BK Mladá Boleslav – Krefeld Pinguine

3:2

po s.n. (2:0) (1:0, 0:1, 1:1)

28.07.2015, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Vojtěch Drbohlav (@Vojta_Drbohlav)

To už je z tohoto mezinárodního zápasu vše. Pro oba týmy se jednalo určitě o cenné zkušenosti do dalších zápasů. Z Mladé Boleslavi se pro dnešek loučím a přeji všem pohodový večer. (19:51:25)

60:00

V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.
Autorem vítězné branky je POŘÍZEK.

3. série 2:0

Patrik Rypar se blýskl krásnou střelou do protipohybu brankáře. V samostatných nájezdech tedy uspěli domácí.

2. série 1:0

Peter v závěru svého nájezdu uklouzl, a tak z toho nic nebylo.

Váňa svůj samostatný nájezd také neproměnil.

1. série 1:0

Leuschner neproměňuje.

Pořízek proměňuje.

Konec třetí třetiny, následovat budou samostatné nájezdy.

59:05

Nejspíše se odehrají samostatné nájezdy.

58:58

Leuschner nahazuje do pásma a snaží se ještě společně se svými spoluhráči rozhodnout.

58:43

Krefeldu je odpískáno zakázané uvolnění.

58:26

V posledních sekundách se hraje doslova o každý centimetr ledu. Nyní se vhazuje po pravici Tima Lehwalda.

58:15

Leuschnerovu skrytou střelu od modré chytá Musílek, který raději přerušuje hru.

57:14

I nadále se hraje v obranném pásmu Mladé Boleslavi. Uvidíme prodloužení, nebo se dočkáme rozuzlení ještě v základní hrací době?

56:37

Krefeld Pinguine právě vstřelili branku!
Pohledný gól. BALACZ-SZABOLCS PETER se dostal do úniku a svou povedenou akci zakončil nekompromisně pod víko boleslavské branky. Bez asistence.

56:16

Boleslavští vyhazují přes všechny čáry. Krefeldu se výrazně krátí čas na vyrovnání.

56:01

Pfeifer ihned po buly střílel, ale nerozchytaný Musílek i přesto svůj tým podržel.

55:55

Za podražení byl vyloučen na dvě minuty Váňa (MBL).

55:43

Makovička střílel z hranice mezikruží, i tentokrát ale Lehwald vynikl za pomocí svých betonů.

55:00

Tůma střílel od modré, jeho rána byla ale zblokována.

53:14

53:13

U Lehwalda se strhl závar a Makovička se snažil dorazit kotouč do klece. Krefeldský gólman byl však nekompromisní.

52:49

Hosté vyhazujáí až k Musílkovi.

52:28

Průšek nahrál Marčekovi, který se však k puku dostla pozdě, a tak vystřelil až od modré. Lehwald své betony sklapl včas.

51:35

Pořízek a Fomin jsou už na ledové ploše.

51:25

Žalud chtěl poslat kotouč pod břevno, ke splnění jeho úmyslu mu ale chybělo několik centimetrů.

51:14

Další vyloučen. Za vysokou hůl byl potrestán dvěma minutami Valentin Pfeifer (KRF).

50:19

Boleslav se stále drží v útočném pásmu. Mezitím se na trestné lavici snaží Radek Pořízek navázat anglickou konverzaci s Michaelem Fominem. Příliš se mu to ale nedaří.

49:35

Radek Pořízek (MBL) a Michal Fomin (KRF) byli vyloučeni za hrubost.

48:33

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Chvíli po tom jdou Bruslaři do vedení. Pohotovou střelu přetavil v gól ONDŘEJ ŽALUD. Asistence: Patrik Vaníček.

48:17

Bude se vylučovat. Oba kohouti dostali pět minut a do konce utkání. Navíc jsou ještě vyloučeni Jiří Veselý (MBL) a Jeremy Luknowsky (KRF) – vše za hrubost.

48:17

Na ledě je k vidění velká bitka mezi Janem Maškem a Philippem Hothem.

47:57

Žaludovi se nepovedla přihrávka, a je tedy pískáno zakázané uvolnění.

46:56

Místo toho, aby kapitán hostí vyzkoušel Musílkovu pozornost, tak namazal puk na hůl překvapeného Pořízka.

46:06

Pořízek zkusil uspět za pomocí kličky, na jejíž provedení však neměl dostatek času.

45:23

Onckels chtěl od modré střílet, což mu překazil jeden z domácích hráčů.

