04.05.2015, 02:30 • United Center, Chicago • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 2.2 3.7 3.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Útok Chicaga od nový sezóny posílí mladá hvězda SKA Petrohrad

Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:40
Marián Hossa (CHI) 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:29 (05:26:13)
1. Patrick Kane (CHI) 2+0
2. Duncan Keith (CHI) 0+1
3. Corey Crawford (CHI) 30 zák., 1 gól, 96.8%
Dnešní utkání je tedy u konce a Chicago se v sérii ujímá vedení 2:0. Ve třetí třetině se sice Minnesotě podařilo snížit zásluhou Metta Dumby, avšak gól Patricka Sharpa a trefa do prázdné brány v podání Patricka Kane znamenaly vítěství Chicaga v poměru 4:1.

60:00

59:53

Po zakázaném uvolnění Minnesoty se hra ještě přestěhuje k Dubnykovi.

59:23

Ani další pokus neznamenal velké nebezpečí pro domácího brankáře, Chicago dostává puk do neutrální zóny mezi modrými čarami.

58:48

Hosté to ještě zkouší, ale střela od modré čáry k překonání Coreyho Crawforda nevedla.

Patrick KANE - 4:1

57:53

Chicago právě vstřelilo branku!
K powerplay Minnesoty přeci jenom došlo, avšak jen, co Dubnyk vjel na střídačku, přišli hosté o kotouč a PATRICK KANE dokázal trefit odkrytou bránu. Pro Kanea je to druhá branka dnešního utkání, Chicago vyhraje i v druhém utkání této série. Asistence: Patrick Sharp, Niklas Hjalmarsson

56:59

Hossa se ještě dostal ke střele, kterou však minul. Očekává se powerplay Minnesoty.

56:38

Dumba sice ustál dva tvrdé ataky domácích hráčů, ale poté se k puku dostali přeci jenom Jestřábi a Toews rozvlnil boční síť Dubnykovy svatyně.

55:53

Nahození Minnesoty skončilo až v ochranné síti, vhazuje se ve středním pásmu.

55:38

Richards pouze nahazuje kotouč za Dubnykovu bránu, Chicago se již nikam netlačí.

54:06

Do konce třetí třetiny zbývá 5 minut a 45 sekund, to je čas na komerční přestávku.

54:06

Toews táhl protiútok Chicaga, přenechal puk Sharpovi, avšak jeho rána byla sražena do ochranné sítě.

53:25

Zakázané uvolnění domácího celku přináší odpočinek Crawfordovi, který Scandellovu bombu inkasoval do masky a dojíždí si pro masku náhradní.

52:40

Další zákrok Coreyho Crawforda. Jestřábi se dostávají pod tlak.

52:32

Po Scandellově dělové ráně měl Crawford plné ruce práce. Minnesota je navíc stále u puku a snaží se o snížení.

51:41

Hosté se prezentovali zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje opět k Dubnykovi.

50:43

Jedovatá střela Jonathana Toewse prosvištěla jen těsně vedle Dubynkovy tyče.

50:14

Po Saadově ráně si Dubnyk hokejkou přihrnoval kotouč pod lapačku, avšak puk byl natolik neposedný, že byl gólman Minnesoty nakonec rád, když kus černé gumy skončil o pár centimetrů vedle brány.

49:49

Další útok Minnesoty zastaven ofsajdem.

49:02

Sražená střela od modré čáry zamířila vedle Crawfordovy brány.

48:44

Devan Dubnyk pro jistotu přikryl kotouč, následovat bude komerční přestávka a po ní buly po pravici hostujícího gólmana.

Patrick SHARP - 3:1

47:39

Domácí si berou zpět své dvougólové vedení. Wild ve středním pásmu trestuhodně ztratili kotouč a PATRICK SHARP se po přejetí útočné modré trefil přesně vedle Dubnykovy levé ruky. Asistence: Teuvo Terevainen

46:45

46:38

V závěru přesilové hry šli ještě dva domácí hráči do přečíslení, ale Toews nepropasíroval přihrávku přes obránce Minnesoty a akce byla zhacena.

46:09

Hossa trefil jen dobře postaveného Dubnyka, kotouč míří opět až k bráně domácího celku.

