po s.n. (2:1) (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)

11.08.2015, 17:00 • Home Credit Arena • Jan Kousal

Tipsport: 1.9 4.3 2.84 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mne vše, děkuji za pozornost a těším někdy znovu na shledanou. (19:24:39)
Napínavé střetnutí dvou rivalů nakonec poznalo vítěze až po nájezdech. Radovat se po nich nakonec může Liberec, kterému zajistil výhru Michal Řepík.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec.

Autorem vítězného nájezdu je MICHAL ŘEPÍK.

4. série 2:1

Hyka dnes podruhé nedal, což rozhodlo o libereckém vítězství.

Řepík si zopakoval bekhendovou kličku a znovu úspěšně.

3. série 1:1

Rovněž tak Valský.

Bárta neuspěl.

2. série 1:1

Řepík předvedl nádherný bekhendový blafák – 1:1.

2. série 0:1

Pacovský prostřelil Lašáka.

1. série 0:0

Bulíř rovněž neuspěl.

Pabiška nedal.

Samostatné nájezdy začínají.
Šedesát minut o ničem nerozhodlo, následovat budou nájezdy.

60:00

59:40

Lašák se na závěr třetí třetiny zaskvěl dobrým zásahem proti Urbanovi.

58:20

Hyka měl rozhodnutí na hokejce, po úniku podél pravého mantinelu předvedl pěknou stahovačku, kterou krásně zdokonalil střeleckou pozici. Z té však nic nevytěžil, protože trefil jen Lašáka.

57:51

Valský se odhodlal ke střele, Rittich vytěsnil jeho ránu příklepem do ochranné sítě.

56:50

Oba týmy hodně váhají a pokusí dohrát třetinu bez zbytečných chyb.

Dnešní utkání sleduje 892 diváků.

55:25

Plutnar mohl dostat Tygry zpět dovedení, to by ale z bezprostřední blízkosti musel překonat skvělého Ritticha.

54:02

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
A je znovu vyrovnáno! Hyka z rohu hřiště nahrál mezi kruhy RADIMU HRUŠKOVI, který se do kotouče opřel z první a trefil pravý horní roh liberecké brány. Asistence: Tomáš Hyka.

53:17

Pacovský vystřelil hodně nepřesně, dokonce se po jeho ráně zavlnila ochranná síť.

53:05

Hosté se teď sami připravili o pásmo, Liberečtí střádají vteřinky.

52:44

Stříteský to zkusil, zamířil vedle.

52:22

Dnes po několikáté budou mít hosté k dispozici přesilovku 5 na 3. Vyloučeni byli hned dva Tygři, Vitásek (LIB) za vražení na hrazení a Ulrych (LIB) za hákování.

51:55

Mladoboleslavští zamkli Tygry před jejich bránou, zatím ale žádná střela ze strany hostujícího celku.

50:44

Šimek (LIB) obdržel dvě minuty za podražení.

50:16

Jelínek vybídl ke skórování Krenželoka, který si v útočné třetině sjel pro přihrávku od modré čáry. Z mezikruží ale forvard Tygrů nechal vyniknout Ritticha.

49:05

Zakázané uvolnění Liberce.

47:43

Liberec právě vstřelil branku!
Jen deset vteřin trvalo skóre 2:2. Díky svým posilám Liberec znovu vede, když se po střele Ševce prosadil MICHAL BIRNER. Asistence: Martin Ševc, Branko Radivojevič.

47:33

Je tady zápletka! TOMÁŠ HYKA u pravého mantinelu přebruslil Dernera, čímž vytvořil přečíslení. Pak si narazil o Výtiska a zasunul puk za bezmocného Lašáka. Asistence: Tomáš Klimenta.

46:46

Do odraženého kotouče se z pravého kruhu opřel Řepík, po tvrdém příklepu však zaduněl jen zadní mantinel.

46:34

Mladoboleslavští nezvládli rozehrávku a nakonec je z toho icing.

45:40

Rys se z ničeho nic ocitl sám před Lašákem! Po kličce do bekhendu přišla střela nahoru, které ale vystavila stopku Lašákova vyrážečka.

44:16

Trončinského rána se od zadního mantinelu odrazila do libereckého brankáře a tak tak, že si Lašák nesrazil sám za svá záda.

43:37

Lakatoš se snažil překvapit Ritticha svoji otočkou a to se mu málem i povedlo. Jeho bekhendový pokus ale narazil jen na betony strážce mladoboleslavské svatyně.

42:11

Urban měl gólovou šanci, když najížděl ze strany sám na Lašáka. Bekhendový blafák mezi nohy však liberecký gólman dobře vystihl a udržel Tygry ve vedení.

41:50

Birnerova rána vyprášila Rittichovu lapačku.

41:28

Tygři jsou v plném počtu.

41:08

Hyka se natlačil přes Výtiska až před Lašáka, ten mu ale včasným povyjetím nedal šanci.

40:01

Tygři se ve druhé části hry zvedli a na rozdíl od první třetiny měli víc ze hry. Výsledkem byly dva vstřelené góly. Liberec tak vede 2:1, další třetina startuje v 18:42.

