22.11.2015, 01:00 • MTS Centre, Winnipeg • Michal Borovan (@MichalBorovan)

Tipsport: 1.96 3.9 3.44 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne je to pro dnešní večer/ráno již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc a pěknou neděli. (03:59:08)
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ
ONDŘEJ PAVELEC (WPG) – 40 minut, 22 střel, 2 góly
MARTIN HANZAL (ARI) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:15
ZBYNĚK MICHÁLEK (ARI) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:50
Závěrečná pěstní vložka již nic nezmění. Domácí otočili nepříznivý vývoj utkání, když v čase 51:09 vstřelil v oslabení vítězný gól Chris Thorburn. Ondřej Pavelec bohužel nenastoupil kvůli zranění do poslední dvacetiminutovky, tak jen doufejme, že to nebude nic vážného.
Wheeler si to rozdal v pěstním souboji s Doanem a podle krve na jeho obličeji v tomto duelu asi neuspěl.
Zápas sice skončil, ale na ledě se ještě strhla pořádná bitka.

59:11

Tohle je ofsajd a bude se vhazovat ve středním pásmu.

59:03

58:54

Střela Domiho sražena a puk letí za bránu Coyotes.

57:21

Boedker ani jednou ze dvou pokusů nepropálil val těl a domácí se osvobozují.

57:03

Hostům se naskytá jedinečná možnost vyrovnání. Dvě minuty za držení dostává Lowry (WPG).

56:41

Ofsajd Coyotes.

56:30

Puk na střídačce Jets. Bude se vhazovat v jejich pásmu.

56:24

A po následném nahození před bránu kanadský gólman raději přikryl kotouč. Následuje komerční přestávka.

56:12

Richardsonova střela neznamenala po Hutchinsona problémy.

55:23

Brejk dva na jednoho zakončoval Stafford, ale Lindbäck se vytáhl s parádním zákrokem betonem á la Dominik Hašek.

54:58

Domi pálil po buly nepřesně.

54:56

Winnipegu je k nelibosti jejich hráčů i publika odpískáno zakázané uvolnění.

54:49

Domi nedokázal bekhendem zakončit.

54:27

Po menším závau vyhazují domácí do středního pásma.

53:56

Burmistrov nahazoval na teč Thorburnovi, který ale letící kotouč pravděpodobně netrefil.

53:40

Hostující hráči Boedker a vteřinu na to i Richardson byli v rohu kluziště velmi tvrdě, ovšem čistě doslova přibiti k mantinelu, což velkým aplausem ocenilo domácí publikum.

53:00

Byfuglien ztratil kotouč na útočné modré, ale rychlému brejku zabránil Ladd.

52:30

Scheifele se mezi dvěma obránci k zakončení nedostal.

51:44

Nástřel Doana se k Hutchinsonovi nedostal.

51:30

Chris THORBURN - 3:2

51:09

Winnipeg právě vstřelil branku!
Domácí se prosazují v oslabení! CHRIS THORBURN před bránou přetlačil Stona a následně si vychutnal i brankáře Lindbäcka. Bez asistence.

50:45

A další vyhození, tentokrát dokonce gólmana Hutchinsona.

50:30

Kotouč opět v pásmu Arizony.

50:07

Domácí se zatím v pohodě brání a znovu vyhazují.

49:42

Wheeler vyvezl puk až do pásma Coyotes a ušetřil cenné vteřinky.

49:31

Andrew Ladd (WPG) byl před bránou až příliš důrazný a dostává dvě minuty za krosček.

49:28

Byfuglien od modré střílí nepřesně.

48:47

48:09

Trouba to zkusil z levého kruhu, ale pálil jen do Lindbäcka.

47:38

Další vyhození Arizony.

47:34

Lindbäck bez problémů drží v lapačce střelu Byfugliena.

47:18

Hosté vyhazují.

46:57

Ve chvíli, kdy už se Hanzal vracel z trestné, si Wheeler vyjel mezi kruhy ale Lindbäck nyní drží svůj celek.

