konec (0:0, 1:3, 1:2)

07.05.2015, 16:15 • ČEZ Aréna, Ostrava • Skupina B • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.3 7.3 7.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a těším se nashledanou u dalších sportovních on-line přenosů! (18:40:42)
Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Mark Arcobello (USA) a Alexej Kaljužnyj (BLR).

Je konec! Bělorusové poprvé v historii světových šampionátů porážejí USA a po výhře 2:5 se posouvají do čela tabulky skupiny B. Naopak Američané ztratili vůbec první body na letošním šampionátu.

Do třetí třetiny se nastupovalo za stavu 1:3 a Bělorusové už žádné drama nepřipustili. Hned v úvodu periody přidal čtvrtý gól svého týmu v přesilovce 5 na 3 kapitán Alexej Kaljužnyj. Američané ještě snížili na rozdíl dvou branek, když se v početní výhodě trefil Torey Krug, ale poslední slovo si vzal opět Kaljužnyj, jenž proměněným samostatným únikem duel v podstatě rozhodl.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:5, celkem – 30:23.

60:00

59:54

Ještě zakázané uvolnění Běloruska. Asi poslední buly zápasu před Kevinem Lalandem.

59:31

Kouč Běloruska Dave Lewis neponechává nic náhodě a bere si oddechový čas, aby dopřál odpočinek své pětici, která musí zůstat na ledě.

59:31

Larkin se pokusil dostat až před branku, ovšem obrana soupeře ho nepustila. Vzápětí Bělorusko vyhodilo na icing.

59:01

Poslední minuta, Bělorusové drží puk v útočném pásmu.

57:59

Kotouč opustil hrací plochu. Dvě minuty před koncem třetí třetiny se vhazuje ve středním pásmu.

57:25

V dobré šanci se ocitl Gavrus, ale šestý gól Bělorusko zatím nepřidalo.

56:32

Utkání se už spíše jen dohrává.

55:54

Bělorusové poslali puk za branku soupeře a jdou vystřídat.

55:17

Nahození Faulka přikryl nadvakrát Lalande. Následuje reklamní přestávka.

54:02

Před brankou se tlačil k dorážce Vesey, bekhendem však neusměrnil puk mezi tyče.

53:01

Tempo hry už trochu uvadlo. Ani Bělorusové se již nikam neženou.

52:15

Další zakázané uvolnění Spojených států. Zdá se, že Američané už trošku rezignovali.

51:40

Icing Američanů.

2:5

Branky a nahrávky: 38. Nelson (Eichel), 46. Krug (Eichel, Lewis) – 32. Gavrus (Lisovec, Šinkevič), 34. Volkov (S. Kosticyn), 37. Kitarov (S. Kosticyn), 42. Kaljužnyj (A. Kosticyn, Usenko), 49. Kaljužnyj (A. Kosticyn, Lisovec)

USA: Campbell (Hellebuyck) – Faulk (A), Krug, Jones, Reilly, Murphy, Moore Jr., Redmond, Gardiner – Bonino, Morin, Lee – Smith, Vesey, Arcobello – Eichel, Lewis (A), Nelson – Larkin, Hendricks (C), Sexton. Trenér: Todd Richards

Bělorusko: Lalande (Brikun) – Usenko, Korobov, Stasenko, Jevenko, Šinkevič, Lisovec, Ustiněnko – Kaljužnyj (C), Kosticyn A., Kosticyn S. – Drozd, Stas, Gavrus – Kulakov, Stěpanov, Kovyršin – Demkov, Jefimenko, Kitarov – Volkov. Trenér: Dave Lewis

Rozhodčí: Olenin, Gofman (oba RUS) – Lederer (CZE), Schrader (GER)