22.11.2015, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • Tomáš Reiner

Tipsport: 2.26 3.6 2.93 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Andrej Šustr (TBL) 0+1, 3 střely, čas na ledě 14:05 (03:50:42)
Tři hvězdy utkání

1. Ben Bishop (TBL) 30 zák., 0 gólů, 100,0%
2. Steven Stamkos (TBL) 2+1
3. Nikita Kučerov (TBL) 1+2
Tampa Bay Lightning vyhrála druhý zápas v řadě a obrovskou zásluhu na tom má dvougólový střelec a kapitán Lightning Steven Stamkos, který mohl ve třetí třetině dosáhnout na hattrick, jeho tvrdou střelu od modré čáry ale zastavil Frederik Andersen, na jehož fantastickém semaforu zasvítila červená a puk ukryl v lapačce. Inkasovaným gólům se poté ovšem nevyhnul, když v čase 45:29 zamířil nad jeho lapačku Brian Boyle a necelých pět minut na to ho nadvakrát dokázal překonat Jonathan Marchessault. Lightning měli vývoj utkání pevně pod kontrolou a Ben Bishop vychytal na své narozeniny shutout, tedy čisté konto. Konečný výsledek. Tampa Bay Lightning 5 Anaheim Ducks 0.

59:30

Tampa Bay se dostala ještě k jedné střele od modré čáry, která zamířila vedle levé tyče.

59:00

Do konce první třetiny zbývá 1 minuta.

58:40

Jonathan Marchessault tvrdě vypálil z vrcholu kruhů pro vhazování a jeho střela skončila na hrudi Frederika Andersena.

58:25

Anaheim v Tampě zakončí čtyřzápasový venkovní trip, po kterém jeho bilance bude činit 2 výhry a 2 prohry.

58:12

Alex Killorn číhal před bránou a dostal se ke dvěma dorážkám, obě dvě ale dokázal Frederik Andersen pokrýt.

57:59

Andrej Šustr nechybí na ledě při přesilové hře Lightning.

57:39

Přesilové hry

Před přesilovou hrou Tampy Bay Lightning následuje reklamní přestávka, během které si můžeme shrnout jednotlivé početní výhody. Anaheim Ducks měl k dispozici jednu, kterou nevyužil, zatímco Tampa Bay Lightning hrála tři přesilové hry a dvě z nich dokázala využít.

57:39

Josh Manson (ANA) dostal menší trest, 2 minuty krosček.

57:03

Ducks vystřelili z levého křídla, Ben Bishop ale jejich střelu betonem v pohodě vyrazil do rohu kluziště.

56:47

STŘELY VE TŘETÍ TŘETINĚ

Tampa Bay Lightning 5 Anaheim Ducks 6

55:37

Nikita Kučerov nahodil puk na bránu Frederika Andersena a brankář Ducks po zákroku rychle rozehrál.

55:13

Ryan Getzlaf se dostal v blízkosti levé tyče ke střele, Ben Bishop ale ucpal prostor u tyče.

54:22

Shawn Horcoff se ocitl sám před bránou, ani nadvakrát ale brankáře Bena Bishopa překonat z blízkosti nedokázal!

5:0

Branky a nahrávky: 26. Kučerov (Šustr, Vermin), 33. Stamkos (Callahan), 34. Stamkos (Vasilevskij, Namestnikov), 46. Boyle (Brown), 51. Marchessault (Kučerov, Stamkos)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Carle, Šustr – Coburn, Garrison – Stralman, Hedman – Vermin, Marchessault, Witkowski – Brown, Boyle (A), Condra – Killorn, Filppula, Kučerov – Namestnikov, Stamkos (C), Callahan (A).

Anaheim Ducks: Andersen (Chudobin) – Stoner, Vatanen – Holzer, Manson – Fowler, Bieksa – Maroon, Santorelli, Stewart – Hagelin, Horcoff, Cogliano – Ritchie, Kesler (A), Silfverberg – Rakell, Getzlaf (C), Perry (A).

Rozhodčí: Greg Kimmerly, Chris Lee – Darren Gibbs, Shane Heyer