46:47

Domácí si 7 vteřin zahrají 5 na 3. Samuelsson (ARI) ošklivě trefil holí do obličeje jednoho z hráčů Jets.

46:34

Myers netrefil bránu.

45:42

Obrovský závar před bránou hostů jen zázrakem nekončí gólem, největší šanci promarnil Ladd, který netrefil odkrytou bránu Kojotů.

45:10

Pokus Byfugliena od modré sražen do rohu.

44:55

Winnipeg si zahraje přesilovku po faulu Martina Hanzala (ARI).

44:50

Stafford se protáhl před bránu, ale jeho bekhendový pokus letí mimo.

44:30

44:15

A dokonce i střela Enströma.

44:00

Byfuglien zkušeně drží puk v pásmu soupeře.

43:38

Hosté se nyní nedokáži dostat s pukem do pásma.

43:16

Ofsajd Kojotů.

42:58

Ladd vyhazuje puk za bránu hostů.

42:30

Ekman-Larsson vystřelil, Hutchinson puk neudržel, ale v následné mele před bránou nikdo nedokázal kotouč dorazit za ležícího brankáře.

42:18

Uvidíme přesilovku Arizony za příliš mnoho hráčů na ledě v dresu Jets.

41:40

A švédský brankář likviduje i následnou střelu Wheelera.

41:34

Wheeler dostal kotouč k Leddovi, který ale z velké blízkosti nedokázal Lindbäcka překonat.

41:22

Wheelerovo nahození letí mimo.

40:50

Hanzal nerozehrál ideálně a dopředu mohou jít Jets.

40:01

Tak pozor. Pavelec pravděpodobně v souboji s Doanem utrpěl vážnější zranění, protože do druhé třetiny nastupuje Hutchinson!
Druhá část hry je za námi. Troufnu si tvrdit, že Winnipeg v ní byl horším celkem. A to i přes dvě přesilové hry. V tom mě koneckonců utvrzuje i poměr střel v druhé třetině, který vyzněl pro Kojoty v poměru 12:5. Nicméně byli to právě domácí, kteří se jako jediní dokázali prosadit a to konkrétně ve 33. minutě, kdy na 2:2 srovnal Dustin Byfuglien. Poslední třetina začne přibližně v 03:05.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:44

Scheifele z mezikruží střílí nepřesně.

39:00

Tvrdý hit Dahlbecka na Ladda posouzen jako čistý.

38:15

Samuelsson se dostal v pravém kruhu k odraženému puku, ale jeho střela zápěstím se mezi tři tyče nevešla.

38:02

Pavelec udržel tvrdý nástřel Ekmana-Larssona ze středního pásma.

37:36

Stone si od modré nepřišel na českého gólmana.

37:14

37:04

Lindbäck to nyní vzal na sebe a kotouč poslal až k Pavelcovi.

36:47

Hosté se osvobozují.

36:25

Wheeler se dostal k bekhendovému zakončení, které ale netrefilo bránu.

35:40

Hosté dostávají puk do středního pásma.
Pavelec je naštěstí v pořádku, nicméně opakované záběry nám ukazují, že pokud měl být někdo vyloučen, tak to byl obránce Jets Stuart.

35:14

Doan (ARI) byl při úniku přistrčen Stuartem a v plné rychlosti vletěl do Pavelce. Ten se velmi těžce zvedá z ledu, nicméně jsou to hodně přísné dvě minuty pro kapitána Kojotů.

34:40

Z mezikruží nyní pálil Scheiffele, ale v dobré pozici mířil příliš vysoko.

33:50

Pavelec výborným zákrokem zastavil šanci Murphyho.

33:27

Byfuglien od modré trefil Lindbäcka.

33:24

Kojoti vyhazují na zakázané uvolnění.

Dustin BYFUGLIEN - 2:2

32:48

Závar před hostující bránou končí gólem. Na modré si našel puk DUSTIN BYFUGLIEN, narazil si z jedné s Coppem a parádní střelou rozvlnil síť. Asistence: Andrew Copp.

