30.11.2015, 17:30 • Ledový palác Bolšoj • Michal Břuchanský

Tipsport: 2.96 4.0 2.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Konec zápasu. (19:38:49)

Nikita GUSEV - 2:3

62:05

Petrohrad právě vstřelil branku!
Na začátku třetí minuty nastaveného času je Šikin už překonán a SKA si z tohoto zápasu odveze bod navíc! O rozhodující trefu se postaral NIKITA GUSEV, který si zpracoval přihrávku ze zadního mantinelu a přesnou střelou zápěstím do pravého horního rohu ukončil tento vyrovnaný zápas. Asistence: Ilja Kablukov, Andrej Zubarev.

61:11

Velké šance na obou stranách! Hostující tým zachránila branková konstrukce a Šipačov se prakticky vzápětí hnal sám na Šikina, který ho ale vychytal.

60:19

Ilja Kovalčuk pálil hodně nepřesně a na opačnou branku se vydal Petersson, na jehož střelu si Šesťorkin počíhal.

60:01

Petrohrad vyhrál třetí dějství v poměru 1:0 a díky přesnému zápasu kapitána Kovalčuka si vynutil pětiminutové prodloužení, ve kterém budou mít hosté menší psychickou výhodu.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:44

Zubarev hlídá puk za vlastní brankou a nás zřejmě čeká prodloužení.

59:19

Šipačov na pravém křídle otálel se zakončením a ztratil kotouč. Protiútok Soči zase ztroskotal na Anisinovi.

58:52

Elitní formace SKA se nikterak neprosadila a pouští na led čerstvé hráče.

58:13

Andrej Kosticyn mířil z levého kruhu na vzdálenější tyč, jenže tu minul.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:48

Koskiranta to zkusil z otočky, branku netrefil, ale hosté zůstávají v útočné třetině.

57:29

Petrohradští jsou po vyrovnávající brance na konci a snaží se rozhodnout ještě v regulérní hrací době.

56:45

Nedůrazné vyhození se domácím málem vymstilo, souhru na jeden dotek ale jeden z hráčů SKA zakončil střelou nad horní tyč.

56:13

Kotouč vyletěl nad hrazení a sudí museli přerušit hru. Následuje buly u modré čáry poblíž hostujícího brankáře.

55:59

Snad poprvé v zápase o sobě dal vědět také Maxwell, jenž vystřelil přes Čudinova, ale přes Šesťorkina puk neprošel.

55:33

Soči se na chvíli ocitlo před Šesťorkinem, ale hosté odpálili kotouč na Šikina.

55:13

Barabanov se bleskurychle obtočil přes domácí klec, ale zakončení přesné nebylo.

Ilja KOVALČUK - 2:2

54:39

Pět minut a jednadvacet sekund před koncem třetí třetiny je vyrovnáno! Čudinov vypálil od modré čáry a trefil nastavenou hůl ILJI KOVALČUKA, který svou tečí nasměroval kotouč mimo dosah Šikina. Asistence: Maxim Čudinov, Jevgenij Dadonov.

54:21

Pokračuje obléhání domácí branky a pískot z tribun stále sílí.

53:59

Obránci Soči hrají velice obětavě a zablokovali už několik střeleckých snah SKA.

53:36

Petrohrad se pomaličku přibližoval k brance Šikina, kterého dvakrát nepřestřelil Kovalčuk.

53:05

Domácí vyhazují.

52:53

Hosté mají ideální možnost k vyrovnání. Denis Kazionov krosčekem srazil na Mantinel Vojnova a dostává menší trest.

52:08

Bekhendové zakončení Ščaslivého bylo hodně nepřesné a Soči záhy přišlo vybojované pásmo.

51:39

Patersson objel branku, jenže nestihl zasunout puk k pravé tyči Šesťorkinovy branky.

51:27

Domácí se nastěhovali do útočné třetiny, ale žádnou výraznější šanci si nevypracovali.

50:49

Igor Šesťorkin zahlídl volný kotouč a před brankovištěm přerušil hru.