44:49

Obrovská šance Lukáše Motlocha, který ujížděl sám na Lehwalda. Krefeldský brankář se však prezentoval kvalitním zákrokem a vyrazil kotouč do ochranné sítě.

44:05

Luknowsky se snažil nahodit na domácí branku, jenže to mu znemožnili jeho protihráči.

43:25

Boleslavští jsou i nadále velmi aktivní v útočném pásmu a Lehwald má hodně práce, zatímco Musílek ještě nemusel výrazněji zasahovat.

43:18

Mlčoch mohl poslat kotouč do prázdné branky, jenže to se mu nepodařilo.

42:25

Po nahození Jana Prokopa přerušuje Lehwald hru.

40:10

Mašek nahodil puk na Motlocha, který už se žene do útočného pásma.

40:08

Bruslaři nastoupí do třetí třetiny s brankářem Musílkem.

40:01

Druhá třetina patřila Krefeldu, který se po nepovedené první periodě zlepšil a také se mu podařilo vstřelit branku zásluhou Stachowiaka. Ve třetí třetině bude tedy stále o co hrát. Zůstaňte proto s námi, protože toto utkání bude určitě ještě hodně napínavé.
Další třetina začne přibližně v 19:04.

40:00

39:45

Bruslaři jsou v závěru naopak aktivní v útočném pásmu, ale žádný z nich nedostrkal kotouč za brankovou čáru.

39:03

Tobias Esch se z mezikruží netrefil. I nadále se však hraje v obranném pásmu Mladé Boleslavi.

38:10

Průšek se následně řítil s Makovičkou na Lehwalda, jenže druhý jmenovaný jej nepřekonal.

37:52

Kessinger obral o puk Průška a ještě stačil vystřelit. Bohuže pro německý tým to ale bylo mimo.

37:30

Boleslavští okupují útočné pásmo, ale výraznější šance stále nemají.

35:51

Krátce po vypršení přesilové hry hosté vyrovnávají, když dorážel polský hráč v krefeldských službách WOJTEK STACHOWIAK. Asistence: Michael Fomin.

35:32

Lukáš Motloch je už na ledové ploše, Boleslavští hrají v pěti.

34:55

Balacz-Szabolcs se pokoušel překonat Kořínka od modré, dodejme však že neúspěšně.

34:42

Stachowiakova střela zblízka byla zblokována.

34:18

Boleslavští vyhazují přes všechny čáry.

34:09

Weyrauch nastřelil ochrannou síť nad Kořínkovou brankou.

33:32

Poprvé v zápase se vylučuje na straně domácích. Za hákování si odpyká dvě minuty Lukáš Motloch (MBL).

33:11

Vaníček nahrál Sedmíkovi, ale ten krefeldského strážce svatyně výrazněji neohrozil.

32:02

Následuje zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Krefeld se i nadále prezentuje zlepšeným výkonem a snaží se vyrovnat.

31:48

Preifer se zblízka netrefil.

31:37

Schmitz to zkusil od modré, Kořínek následně chytil kotouč do své lapačky a přerušil hru.

31:19

Leuschner mohl zakončit do odkryté branky, jenže minul.

30:55

Němec se přetahoval s Fominem v rohu u krefeldské branky o puk. Úspěšnější byl domácí hráč.

29:58

Tůmovu střelu se snažil dorážet Pořízek, jenže Lehwald byl proti.

29:23

Weyrauch střílel z mezikruží, ale minul branku.

28:58

Motloch skončil v hostující brance, která je vychýlena mimo svou konstrukci.

28:27

Němec s Motlochem operují v útočném pásmu, ale Krefeldští hráči je nechtějí pustit k puku. Hostující hra se v posledních minutách značně zlepšila.

27:51

Další icing v podání Mladoboleslavských.

27:25

Patrik Rypar ujížděl na branku, ale zakončení se mu nepovedlo úplně podle představ.

26:36

Michael Fomin provětral Kořínkovu lapačku.

26:12

Makovička se svými spoluhráči kombinuje v pásmu, ale boleslavským se nedaří příliš střílet.

25:31

Boleslavští se poprvé v zápase dopustili zakázaného uvolnění. Hra se tedy stěhuje ke Kořínkovi.

24:54

Slibnou ránu vyslal na Lehwalda Patrik Vaníček, který se prezentoval zákrokem svými betony.

24:05

Stále se hraje v obranném pásmu Krefeldu, avšak hra je značně monotónní.

23:30

Dnešní utkání sleduje 81 diváků.

22:18

Veselý mohl poslat kotouč na Lehwalda, jenže hostující obránci se k němu dostali dříve než brankář.