32:06

Ekman-Larsson od modré nepřekonal Pavelce.

31:46

31:18

Scheifele se dostal do zakončení z bezprostřední blízkosti, ale ve veliké šanci netrefil bránu.

31:04

Murphy opět posílá kotouč na opačnou stranu hřiště.

30:45

Hostující tým se osvobozuje dlouhým vyhozením.

30:25

Winnipeg se dostal k pár střelám, ale ani jedna neprošla za záda Lindbäcka.

29:46

Uvidíme přesilovku domácích. Dvě minuty za držení si odsedí Hanzal (ARI).

29:30

Hanzal si na svého krajana Pavelce nepřišel.

28:56

Burmistrov vybojoval puk, dostal se s ním až do útočného pásma, ale vystřelit již nedokázal.
Druhá třetina zatím není ze strany domácích příliš povedená. Uvidíme, zdali se něco změní po komerční přestávce.

28:19

Byfuglien už sice dostal puk k Lindbäckovi, který měl ale čistý výhled a střelu v pohodě chytil.

28:09

Lowry se dostal ke střele, ale obětavý Doan mu padl do střely.

27:33

27:22

Ehlers vystřelil od mantinelu, Lindbäck vyráží.

26:42

Domácí jsou zatím naprosto bezzubí.

26:08

Perreault přišel s nahozením před bránu, které se ale neujalo a kotouč opět letí přes všechny čáry.

25:46

Střela Byfugliena neprošla a Kojoti vyhazují.

25:33

Murphy (ARI) ztratil puk na útočné modré a možnému brejku zabránil jen nedovoleným zákrokem. První přesilovku zápasu si tak nyní zahrají domácí.

24:54

Myers od modré nemířil přesně.

24:30

Domácí v plném počtu, dnes první ubráněné oslabení.

24:04

Kotouč ve středním pásmu.

23:50

Pavalec pohotově zasahuje lapačkou proti pokusu Riedera.

23:23

Trouba si dokonce i zaútočil a od modré prověřil pozornost Lindbäcka.

23:00

Jets vyhazují přes celé hřiště.

22:30

Wheeler (WPG) vyhodil puk mimo hřiště a bude to třetí přesilovka po Kojoty. A možná i třetí gól z početní výhody.

22:08

Pardy to zkoušel od modré, ale neprostřelil houštinu těl před bránou.

21:50

Puk ve středním pásmu a Winnipeg může vystřídat.

21:42

Domácí pod tlakem vyhazují na zakázané uvolnění.

21:16

A český gólman uspěl i proti střele Dahlbecka.

21:05

Pavelec si připisuje první zákrok třetiny proti ráně Boedkera.

20:30

Oba týmy hrají v plném počtu.

20:17

Hanzal se ke střele nedostal.

20:01

První třetina je za námi. Jako první se prosadil Winnipeg, skóre otevřel v sedmé minutě Mark Scheifele. Ale radost domácím vydržela jen zhruba tři minuty, kdy při přesilové hře vyrovnal Shane Doan. Přesilovka jsou dnes zatím pro Kojoty naprosto klíčové, protože i další početní výhoda byla gólová. V šestnácté minutě se trefil Connor Murphy a určil výsledek první dvacetiminutovky – 1:2. Druhá třetina začne přibližně v 02:10 a prvních půl minuty se bude hrát 4 na 4.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:38

Po odpískání se hodně jiskřilo mezi Byfuglienem a Hanzalem, ale obešlo se to bez trestu.

19:38

Rieder již mířil přesně, ale Pavelec jeho střelu pokryl.

19:15

Hanzal pálí z kruhu těsně mimo.

18:54

Myers se protáhl až ke střele, ale puk mu při ní sjel z hole.

18:31

Duclair (ARI) a Ehlers (WPG) se tak dlouho pošťuchovali, až to rozhodčí nevydržel a poslal je oba na trestnou. Bude se hrát 4 na 4.