40:00

39:55

Hosté hned ve třech doráželi na Lašáka, což se vůbec nelíbilo Stránskému, který si před vlastní bránou zjednával respekt.

39:28

Na závěr prostřední části hry ještě dostal liberecký Derner (LIB) menší trest za hákování.

38:37

Nedáš, dostaneš! Po zahozeném nájezdu Tygři skórují. PETR VAMPOLA a Michal Řepík ujeli ve dvou proti jedinému obránci a první jmenovaný se nijak nerozpakoval a svojí dělovkou pod horní tyč poslal Liberec do vedení. Asistence: Michal Řepík, Radim Šimek.

38:13

Lašák zůstal naprosto klidný a nerozhodil ho ani velký oblouk, který Hyka vykroužil. Skóre tak po zaváhání mladoboleslavského forvarda zůstává neměnné.

38:13

A uvidíme trestné střílení! Hyka byl hákovaný a pojede samostatný nájezd.

37:32

Bruslaři jsou hodně bezzubí, Liberečtí je znovu poměrně snadno obrali o kotouč a posílají ho přes všechny čáry.

36:38

Tygři se osvobozují a okamžitě sprintují na střídačku.

36:17

To neplatilo dlouho, protože Ševc (LIB) zasáhl holí obličej soupeře a právě za nebezpečnou hru vysokou holí si odsedí dvě minuty.

36:01

Hraje se znovu v pěti na obou stranách.

35:23

Teď Ševc ubral na razanci a div, že se jeho ztečovaný pokus neodrazil před Birnera, který už by zakončoval do prázdné brány.

34:44

Ševcova jedovka od modré čáry mířila přímo na střed brány do připraveného Davida Ritticha.

34:01

Kučný (MBL) přidržel protihráčovi hůl, za což je rozhodčím odeslán na trestnou lavici.

32:59

Robar z rohu hřiště našel před bránou nepokrytého Urbana, ten ale netrefil puk ideálně. Ten se však odrazil k Hykovi u levé tyče, jenže gól z toho nebyl. Hyka nasměroval puk rovnoběžně s brankovou čárou.

31:20

Stránský si od mantinelu vybruslil mezi kruhy a poslal směrem na Ritticha svižnou střelu zápěstím. Ten ale nemusel zasahovat, jelikož pokus libereckého útočníka šel mimo.

30:59

Liberecký ofsajd.

29:22

Je vyrovnáno! Šimek přebral kotouč na modré zatáhl jej hlouběji do útočného pásma a pak vyslal naprosto geniální přihrávku před bránu přesně na hůl MICHALA ŘEPÍKA a ten už si poradil. Asistence: Radim Šimek, Michal Birner.

28:47

Hraje se znovu 5 na 5, Vampola si odpykal svůj trest.

27:43

Mladoboleslavští v pěti, začíná zkrácená přesilovka hostí.

26:47

Vampola (LIB) dostal dvě minuty za držení.

26:33

Trončinský šel z trestné sám na Lašáka, Ševc jej ale dokázal dojet a celou situaci zažehnal.

26:24

Radivojevičova dělovka šla mimo.

25:43

Znovu 5 na 3. Ovčačík (MBL) hákoval a dostává menší trest.

25:38

Vlach pálil, Rittich maskou vyrazil. Skvělá partie od obou.

24:58

Řepík nabral rychlost projel až do útočného pásma a odtud z velkého úhlu otestoval pozornost mladoboleslavského brankáře. Kotouč nakonec skončil na boční síťce.

24:28

Tygři nezačínají ideálně, Boleslav vyhazuje.

24:24

Bruslaři jdou do tří! Trončinský (LIB) obdržel menší trest za držení.

24:10

Hosté se osvobozují a mohou jít střídat.

23:37

Autorem první liberecké střely v přesilovce byl Radivojevič, svižná střela zápěstím však jen vyprášila lapačku dobře postaveného Ritticha.

22:42

Jarůšek (MBL) hákoval Valského při jeho okružní jízdě a půjde na trestnou lavici.

22:37

Valský prokličkoval obranou Bruslařů a zakončil těsně vedle Rittichovy branky.

21:56

Nepřesnost v liberecké rozehrávce se rovná zakázanému uvolnění.

21:25

Valský tečoval Výtiskovo nahození, bohužel pro Tygry mimo.

20:09

Vampolovo nahození do útočné třetiny skončilo v ochranné síti za Rittichovou brankou.

20:01

Hosté svého soupeře přehrávali a zaslouženě vedou 1:0. Další třetina začne přibližně v 17:50.

20:00

19:47

Jarůšek se vrací na led, hosté v plném počtu.

19:27

Rittich riskantně rozehrál hokejkou a trefil zadáka Robara do obličeje, ten se ale rychle oklepal, aby mohl dokončit práci za gólmana a vyhodit puk přes všechny čáry.

18:39

Tygři kombinovali v útočné třetině, Hruška však vystihl kotouč a vyhodil.

