

Johansson z mezikruží minul branku Bishopa!

52:37

Až teď se to hostům povedlo a Johansson vyváží puk

52:00

Domácí jsou u všech kotoučů dřív, hosté mají problémy s posunutím puku do středního pásma.

51:48

Šance na skórování ve třetí třetině: 9:0

50:51

Brown se hnal sám na Holtbyho z levé strany, ale gólman hostí si poradil.

50:20

Hosté mohli hrát, zakázané uvolnění se nepíská, domácí tlak na obranu hostí roste.

Střely na branku: 31:20

49:40

Domácí si opět vytvářejí tlak a Holtby musí být v permanenci.

49:16

Carlson dostal přihrávku na modrou čáru, ale nedokázal překonat Bishopa.

48:47

Ovečkin minul z pravé strany branku Bishopa.

KUČEROV - 1:2

48:05

Tampa právě vstřelila branku!
NIKITA KUČEROV dostal precizní přihrávku na levý kruh a střelou z voleje posílá kotouč o tyčku za brankovou čáru. Asistence: Anton Stralman, Steven Stamkos.

48:00

Domácí se usadili v pásmu a vytvářejí si tlak.

47:33

Niskanen – dvě minuty za podražení.

47:05

Domácí se dostali do veliké šance, ale Holtby stále neprůstřelný!

46:40

46:33

Kombinace domácích byla narušena a puk byl vyhozen k Bishopovi.

46:07

Holtby přerušuje hru, hosté mohou vystřídat.

45:55

Hedmanova střela zůstala na síťce konečně si domácí vytvářejí tlak.

45:14

A je tu další vyhození Caps, domácím se nedaří usadit se v pásmu.

44:39

Hosté vyhazují až za Bishopa.

44:36

Dvě minuty za podražení pro střelce druhé branky Caps – Jevgenije Kuzněcova.

44:15

Burakovsky nahodil puk do pásma a hosté střídají.

43:48

Zvýšený tlak Caps řeší domácí icingem.

43:27

Niskanenovi ujel kotouč při střele, ale Caps stále u puku.

42:51

Nejprve se nepovedlo dvakrát rozehrát domácím a byl z toho icing a teď se to samé daří hostům. Hra je oproti předchozím třetinám kouskovaná.

41:40

Tampa vletěla do třetiny jako politá živou vodou, uvidíme, jak dlouho to domácím vydrží.

41:23

Andrej Šustr nastřelil tyčku branky Holtbyho!

41:01

Williams přitažen při přechodu do útočného pásma ztrácí kotouč.

40:21

Střela Hedmana sražena mimo hřiště.

40:17

V souboji dvou čísel 77 měl navrch domácí Hedman a je odpískán další icing.

40:10

Hned po deseti vteřinách se hostujícímu celku nepovedlo rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění.

40:01

Skončila druhá třetina, ve které jsme podobně jako v té první mohli sledovat velice pěkný a vyrovnaný hokej. Stejně jako v první třetině jsme mohli vidět jednu branku, o kterou se postaral Jevgenij Kuzněcov, který si pohrál s defenzívou domácích.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:47

Williams chtěl překvapit Bishopa střelou z brankové čáry, ale ten se nenechal.

39:33

Ovečkin mohl jít po pěkné kličce sám na branku, ale kotouč mu utekl k mantinelu.

39:15

Ovečkin ztratil puk u mantinelu a domácí mohou jít kupředu.

39:01

Začala poslední minuta druhé periody!

38:45

Namestnikov se hnal sám na Holtbyho, ale ten je dnes neprůstřelný!

38:16

Bishop rozehrál útočnou akci domácích, ale ti rychle přichází o kotouč.

37:28

Kuzněcov našel Williamse, který se hnal na Bishopa, ale jeho krátká forhendová klička končí pouze v náručí domácího gólmana.

37:05

Hedman ve snaze založení rychlého protiútoku vyhodil prudce puk ze třetiny, ten ale doklouzal na icing.

37:00

Ovečkin nahodil do pásma.

36:40

Pokus o vysunutí Ovečkina hostím nevyšel a je tak odpískáno zakázané uvolnění i na druhé straně.

36:16

Niskanenova střela sražena vedle branky Bishopa.

36:06

Domácí špatně rozehráli a je odpískáno zakázané uvolnění.

35:47

Holtbyho branka posunuta, vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:37

Bishop vypomohl obráncům s rozehrávkou a domácí útočí.

35:07

Holtby přerušuje hru.

34:35

Domácí teď několika pokusy z bezprostřední blízkosti odstřelovali Holtbyho, ale ten udržel čisté konto!

34:20

Oshie výrazně zpomalil při přechodu do útočného pásma a je odpískán ofsajd.

33:55

Schmidt a Brown oba shodně 5 minut za rvačku.

33:55

Schmidt a Brown se rozhodli pro pěstní souboj, jehož vítězem je hostující forvard.

33:33

Chimerova střela nadělala vrásky Bishopovi, ale ten si poradil.