50:27

Každý chvilku tahá pilku. Před Šesťorkinem se objevil Ignaťuškin, jenže stav zůstal nezměněn.

50:02

Čudinov před domácí brankou inkasoval úder do obličeje, vylučovat se však nebude.

49:35

Výbornou práci v defenzivě odvedl Dmitrij Kazionov, který v nebezpečném prostoru udržel puk a rozehrál.

49:05

48:59

Neposedný puk se mezi kruhy odrazil k Warnovi, který stejně jako následně jeden z jeho spoluhráčů nechal zaskvět Šesťorkina.

48:22

Petrohrad kontroluje kotouč, ale děje se tak hodně daleko od branky Šikina.

47:12

Gusev rychle zavezl puk do útoku a nabil Vojnovovi, který ovšem na Šikina nevyzrál.

46:24

Denis Kazionov zachytil špatnou rozehrávku a vymyslel střeleckou pozici pro Sčegolkova, který třetí branku Soči ale nepřidal.

45:41

45:38

Pěkná souhra domácích skončila zablokovanou střelou z pravého kruhu. Toto oslabení už Petrohrad přečká bez inkasované branky.

44:57

Šipačov z červené čáry posunul puk k brance Šikina, který raději přerušil hru.

44:39

Hosté se osvobozují a mohou odjet v klidu střídat.

44:09

Střelu Pajgina zvedl před brankovištěm Ignaťuškin vysoko do vzduchu a puk se zastavil až o ochrannou síť.

43:41

Domácí si zahrají přesilovou hru, za držení je vyloučen Kadějkin.

42:59

Ofsajd Petrohradu.

42:46

Hosté byli několikrát vytlačení na vlastní polovinu a v akci tak jsou rozehrávající obránci.

41:31

Warn parádním pasem z levého kruhu poslal puk před brankoviště na Anisina, jenž z první ještě vyšperkoval celou akci pasem na Ščaslivého, který už byl příliš blízko betonům Šesťorkina.

40:59

Šipačov se dostal z ideálního střeleckého úhlu a téměř z brankové čáry Šikina nepřekvapil.

40:29

Po zásahu Šesťorkina se vhazovalo po jeho pravici, ale hosté se rychle dostali pryč z obranné třetiny.

40:01

Petrohrad vstoupil do druhé třetiny mnohem lépe a po třech minutách hry se dočkal vyrovnání, o které se postaral obránce Čudinov. Radost SKA však netrvala dlouho, protože už o tři minuty se prosadil Denis Kazionov a podruhé v zápase rozjásal spoře zaplněné ochozy. V dalším průběhu si hosté vypracovali velké množství střeleckých pokusů, a tak se jistě můžeme těšit na dramatickou třetí část zápasu.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:44

Šestnáct vteřin před koncem prostřední periody ještě jedno vhazování ve středu hřiště.

39:35

Stejná situace se opakovala i po dalším vhazování, do lapačky Šikina tentokrát nasměřoval puk Anton Bělov.

39:31

Dmitrij Šikin hrudníkem vyrazil pumelici Kalinina před sebe, nikdo z hostů se ale k dorážce nedostal a domácí brankář napodruhé pokryl puk.

39:09

Warn byl při zakončení poslán k ledu, ovšem podle rozhodčích čistým způsobem.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:54

Semjonov vystřelil sice tvrdě a přesně, ale Šěsťorkin jeho prudký pokus z velké dálky chytil.

38:16

Petrohrad má na ledě elitní formaci s Kovakčukem, Kadějkinem a Burdasovem, ovšem jejich obránci si s nimi vědí rady.

37:44

Hosté nechali dost času a prostoru Andreji Kosticynovi, který švihem z pravého kruhu trefil pouze nohu obránce.

37:17

Bělov se nerozpakoval a po Kablukovem vyhraném vhazování ihned zaměstnal Šikina.

36:37

Výborně hrající Anisin v pravém kruhu zastavil touš pro Warna, jenž v dobré pozici v tváří tvář Šesťorkinovi neuspěl.

36:25

Domácí se zmohli jen na zakázané uvolnění, které zavinil finský obránce Janne Jalasvaara.

