02.12.2015, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Radomír Fukala

Tipsport: 2.05 3.77 3.27 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Budu se na Vás těšit u dalšího online přenosu. Dobrou noc! (04:25:10)

Milan Michálek (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 9:22
Milan Neuvirth (PHI) do utkání z pozice náhradního gólmana nezasáhl
Radko Gudas (PHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 24:38
Jakub Voráček (PHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:47
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Steve Mason (PHI) 25 zák., 2 góly, 92%
2. Zack Smith (OTT) 1+0
3. Wayne Simmonds (PHI) 1+1
Právě skončilo střetnutí mezi Ottawou Senators a Philadelphií Flyers, ve kterém zvítězili Letci 2:4. Po dvou třetinách byli o krok napřed hosté. V poslední části již dokázali svůj náskok ubránit a v závěrečné powerplay trefil odkrytou bránu Ottawy Sean Couturier a definitivně tak uklidnil svůj tým, který si odváží cenné dva body z kanadské metropole.

59:58

Couturier mohl přidat pátý gól, ale trestuhodně minul prázdnou bránu. To ho však nemusí mrzet, protože se již nic nestane.

58:15

58:15 Sean COUTURIER - 2:4

58:15

Philadelphia právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto!! Střílenou přihrávku Karlssona zachytil Wayne Simmonds, který poté naservíroval kotouč SEANU COUTURIEROVI, který z hranice útočného pásma trefuje prázdnou bránu. Asistence: Wayne Simmonds

57:55

Anderson je na střídačce a domácí to zkouší v 6 hráčích v poli.

57:55

Mason si připisuje snadný zákrok lapačkou a přerušuje hru.

57:31

Rozhodčí prokázal svůj skvělý zrak, když odpískal těsný ofsajd domácího mužstva.

57:00

Letci se již nikam neženou a snaží se svůj náskok ubránit, jak se jen dá.

56:20

Zakázané uvolnění Philadelphie.

54:40

Borowiecki opustil trestnou lavici a hraje se ve stejném počtu hráčů na obou stranách.

54:30

Anderson udržel puk před brankovou čárou při pokusu Braydena Schenna. Důležitý zákrok ottawského gólmana ještě živí naděje Senátorů na vyrovnání.

54:00

Početní výhoda je hostům prozatím nedaří a musí začínat zpoza vlastní brány po vyhození domácího obránce.

52:40

Mark Borowiecki dostává menší trest za podražení Wayna Simmondse. Je zde možnost pro Flyers přidat pojistku v podobě čtvrtého gólu.

52:30

Mason se vyznamenal reflexním zákrokem betonem proti střele Pageaua.

52:00

Couturier se hnal po pravé straně do pásma, ale Anderson jeho pokus v pohodě pokryl.

51:16

Claude Giroux přihrál velmi nepřesně a je pískáno zakázané uvolnění.

51:02

Těsné postavení mimo hru ukončuje pro tuto chvíli snahy Senators na srovnání.

50:05

Tvrdá pumelice Karlssona skončila těsně mimo branku Masona, Ottawa však pokračuje v tlaku.

49:30

Couturier posílá vysokým obloukem kotouč do střední třetiny.

49:00

Ofsajd domácího týmu. Následuje reklamní přestávka.

48:40

Oba celky střídají a Senátoři mohou rozvinout útok od své branky.

47:24

Veškeré dění se stěhuje před Andersona kvůli zakázanému uvolnění Ottawy.

46:32

Ceci si sjel z pozice obránce na pravou stranu, kde obdržel přihrávku od svého spoluhráče, ale z dobré pozice branku trestuhodně minul.

45:25

Chybnou rozehrávku Masona zachytil ve středním pásmu Hoffman, který následně vystřelil, ale brankář Philadelphie svou chybu napravil bravurním zákrokem lapačkou.

44:33

Mason dvakrát dobře zakročil proti pokusům Turrise a do útoku se nyní ženou Letci.

43:01

McDonald vyřešil přečíslení 2 na 1 bekhendovou střelou, která nenadělala Andersonovi větší starosti.

