Mistrovství světa

Dánsko – Bělorusko

1:5

konec (1:0, 0:3, 0:2)

05.05.2015, 16:15 • ČEZ Aréna (Ostrava) [Kapacita: 9 821] • Skupina B • Martin Penker

Tipsport: 3.1 4.4 2.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji vám příjemný zbytek úterního večera a někdy příště opět na shledanou. (18:43:34)
Dnešní utkání je za námi. Bělorusko v dnešním zápase jasně vítězí 1:5 a připisují si do tabulky skupiny B důležité tři body. První gól v dnešním utkání vstřelili Dánové, když se ve 14.minutě trefil Jakobsen. Poté však padali branky jen do sítě Dánů. Ve 21.minutě vyrovnal Gavrus, poté ve 28.minutě otočil vývoj utkání Kovyršin. Třetí branku Bělorusů vstřelil ve 30.minutě Šinkevič a Dánsko prohrávalo už 1:3. Bělorusko pokračovalo v krasojízdě i ve třetí třetině a ve 46.minutě se prosadil Kovyršin. Poslední tečku za dnešním utkání vložil v 55.minutě Usenko a zpečetil tak stav 1:5.

Střely na branku: 26 – 35
Vyhrané vhazování: 28 – 32

60:00

58:37

Spelling hledal dlouhou přihrávkou na útočné modré Jensena, kotouč mu však přeskakuje hůl.

57:15

Dánsko v příštím zápase vyzve tým Ruska a Bělorusko tým USA.

57:00

Poslední 3 minuty do konce utkání.

56:30

Dánům se nedaří vůbec vymyslet nějakou kloudnou akci a kotouč na svých holích mají převážně Bělorusové.

55:10

Markus Lauridsen nyní dostal osobní trest a v dnešním utkání už si nezahraje.

54:44

Bělorusko právě vstřelilo branku!
IVAN USENKO vypálil tvrdou střelu z mezikruží a kotouč končí až za zády Galbraitha. Asistence: Alexandr Kitarov, Artem Demkov

54:07

Jakobsen nyní stál v brankovišti a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

53:27

Šinkevič nyní vypálil od modré, trefil však pouze před brankou svého spoluhráče Gavruse, od kterého se kotouč odráží do ochranné sítě.

52:50

Nielsen našel skvělou přihrávkou od modré před brankou zcela volného Poulsena, ten však z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřelit Lalandeho.

52:03

Bělorusko je v plném počtu.

51:32

Nielsen nahodil kotouč od modré před branku, ale ani jeden z jeho spoluhráčů nedokázal kotouč tečovat a tak Lalande puk vyráží za branku.

50:33

Dánsko nyní celkem snadno ztratilo kotouč v útočném pásmu a jeden z Běloruských obránců kotouč vyhazuje daleko od své branky.

50:03

Sergej Kosticyn nyní vyfasoval dvě minuty za hrubost a Dánsko si tak zahraje přesilovku.

49:59

Kristensen vyslal z pravého kruhu nepříjemnou střelou na branku, ale Lalande opět tuto střelu v pohodě chytá.

1:5

Branky a nahrávky: 14. Jakobsen (Madsen, Hardt) – 21. Gavrus (Kosticyn, Kaljužnyj), 28. Kovyršin (Kulakov, Stěpanov), 30. Šinkevič (Kaljužnyj, Kosticyn), 46. Kovyršin (Kulakov, Šinkevič), 55. Usenko (Kitarov, Demkov)

Dánsko: Galbraith (Dahm) – Nielsen, O. Lauridsen, Kristensen, J. B. Jensen, Bödker, M. Lauridsen, Uldall – Madsen, Jakobsen, Hardt – Storm, Björkstrand, J. Jensen – Green (C), M. Poulsen, Spelling – Staal, A. Poulsen, Hansen

Bělorusko: Lalande (Brikun) – Usenko, Korobov, Stasenko, Jevenko, Šinkevič, Lisovec, Ustiněnko – Kaljužnyj (C), Kosticyn A., Kosticyn S. – Drozd, Stas, Gavrus – Kulakov, Stěpanov, Kovyršin – Demkov, Volkov, Kitarov – Děmagin

Rozhodčí: Daniel Stricker (SUI), Jozef Kubuš (SVK) – Nicolas Fluri (SUI), André Schrader (GER)