SHK Drtiči Hodonín – HC Frýdek-Místek

2:3

konec (2:1, 0:1, 0:1)

23.09.2015, 18:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského • 4. kolo • Adam Krátký

Domácí borci předvedli velmi sympatický výkon proti favoritovi celé soutěže. Frýdek vsítil dva góly hned na začátku první a druhé třetiny na kterou navázal třetím gólem hostí Chmielewski a tak si hosté odváží na sever Moravy plný počet bodů. (20:15:50)

59:43

Kotvan zůstává na lavičce. Domácí jsou v šesti.

59:43

Oddechový čas pro domácí.

59:43

Před Šimbochem se strhla velká strkanice do které se zapojili snad všichni hráči na ledě. Frýdku se nelíbilo dorážení domácích. Vše se obejde bez trestů.

58:11

Vrbova sražená střela končí v ochranné síti.

57:00

Hodonín se tlačí za vyrovnáním, ale Frýdek je v bránění neomylný a nepouští Drtiče před Šimbocha.

54:40

Hodonín teď má více puk na hokejce a žene se za vyrovnáním, což se jim však nedaří.

53:25

Jedlička vybízel na teč Smetanu, jeho tečovaný puk jen těsně minul branku.

53:09

Kučera si na Šimbocha nepřišel a za následné dojetí do brankáře ho poslal k zemi Dresler.

52:55

51:43

Juráskovu ukrytou střelu si Šimboch našel a pohodlně ji ukryl v lapačce.

50:55

Vyloučen Pavel Kowalczyk (FRM) na dvě minuty za nedovolené bránění.

50:27

Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovou hru a ujímají se vedení. Puk z rohu vyvezl Růžička a naservíroval jej ARONU CHMIELEWSKEMU, který neměl problém trefil poloprázdnou branku. Asistence: Marek Růžička.

49:32

Káňova jedovatá střela jen těsně minula branku a skončila až za hostujícím golmanem.

48:40

Vyloučen Zdeněk Jurásek (HOD) na dvě minuty za sekání.

48:30

Matula zavezl kotouč do pásma a poslal jej před Šimbocha kde se snažil dorážet Jurásek, ale jeho střela byla sražená.

47:43

Se Schwarzovou střelou z úhlu si Kotvan poradil.

46:27

Další tečované střele musel čelit Šimboch. Tentokráte Kučera tečoval, ale Šimboch byl zase pozorný.

46:15

45:48

Škápikovu střelu od mantinelu se snažil dorážet Jurásek, ale Šimboch měl svůj beton na správném místě.

45:06

44:15

Vyloučen Aron Chmielewski (FRM) na dvě minuty za vysokou hůl. Hraje se 4 na 4.

43:52

Škápik osvobozuje svůj tým vyhozením kotouče.

43:38

Domácí jsou ve čtyřech.

43:06

Vyloučen Ondřej Nedvěd (HOD) na dvě minuty za podražení. Frýdek hraje 5 na 3.

42:10

Tvrdou chmieleswkeho střelu Kotvan vyrazil ramenem do ochranné sítě.

41:38

Vyloučen Radoslav Smetana (HOD) na dvě minuty za zdržování hry.

41:10

Kotvan musel vytáhnout dobrý zákrok proti dorážce Piechy.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:38.

40:00

39:17

Schwarzovu nepříjemnou dorážku Kotvan jen tak tak dokázal ukrýt ve výstroji.

38:16

Dobře rozjetou útočnou akci Frýdku zastavil odpískaný ofsajd.

37:06

Drtiči jsou momentálně aktivnější, ale nedokázali najít recept na Šimbocha.

36:04

35:03

Domácí dobývají Šimbochovu branku, ale zatím bezúspěšně. Šimboch je zatím v téhle přesilovce neomylný.

34:04

Menší strkanice před domácí brankou po které je vyloučen Marek Růžička (FRM) na dvě minuty za napadení.

33:41

A další dobrý zákrok domácího golmana tentokráte proti střele Chmielewskeho.

33:15

Kotvan teď vytáhl dobrý zákrok proti Frankovi, kterému nedovolil skórovat.

32:27

Domácí i hosté v plném počtu.

31:40

Sajdl byl v dobré pozici, ale puk mu sjel z hole.

30:48

Vyloučen Michal Kuba (HOD) na dvě minuty za držení hole a Pavel Kowalczyk (FRM) na dvě minuty za nedovolené bránění. Hraje se 4 na 4.