21:36

Marčekova střela byla zblokována.

21:00

Hraje se převážně v obranném pásmu Krefeldu.

20:08

Hosté poslali kotouč do pásma, ale domácí se k němu po chvilce dostali.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:21.
První třetina se odehrála v poklidném tempu, které ale bylo umocněné třemi boleslavskými přesilovkami, přičemž jednu z nich domácí proměnili po hezké souhře loňských starších dorostenců.

20:00

18:53

Wojtek Stachowiak se dostal ke kotouči a ujel sám až ke Kořínkovi, jenže ve finální fázi se mu nepodařilo zrovna nejlépe zakončit. Této příležitosti mohou Krefeldští litovat zatím asi nejvíce.

18:21

17:58

Pořízek nahrál Tůmovi, který se jen o kousek netrefil do odkryté brány.

17:31

Bruslaři mají stále tlak, ale Krefeld se velmi dobře brání.

17:-3

Žalud od modré přestřelil.

16:54

Tato početní výhoda zatím vypadá nejlépe.

16:44

Napodruhé poslal tentýž hráč kotouč na betony Tima Lehwalda.

16:29

Červinský mířil z dálky těsně mimo.

16:21

Za napadení je vyloučen na dvě minuty Lucas Leuschner (KRF). Boleslavští mají k dispozici už třetí početní výhodu.

16:03

Na ledě zůstal ležet kapitán Krefeldu Balacz-Szabolcs, ale po chvíli se zvedl a odjel na střídačku.

15:55

Thore Weyrauch si najel sám až ke Kořínkovi, který musel zničehonic vytasit svou lapačku!

15:08

Na Bruslaře zívala prázdná branka, avšak Lars Ehrich se chopil pohotově puku a zavezl jej do bezpečí.

13:50

V posledních sekundách se hraje zejména ve středním pásmu. Ani jeden tým si nevytváří gólové šance.

13:03

12:30

Makovičkova střela skončila na pravé tyči krefeldské brány.

12:07

Bruslaři se znovu museli vracet až za svého brankáře.

11:29

Hosté vyhazují.

11:15

Nováček v boleslavském dresu Váňa nebezpečně nahazoval od modré a způsobilo to sloušný závar u Lehwaldovy svatyně.

11:03

Další vyloučení. Za vysokou hůl si odpyká dvouminutový trest Jeremy Luknowsky (KRF).

10:31

Krefeldští se snažili nahodit do pásma, jenže z toho bylo zakázané uvolnění. Hra se tedy stěhuje zpět do jejich obranného pásma.

10:01

Boleslavští se i nadále drží v útočném pásmu.

08:46

Krásná souhra loňského staršího dorostu! Prokop poslal puk na volného MARKA MLČOCHA, který se do odkryté klece nemohl mýlit. Asistence: Jan Prokop, David Marček.

08:26

Mlčochovo nahození končí v ochranné síti. Boleslavští zatím v přesilové hře příliš neperlí.

08:10

Před dojíždějícím Průškem přikryl Lehwald kotouč pod lapačku.

07:57

Ihned po buly Krefeld vyhazuje přes všechny čáry.

07:54

Na trestnou lavici odjíždí za sekání Erik Buschmann (KRF). Odsedí si dvě minuty.

07:44

Bruslaři hrají ve výhodě, ve které nebezpečně pálil Červinský.

07:31

Němečtí hokejisté následně vyhazují na zakázané uvolnění.

07:22

Žalud prověřil střelou, která mířila mezi betony Lehwalda, který se však nenechal překvapit.

07:15

Buschmann se pokusil neúspěšně nahodit do pásma.

06:50

Nyní odjíždějí oba týmy střídat a puk se pohybuje za hostující brankou.

06:12

Stachowiak provětral zblízka Kořínkovy betony. Boleslavský gólman raději přerušuje.

05:44

Poprvé v zápase se přerušuje, protože kotouč skončil v ochranné síti za krefeldskou brankou.

05:19

Fomin se vydal až ke Kořínkově brance, jenže se mu nepodařilo dobře zakončit.

04:46

Červinský střílel od modré a upadl u toho, i tak měla slušně vypálená střela gólové parametry.

04:09

Mašek nastřelil z bezprostřední blízkosti břevno Lehwaldovy branky!

03:44

Kuknekath se snažil připravit Žaluda o puk, ale bohužel pro svůj tým byl neúspěšný.

03:03

Horrix se snažil proniknout do útočné třetiny, avšak na modré jej zastavil Vaníček.