35:22

Z pravého konce modré čáry se do kotouče opřel Vjačslav Vojnov, ale Šikin jeho ránu zneškodnil.

35:01

Gusev si vyjel z pravého kruhu a z osy hřiště vypálil do připravené lapačky Šikina.

34:43

Petrohrad převzal otěže zápasu a vyrovnávající branka začíná viset ve vzduchu.

34:14

Kovalčuk zahnal Dadonova do rohu, kde byl forward Petrohradu obrán o puk.

33:44

Hostující střela od modré byla sražena do rohu a Bernackij odehrál puk k červené čáře.

32:46

Barabanov se na levém křídle neodvážil přihrát před branku a poté v pádu přišel o puk.

32:22

Anisin zachytil hostující rozehrávku a tvrdou střelou vyprášil Šesťorkinovy betony.

31:47

Dadonov se prosmýkl do útočného pásma, ale tam narazil hned na tři obránce Soči.

31:16

Utkání se v posledních vteřinách mírně uklidnilo, útočné formace se do hry příliš nedostávají.

30:44

Postavení mimo hru v podání SKA přerušuje hru a vhazovat se bude u modré čáry.

30:30

Arťuchin přihrál do pravého křídla, odkud přišla nepřesná nahrávka do druhé vlny, kde nebyl nikdo v bílém.

29:58

Zadáci Petrohradu si vyměnili puk, ovšem nahození jednoho z nich směřovalo jen k Malevičovi.

29:29

Anisin v rohu útočné třetiny ztratil stabilitu a s ním také puk i území.

28:59

Soči vyhodilo do středního pásma a hosté se při návratu do útoku dostali do ofsajdu.

28:36

Petrohrad si vyměňuje přihrávky v blízkosti mantinelů, avšak do střeleckých pozic se ne a ne dostat.

27:58

Petersson nejprve trefil blokujícího obránce a poté z pravé strany napálil hrudník Šesťorkina.

27:29

Burdasov zprava našel Ilju Kovalčuka, jehož střelu si ale Šesťorkin s přehledem pohlídal.

Denis KAZIONOV - 2:1

26:01

Soči právě vstřelilo branku!
Domácí potrestali další z řady okének v obraně Petrohradu a vrací se do vedení! DENIS KAZIONOV před útočnou modrou převzal přihrávku z vlastního obranného pásma a v úniku zakončil k pravé tyči. Asistence: Renat Mamašev.

25:32

Před Koskirantou se otevřel volný prostor k brance, finský útočník se rozhodl jen nabídnout puk na teč, která nepřišla.

25:08

Divočejší pasáž zakončili domácí nahozením, po kterém zavezl puk do útočného pásma Čudinov.

24:37

Soči hraje velmi jednoduše a rychle, obránci Petrohradu mají nyní práce nad hlavu.

24:07

Za pár vteřin už ano, střelu z levého kruhu vyrazil a poté zneškodnil i střelu volného Peterssona.

23:47

Soči se při dalším útoku k zakončení nedostalo a Šesťorkin zasahovat nemusel.

Maxim ČUDINOV - 1:1

22:55

Hostům se v úvodu druhé části povedlo vyrovnat! Ketov mohl střílet z levé strany, místo toho objel branku a přenechal kotouč Kalininovi, po jehož pasu se krátkým nápřahem zpoza pravého kruhu prosadil MAXIM ČUDINOV. Asistence: Dmitrij Kalinin.

22:16

Podobně dopadl i pokus Jakovleva, který při střele od modré dokonce zlomil svou hokejku.

21:33

Zubarev dostal přihrávku do druhé vlny, zpoza kruhů však val těl před sebou neprostřelil.

21:14

Šikin má za sebou první úspěšný zákrok, když si pohlídal ránu příklepem od Čudinova.

20:34

Ofsajd Soči.

20:00

Do druhé třetiny nastoupil do branky Dmitrij Šikin, Barulin je po přestávce jen na střídačce.