33:05

Další zmatky v brankovišti domácích naštěstí pro domácí nekončí brankou.

32:34

Domácí by rádi odpověděli, ale jejich nervozita hraje do karet spíše hostujícím hráčům.

32:13

Kučerov byl sestřelen klasickým stromem, vzápětí odpískána přihrávka rukou.

KUZNĚCOV - 0:2

31:16

Washington právě vstřelil branku!
Nádherná akce hostujícího útočníka, který se po chybě domácích beků dostal do situace 2 na 1! JEVGENIJ KUZNĚCOV tak dlouho naznačoval touhu přihrát až si to namířil za branku, ale jakmile Bishop opustil místo u tyčky, tak stačil Kuzněcov poslat puk za brankovou čáru! Asistence: John Carlson

30:38

Holtby vyráží střelu od modré čáry do rohu kluziště. Domácí tlak graduje.

30:17

Domácí drží puk na hokejkách a hledají cestu k brance Holtbyho.

29:10

Carle přejel modrou čáru, vystřelil a Holtby přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

28:38

Ovečkinova formace na ledě.

28:04

Kuzněcov objížděl branku, ale nedokázal svou kličku dotáhnout a zasunout puk do prázdné branky!

27:37

Bishop vykopl střelu z mezikruží!

26:57

Niskanen se po naskočení z trestné lavice dostal do šance, ale minul branku Tampy.

26:18

Oshie se výborně vrátil a zablokoval Stamkostovi hokejku tak, aby nemohl zakončit.

25:56

Stamkos minul z výborné pozice tři tyče!

25:18

Willsonovi se podařilo dostat puk až k Bishopovi a jde střídat.

25:01

Domácí se usadili v útočném pásmu a kombinují.

24:47

Niskanen potrestán dvěma minutami za podražení.

24:06

Killornova střela nevystrašila Holtbyho, ten přerušuje hru.

23:38

Třetí formaci hostí se podařilo šikovně přejít do útočného pásma, kde vyrábí problémy domácí obraně.

23:25

Kotouč se nebezpečně odrazil od zadního hrazení před branku Washingtonu, Holtby tak raději přerušuje hru.

22:50

Ovečkinovu střelu zblokoval vlastním tělem Nesterov.

22:20

Niskanen vyhodil tak šikovně, že puk nedoklouzal na zakázané uvolnění.

22:03

21:05

Po chybě Bishopa se k puku dostal Willams, ale domácí gólman se stihnul vrátit do branky!

20:55

Hostujícím hráčům se podařil vyhodit až k Bishopovi.

20:30

Domácí začínají třetinu přesilovou hrou.

20:01

Střely na bránu: 11:9
Je za námi první perioda utkání mezi Tampou a Washingtonem, viděli jsme mnoho velikých šancí na obou stranách, také velké množství fantastických zákroků obou brankářů a jednu branku, kterou ve třetí minutě vstřelil hostující Beagle.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:58

Dvě minuty za nedovolené bránění brankáře pro hostujícího Bäckströma.

19:36

Oshie se nedostal k puku, domácí tak rozjíždějí jednu z posledních akcí.

19:25

Alzner se po pasu od Niskanena dostal ke střele od modré čáry, ale Bishop připraven.

19:01

Ovečkin sprintoval za kotoučem, ale nevybojoval.

18:40

Ačkoli puk v rohu vybojovali domácí, tak se ke střele dostali celek Washingtonu, ale Bishop připraven.

18:20

Boj o kotouč v rohu útočného pásma hostí prozatím nerozhodný.

18:07

Williams si dovolil na modré čáře jednu kličku navíc a dostal tak své spoluhráče do ofsajdu.

16:52

Hedman se po příhře od Paláta dostal ke střele, ale minul prostor, který stráží Holtby.

16:24

Hedman vystřelil ihned po přechodu přes modrou čáru, ale jeho střela byla sražena mimo hřiště.

15:44

Burakovsky trefil tyč Bishopa! Neuvěřitelné štěstí se teď drží domácích!

15:25

Bishop zastavil nebezpečnou střelu Chimery!

14:54

Hostí se dostali do úniku 3 na 1, ale zpětná přihrávka do brankoviště nikoho nenašla!

14:38

Střela Marchessaulta končí v lapačce Holtbyho.

14:27

Holtby svým zákrokem přerušuje hru – následuje komerční pauza.

14:11

Orlovova střela trefila vnější stranu tyče!

13:54

Niskanenova střela ztečována mimo hřiště.

13:41

T.J.Oshie dostal puk mezi kruhy, ale Bishop si připsal další důležitý zákrok!

13:31

Carlsonova střela končí ve výstroji Holtbyho, oba celky střídají.

12:54

Icing hostí, hra se stěhuje před Holtbyho.

12:34

Bäckström se dostal do úniku, ale jeho klička nedokázala vyzrát na Bishopa!

12:24

Kombinace hostí dospěla ke střele Carlsona, ale ten trefil pouze obránce.

12:06

Dvě minuty za hákování odsedí domácí Filippula. Další šance pro hostující tým.

