3:1

konec (0:1, 0:0, 3:0)

05.05.2015, 20:15 • ČEZ Aréna, Ostrava • Skupina B • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 1.43 6.1 5.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany to bude všechno. Dovolím si vás pozvat na dva noční zápasy play-off NHL, z nichž jeden budu komentovat i já (Calgary – Anaheim). Ovšem i duel Minnesota – Chicago, kterým vás bude provázet Jan Prošek, bude zcela jistě stát za to!

Děkuji vám za pozornost, na počtenou! (22:36:22)
Zápas je u konce, Slovensko dokázalo otočit zápas se Slovinskem ve třetí třetině a bere tři body za výhru 3:1!

Do vedení se v zápase jako první dostali Slovinci, kteří se v sedmé minutě prosadili v přesilovce. Střelu Aleše Kranjce dokázal za záda Jána Laca tečovat Jan Urbas.

Slovinsko dlouho drželo své vedení, nicméně Slováci dokázali vyrovnat rovněž během přesilovky. Ve 48. minutě se totiž dělovkou od modré čáry svým třetím gólem na turnaji prosadil Andrej Meszároš. V čase 54:16 se poprvé na tomto MS trefil také Marián Gáborík a Slováci poprvé v zápase vedli. V závěru zkusili ještě svěřenci trenéra M. Kopitara hru bez brankáře, ale výhru Slováků gólem do prázdné pečetil Marián Gáborík. Konečné skóre – 3:1.

Střely: 33:23 (8:5, 8:14, 17:4)

Nejlepší hráči: Ján Laco – Robert Kristan

60:00

59:59

Slovensko právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! Vteřinu před koncem utkání se gólem do prázdné branky prosadil MARIÁN GÁBORÍK, který kotouč i s trochou štěstí do klece dostal ze středního pásma. Bez asistence.

59:49

Po nahození Robara se puk dostal před branku, ale nikdo ho do ní nedorazil.

59:30

Anže Kopitar se dostal do ofsajdu, Slovincům se vůbec nedaří usadit se v útočném pásmu.

59:25

Sersen vyhodil do středu hrací plochy, kde trefil Robara.

59:15

Další akci začínají Slovinci z vlastního pásma.

58:57

Bartovič ze středního pásma pouze dopravil puk do útočného.

58:47

Robert Kristan na střídačce, Slovinsko tak zkusí vyrovnat se šesti hráči v poli!

58:27

Kristan se už chystal na střídačku, ale po Kranjcovo nahození byl odpískán icing a tak se vrací do branky.

58:21

Oddechový čas pro Slovinsko!

58:21

Nahození ze středního pásma od Pretnara skončilo v ochranné síti.

58:00

Začala poslední dvouminutovka třetí třetiny. Slovinsko drží puk a jde s ním dopředu.

57:50

Ofsajd Slovincům zastavil další akci.

57:32

Mušič dobře nahrál na Luku Vidmara, jehož tvrdou střelu z první dokázal Ján Laco vyrazit betonem!

57:01

Nyní se ale jeden ze slovinských obránců dopustil hry vysokou holí a vhazovat se tak bude před Kristanem.

3:1

Branky a nahrávky: 48. Meszároš (Surový), 55. Gáborík (L. Hudáček, Surový), 60. Gáborík – 7. Urbas (Kranjc, Kovačevič)

Slovensko: Laco (J. Hudáček) – Meszároš, Graňák, Sersen, Jurčina, Jánošík, Ďaloga, Baranka – Gáborík, Daňo, Kopecký – Pánik, Bližňák, Bartovič – Jurčo, Viedenský, Tatar – Dravecký, L. Hudáček, Lušňák – od 21. Surový

Slovinsko: Kristan (Kroselj) – Pretnar, Kranjc, Gregorc, Robar, Vidmar, Kovačevič, Tavželj, Štebih – Urbas, Kopitar, Muršak – Jeglič, Tičar, Sabolič – Razingar, Mušič, Pance – Ograjenšek, Rodman, Goličič

Rozhodčí: Olenin (RUS), Gofman (RUS) – Semjonov (EST), Carnathan (USA)

Diváci: 8812 (vyprodáno)