27.11.2015, 23:00 • Verizon Center, Washington • Vojtěch Tůma

Tipsport: 2.33 3.63 2.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním toho, že dnešnímu mači ve Verizon Center přihlíželo 18 506 diváků se s Vámi loučím. Přeji příjemný víkend a u dalších online přenosů se budu těšit na počtenou! (01:58:42)

Andrej Šustr (TBL) 0+0, +/- 0, 1 střela na branku, čas na ledě 15:20
Tři hvězdy utkání

1. Jason Chimera (WSH) 1+1
2. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 0+2
3. John Carlson (WSH) 0+2
Tampa už ale Holtbyho neohrozila, je tedy dobojováno, Washington vítězí poměrem 4:2 a připisuje si čtvrté vítězství v řadě! O dvoubodovém zisku domácího celku dnes rozhodly přesilové hry, v nichž Caps mířili přesně hned třikrát! V závěrečné periodě se hra poměrně vyrovnala, nejprve na 4:0 pro domácí zvyšoval T.J. Oshie, Blesky však poté vsadily vše na ofenzivu a díky brankám Briana Boylea a Victora Hedmana alespoň lehce zdramatizovaly závěr utkání. Začaly však příliš pozdě, po třech domácích výhrách tak z hlavního města Spojených států amerických odjíždějí s prázdnou.

59:48

Tak ještě jedno vyloučení! Marcus Johansson bez doteku mantinelu nebo nějaké teče soupeřů vyhodil touš do hlediště – dvě minuty, zdržování hry.

59:40

Kuzněcov se obloučkem přes celé hřiště pokusil zasáhnout odkrytou branku hostí, o kousek ji však minul. Pískáno zakázané uvolnění, hra se tedy opět postěhuje před Holtbyho.

59:09

Stamkos v další dobré pozici znovu promáchl, následně ale ještě dokázal najít Stralmana, ten si ale svá mířidla neseřídil přesně.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:46

Callahan našel na hranici brankoviště bojujícího Browna, který možná i nechtěně puk přenechal Boyleovi, tomu však gól z lapačky doslova ukradl Braden Holtby!

58:28

Stralman nabil Stamkosovi, ten však branku opět minul. Tampa však stále zůstává zabydlena v útočné třetině.

57:56

Andrej Vasilevskij odjíždí na střídačku, Tampa to zkusí v šesti!

57:16

Ovečkin naskakuje z trestné lavice, domácí jsou kompletní.

56:47

Teď si musí domácí hlasitě oddychnout! Naměstnikov nahrál na hranici brankoviště stojícímu Kučerovovi, který puk ihned prodloužil na Stamkose, jenž v jasné pozici puk ale netrefil! Dnes to kapitánovi Tampy prostě nelepí.

56:21

Callahan nabil do dobré pozice Stevenu Stamkosovi, jehož dělovku vyrazil Holtby svým pravým betonem! Brankář Caps má nějaký problém s helmou, hra se proto na chvíli přeruší.

55:38

Ofsajd Blesků, ti se zatím ne a ne usadit v útočné třetině a vážněji ohrozit Holtbyho.

55:28

Schmidt zabojoval a v rohu kluziště přetlačil Marchessaultra, načež puk poslal do bezpečí.

55:16

První přesilovka pro Tampu v tomto zápase! Za katr je na dvě minuty za sekání poslán domácí kapitán Alexander Ovečkin. Obrovská šance pro Blesky!

55:03

Hosté ostřelují Holtbyho téměř ze všech pozic. Přízemní nahození z hole Stralmana si ale brankář Caps pohlídal.

4:2

Branky a nahrávky: 8. Ovečkin (Chimera, Kuzněcov), 39. Chimera (Kuzněcov, Ovečkin), 40. Johansson (Carlson, Schmidt), 46. Oshie (Bäckström, Carlson) – 51. Boyle (Callahan, Brown), 53. Hedman (Naměstnikov)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Schmidt, Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Chorney – Ovečkin "C", Bäckström, Oshie – Johansson, Kuzněcov, Williams – Chimera, Beagle, Burakovsky – Laich, Latta, Wilson

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Bishop) – Hedman, Stralman, Carle, Garrison, Coburn, Šustr – Naměstnikov, Stamkos "C", Callahan – Killorn, Johnson, Kučerov – Brown, Filppula, Marchessault – Condra, Boyle, Vermin

Rozhodčí: Brian Pochmara, Trevor Hanson – Steve Miller, Mike Cvik

Diváci: 18 506 (vyprodáno)