18:10

Stuart pořádně masíruje u mantinelu Gordona, vylučovat se ale nebude.

17:28

Na druhé straně sražená střela Chipchury.

17:04

Perrealut se snažil překvapit Lindbäcka z velkého úhlu, ale neuspěl.

16:15

Myers složil k ledu Vermetta a dopřál domácímu publiku alespoň nějakou radost.

Connor MURPHY - 1:2

15:49

Arizona právě vstřelila branku!
Coyotes využívají další přesilovku a jdou do vedení. CONNOR MURPHY poslal dělovku od modré, na kterou Pavelec přes clonícího Hanzala neviděl a kotouč mu zaplul přímo k pravé tyči. Asistence: Michael Stone, Anthony Duclair.

15:08

Stonovi na modré utekl kotouč do středního pásma.

14:53

Český gólman vyrazil i střelu Riedera.

14:45

Pavelec si i přes clonící hráče našel střelu Stona.

14:17

Doan přihrával před prázdnou bránu, ale jeho nabídka šla Domimu na paty.

13:59

Ale již předtím jsme viděli držení ze strany Byfugliena (WPG) a Arizona si zahraje další přesilovku.

13:59

Richardson byl v dobré pozici, ale místo střely volil bohužel ještě přihrávku.

13:10

Ehlers si vyjel zpoza brány, ale na poslední chvíli mu kotouč vypíchl jeden z beků Coyotes.

12:37

Gordon nahodil kotouč před bránu, kde se však nenacházel nikdo v hostujícím dresu.

12:13

Chipchura pálil od mantinelu nepřesně.

10:34

Schifele nastřelil puk před bránu, kde ho ale nikdo nedokázal dostat za Lindbäckova záda.

Shane DOAN - 1:1

09:30

Máme srovnáno. Mikkel Boedker vypálil od modré a clonící SHANE DOAN tečoval přímo do protipohybu Pavelce. Asistence: Mikkel Boedker, Antoine Vermette.

08:50

Wheeler vybojoval puk v pásmu Arizony a domácí drží puk v bezpečné vzdálenosti od své brány.

08:20

Rieder pálí od mantinelu mimo a Winnipeg vyhazuje.

08:12

Máme tu první vyloučení zápasu. Myers (WPG) odsedí dvě minuty za sevření a zahození puku.

08:00

Jets mohli jet do brejku tři na dva, ale Ladd na modré zaváhal a je z toho jen ofsajd. Následuje komerční přestávka.

07:46

Pardyho střela sražena do rohu kluziště.

Mark SCHEIFELE - 1:0

06:50

Domácí otevírají skóre. Vermette ztratil kotouč v obranném pásmu, MARK SCHEIFELE si vyjel s pukem mezi kruhy a pohotovou střelou překonal Lindbäcka. Bez asistence.

06:26

Lindbäck si teď hodně dovolil za vlastní bránou, ale ukázal, že hra holí mu nedělá nejmenší problém.

05:30

Ladd udělal pořádnou chybu při rozehrávce ve vlastním pásmu, kterou za něj museli uhasit jeho spoluhráči.

04:40

Nahození Lowryho končí v ochranné síti za hostující bránou.

04:04

První velká šance zápasu. Wheeler se protáhl do zakončení, ale Lindbäck zlikvidoval jak jeho první pokus, tak i následnou dorážku.

03:32

Doan mohl zakončovat z bezprostřední blízkosti, ale přihrávka byla o kousek delší, než by potřeboval.

03:07

Stejně jako nyní Burmistrov.

02:29

Peluso se dostal k dorážce Staffordovy střely, ale ani jeden z nich neuspěl.

02:00

A Stone nyní dal opět možnost k protažení Ondřeji Pavelcovi.

01:48

Scheifele se pokusil vystřelit, ale jeho pokus byl sražen.

01:12

A gólman Winnipegu byl pozorný i při střele Murphyho.