30:27

Vyloučeni jsou Zdeněk Jurásek (HOD) a Tomáš Káňa (FRM) oba dva na dvě minuty za sekání.

29:55

Chmielewski se řítil sám na Kotvana. Ten jej dobrým zákrokem vychytal.

28:44

Garanin našel před brankou osamoceného Smetanu, kterému ale obránci v pravý okamžik vzali kotouč.

27:35

Matula měl výbornou pozici, ale přestřelil hostující branku.

27:22

Frýdek se po oslabení snaží dostat před Kotvana, ale Hodonín jim to dobrým bráněním nedovoluje.

26:36

25:42

Jedlička ztratil puk který se dostal ke Kotvanovi, který ho raději podržel.

24:58

Jurásek hledal Kubu, ale ten byl dobře bráněn a tak se k puku nedostal.

24:36

Vyloučen Jakub Matyáš (FRM) na dvě minuty za držení.

24:00

Kolářovu střelu Šimboch v pohodě schoval ve výstroji před dotírajícím Garaninem.

22:37

Jurásek zadovkou našel Kubu. Jeho střela letěla nad branku Šimbocha.

21:43

Hosté trochu polevili a domácí jich donutili vyhodit kotouč na zakázané uvolnění.

20:13

Tak jako tomu bylo v první třetině tak tomu je i v té druhé. Káňovu přihrávku si našel VLADIMÍR LUKA a svým druhým gólem srovnává stav utkání. Asistence: Tomáš Káňa, Vít Christov.

20:01

Máme za sebou první třetinu která nám přinesla tři góly a pouze jedno vyloučení. Hosté se z první střely dostali do vedení a zaskočili tak domácí borce. Zásluhou Vrby a Juráska se domácím podařilo stav utkání otočit a tak budou Drtiči ve druhé třetině hájit jednobrankový náskok.

20:00

18:48

Frýdek zavřel domácí před Kotvanem a zasypávají domácího golmana střelamy..

17:46

Odražený kotouč domácí gólman raději schoval v lapačce před dotírajícím Schwarzem.

17:13

Škápik ztratil puk čehož využil Doudera. S jeho střelou si Kotvan poradil.

16:50

16:02

Meidl se dostal do úniku, ale jeho střela jen těsně minula domácí branku.

15:13

Lukovu tvrdou střelu Kotvan vyrazil ramenem a Drtiči se osvobozují.

14:50

Vyloučen Jakub Sajdl (HOD) na dvě minuty za držení.

13:48

Drtiči právě vstřelili branku!
Povedenou útočnou akci domácích zakončil ZDENĚK JURÁSEK když dorazil za záda Šimbocha Nedvědovu střelu od modré. Asistence: Ondřej Nedvěd.

13:05

Po srovnání stavu se hra přelévá ze strany na stranu a ani jednomu týmu se nedaří založit pořádnou útočnou akci.

11:19

Frýdek – Místek udělal chybu v rozehrávce čehož využil LUKÁŠ VRBA a umístěnou střelou pod horní tyčku srovnává stav utkání. Bez asistence.

10:30

Klimšovu střelu tečoval Rufer jen těsně vedle domácí branky.

09:10

Dresler si ve středním pásmu počíhal na Kubu, kterého pěkným hitem poslal k zemi.

08:25

Sonnkovu střelu z otočky z vrcholu kruhu Kotvan ukryl ve výstroji.

07:47

Pěkné spolupráce mezi Kubou a Vrbou. Druhý jmenovaný vyslal na Šimbocha střelu, kterou vyrazil golman Frýdku do rohu.

07:10

Kovařčík našel Klimšu před brankou. Kotvan jen tak tak puk schoval ve výstroji.

06:14

Po střele Pokorného se tlačil k dorážce Smetana. Šimboch byl pozorný.

05:09

K puku se dostal Jurásek a zkoušel to bekhendem. S jeho pokusem si Šimboch poradil.

04:22

Sajdl se snažil najít před brankou Kučeru, ale jeho přihrávka byla zblokovaná.

03:59

Akci Hodonína zastavil úmyslný ofsajd.

02:41

Lukova tvrdá střela jen těsně minula pravou tyč Kotvanovi brány.

02:06

Drtiči se drali do útoku, ale z jejich akce nic nebylo. Kotouč si vzal Piecha a vyzkoušel Kotvana. Ten byl pozorný.