02:19

Preifer se musel vrátit do obraného pásma, protože přes spleť boleslavských hráčů nepřešel.

01:50

Krefeldští hokejisté pouze nahazují na Kořínkovu branku a odjíždějí střídat.

01:23

Dalším Bruslařem, který ohrozil krefeldskou bránu byl kapitán Milan Průšek, který se prezentoval důraznou střelou od modré.

01:08

Makovička úřaduje nebezpečně v útočném pásmu.

00:17

Makovička vyslal Sedmíka do útoku a druhý jmenovaný prověřil Lehwaldovu pozornost.

00:01

Oba kapitáni se sešli na červené čáře, krefeldský kapitán Peter Balacz-Szabolcs předal boleslavskému kapitánu Milanu Průškovi šálu svého klubu.
Oba týmy jsou už na ledové ploše a dlouho očekávaný zápas může konečně vypuknout!
Část boleslavské ŠKOENERGO Arény připomíná menší staveniště, protože zde probíhaly stavební úpravy v kabinách mládeže a rozhodčích, které byly zvětšené. Naopak byl zmenšen box trestoměřičů.
Oba týmy si zatím dávají s nástupem na led na čas. Rozhodčí už jsou připraveni.

BK Mladá Boleslav: Kořínek (Musílek) – Mašek, Žalud, Tůma, Červinský, Mlčoch, Marček, Makovička – Motloch, Sedmík, Vaníček – Průšek, Gola, Pořízek – Váňa, Prokop, Němec – Vajsejtl, Rypar, Veselý

Krefeld Pinguine: Eckardt (Lehwald) – Schäfer, Hoth, Ehrich, Onckels, Schmitz, Hertel, Buschmann, Esch – Kuknekath, Schitz, Kessinger, Weyrauch, Stachowiak, Theuerkauf, Luknowsky, Fomin, Peter, Horrix, Leuschner, Pfeifer

Rozhodčí: Machač – Kettner, Záhora.
BK Mladá Boleslav
Jak už bylo řečeno níže, loňský juniorský tým Mladé Boleslavi došel v DHL extralize juniorů velmi daleko, když se probojoval až do finále, ve kterém se utkal s Chomutovem. Jednalo se o velké překvapení, protože jen málokdo by před začátkem play off očekával, že Boleslavští porazí doposud velmi suverénní Plzeň nebo horkého aspiranta na zisk titulu – Vítkovice. Pro někoho možná nemožná představa se však stala realitou a v Mladé Boleslavi propukla hokejová euforie, kdy na zápasy juniorů chodila i tisícová návštěva! Boleslavští fanoušci začali věřit v zisk titulu, avšak ve finálové sérii narazili hokejisté z města automobilů na velmi sporné úsudky rozhodčích a také už se jim nedařilo tolik jako dříve. I přesto však velmi hrdě odehráli druhý finálový zápas, kdy před zraky 1 200 diváků prohráli 1:2. Letos by parta kolem trenérů Křivohlávka a Žabky ráda navázala na loňský úspěch, ale nečeká ji vůbec jednoduchá cesta, protože odešlo mnoho zkušených hráčů, které nahradili především hokejisté z loňského staršího dorostu, kterému se nedařilo. Více však už napoví nadcházející přípravné zápasy, které startují právě úterním duelem s Krefeldem.
Krefeld Pinguine
Krefeldští junioři z města, které se nachází ve spolkové zemi Severní Porýní–Vestfálsko, patří ke spičce nejvyšší německé juniorské soutěže. Junioři Bruslařského klubu s tímto týmem změřili síly už v loňském roce. “Je to tým, který je na tom silově i bruslařsky velmi dobře, který je velmi důrazný v obranném pásmu. Loňský zápas s nimi pro nás byla velmi kvalitní prověrka,“ prozradil trenér Mladé Boleslavi Jan Křivohlávek.
Pěkný červencový den přeji z Mladé Boleslavi všem hokejovým fanouškům, kteří se stejně jako spousta ostatních hokejových příznivců nemohli dočkat této chvíle. Junioři Bruslařského klubu, kteří jsou mimochodem vicemistry České republiky z předchozího ročníku ELJ, totiž odehrají svůj první přípravný zápas a zároveň hned zpočátku přípravy na ledě okusí mezinárodní konfrontaci s německým Krefeldem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

3:2

Branky a nahrávky: 9. Mlčoch (Prokop, Marček), 49. Žalud (Vaníček), rozh. náj. Pořízek – 36. Stachowiak (Fomin), 57. Peter