42:03

Mason zasahuje proti pokusu Hoffmana z pravého kruhu.

41:29

Nepříliš složitý zásah lapačkou musel předvést brankář Senátorů.

41:12

Zakázané uvolnění Ottawy.

40:41

Střela Michaela Del Zotta končí mimo a Anderson tak nemusel vůbec zasahovat.

40:10

Domácí hrají v plném počtu a mohou se snažit o vyrovnání.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:36 .
Prostřední dějství je minulostí. Do vedení šla Philadelphia po trefě Jevgenije Medvěděva z 24. minuty, ale Senátoři dokázali za minutu a pět vteřin skóre znovu srovnat zásluhou Mikea Hoffmana. Poslední slovo ve druhé třetině však měli hokejisté amerického celku, a to konkrétně Wayne Simmonds, který rozhodl o tom, že on i jeho spoluhráči půjdou do kabin s jednobrankovým náskokem.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:35

Flyers přesilovou hru nehrají vůbec zle, ale všechny pokusy končí u brankáře domácích.

38:10

Mark Borowiecki putuje za katr. Nedovoleným bráněním se provinil proti Jakubu Voráčkovi.

36:35

36:35 Wayne SIMMONDS - 2:3

36:35

Potřetí jdou hosté do vedení!! Po ztrátě Ottawy v útočném pásmu podnikli Letci rychlý protiútok na jehož konci stál WAYNE SIMMONDS, který z první střely Andersona nepřekonal, ale z následné dorážky již rozvlnil síť senátorské klece. Asistence: Sean Couturier, Brandon Manning.

36:03

Radko Gudas už byl s pukem ve středním pásmu, a tak čárový rozhodčí píská postavení mimo hru.

35:33

Senators už měli ruce nahoře, ale sudí jednoznačně rozpažil. Branka Bobbyho Ryana nemůže být uznána, protože útočník Ottawy zasáhl puk vysokou holí, což potvrdil i videorozhodčí.

34:21

Icingem se provinili hokejisté domácího týmu. Vhazování po pravici ottawského gólmana.

33:56

A další zákrok Andersona, který musel rychle vykopnout svůj beton a tím zhatit šanci hostů.

33:44

Brankář Senátorů se nyní vyznamenal proti střele Reada z mezikruží.

32:46

Pískáno zakázané uvolnění a hra se stěhuje před bránu Ottawy.

32:16

Anderson odolal tlaku philadelphských a ukryl kotouč ve svých chráničích.

31:10

Ofsajd i na druhé straně. Vhazuje se opět v neutrální zóně.

30:59

Postavení mimo hru hatí snahy Philadelphie na další útočná tažení.

30:37

Prince opustil lavici trestů a hraje se v pěti proti pěti.

30:05

Couturier ve velmi dobré pozici trefuje jen připraveného Andersona. Hosté následně přicházejí o útočnou třetinu.

29:20

Senators vyhazují přes všechny čáry a Philadelphia se musí vrátit pro puk zpět do vlastní třetiny.

28:37

Flyers si vyzkouší další početní výhodu. Shane Prince je potrestán za hákování.

28:25

Vhazuje se před Masonem poté, co puk opustil hrací plochu.

27:45

Anderson musel předvést dva dobré zásahy proti pokusům Manninga a Reada.

26:35

Následuje komerční pauza.

25:20

Letci by rádi dali další branku, ale to se jim zatím nedaří.

24:20

24:20 Mike HOFFMAN - 2:2

24:20

Ottawa právě vstřelila branku!
Senátoři dokázali podruhé rychle srovnat krok! Do útočného pásma se vřítili hokejisté kanadského týmu. Přečíslení dva na jednoho vyřešil Bobby Ryan přihrávkou na MIKEA HOFFMANA, jenž neměl problém trefit poloodkrytou klec Masona. Asistence: Bobby Ryan, Kyle Turris.