11:50

Bude se opět vylučovat na straně domácích.

11:27

Domácí se perfektně brání, dokonce získali nějaké vteřinky navíc držením puku v útočném pásmu.

10:50

Ovečkin ztratil kotouč v útočném pásmu a domácí vyhazují.

10:05

Wilson (WSH) – 5 minut rvačka
Blunden (TBL) – 5 minut rvačka, 2 minuty hrubost

10:05

V rohu kluziště se strhla rvačka!

09:17

Galievova střela jen těsně minula horní patra Bishopovi branky!

08:30

Kuzněcov špatně vyhodil a k puku se dostal Namestnikov, ale nepřekonal Holtbyho.

07:35

Paláta nahodil puk do pásma, kde jej společně se Stamkosem vybojoval.

07:16

Domácí vyhodili kotouč na zakázané uvolnění a na led opět skáče Ovečkin.

06:59

Po chybě domácích v rozehrávce se k puku dostal Alex Ovečkin a za Bishopem zvonila tyčka!

06:46

Ofsajd zastavuje útočnou akci T.J.Oshieho.

06:19

Útočnou akci hostí zastavila domácí obrana a oba týmy střídají.

05:55

Chorneymu se nepodařilo dostat kotouč z obranného pásma.

05:15

Kuzněcov našel za obranou domácích Johanssona, ale ten nedokázal svou kličkou překonat Bishopa.

04:48

Kučerovovu střelu Holtby zachytil a přerušil tak hru. Vhazování po levici hostujícího gólmana.

04:35

Holtby podruhé v utkání vychytal Filippulu v tutovce! Palát nahrával puk před branku domácímu forvardovi, ale ten nedokázal překonat Holtbyho!

04:16

Domácí se usadili v útočném pásmu a hledají si pozici pro střelu.

03:25

Niskanenova střela naděla Bishopovi problémy, ale nakonec se domácímu gólmanovi podařilo zachytit puk a přerušit hru.

03:01

Vstřelená branka vlila krev do žil hostujícím hráčům, kteří působí velice aktivně a snaží se navýšit skóre.

BEAGLE - 0:1

02:09

JAY BEAGLE se dostal k dorážce na úrovni brankové čáry a o záda Bishopa posílá puk za záda domácího gólmana! Asistence: Stanislav Galiev.

1:45

Holtby musel předvést výborný zákrok proti Filppulovi a drží tak čisté konto!

00:01

V Tampě se již vše připravuje k utkání. Začátek zápasu bude již tradičně pozdržen.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Gudlevskis) – Stralman, Hedman, Carle, Garrison, Coburn, Šustr, Nesterov
– Drouin, Stamkos, Killorn – Palát, Filppula, Kučerov – J.T. Brown, Boyle,Callahan – Namestnikov, Marchessault

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Schmidt, Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Chorney – Ovečkin, Bäckström, T.J. Oshie – Johansson, Kuzněcov, Williams – Chimera, Beagle, Galiev – Burakovsky, Laich, Wilson

Rozhodčí: Charron, Peel – Murphy, Cherrey.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Washington Capitals
Tým okolo Alexandera Ovečkina si připsal 40 bodů z 27 utkání a to znamená druhou příčku východní konference.
Bodování Capitals vede Jevgenij Kuzněcov, který si připsal 27 bodů (8+19). Brankoviště Caps ovládá Braden Holtby (92.76%).

29.11. 2015 Toronto Maple Leafs – Washington Capitals 2:4
4.12. 2015 Montreal Canadiens – Washington Capitals 2:3
5. 12. 2015 Winnipeg Jets – Washington Capitals 2:1
9.12. 2015 Washington Capitals – Detroit Red Wings 3:2sn
11. 12. 2015 Florida Panthers – Washington Capitals 4:1
Tampa Bay Lightning
Tampa si z 29 utkání připsala 31 bodů, což znamená příčku s číslem 11 ve východní konferenci. Kanadské bodování týmu vede Steven Stamkos který si připsal 21 bodů za 11 branek a 10 asistencí.

11. 12. 2015 Tampa Bay – Ottawa Senators 4:1
7.12.2015 Los Angeles – Tampa Bay 3:1
6.12.2015 San Jose – Tampa Bay 3:4
3.12.2015 Anaheim – Tampa Bay 1:2
29.11.2015 Tampa Bay – NY Islanders 2:3
Vítáme vás utkání Tampa BayWashington Capitals, utkáním vás provede Kryštof Severa. Utkání začíná v 01:00.

1:2

Branky a nahrávky: 49. Kučerov (Stralman, Stamkos) – 3. Beagle (Gailev), 32. Kuzněcov (Carlson)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Gudlevskis) – Stralman, Hedman, Carle, Garrison, Coburn, Šustr, Nesterov – Blunden, Stamkos, Killorn – Palát, Filppula, Kučerov – J.T. Brown, Boyle,Callahan – Namestnikov, Marchessault

Rozhodčí: Charron, Peel – Murphy, Cherrey