Maxa liga

Sportovní klub Kadaň – HC Slovan Ústí nad Labem

4:2

konec (2:0, 2:1, 0:1)

21.11.2015, 17:00 • Zimní stadion města Kadaně • 25. kolo • Filip De Bolle (@FilipDeBolle)

Tipsport: 1.85 4.3 2.96 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Severočeské derby končí šťastněji pro domácí. Třetí třetina nepřinesla příliš pohledný hokej, zato množství strkanic. Zápas zdramatizoval v 56. minutě Kloz, který snížil na rozdíl dvou branek. V závěru Ústí zkusilo hru bez brankáře, ale neúspěšně. To je ode mne pro dnešní večer vše, přeji hezký večer. (19:19:52)

59:32

Kadaň vyhrála vhazování a drží puk za brankou

59:30

Zakázané uvolnění domácích.

59:24

59:10

Ústí kombinuje mezi obránci na modré čáře.

58:30

Horké momenty v kadaňském brankovišti, ale Dlouhý drží domácí tým!

57:24

Po dlouhé době puk před brankou Ústí. Kadlec objel branku, ale jeho střelu udržel Soukup mezi betony.

56:56

Melkovu střelu vyrazil Dlouhý do rohu kluziště.

56:25

Slovan je aktivnějším celkem a domácí obrana má plné ruce práce.

55:45

Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Hosté dramatizují utkání! Roubík nahodil puk před branku, kde se k němu dostal JAN KLOZ, kterého obrana nechala osamoceného před brankou. Asistence: Jaroslav Roubík.

55:12

Vágnerovo nahození skončilo v lapačce domácího brankáře.

54:44

Szathmáry nahazoval puk před branku, kde se k němu nedostal nikdo z domácích a puk tak skončil v rohu kluziště.

54:15

Sobotkova střela skončila na levém betonu domácího brankáře.

54:09

Před Dlouhým se strhla mela, ale rozhodčí včas zakročil, aby se situace obešla bez trestů.

53:54

Rýglovu střelu zablokoval jeden z bránících hráčů.

52:31

Poslední minuty nenabídly příliš pohledný hokej. Žádný z brankářů nemusel zasahovat a hra se přesunuje z jednoho rohu kluziště do druhého.

52:09

Puk skončil na střídačce Kadaně. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:41

Hosté v plném počtu. Ani kadaňští nesehráli povedenou přesilovou hru,

50:54

Hosté vyhazují puk a okamžitě střídají.

50:39

Puk skončil v hledišti. Vhazovat se bude po Soukupově levici.

50:17

Račukovu střelu vyrazil Soukup do rohu kluziště.

49:41

Chrpa vystartoval z trestné lavice přímo do šance, ale byl nedovoleně zastaven Brožem. Ústecký obránce si odsedí dvě minuty za podražení.

49:35

49:27

Domácí drží puk daleko od Dlouhého branky.

48:31

Hosté v plném počtu. Začíná krátká přesilová hra Slovanu.

47:51

Smetanova střela skončila nad brankou.

47:35

Síly na ledě se vyrovnají. Chrpa(KAD) obdržel dvě minuty za sekání.

47:02

Domácí kombinují v útočném pásmu, ale hosté aktivně přistupují ke hráčům.

46:31

Janák(UNL) si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

45:52

Vaněk se ocitnul osamocený v prostoru levého kruhu, ale Soukup jeho střelu zlikvidoval vyrážečkou.

45:10

Domácí v plném počtu. Hosté se nedostali k ohrožení Dlouhého.
Dnešní utkání sleduje 711 diváků.

44:02

Chrpa ujel sám na Soukupa, ale tváří v tvář ústeckému brankáři neuspěl!

43:10

Vaněk(KAD) si odsedí dvě minuty za hákování.

42:54

Šťovíček vybojoval kotouč před brankou a okamžitě vystřelil, ale Soukupova vyrážečka byla na svém místě.