00:40

Pavelec si připisuje první dobrý zákrok proti střele od modré.

00:01

V MTS Centre již hraje Kanadská hymna a utkání co nevidět začne.
Jak je již v NHL zvykem, tak i start dnešního zápasu bude mít mírné zpoždění.

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Enström, Myers – Pardy, Byfuglien – Stuart (A), Trouba – Ladd (C), Little, Wheeler (A)- Perreault, Scheifele, Stafford – Ehlers, Burmistrov, Thorburn – Lowry, Copp, Peluso.

Arizona Coyotes: Lindbäck (Smith) – Ekman-Larsson (A), Stone – Samuelsson, Murphy – Dahlbeck, Michálek – Rieder, Hanzal (A), Duclair – Domi, Richardson, Boedker – Martinook, Vermette, Doan (C) – Chipchura, Gordon, Scott.

Rozhodčí: Meier, Watson – Grandt, Gibbons.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS
Poslední klání obou soupeřů se datuje do ledna tohoto roku. Zápas se nakonec protáhl až k nájezdům, které rozhodl ve prospěch Winnipegu Bryan Little.
19.01.2015 Winnipeg Jets – Arizona Coyotes 4:3 sn. (5. Little, 22. Frolík, 50. Byfuglien – Little roz. nájezd – 8. Ekman-Larsson, 34. Korpikoski, 37. Rieder)
ONDŘEJ PAVELEC (WPG) – 14 záp., prům. 2,8, %ú 90,60
MARTIN HANZAL (ARI) – 17 záp., 18 bodů, 4+14
ZBYNĚK MICHÁLEK (ARI) – 18 záp., 2 body, 1+1
ARIZONA COYOTES
Jak již bylo řečeno, Arizona na tom je o malinko lépe než jejich dnešní soupeř. S jednadvaceti body jsou Kojoti na osmém místě západní konference. Výsledky Arizony jsou hodně nestálé, čemuž konec konců odpovídá i postavení v tabulce. Posledních sedm zápasů přineslo Kojotům čtyři výhry a tři prohry. Jako poslední se dnes hostujícímu týmu postavil Montreal. A pro Coyotes to bylo první vítězství na aktuálním tripu, jelikož na ledě Islanders i Jackets prohráli. Zápas s Canadiens započal gólově Martin Hanzal a na začátku druhé třetiny už vedli hosté 3:0. Montreal sice dokázal postupně snížit na 2:3, ale to bylo ze strany domácích již vše.
WINNIPEG JETS
Dnes budeme sledovat souboj sousedů v tabulce. A přesto, že domácí mají o bod méně, jsou považováni za poměrně velké favority dnešního klání. Už jen podle kurzů u sázkových kanceláří. I když je to celkem s podivem. Vždyť forma Jets z posledních zápasů rozhodně není příliš oslnivá. V posledních sedmi kolech dokázal Winnipeg vyhrát jen jednou. Během těchto zápasů navíc přišly i dost vysoké prohry, například 0:7 s Nashvillem či 3:6 proti Dallasu. Poslední zápas přinesl přerušení této nepříznivé série. Tryskáče doma sestřelily Vancouver i díky povedenému závěru utkání výsledkem 4:1.
Krásný pozdní víkendový večer. Zápasem mezi Winnipegem a Arizonou Vás bude provázet Michal Borovan.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

3:2

Branky a nahrávky: 7. Scheifele, 33. Byfuglien (Copp), 52. Thorburn – 10. Doan (Boedker, Vermette), 16. Murphy (Stone, Duclair)

Winnipeg Jets: Pavelec (41. Hutchinson) – Enström, Myers – Pardy, Byfuglien – Stuart (A), Trouba – Ladd (C), Little, Wheeler (A)- Perreault, Scheifele, Stafford – Ehlers, Burmistrov, Thorburn – Lowry, Copp, Peluso.

Rozhodčí: Meier, Watson – Grandt, Gibbons