4:2

konec (0:0, 0:2, 4:0)

11.08.2015, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Ondřej Moutvička (@@Moutva)

Tipsport: 2.3 4.1 2.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Domácí si dnes dlouho zvykali na tvrdou a důraznou hru Amuru. Do třetí částí vstupovala Verva s mankem dvou branek, které však díky trefám Jánského rychle smazala a Lukeš zařídil parádní střelou švihem pod horní tyč vítězství, které potvrdil Kubát trefou do prázdné branky. (19:39:45)

59:53

Litvínov právě vstřelil branku!
Do prázdné branky se odrazem o hrazení trefuje KAREL KUBÁT. Bez asistence.

59:40

Několikrát odražený kotouč končí mimo tyče Janusovi branky.

59:27

Hosté kombinují v pásmu.

59:03

Z vřavy na kruhu nakonec s kotoučem vyjel Hořava, ale nevyhodil.

58:57

Hosté hrají bez brankáře!

58:57

Oddechový čas pro hosty.

58:20

FRANTIŠEK LUKEŠ těží z nasazení svých spoluhráčů a trefuje se přesně nad lapačku brankáře Metsoly. Jánský vybojoval puk u hrazení a Hübl i za cenu tvrdého hitu dokázal v pádu prostrčit puk do jízdy. Asistence: Viktor Hubl, Peter Jánský.

57:54

Další icing domácích.

57:51

Metsola na kruzích komunikuje s vlastní střídačkou, což je za daného stavu lehce zvláštní.

57:42

Oddechový čas pro domácí, kteří ho využívají především k odpočinku v tlaku Amuru.

57:42

Písařík vymetl v poslední chvíli kotouč z pásma a je z toho zakázané uvolnění.

56:55

Hořava měl daleko k zakončení a tak alespoň dloubl do puku, který následně Metsola kryje.

56:00

Achmetov zkouší trpělivost domácí obrany, když po jasném ofsajdu poslal kotouč na branku, jeho provokace zůstala bez odezvy.

54:58

Hüblova střela bez přípravy se vešla pouze mezi mantinely, nikoli mezi tyče.

53:45

Wandell u hrazení dohrál Pavlíka, který předtím zabrzdil jeho postup a z výrazu tváře bylo patrné, že má ze složení domácího beka nefalšovanou radost.

52:07

52:06

Hosté v přesilovce nic nepředvedli, respektive jejich kroužení útočným pásmem bylo bez střely na branku.

50:06

Sklenička (LIT) vyloučen na 2 minuty za sekání.

50:06

Wandell si z celé obrany domácích udělal kužely, které bez problému prokličkoval a poslední z obránců zatáhl za záchrannou brzdu.

48:55

Hanzl z pravého kruhu trefuje pouze Metsolu.

48:46

48:15

Domácí nakonec dvojitou přesilovku využívají, když se efektní a efektivní zadovkou trefuje PETER JÁNSKÝ. Asistence: Viktor Hübl, František Lukeš.

48:00

Lukešova žabka nenašla Jánského, střela Skleničky od modré je tečována mimo.

47:10

Zohorna chvíli podržel čas a následně poslal kotouč až za Januse.

46:44

Litovčenko (CHA) vyloučen na 2 minuty za hákování a Vlad. Ušenin (CHA) vyloučen na 2 minuty za hru vysokou holí.

46:15

45:25

Vladislav Ušenin nechal v dobré příležitosti vyniknout lapačku brankáře Januse.

44:15

Hosté z výhody nic nevytěžili a Piroš (LIT) dostává 2 minuty za hru vysokou holí.

44:00

Amur hraje v signalizované výhodě. Vyloučen bude Piroš.

42:21

V signalizované výhodě po faulu na Hübla se na hraně levého kruhu napřáhl PETER JÁNSKÝ a jeho rána končí po odrazu o obránce v síti. Asistence: František Lukeš, Viktor Hübl.

41:47

Trávníček po rychlém přechodu do třetiny vyslal jedovatou střelu na vyrážečku brankáře Amuru a Piroš z dorážky orazil pouze pravou tyč!

40:51

Během první minuty minul pravý horní roh Matsolovi branky postupně jako Hanzl, tak Pavelka.

40:01

Jakub Petružálek za mantinelem při odchodu do kabin v žertu "napomíná" svého bratra, hlavního rozhodčího, aby nebyl na hráče z Chabarovsku tak přísný.

40:00

39:36

Rozhodčí si ještě volá Koláře k rozmluvě v češtině. Sudí odmítají jakékoli slovní útoky či protesty ze strany českého legionáře.

39:36

Dvojité vyloučení pro Chabarovsk. Terjajev (CHA) vyloučen na 2 minuty za hrubost, Achmetov (CHA) na 2 minuty za podražení.

39:10

Domácí hrají v signalizované výhodě.

38:25

Chabarovsk právě vstřelil branku!
Písařík už na modré čáře sotva pletl nohama a soupeř okamžitě trestá. Střela Miklíka ještě orazila pouze tyč, ale k puku se za překonaným Janusem dostal TOMÁŠ ZOHORNA a v klidu jej uklidil mezi tyče. Asistence: Michael Miklík, Dmitrij Tarasov.

36:45

Terjajev chyboval před vlastní brankou, když přišel o kotouč, ale Jurčík se svým zakončením na Metsolu nevyzrál.

34:56

Před brankou byl volný MICHAEL MIKLÍK, který trefil přesně pátý roh branky mezi betony brankáře Januse. Domácí brankář sice sklapl nohy, ale puk už zastavit nestačil. Asistence: Vitalij Šulakov, Artěm Zub.

34:10

Šrámek odvedl perfektních 20 vteřin, když nedal hráči s pukem dýchat a nakonec kotouč vybojoval a vyhodil.