42:45

Šťovíček se dostal před Soukupovu branku, ale jeho střelu zablokoval jeden z bránících hráčů.

41:40

Dušek s Kverkou ujeli do situace 2 na 1, ale první jmenovaný přihrál příliš prudce a Kverka nezachytil kotouč.

40:46

Račuk ujel podél mantinelu, ale Soukup si s jeho střelou poradil.

40:01

Také ve druhé třetině jsme viděli atraktivní hokej se spoustou šancí. První branku přinesl hned první útok domácích, kdy Hejcman překvapil brankáře hostí střelou z ostrého úhlu. Ústí se podařilo snížit v přesilové hře zásluhou Kloze. V polovině třetiny přidal čtvrtou branku Račuk a vyhnal Volkeho z branky. Nový muž v brance hostí, Soukup, neměl příliš mnoho práce, zato Dlouhý musel několikrát zasahovat. Poslední třetina začne přibližně v 18:47.

40:00

39:29

Ústí drží puk před kadaňskou brankou, ale Dlouhý zatím nemusel zasahovat.

38:58

Roubík vystřelil z prostoru pravého kruhu, ale domácí brankář byl pozorný.

38:26

Slovan drží puk za vlastní brankou.

37:37

Kadaňský ofsajd.

37:16

37:03

A další. Slovanu se nedaří usadit se v útočném pásmu.

36:38

Domácí tým znovu vyhazuje.

35:47

Račuk zachytil rozehrávku Slovanu a vyhodil puk přes všechny čáry.

35:12

Dalecký zachytil Trefného rozehrávku, ale byl zastaven Černým. Domácí obránce obdržel dvě minuty za faul kolenem.

34:46

Černého střela skončila v náručí Soukupa.

33:38

Hlava ujel obraně Ústí, ale puk mu utekl do rohu kluziště.

33:20

Vágner si sjel s pukem do prostoru mezi kruhy, ale přestřelil.

31:55

Melka ujel domácí obraně, ale Dlouhý si s jeho střelou poradil. Vzápětí vybojoval puk Merta, ale domácí brankář byl i tentokrát pozorný a ukryl puk do lapačky.

31:34

Další z kadaňských hráčů zůstává ležet na kluzišti. Drtina dostal hokejkou do obličeje a s ručníkem u úst odchází do kabiny.

30:24

Andres si sjel až před domácí branku, ale Dlouhý se natáhl na brankové čáře a vytlačil puk do rohu kluziště!

29:09

Výměna brankářů na straně Ústí. Novým mužem v brance hostí je Jakub Soukup.

29:09

Kadaň právě vstřelila branku!
Volke vyjel z branky a vyhodil puk, který však zachytil Rýgl a okamžitě nahodil puk na branku, kde ho těsně před brankou tečoval MAREK RAČUK. Volke neměl šanci zareagovat. Asistence: Martin Rýgl.
David Kaše zamířil do kabiny a vypadá to, že pro něj dnešní zápas skončil,

28:37

Andresovu střelu ukryl Dlouhý do lapačky.

27:50

Kverkovu střelu zablokoval Rys, který okamžitě zamířil do útoku. Domácí obrana ho však odzbrojila.

27:21

Chrpa dostal přihrávku do jízdy, tomu se však nepovedlo zpracování, a tak pouze nahodil za branku hostí.

26:42

Hra se zpomalila díky častému přerušování hry.

24:44

Hosté využívají přesilovou hru. Pohl našel přesnou přihrávkou Roubíka, který posunul puk na JANA KLOZE, který přesnou střelou nad lapačku snižuje. Asistence: Jaroslav Roubík, Jan Pohl.

24:22

Kadaňští vyhazují kotouč.

24:08

Za nedovolené bránění si menší trest odsedí Hejcman(KAD).

24:02

Po střetu s Vágnerem zůstává ležet na ledě Kaše.

23:28

Holomkovu střelu ukryl Dlouhý do lapačky.

23:23

Po Látalově střele se bude znovu vhazovat před Dlouhým.

