4:2

konec (2:0, 2:0, 0:2)

07.11.2015, 17:30 • Dávid Lech sk

Tipsport: 2.0 4.3 3.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nemecká reprezentácia napokon zdolala Slovensko 4:2, keď v záverečnej tretine zverenci Zdena Cígera dokázali skorigovať nepriaznivý výsledkom vďaka presným zásahom Bakoša a Réwaya, no ani to nestačilo na zvrat skóre. Nemci si ustrážili svoj náskok a zaslúžene zdolali slovenskú reprezentáciu 4:2.

Zajtra na oba celky čaká záverečný tretí hrací deň Nemeckého pohára. Nedeľňajšie súboje odštartuje stretnutie Slovenska so Švajčiarskom 13:00 hod. Domáci Nemci si sily zmerajú s aktuálne prvým celkom tabuľky USA o 16:30 hod.

Ďakujeme za pozornosť. Lúčime sa s konštatovaním, že Slovensko prehralo po nepresvedčivom výkone s Nemeckom 2:4 a v nedeľu tak bude bojovať o svoje prvé body so Švajčiarskom. (19:44:10)

59:53

A puk je necelých desať sekúnd pred záverečnou sirénou v našej moci a v zápase sa tak už zrejme nedočkáme žiadnej gólovej šance.

59:27

Nemci naďalej obliehajú Dzubinovu bránu, slovenská obrana sa zatiaľ úspešne bráni.

58:55

Nemci zavreli Slovákov v obrannom pásme a posielajú si puk na modrej čiare, naši reprezentanti sa zatiaľ dobre bránia a nedovoľujú domácim hráčom vystreliť.

58:38

V závere zápasu si na trestnú lavicu sadá Šedivý, ktorý zahral nedovoleným spôsobom vysokou hokejkou a Nemci tak dohrajú zápas v početnej výhode o jedného muža.

58:24

Nemci teraz po nastrelení puku na slovenskú bránu získali pásmo, boli úspešní aj na buly a o puk sa tak bojuje pred slovenskou bránou.

58:04

Slováci tak skorigovali nepriaznivý výsledok, no Nemci necelé dve minúty pred zápasom vedú o dva góly.

57:44

Slovensko dalo gól!A v závere zápasu kozmeticky upravuje výsledkom Martin Réway, ktorý sa presadil delovkou zo stredu útočného pásma po dobrej prihrávke Bakoša od mantinelu.

57:25

Hager teraz bojuje pred slovenskou bránou o puk s Ďalogom, Slováci sa oslobodili spod nemeckého tlaku a postupujú dopredu.

56:52

Bakoš sa dostal k strele, Šťastný sa nedostal k dorážke a skóre tak aj tri minúty pred koncom zápasu ostáva nezmenené.

56:35

Záverečné minúty sa dohrávajú v pokojnom tempe, Nemci sa nikam neponáhľajú a teraz poslali puk cez všetky čiary a dopustili sa zakázaného uvoľnenia.

56:13

Slováci sa teraz prihlásili o slovo, no Nemecko túto situáciu zvládlo, o puk sa teraz bojuje za bránou Endrasa.

55:50

Hra je prerušená, v hre sa bude pokračovať po ľavici Endrasa.

55:15

Nemci naďalej obliehajú slovenskú bránu a v záverečnej päťminútovke sa napriek trojgólovému vedeniu snažia sympaticky naďalej ohrozovať bránu gólmana Dzubinu.

54:58

Nemecko zavrelo Slovákov v obrannom pásme a snažili si vypracovať ďalšiu gólovú príležitosť, slovenská obrana zatiaľ odoláva.

54:14

Nemci naďalej obliehajú slovenskú bránu a snažia sa o potvrdenie dnešného víťazstva. V dnešnom súboji sú zatiaľ aktívnejším a lepším celkom.

53:18

Na druhej strane pohrozil Uvira, ktorý dokorčuľoval vlastnú strelu, snažil sa o dorážku, no ani jeho akcia neskončila gólom.

52:47

Bartánus sa teraz dostal do koncovky, no strieľal z veľkého uhla a tak sa ani táto akcia neskončila gólom.

4:2

Branky a nahrávky: 1. Macek (Gogulla), 15. Ehliz (Daschner, Macek), 25. Gogulla (Kohl, Macek), 29. Gogulla (Macek, Schűtz) – 41. Bakoš (Šťastný, Ďaloga), 58. Réway (Bakoš)

Německo: Endras – Ankert, Műller (A), Kohl, N. Goc, Boyle, Akdag, Daschner – Hospelt, Uvira, Pföderl – Krämmer, Kahun, Pietta – Reimer (C), Ehliz, Hager (A) – Macek, Schűtz, Gogulla. Tréner: Marco Sturm

Slovensko: Baroš (29. Dzubina) – J. Brejčák, Čajkovský, Jurčina (C), Ďaloga, Jánošík, Štajnoch, Šedivý, Kotvan – Réway, Kukumberg (A), Miklík – Dravecký (A), Bartánus, Marcinko – Preisinger, Bakoš, Hlinka – Lušňák, Šťastný, Skalický. Tréner: Zdeno Cíger

Rozhodčí: Hunnius, Pesina – Lajoie, Neutzer