01:00

Ruferovu střelu hned po buly Kotvan bez problému chytil.

00:23

Hned z první útočné akce dozákal Frýdek vsítit gól. Po nevydařené akci se vrhnul do útoku VLADIMÍR LUKA, který hned z první střely dal gól. Asistence: Vít christov, Tomáš Káňa.

00:01

Dobrý večer dámy a pánové. Dnes bude k vidění na zimním stadionu Václava Nedomanského 4. kolo druhé ligy skupiny východ. Dnes Drtiči hostí tým ze severu moravy a to Frýdek-Místek. Ambiciózní celek, který se netají ambicemi na postup do první ligy si bude chtít odvézt z Jižní Moravy určitě plný počet bodů. Premiéru v dresu Drtičů si dnes odbude Michael Janota, který minulý ročník oblékal dres Přerova.

SHK Hodonín: Kotvan (Zavadil) – Kolář, Janota, Škápik, Pokorný, Nedvěd, Jedlička, Polesný – Hložánek, Kučera, Smetana, Kuba, Sajdl, Piskoř, Jurásek, Vrba, Matula, Garanin, Zítka

HC Frýdek-Místek: Daneček (Šimboch) – Dresler, Jeník, Heider, Foltýn, Kowalczyk, Matyáš, Doudera – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Kovařčík, Rufer, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Růžička, Meidl, Luka, Christov

Rozhodčí: Volf – Maloušek, Maťašovský.
Tři zápasy, tři výhry a impozantní skóre 17:2. To je aktuální bilance hokejistů Frýdku-Místku. Farma extraligového Třince tak od úvodních kol potvrzuje vysoké ambice a svěřenci trenéra Jiřího Juříka zatím procházejí soutěží jako nůž máslem. Hodonínské mužstvo tak čeká velmi těžké utkání, do kterého určitě půjdou v roli papírového favorita hosté. Dokáží Drtiči obrat Frýdek o první body, nebo hosté potvrdí svou dosavadní dominanci?
HC Frýdek Místek
V letní pauze vedení Frýdku-Místku v podstatě úplně přeměnilo sestavu prvního mužstva. Soupiska červeno-bílých je prošpikována zkušenými a produktivními hráči, kteří za sebou mají spousty zápasů ve vyšších soutěžích.

V brankovišti se pravidelně střídají Lukáš Daněček a Juraj Šimboch. Sedmadvacetiletý Daneček strávil posledních pět sezon v Havířově, kde si po postupu AZetu do první ligy připsal do svých statistik sedm desítek odchytaných utkání. O čtyři roky mladší Šimboch byl vloni hlavní oporou prostějovských Jestřábů. Jelikož ale patří do třinecké organizace, Oceláři jej z Hané stáhli a poslali jej právě do Frýdku-Místku.
SHK Hodonín
Pouze tři týdny trvalo angažmá ruských útočníků Alexeje Komleva a Maxima Kropotina u hodonínských Drtičů. Po dvou přípravných a třech soutěžních utkáních se vedení klubu rozhodlo, že si z původní trojice ruských mladíků ponechají pouze Nikitu Garanina. „Alex ani Maxim bohužel nesplnili to, co jsme od nich očekávali a tak jsme se dohodli na ukončení spolupráce,“ prozradila předsedkyně klubu Jana Gajošová.

Do utkání s Frýdkem-Místkem by už mohl naopak nastoupit i Martin Špok, který by si proti těžkému soupeři měl odbýt letošní soutěžní premiéru. Jeho start však zatím není úplně stoprocentní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

2:3

Branky a nahrávky: 12. Vrba, 14. Jurásek (Nedvěd) – 1. Luka (Christov, Káňa), 21. Luka (Káňa, Christov), 51. Chmielewski (Růžička)

SHK Drtiči Hodonín: Kotvan (Zavadil) – Kolář, Janota, Škápik, Pokorný, Nedvěd, Jedlička, Polesný – Hložánek, Kučera, Smetana, Kuba, Sajdl, Piskoř, Jurásek, Vrba, Matula, Garanin, Zítka

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – Dresler, Jeník, Heider, Foltýn, Kowalczyk, Matyáš, Doudera – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Kovařčík, Rufer, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Růžička, Meidl, Luka, Christov

Rozhodčí: Volf – Maloušek, Maťašovský