23:15

Dlouhý raději schoval puk do lapačky.

22:39

Šťovíček dostal přihrávku před branku, ale Volke jeho střelu zlikvidoval betonem.

21:42

První kadaňský výlet za červenou čáru končí brankou. DAREK HEJCMAN vyjel zpoza branky a střelou z ostrého úhlu překvapil Volkeho. Asistece: Nicolas Hlava

21:25

Daleckého střela z ostrého úhlu skončila v Dlouhého náručí.

21:04

Holomek našel přihrávkou Andrese, toho však o puk připravil jeden z bránících hráčů.

20:06

Úvodní vhazování vyhrálo Ústí a zamířilo před kadaňskou branku.

20:01

První třetina přinesla pohledný hokej s šancemi na obou stranách. O první branku se postaral v 5. minutě Kaše, druhou branku přidal ve 13. minutě tvrdou střelou od modré Szathmáry. Kadaňští byli aktivnějším celkem, ale Ústí podržel zkušený Volke. Druhá třetina začne přibližně v 17:50.

20:00

19:47

Ofsajd domácích.

18:27

Szathmáry dostal puk do volného prostoru mezi kruhy, místo střely však volil přihrávku na Vránu, ale Volke si povyjel a puk vyrazil.

17:38

17:18

Slovan dostal puk do útočného pásma. Po Holomkově nahození nebezpečně dotíral Andres, ale Dlouhý byl pozorný.

16:30

Roubíkovu střelu vyrazil Dlouhý ramenem. Následoval akrobatický zákrok Szathmáryho, kterému se podařilo dostat puk z pásma.

15:38

Vyloučení také na straně domácích. Mrázek si odsedí dvě minuty za držení.

15:22

Černého nahození zpoza modré čáry raději Volke ukryl do lapačky.

15:07

14:39

Račukova střela od modré čáry skončila ve Volkeho náručí.

14:22

Kombinaci domácího týmu zakončoval Račuk, ale přestřelil branku.

13:42

Slovan vyhazuje kotouč.

13:32

Domácí tým kombinuje podél mantinelu, Volke je zatím bez práce.

13:07

Holomek(UNL) vyloučen na dvě minuty za podražení.

12:17

Dušek vyhrál vhazování a přihrál za sebe, kde se puku ujal ŠIMON SZATHMÁRY, jehož prudká střela skončila až za zády překvapeného brankáře. Asistence: Antonín Dušek

12:13

Jeden z bránících hráčů hostí trefil při pokusu o vyhození kotouče konstrukci nad ledovou plochou. Bude se vhazovat před Volkem.

11:30

Hosté vyhráli vhazování a ženou se do útoku.

11:16

Icing Slovanu.

10:54

Hra se přelévá ze strany na stranu, především díky ztrátám kotouče na obou stranách.

10:19

Andresovu střelu skončila na hrudi domácího brankáře.

09:51

Souboj o kotouč za brankou hostí skončil lépe pro Slovan, který může vyhodit kotouč a vystřídat.

09:16

08:30

Drtina dostal přihrávku přes celé pásmo, místo střely však pokračoval směrem na branku a obrana hostí ho brzy připravila o kotouč.

07:56

A znovu. Domácím se nedaří přejít přes modrou čáru.

07:43

Ústí vyhazuje puk přes všechny čáry.

07:15

První vyloučení dnešního zápasu. Za podražení je vyloučen Tenkrát(UNL).

06:42

První útok Kadaně zachytil rozehrávku a zavřel Slovan do vlastního pásma. Volke zatím nemusel zasahovat.

06:03

Slovan drží puk ve vlastním pásmu.

05:05

Dušek zajel s pukem za branku a přihrávkou našel volného Duška, který trefil pouze beton hostujícího brankáře.

04:19

Jako blesk z čistého nebe udeřil domácí tým a slaví první branku! Do brejku ujeli Račuk s DAVIDEM KAŠE, který zakončoval do odkryté branky. Asistence: Marek Račuk.