20:01

Domácí příznivci, kteří zavítali na toto utkání, mohou být po první dvacetiminutovce spokojení. Jejich oblíbenci se ze zvučného soupeře nerozklepali a svedli sním více než vyrovnanou partii. Jedinou branku mohli fanoušci vidět ve čtrnácté minutě, kdy se střelu z mezikruží prosadil Anisin a stanovil aktuální podobu skóre.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:42

Semjonov převzal přihrávku podél modré čáry a z první vyprášil výstroj pozorného Šesťorkina.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:49

Kosticyn zleva posadil kotouč na hůl Krikunova, ovšem on ani dorážející Ignaťuškin druhou branku Soči nepřidal.

18:29

Šesťorkin musel dávat velký pozor u své levé tyče, aby jeho kolegové vzápětí vyhodili na icing.

17:58

Hraje se ve velmi vysokém tempu, hru ale brzdí občasné nepřesnosti.

17:19

Warn z levé strany hledal u vzdálenější tyče Ščaslivého, ale ten byl u brankoviště o chvíli později než kotouč.

16:52

Oba týmy střídají, Soči však rychle vymýšlí novou akci.

16:30

Burdasovova střela byla zablokována a domácí ihned obrátili hru, načež Barulin zasahoval po střele od modré.

15:53

Mamašev byl u útočné modré rázně odstrčen a dostal se s pukem až mezi mdoré čáry.

15:29

Ketov za brankou přenechal puk Bělovovi, také ten se ale vydal za Barulina a kotouč poté ztratil.

14:59

Založení útoku dělá Petrohradu velký problém, po další brzké ztrátě mu však pomohl ofsajd domácích.

14:18

Na hostující branku se hnala další pohrava, z další chyby v rozehrávce ale Kazionov nic nevytěžil a nechal se zatlačit k zadnímu hrazení.

Michajl ANISIN - 1:0

13:50

O chvíli později už ale je Igor Šesťorkin poprvé překonán! Autorem branky je MICHAJL ANISIN, který se vydal z pravého mantinelu mezi kruhy a střelou švihem otevřel skóre zápasu. Asistence: Ben Maxwell, Jevgenij Skačkov.

13:18

Petersson nejprve neuspěl střelou z levého kruhu a poté nabil spoluhráči na modrou čáru, jenže ani z té se domácí branky nedočkali.

13:05

Komerční přestávka.

12:49

Kovalčuk přes osu hřiště přejel skrz všechny pásma, ovšem střelu zápěstím Barulin vyrazil.

11:59

Kazionov se po zaváhání Vojnova zničeho nic zjevil osamocený před Šesťorkinem, kterého ale ve výborné šanci nepřekonal.

11:38

Zakázané uvolnění týmu ze Soči.

11:29

Další akce už byla mnohem nebezpečnější, Dadonov s pukem projel až do brankoviště, kde byl puk na chvílí nehlídán, ale Barulin si dokázal poradit.

10:48

Kovalčuk nahrával zpoza branky, ale nenašel nikoho v bílomodrých dresech.

10:07

Ta byla ale pozorná, Pajginova rána byla sražená do střední třetiny.

09:43

Soči se usadilo v útočné třetině a snaží se vymyslet recept na bránící pětici Petrohradu.

09:08

08:46

Jen co se SKA dostalo do útočného pásma, tak jejich protihráči bez problémů dvakrát vyhodili.

08:23

Skačov se natlačil do levého kruhu, ale bekhendové zakončení přesné nebylo.

07:44

Přesilovky se Petrohradu vůbec nedaří, Barulin je v oslabení prakticky bez práce.

07:17

Domácí však vyhráli vhazování a rychle odpálili kotouč přes všechny čáry.

07:08

Druhá přesilová hra pro Petrohrad přichází na řadu po vysoké holi Mamaševa.

06:33

Oba týmy měly náznaky rychlých protiútoků, ovšem ani jeden z nich zakončení nepřinesl.

06:14

Hosté rychle obrátili hru, Kadějkin zkusil své štěstí z levé strany, ale Barulin nadvakrát zakročil.

05:45

Semjonov vystřelil zpoza levého kruhu, ale kotouč zablokoval přesunující se Šesťorkin.

