konec (0:2, 1:3, 1:1) Stav série: 3:1

08.05.2015, 01:12 • Amalie Arena, Tampa • Daniel Kubelka (@DanielKubelka)

Tipsport: 2.15 3.64 3.13 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59:14

Za vzájemnou potyčku vyloučeni Namestnikov a Galchenyuk, dvě minuty za hrubost pro oba hráče. Hrát se bude 4 na 4.

52:41

Matthew Carle (TBL) si počínal proti Gallagherovi nedovoleně a putuje na trestnou lavici. Dvě minuty za hákování.

49:27

Johnson se rychle rozjel po pravé straně a z prostoru kruhu pro vhazování trefuje pravou tyč hostující svatyně! Následnou dorážku z dílny Drouina kryje brankář Carey Price.

46:19

Andrej Šustr (TBL) vyloučen za sekání, přesilová hra pro hostující Habs.

Brandon PRUST - 2:6

44:52

Montreal právě vstřelil branku!
Eller zatáhl puk po levé straně do útočného pásma a tvrdě vypálil z levého kruhu. Vasilevskij však jeho ránu neudržel a ke kotouči se rychle dostal BRANDON PRUST, jež přetlačil domácího hráče a backhandem dostal touš za Vasilevského záda! Asistence: Lars Eller, Pierre-Alexandre Parenteau.

Ondřej PALÁT - 2:5

40:17

Tampa právě vstřelila branku!
Perfektní start domácích do třetí třetiny a rázem je to 2:5! ONDŘEJ PALÁT si cestou do útočné zóny několikrát puk vyměnil s Johnsonem, jenž mu nakonec naservíroval perfektní pas do odkryté branky a českému forvardovi stačilo už jen nastavit hůl! Asistence: Tyler Johnson, Steven Stamkos.

39:40

Za hrubost vyloučen na dvě minuty Dale Weise (MTL), domácí odehrají závěr druhé třetiny v početní převaze.

37:11

Velká šance pro hostující celek, Dale Weise ale sám před Vasilevským neuspěl!

36:18

Z pravého kruhu střílel zápěstím Subban, Vasilevskij úspěšný proti jeho střele.

Nikita KUČEROV - 1:5

32:26

Domácí využívají přesilovou hru! Palát poslal zpoza pravého kruhu přesný pas křížem před branku, kde NIKITA KUČEROV jen nastavil hůl a poslal puk do hostující klece! Asistence: Ondřej Palát, Anton Stralman.

31:35

Domácí hráči mají šanci korigovat skóre utkání v početní převaze, na dvě minuty za podražení je vyloučen, dnes již podruhé, obránce Andrej Markov (MTL).

Brendan GALLAGHER - 0:5

29:54

Patnáct vteřin uteklo od čtvrté branky Canadiens, když vzápětí přichází pátý zářez pro domácí barvy! Na pravém kruhu se BRENDAN GALLAGHER hodně napřáhl a puk se přes Vasilevského beton dostal až do branky! Asistence: Max Pacioretty, Tomáš Plekanec.

Jeff PETRY - 0:4

29:39

Dlouho obléhali hostující hráči domácí klec, až se dočkali. Unavená domácí čtveřice už pouze stínovala před brankou a tak hodně prostoru dostal obránce JEFF PETRY, který střelou zpoza levého kruhu trefil přesně! Asistence: Alex Galchenyuk, P. K. Subban.

28:00

Přesilová hra pro Montreal, vyloučen Ryan Callahan (TBL) za vysokou hůl.

25:08

A Bishop logicky přenechává místo v brankovišti Vasilevskému, pro kterého je to vůbec první start v Play off v kariéře.

David DESHARNAIS - 0:3

25:08

Veliká hrubka ze strany domácího gólmana Bishopa, který neudržel střelu z levého kruhu v podání DAVIDA DESHARNAISE a puk mu přes lapačku přepadl až do branky! Asistence: Dale Weise, Alex Galchenyuk.

16:28

A mohlo to být už o tři branky! Lars Eller dobře napadal domácí při zakládání útoku a dostal až sám před Price. První střela dánského forvarda skončila na hrudi Bishopa, jenž si poradil i s následnou dorážkou stejného hráče.

Max PACIORETTY - 0:2

08:43

Dobrý start pro Montreal pokračuje i při vlastním oslabení. MAX PACIORETTY se dostal k vyhozenému puku při vlastním oslabení, zprava si najel před Bishopa a přesnou střelou nad pravý beton domácího brankáře zvyšuje vedení svého týmu! Asistence: Tom Gilbert.

07:54

První přesilovka tohoto duelu a zahrají si ji domácí hokejisté. Andrej Markov (MTL) vyloučen na dvě minuty za krosček.

07:25

Velká šance hostů, které však gólem v domácí síti nekončí. Montrealští vybojovali puk, který se odrazil před branku na hůl Parenteaua. ten však při zakončení do odkryté části branky zlomil hůl.

Andrej MARKOV - 0:1

02:44

Hosté se ujímají vedení. Pacioretty zatáhl puk do pásma, před kruhy našel Subbana, který obehrál protihráče, poslal puk nalevo, kam si sjel obránce ANDREJ MARKOV, jenž už dokázal trefit přesně odkrytou horní část domácí svatyně! Asistence: P. K. Subban, Max Pacioretty.

2:6

Branky a nahrávky: 33. Kučerov (Palát, Stralman), 41. Palát (Johnson, Stamkos) – 3. Markov (Subban, Pacioretty), 9. Pacioretty (Gilbert), 26. Desharnais (Weise, Galchenyuk), 30. Petry (Galchenyuk, Subban), 30. Gallagher (Pacioretty, Plekanec), 45. Prust (Eller, Parenteau)

Tampa Bay Lightning: Bishop (26. Vasilevskij) – Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle – Callahan (A), Stamkos (C), Killorn – Kučerov, Johnson, Palát (A) – Paquette, Filppula, Boyle – Brown, Namestnikov, Drouin.

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov (A), Petry, Jemelin, Pateryn, Gilbert – Gallagher, Plekanec (A), Pacioretty (A) – Weise, Desharnais, Galchenyuk – Parenteau, Eller, Prust – Smith-Pelly, Mitchell, De La Rose.

Rozhodčí: O’Rourke, O’Halloran – Devorski, Cormier

Diváci: 19.204