Evropská liga

AC Sparta Praha – Asteras Tripolis

1:0

konec (1:0)

26.11.2015, 19:00 • Generali Arena • Skupina K • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 1.31 5.55 11.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Červené karty: 1 – 0 (20:56:53)
O triumfu Letenských rozhodl přesnou hlavičkou ve třiatřicáté minutě Jakub Brabec. Úvodní dějství zápasu přineslo o poznání zajímavější fotbalovou podívanou než druhá půlka, nakonec se ale sparťané mohou radovat z cenné výhry i postupu do jarní fáze Evropské ligy, neboť v souběžně hraném zápase Schalke zdolalo APOEL Nikósii rovněž 1:0.

90+4

90+4

Sparťané se ale ubránili a vítězí 1:0!

90+4

V úvodu čtvrté nastavené minuty hosté budou zahrávat ještě jeden rohový kop.

90+2

Lafata si vynutil faul ve středu pole a Sparta získává další cenné desítky sekund klidu.

90+2

Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Martin Frýdek, přichází Lukáš Juliš.

90+1

Hosté se usadili u pokutového území Sparty, ovšem velmi nepovedený centr Lanzaroteho dopadl až za domácí brankou.

90+1

Sudí Oliver oddaluje postupové oslavy na Letné o tři nastavené minuty.

90

Lanzarote se pokusil překvapit Bičíka ránou takřka od středové čáry, ovšem se sparťanským brankářem překopl i jeho bránu, Bičík tak bude moci rozehrávat od své svatyně.

89

Další krátká rozehrávka Konatého s Marečkem už končí ofsajdem křídelníka z Pobřeží Slonoviny a hostující brankář Theodoropoulos rychle posílá míč do hloubi pole.

88

Konaté s Marečkem tak rozehráli nakrátko a první jmenovaný k aplausu v hledišti dokázal získat také rohový kop.

88

Aktivní Konaté vybojoval faul průnikem tentokrát po pravém křídle, v pokutovém území ale je ze sparťanů osamocený Lafata.

87

Dalším žlutě potrestaným fotbalistou je Elini Dimoutsos.

86

Schalke čtyři minuty před koncem utkání s APOEL Nikósia dokázalo zužitkovat výraznou převahu, Choupo-Moting v závěru zápasu otevřel skóre zápasu a pokud Sparta udrží své vedení, postoupí do jarní fáze už dnes.

85

Právě Dočkal je následně stažen ze hřiště a sparťanský kouč Ščasný vyztuží defenzivu Mariem Holkem.

85

Konaté po rychlém průniku na levém křídle vybojoval rohový kop, ten ale Dočkalovi nevyšel a jeho rohové kopy v druhém poločasu začínají domácí fanoušci doprovázet pískotem.

84

Po následné standardní situaci zůstal hostující stoper Sankaré na hrotu a další Lanzaroteho centr jej nalezl v ofsajdu, což neuniklo pozornosti pomezního arbitra Beswicka.

82

82. Červená karta po 2. žluté

1:0

konec (1:0)

Branky: 33. Brabec (Dočkal)

Karty:   56. Frýdek (SPA), 76. Krejčí (SPA) – 55. Iglesias (TRP), 87. Dimoutsos (TRP)   82. Krejčí (SPA)

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 8:14. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 4:6. Fauly: 22:11.

AC Sparta Praha: Bičík – Mareček, Brabec, Nhamoinesu, Hybš – Dočkal (85. Mario Holek), Vácha, Frýdek (90+2. Juliš) – Fatai (81. Konaté), Lafata (C), Krejčí.
Náhradníci: Štěch – Mario Holek, Hušbauer, Breznaník, Steinhöfer, Konaté, Juliš.

Asteras Tripolis: Theodoropoulos – Lluy, Sankaré (C), Zisopoulos, Giannoulis – Iglesias (81. Panteliadis), Kourbelis (66. Dimoutsos) – Fountas (78. Lanzarote), Fernández, Mazza – Giannou.
Náhradníci: Košický – Goian, Panteliadis, Dimoutsos, Lanzarote, Tsokanis, Hamdani.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Beswick (vš. Anglie)

Diváci: 10 140