05.05.2015, 20:15 • ČEZ Aréna, Ostrava • Skupina B • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 1.43 6.1 5.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59:59

Slovensko právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! Vteřinu před koncem utkání se gólem do prázdné branky prosadil MARIÁN GÁBORÍK, který kotouč i s trochou štěstí do klece dostal ze středního pásma. Bez asistence.

58:47

Robert Kristan na střídačce, Slovinsko tak zkusí vyrovnat se šesti hráči v poli!

58:21

Oddechový čas pro Slovinsko!

54:16

Doposud trápící se MARIÁN GÁBORÍK se konečně dočkal prvního gólu na tomto MS! Útočník Los Angeles se po přihrávce od Libora Hudáčka parádně uvolnil podél obránce a následně prostřelil Roberta Kristana, je to 2:1 pro Slováky! Asistence: Libor Hudáček a Tomáš Surový.

49:47

Hudáčkův pokus byl zblokován a Surový dorážel z blízkosti, ale branku vůbec netrefil!

49:36

Dvě minuty za podražení dostává Rok Tičar (SLO). Slováci jsou na koni a mají k dispozici další početní výhodu!

47:57

Tak přecijen se Slováci dočkali, využitá přesilová hra a máme vyrovnáno! Obránce ANDREJ MESZÁROŠ obdržel přihrávku od Tomáše Surového a propálil vše, co mu stálo v cestě! Svou třetí brankou na turnaji tak upravil skóre na 1:1. Asistence: Tomáš Surový.

46:53

Aleš Mušič (SLO) dostává dvě minuty za úmyslné posunutí své branky. Slovensko tak bude hrát další přesilovou hru, ale až po komerční přestávce.

46:11

Těsně před koncem trestu Saboliče se v dobré šanci zjevil Tomáš Jurčo, ale Robert Kristan se velice rychle přesunul a dokázal zabránit puku v cestě do branky!

44:12

Robert Sabolič (SLO) trefil Sersena holí do obličeje a dostává tak dvě trestné minuty.

34:48

Robert Sabolič (SLO) se střetl s Jánem Lacem a dostává tak dvě minuty za nedovolené bránění brankáře.

33:23

Útočný faul slovenského útočíka Tomáše Tatara (SVK), který dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Slovinci jsou dnes v přesilovkách nebezpeční, jednu proměnili a tu druhou útočili prakticky po celou dobu. Jak tomu bude nyní?

30:38

Anže Kopitar založil protiútok, ze kterého bylo slovinské přečíslení 2 na 1! Vzal na sebe i zakončení, které ale Ján Laco za svá záda nepropustil.

30:19

Jan Urbas (SLO) dostává dvě minuty za hákování a Slovensko tak získalo dobrou šanci ke srovnání skóre. Využije jí?

30:05

Bližňák do velice dobré příležitosti poslal Milana Bartoviče, jehož střelu z levé strany vyrazil Kristan betonem!

22:52

Dvě minuty za nedovolené bránění Rodmana obdržel Ivan Baranka (SVK). Slovinsko tak bude hrát druhou přesilovku, přičemž tu první dokázalo proměnit v zatím jedinou branku zápasu.

15:17

Tomáš Jurčo se dostal k odraženému puku a byl v dobré šanci, kterou ovšem nevyužil, protože branku Roberta Kristana přestřelil!

13:33

Ivan Baranka perfektně nahrál na Libora Hudáčka, který si výborným způsobem obešel protihráče a vystřelil, nicméně Robert Kristan byl připraven a kotouč vyrazil! Posléze byla hra přerušena a následuje komerční přestávka.

06:20

Slovinsko právě vstřelilo branku!
Slovinci využili přesilovou hru a dostávají se do vedení 1:0! Aleš Kranjc si sjel s pukem do středu a od modré vyslal střelu zápěstím, kterou za záda Jána Laca tečoval JAN URBAS! Asistence: Aleš Kranjc a Sabahudin Kovačevič.

05:22

Dominik Graňák (SVK) zahákoval Muršaka v šanci po přihrávce od Rodmana a dostává dvě trestné minuty. První početní výhodu si tak vyzkouší i Slovinsko.

02:46

Dvě minuty za hákování obdržel Marcel Rodman (SLO).

02:46

Patrik Lušňák si vytvořil velmi dobrou šanci, jeho pokus ale Kristan vyrazil betonem! Současně došlo k faulu a bude se vylučovat.

3:1

Branky a nahrávky: 48. Meszároš (Surový), 55. Gáborík (L. Hudáček, Surový), 60. Gáborík – 7. Urbas (Kranjc, Kovačevič)

Slovensko: Laco (J. Hudáček) – Meszároš, Graňák, Sersen, Jurčina, Jánošík, Ďaloga, Baranka – Gáborík, Daňo, Kopecký – Pánik, Bližňák, Bartovič – Jurčo, Viedenský, Tatar – Dravecký, L. Hudáček, Lušňák – od 21. Surový

Slovinsko: Kristan (Kroselj) – Pretnar, Kranjc, Gregorc, Robar, Vidmar, Kovačevič, Tavželj, Štebih – Urbas, Kopitar, Muršak – Jeglič, Tičar, Sabolič – Razingar, Mušič, Pance – Ograjenšek, Rodman, Goličič

Rozhodčí: Olenin (RUS), Gofman (RUS) – Semjonov (EST), Carnathan (USA)

Diváci: 8812 (vyprodáno)