05:06

Dvojice zadáku Soči si poradilo s Ketovem a na pár vteřin dostala kotouč ven z obranné třetiny.

04:39

Oba týmy pomalu posílají na led čerstvé síly, za hostující brankou tak musí čekat Čudinov.

04:22

03:55

Ani při dalším útočném snažení SKA nemusel Barulin zasahovat a jeho spoluhráči lehce vyhodili.

03:22

Polovina hostující přesilovky je pryč a Petrohradu bylo kvůli špatné rozehrávce odpískáno zakázané uvolnění.

02:48

Soči se na úvod oslabení dvakrát rychle osvobodilo a dostalo puk až k Šesťorkinovi.

02:22

Arťuchin byl těsně před zakončením faulován Sergejem Bernackým, který si odsedí dvě minuty za podražení.

02:14

Na druhé straně musel zasahovat Barulin, na kterého přilétla tvrdá střela od modré čáry.

01:44

Ščaslivij několik desítek vteřin bojoval o puk za hostující brankou, ale k zakončení se nedostal.

00:40

Šipačov se snadno dostal před všechny obránce, ale na Šesťorkina v úniku nevyzrál.

00:25

Kovalčukova formace se při prvním přechodu do útoku provinila proti pravidlům a vhazovat se bude opět ve středovém kruhu.

00:01

Obě mužstva již jsou nastoupeny na modrých čarách, před začátkem zápasu tradičně následuje hymna Ruské federace.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Kuzněcov, Mamašev, Bernackij, Semjonov (C), Pajgin, Jalasvaara, Malevič – Krikunov, Ignaťuškin, Kosticyn – Petersson, Maxwell, Skačkov – Ščaslivij, Warn, Anisin – De. Kazionov, Sčegolkov, Dm. Kazionov.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Ježov) – Vojnov, Jakovlev, Kalinin, Čudinov, Zubarev, Bělov, Judin – Kovalčuk (C), Kadějkin, Burdasov – Dadonov, Šipačov, Gusev – Lindström, Koskiranta, Barabanov – Nekolenko, Kablukov, Ketov – Arťuchin.

Rozhodčí: Bondar, Gašilov – Gordenko, Tomilov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

SKA Petrohrad

Tradiční favorit na zisk Gagarinova poháru v letní přestávce výrazně oslabil, kromě Ilji Kovalčuka odešla většina opor a podle toho to v první polovině sezóny vypadalo. Po krizi z přelomu září a října to s Petrohradem nevypadalo v boji o playoff příliš růžově, avšak v poslední době tento tým pravidelně boduje a pomalu se škrábe tabulkou nahoru. Díky výhře v Jaroslavli SKA před dnešními zápasy patří v Západní konferenci devátá pozice a ztráta na osmý Slovan Bratislava je jen jednobodová.

Nejproduktivnější hráči:
• V. Šipačjov – 28 bodů (7+21)
• A. Burdasov – 27 bodů (13+14)
• J. Dadonov – 24 bodů (11+13).
HK Soči

Tým z přímořského města je jedním z největších překvapení dosavadního průběhu sezóny. Z pětatřiceti zápasů zvítězil hned v osmnácti případech a s počtem sedmapadesáti bodů momentálně sídlí na solidním šestém místě Západní konference. Soči se může pochlubit výbornou formou, když v posledních pěti zápasů získalo třináct z patnácti možných bodů, a od desátého listopadu nebodovalo jen jednou v zápase na ledě Magnitogorsku.

• A. Petersson – 21 bodů (11+10)
• A. Kosticyn – 17 bodů (8+9)
• I. Krikunov – 17 bodů (5+12).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemný pondělní podvečer při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od půl šesté se můžeme těšit na duel mezi HK Soči a SKA Petrohrad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

2:3

Branky a nahrávky: 14. Anisin (Maxwell, Skačkov), 27. De. Kazionov (Mamašev) – 23. Čudinov (Kalinin), 55. Kovalčuk (Čudinov, Dadonov), 63. Gusev (Kablukov, Zubarev)

Rozhodčí: Bondar, Gašilov – Gordenko, Tomilov

Diváci: 6 682