17:47

Unikajícího Bulíře zastavil nedovoleně Richard Jarůšek (MBL) a za své počínání dostává dvě minuty za hákování.

16:49

Kotouč se znovu nebezpečně vrtěl v blízkosti liberecké branky, Hruškovi ale dokázal včas zablokoval Ševc.

16:03

Stříteský se po nárážečce s Pacovským dostal ke střele, Lašák však máchl lapačkou a ránu zneškodnil.

15:39

Další trest pro Liberec. Obdržel ho Vitásek (LIB) za krosček.

15:17

Boleslav vstřelená branka nakopla a Středočeši tak mají hru ve své moci.

13:59

Liberecké šelmy jsou v plném počtu.

13:53

Teď už to ale liberecký brankář nestihl. Urban si rychle vyměnil puk s Pacovským, pak nahrál úplně volnému RICHARDU JARŮŠKOVI k pravé tyči a ten už měl svou práci jednoduchou. Asistence: Tomáš Urban, Dominik Pacovský.

13:26

Hosté se snaží rychlými přihrávkami vymíchat ze hry domácí obranu. Teď se to povedlo a Pacovský po křižném pasu už zakončoval takřka do prázdné, Lašák se ale famózně přemístil.

12:58

Ovčačíkův projektil zkrotil Lašák na svém plastronu.

12:31

Klimenty vypálil tak nepřesně, že kotouč se od hrazení odrazil až do středního pásma, Tygři mohou vystřídat.

12:01

Stránský (LIB) teď k nepochopení domácího publika dostal ihned po buly dvě minuty za podražení. Tohle budou pro Liberec krušné časy.

11:56

Lašák před dotírajícími hráči radši přikryl puk, následně však Radivojevič (LIB) krosčekoval protihráče a dostal dvě minuty.

11:15

Tygři se osvobozují.

10:41

Efektní ťukes mladoboleslavského útoku vedl k zakončení! Hruškovu střelu z mezikruží však Lašák lapil.

10:04

Vampola (LIB) byl vyloučen za pád pod nohy.

09:50

Neuvěřitelné! Lenc měl tutovku, ale jako by se mu před odkrytou brankou rozklepaly ruce a zacílil mimo tři tyče.

08:28

Šimek našel na modré dobře rozjetého Stránského, ten však nezvládl obrat, nechal puk za sebou a čárový odpískal ofsajd.

08:02

Látalův pokus z levého kruhu byl ztečován do ochranné sítě, hra bude pokračovat po Lašákově pravici.

06:35

Ševc dvakrát prověřil Ritticha ranou od modré, mladoboleslavský gólman si ale v obou případech poradil.

06:17

První velká šance zápasu! Kotouč se z houštiny těl odrazil mezi kruhy, kde měl napřaženo Bulíř. Ten však trefil jen svého spoluhráče Radivojeviče.

05:32

Liberecký postup vpřed zbrzdil ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:50

První přesilovka je u konce a nebyla dvakrát úspěšná. Tygři během ní ani nevystřelili na bránu.

04:15

A znovu Bruslaři vyhodili přes všechny čáry.

03:20

Mladoboleslavští drží kotouč v útočném pásmu. Liberec se k ničemu nedostal.

02:50

Je tu první vyloučení. Hostující Ďurač (MBL) inkasoval menší trest za nedovolené bránění.

01:28

Úvodní vteřiny utkání přichystaly divákům hodně nepřesností a bitvu o střední pásmo.

00:46

O první střelu zápasu se postaral hostující obránce Stříteský, jeho projektil od modré však k Lašákovi nedoputoval.

00:01

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Hosnedl) – Ševc, Plutnar, Vitásek, Šimek, Derner, Výtisk (C), Ulrych – Birner, Vampola, Řepík – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Lakatoš, Stránský

BK Mladá Boleslav: Rittich (Groh) – Stříteský,Ovčačík, Robar, Voráček, Trončinský, Kučný, Trška – Bárta, Lenc, Pabiška (C) – Hyka, Hruška, Klimenta – Jarůšek, Urban, Pacovský – Ďurač, Kubica, Rys.
Vzájemné zápasy v TELH 2014/15
BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 3:4 po nájezdech
Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 2:1 po prodl.
BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 3:1
Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 6:3
Bílí Tygři Liberec
Liberecké šelmy odehrály doposud dvě přípravná utkání. Ve své letní zápasové premiéře dokázali svěřenci trenéra Filipa Pešána uspět v konfrontaci s ruským účastníkem KHL z Novokuzněcku, ze souboje s pražskou Spartou však odcházel severočeský tým poražen.

Libereckému vedení se během letní přestávky podařilo dohodnout hned s kvartetem zvučných posil. Tou nejvýraznější by měl účastník světového šampionátu v Minsku obránce Martin Ševc, který do Liberce zamířil z týmu Skellefteå AIK, soupeře Tygrů v nadcházejícím ročníku Champions Hockey League. Útočné řady pak vyztužili další reprezentanti Michalové Birner a Řepík. Posledním do party je další útočník Jan Stránský.