33:56

Kubát (LIT) vyloučen na 2 minuty za podražení.

33:22

Sklenička inkasoval ránu nahozeným kotoučem do helmy a v ochozech to jen zahučelo.

32:00

Piroš měl chvilku poodkrytou branku, ale jeho střela z mezikruží se do branky nevešla.

31:13

30:30

Vjačeslav Ušenin svedl několik tvrdých soubojů s Pavlíkem před branku, ale vše v rámci pravidel.

29:12

Černý (LIT) ukončil kroužení Rusů v domácí třetině držením a inkasuje 2 minuty.

28:28

Gračev se pokusil překvapit brankáře objezdem kolem klece, ale byl až příliš pomalý.

27:50

Nebezpečné nahození Zuba od pravého hrazení končí po několika odrazech v levém rohu za brankou Litvínova.

25:45

Kubátovi nevyšla stahovačka na útočné modré a zpět do obrany za něj musel Hübl. Pro domácí vše dobře dopadlo. Útok Amuru byl vytlačen do rohu.

24:50

Spolu s návratem vyloučeného hráče na led byla nad branku tečována také střela Gerháta.

24:50

24:08

Rotací hráčů se na brankoviště dostal Martynek, ale jeho teč šla vysoko nad.

23:21

Lukeš našel křižným pasem přes pásmo Hübla, ten vypálil z první a Matsola jen vyrazil před sebe. Pavelka byl u dorážky později než obránci.

22:47

Baškirov (CHA) vyloučen na 2 minuty za sekání.

22:40

Vladislav Ušenin vystřelil, ale jeho pokus byl tečován do sítě nad brankou.

21:06

Achmetov vyslal na Januse nebezpečnou střelu z pravého křídla, ale slovenská jednička ve službách Vervy byla připravena.

20:01

20:00

19:58

Kubát si na modré žádal puk, ale Lukeš volil raději nahození.

19:44

Kurbatov prošel středem, ale neměl spoluhráče v pohybu a tak pouze nahodil a vybojoval vhazování.

19:10

A opět Stalnov v obraně důrazně dohrál střílejícího Pavlíka.

17:28

Chasníci z dálného východu patrně úplně nepochopili význam "přátelského" utkání. Pro Vervu je to velmi tvrdé druhé utkání sezony.

15:05

Hübl nezpracoval úplně ideálně přihrávku do jízdy a není divu, že mu střela nesedla. Domácí elitní útočník se tomu po zakončení usmívá, v sezoně by jistě tak veselý nebyl.

13:50

Pavelka hledal křižnou přihrávkou Martynka, ale ten by potřeboval Skleničkovu hůl aby na kotouč dosáhl.

13:30

Oba celky hrají v plném počtu.

11:50

11:27

Stalnov (CHA) vyloučen na 2 minuty za hákování.

10:21

Gračev (CHA) vyloučen na 2 minuty za faul loktem.

09:43

Hořava (LIT) vyloučen na 2 minuty za sekání.

08:37

Pavlík to zkusil od modré přes clonícího Skleničku, ale Metsola včas vyrazil pravý beton.

07:29

Terjajev (CHA) vyloučen na 2 minuty za podražení.

07:02

Zohorna dostal dobrou přihrávku mezi kruhy a střílí těsně nad horní tyč.

05:11

Ušenin byl velmi aktivní na brankovišti a Janus musel hasit několik nebezpečných dorážek. Strhla se dokonce menší mela.

04:00

Domácí jsou zatím mírně aktivnější. Z levého křídla se před branku proháčkoval Hanzl, ale k zakončení mu už nezbyl prostor.

00:01

Zajímavost

Chabarovsk má okolo 600 tisíc obyvatel a leží jen dvacet kilometrů od hranic s Čínou. Je druhým největším městem Dálného východu po Vladivostoku.

V letech 2012-2014 v Chabarovsku působil člen mistrovského týmu Jakub Petružálek. V současném kádru jsou čeští hráči Jan Kolář a Tomáš Zohorna.
Amur Chabarovsk

Amur je podstatně rozehranější než Litvínov a co víc, prohrál zatím jen jeden zápas. Představil se už šestkrát, poprvé 31. července. Třikrát byl sparingpartnerem japonské reprezentace, kterou porazil 5:1, 3:0 a 3:1. Poté podlehl Spartaku Moskva 2:3 a dvakrát zdolal Dynamo Minsk 2:1 a 3:2.
HC Verva Litvínov

Litvínov oproti pátečnímu utkání se Znojmem přichystal dvě zásadní změny. První celé utkání by měl odchytat Jaroslav Janus a do zápasu zasáhne také kapitán Michal Trávníček na levém křídle druhého útoku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

4:2

Branky a nahrávky: 43. Jánský (Lukeš, Hübl), 49. Jánský (Hübl, Lukeš), 59. Lukeš (Hübl, Jánský), 60. Kubát – 35. Miklík (Šulakov, Zub), 39. Zohorna (Miklík, Tarasov)

HC VERVA Litvínov: Janus – Černý, Kubát, Pavlík, Sklenička, Kokeš, Pavelka – Jánský, Hübl, Lukeš, Martynek, Hanzl, Trávníček – Jurčík, Gerhát, Hořava – Šrámek, Piroš, Písařík

Amur Chabarovsk: Metsola – Zub, Šulakov, Kurbatov, Achmetov, Baškirov, Tarasov – Miklík, Atjušov, Bivalcev, Kolář, Sokolov, Litovčenko, Stalnov, Verevkin, Wandell, Ušenin Vladislav, Ušenin Vjačeslav, Zohorna, Gračev, Terjajev, Železnov

Rozhodčí: Turčan, Petružálek – Rozlílek, Šulo