23:15

23:15 Jevgenij MEDVĚDĚV - 1:2

23:15

Přesilovou hru přetavují hosté ve vedoucí gól! Sean Couturier manévroval s pukem tak dlouho, dokud nenašel prostor k přihrávce zpoza klece Ottawy, poté kotouč nahrál na modrou čáru na JEVGENIJE MEDVĚDĚVA, jenž z hranice pravého kruhu střílí svou první branku v NHL. Asistence: Sean Couturier, Michael Del Zotto.

22:35

Letci musí začít s útokem až zpoza vlastní brány.

22:20

Voráčkova střela z dobrého místa byla sražena do ochranné sítě.

21:35

Couturier je zpět ve hře a začíná přesilovka Philadelphie.

21:14

Milan Michálek si odsedí menší trest za hrubost.

21:14

Po zákroku Masona se strhla před bránou menší rozmíška a sudí vše vyřešili vyloučením.

20:48

Letcům se podařilo vyhodit a mohou poslat na led čerstvou sílu.

20:20

Pokračuje přesilovka domácích, kteří se už usadili v útočném pásmu a kombinují zde.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:32.
Úvodní perioda je za námi. Tým z hlavního města Kanady byl jednoznačně od prvních minut aktivnější a vytvořil si více gólových příležitostí. Paradoxně to však byla Philadelphia, kdo vsítil první branku. Shayne Gostisbehere rozesmutnil domácí fanoušky v 15. minutě a poslal svůj celek do vedení. Senátoři se nenechali zahanbit a přispěchali s rychlou odpovědí v podobě přesného zásahu Zacka Smithe, který dal výsledku první třetiny konečnou podobu 1:1.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:35

Výhoda přesilové hry pro Senátory. Dvě minuty za držení si odsedí Sean Couturier.

19:10

Masonův další důležitý zákrok proti střele od modré čáry.

18:45

Ottawa je od začátku utkání aktivnější a jejich snažení po vstřelené brance vygradovalo a chtějí přidat ještě jeden zásah.

17:17

17:17 Zack SMTH - 1:1

17:17

Senátoři rychle srovnávají skóre! Vyhození Letců zachytil na modré čáře Cody Ceci, jenž udělal několik kroků podél mantinelu na pravé straně, poté krásně přihrál před bránu na ZACKA SMITHE, který se již z vyložené pozice nemýlil. Asistence: Cody Ceci.

16:22

Voráčkovu nahrávku Bellemare nezachytil a Philadelphia přišla o útočnou třetinu.

15:10

Domácí nezvládli přečíslení dva na jednoho. Všechno zhatila nepřesná příhra útočníka Ottawy.

14:27

14:27 Shayne GOSTISBEHERE - 0:1

14:27

První gól utkání je na světě!! Letci vnikli do útočné třetiny, Claude Giroux poslal kotouč na pravou stranu na SHAYNA GOSTISBEHEREHO, který si vybruslil do výborné pozice v pravém kruhu a střelou pod víko nedal Andersonovi šanci. Asistence: Claude Giroux, Brayden Schenn.

13:40

Další fantastický zásah proti Hoffmanovi musel vytasit Steve Mason. Hostující brankář je zatím velkou oporou svého celku.

12:20

Anderson vyrazil střelu hostů pouze před sebe a poté mu pomohla pozorná obrana Senátorů.

11:35

Postavení mimo hru domácího celku. Hra se přesunuje do středního pásma.

10:50

Michálkovi se nepodařilo udržet touš pro své spoluhráče a Ottawa ztrácí útočné pásmo a bude se muset bránit.

09:35

Manévry Voráčka s Bellemarem úspěch nepřinesly a Philadelphia je vytlačena do střední třetiny.

08:40

Stone dojel už zdánlivě ztracený kotouč a philadelphský strážce svatyně se musel hodně ohánět proti jeho bekhendovému pokusu.

07:58

Michálkova rána byla zblokována mimo hřiště. Vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Letců.

07:20

07:07

Famozní Mason, jenž se stačil přemístit a neuvěřitelným zákrokem likviduje tutovku Turrise, který měl před sebou odkrytou branku.