03:44

Domácí tým drží puk za vlastní brankou. Hosté napadají rozehrávku hluboko v obranném pásmu domácích.

02:54

Volke vyrazil za branku rozehrát kotouč, ale domácí útočník se postavil do cesty přihrávky a brankář hostí rychle spěchal zpět do branky.

02:09

Dalecký vystřelil z prostoru pravého kruhu, ale domácí brankář byl pozorný.

01:42

Domácí tým vyhazuje puk a míří střídat.

00:59

Vágner vystřelil od modré čáry, ale jeho střelu zablokovala obrana.

00:04

Úvodní vhazování vyhráli hosté a ženou se na kadaňskou branku.

00:01

Hráči obou týmů jsou již na ledě a zápas za malou chvíli začne.

Sportovní klub Kadaň: Dlouhý (Dvořák) – Mrázek, Rýgl, Szathmáry, Trefný, Rohan, Drtina, Černý – Kadlec, Kaše, Račuk – Chrpa, Hejcman, Hlava – Vrána, Dušek, Kverka – Sloboda, Šťovíček, Vaněk

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – Vágner, Pohl, Smetana, Holomek , Brož, Sobotka, Látal – Kloz, Roubík. Tenkrát – Rys, Andres, Dalecký – Kuchler, Melka, Merta – Janák, Gengel, Křivohlávek

Rozhodčí: Jílek – Zídek, Kotlík.
SK KADAŇ

Černožlutí se nacházejí na 6. místě tabulky s 39 body. Zatímco venku se mladému kadaňskému týmu příliš nedaří, domácí stadion byl až do posledního zápasu nedobytná tvrz. O první tříbodovou výhru se postaral až ve 23. kole Havířov, který zvítězil 2:5. Kadaňský tým si spravil chuť v minulém kole v Litoměřicích, kde zásluhou Račukova hattricku zvítězil 2:3 po prodloužení. Právě Marek Račuk je také nejlepším kadaňským hráčem s 27 body(12+15). Mezi obránci je nejlepším hráčem zkušený Jakub Trefný s 11 body za 2 branky a 9 asistencí.
HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM

Slovan se nachází na 8. místě s 35 body. Svěřenci trenérského dua Mareš-Mach zatím podávají vyrovnané výkony a drží se ve středu tabulky. Ústí se může chlubit druhým nejlepším útokem ve WSM lize. Vyčnívá především Jaroslav Roubík s 32 body(16+16), který se nachází na 3. místě v kanadském bodování a zároveň je také třetím nejlepším střelcem ligy. Naopak zadní řady Slovanu neprožívají povedenou sezónu, Ústí má druhou nejhorší obranu s 90 obdrženými brankami. V posledním zápase přijela na ústecký led pražská Slavia. Slovan se již v první minutě dostal do vedení zásluhou Ryse, ale pražané ve druhé třetině otočili skóre a těsnou výhru 1:2 udrželi i přes dramatický závěr.
V rámci pětadvacátého kola WSM ligy přijede na kadaňský led HC Slovan Ústí nad Labem. Aktéry severočeského derby od sebe dělí pouhé 4 body, což slibuje zajímavou podívanou. Domácí tým bude chtít odčinit porážku z posledního vzájemného utkání, kdy Slovan rozhodl třemi brankami v poslední třetině o výhře 6:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

4:2

Branky a nahrávky: 5. Kaše (Račuk), 13. Szathmáry (Dušek), 22. Hejcman (Hlava), 30. Račuk (Rýgl) – 25. Kloz (Roubík, Pohl), 56. Kloz (Roubík)

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (30. Soukup) – Vágner, Pohl, Smetana, Holomek , Brož, Sobotka, Látal – Kloz, Roubík. Tenkrát – Rys, Andres, Dalecký – Kuchler, Melka, Merta – Janák, Gengel, Křivohlávek

Rozhodčí: Jílek – Zídek, Kotlík