06:24

Strážce domácí klece vyráží pokus obránce amerického týmu mimo bránu.

05:50

Mason si poradil s nepříliš těžkou střelou domácího útočníka.

04:35

Zakázaným uvolněním se provinili domácí. Hra se tak stěhuje před Andersona.

04:05

Oba týmy střídají a puk mají za svou bránou hokejisté Ottawy.

03:38

Anderson si připisuje rutinní zákrok proti střele McDonalda.

02:20

Početní výhoda zůstala nevyužita a Del Zotto je zpět na ledové ploše.

01:30

Střela Karlssona končí mimo bránu Masona. Ottawa musí začít od vlastní brány.

00:20

První přesilovka zápasu pro Senátory. Na 2 minuty za vysokou hůl si jde odpočinout Michael Del Zotto.

00:15

Domácí se po buly ujali puku a ženou se s ním kupředu.

00:01

Hráči jsou již připraveni ke hře a utkání co nevidět začne.
Začátek utkání, jak už u kanadsko-americké NHL bývá zvykem, bude o několik minut opožděn.

Ottawa Senators: Anderson (Driedger) – Karlsson (C), Methot, Ceci, Cowen, Wideman, Borowiecki – Ryan, Turris (A), Hoffman – Stone, Zibanejad, Lazar- Chiasson, Pageau, Michálek – Neil (A), Smith, Prince

Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Gudas, Del Zotto, Schenn L., Medvěděv, Gostisbehere, Manning – Schenn B., Giroux (C), Raffl – Simmonds (A), Couturier, Read – Voráček, Bellemare, VandeVelde – McDonald, Cousins, Laughton

Rozhodčí: Hebert, Rehman – Rody, Nansen.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

7.1.2015 Philadelphia – Ottawa 2:1 sn.
10.12.2013 Ottawa – Philadelphia 5:4 sn.
PHILADELPHIA FLYERS

Hostující celek je na tom o poznání hůře než ten domácí. Philadelphii se vůbec nevydařil začátek sezóny a do lepší poloviny tabulky ji zatím neposunuly ani solidní výsledky z posledních čtyř zápasů, ve kterých Letci jen jednou prohráli. Celkový počet vítězství po základní hrací době (4) je však vůbec nejnižší ve Východní konferenci a to rozhodně není dobrá vizitka. Oproti domácím je pak v ofenzívě Philadelphia vůbec nejhorší, což může jít také na bedra trápícího se Jakuba Voráčka.

Posledních pět zápasů

28.11.2015 NY Rangers – Philadelphia 0:3
27.11.2015 Philadelphia – Nashville 3:2 pp.
26.11.2015 NY Islanders – Philadelphia 3:1
24.11.2015 Philadelphia – Carolina 3:2 pp.
OTTAWA SENATORS

Tým z hlavního města Kanady má momentálně výbornou formu a především díky skvělým výsledkům z posledních zápasů se drží v TOP 5 Východní konference. Až do posledního zápasu s Arizonou si Ottawa držela výbornou sérii sedmi zápasů v řadě, ve kterých bodovala a z nichž urvala hned pět výher. Největší síla Senátorů tkví v ofenzívě, která je třetí nejproduktivnější v konferenci. V poslední době se navíc Ottawě daří na domácím ledě, když ani jednu branku neinkasovala celé dvě domácí utkání v řadě.

29.11.2015 Arizona – Ottawa 4:3
26.11.2015 Colorado – Ottawa 3:5
25.11.2015 Dallas – Ottawa 4:7
20.11.2015 Ottawa – Columbus 3:0
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, ve kterém Ottawa Senators přivítá na svém ledě tým Philadelphia Flyers. Utkání začíná v 01:30.

2:4

Branky a nahrávky: 18. Smth (Ceci), 25. Hoffman (Ryan, Turris) – 15. Gostisbehere (Giroux, Schenn), 24. Medvěděv (Couturier, Zotto), 37. Simmonds (Couturier, Manning), 59. Couturier (Simmonds)

Rozhodčí: Hebert, Rehman – Rody, Nansen