45:23

Minnesota se zatím dobře brání a vyhazuje puk až ke Crawfordovi.

44:45

Mikko Koivu (MNS) se nezachoval jako správný kapitán a po podražení Sharpa oslabuje svůj tým.

44:06

Útočná akce Matta Dumba skončila nepřesnou přihrávkou a Dubnyk tak musel řešit další rychlý protiútok Chicaga.

43:45

Dubnyk byl obtěžován, Oduya dobře střílel od modré čáry, avšak gólman Wild i tuto situaci zvládl.

42:38

Seabrookova slabá střela od modré čáry sice prošla až k Dubnykovi, ale brankář Minnesoty si bez problémů poradil.

42:06

Toews prověřil Dubnyka a ten musel předvést dobrý zákrok.

41:44

Dvakrát opět musel zasahovat Crawford, tentokrát si gólman Chicaga poradil.

Matt DUMBA - 2:1

41:20

Minnesota právě vstřelila branku!
Hned na začátku třetí třetiny přichází snížení! MATT DUMBA vjel do útočného pásma, poslal švihem puk na Crawforda a ten z devatenácté střely Minnesoty inkasuje. Tato střela se však rozhodně dala chytit a Crawford nebude mít nejčistší svědomí. Asistence: Ryan Suter, Devan Dubnyk

40:57

Jenže nyní už se domácím daří vyhodit kotouč a Pominville se musí vracet do vlastního pásma.

40:28

Wild začínají třetí třetinu téměř dvouminutovou přesilovkou a ihned se usazují v útočném pásmu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 4:38.
Druhá třetina utkání je fuč a tentokrát již jdou do kabin spokojenější domácí. Ve 33.minutě se totiž v oslabení po chybě Suttera prosadil Jonathan Toews a 20 sekund před koncem třetiny se výbornou střelou k tyči zapsal na listinu střelců i Patrick Kane. Dvě největší hvězdy Chicaga se tak postaraly o vedení domácích a týmy do třetí třetiny půjdou za stavu 2:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59

Kruger dle očekávání zalehl puk na buly a Wild se tak ke střele již nedostali.

39:58

Dubnyk na střídačce, Wild to dvě sekundy před koncem třetiny zkusí v šesti.

39:58

Po rozmíšce u Crawfordovy brány se ještě bude vylučovat. Na trestnou lavici míří Michal Rozsíval (CHI), který se provinil nedovoleným bráněním.

Patrick KANE - 2:0

39:40

Jen 19 sekund chybělo do přestávky a Chicago přidává druhou branku utkání. Výborná přihrávka na útočnou modrou čáru skončila přesně na hokejce PATRICKA KANEA a ten překonal Dubnyka výbornou střelou ke vzdálenější tyči. Asistence: Duncan Keith

39:00

Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:29

Stewart je po nepříjemném nárazu na mantinel z 31.minuty zřejmě v pořádku a už zase válí na ledové ploše. Nyní se hostující hráč snažil dobruslit vyhození Wild, avšak nakonec je z toho přeci jenom zakázané uvolnění.

38:18

Do Hjalmarssonovy dělovky se položil Parise, avšak puk i přesto prošel až k Dubnykovi a ten musel zasahovat.

36:59

Nepřesná střela Nino Niederreitera skončila v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:46

Poté, co Keith neudržel útočné pásmo, přišla špatná přihrávka a je z toho další icing Chicaga.

36:14

Brent Seabrook ustál dva tvrdé souboje s Zuckerem a posouvá puk do středního pásma.

35:44

Po dalším přerušení následuje komerční přestávka.

35:15

Zakázané uvolnění Minnesoty znamená vhazování před Dubnykovou bránou.

34:53

Wild pokračují v útočení. Po střele od modré čáry dvakrát dorážel Parise, ale Crawford i nyní podržel svůj tým a nedopustil vyrovnání.

33:49

Krátce po Toewsově brance mohlo být vyrovnáno! Brodziak šel zcela sám na Crawforda, ale ten se roztáhl na brankové čáře a nepustil gól!

32:45

Jonathan TOEWS - 1:0

32:28

Tak to je hodně špatná přesilovka Minnesoty! Sutter si na červené čáře příliš zahrával, Hossa mu vypíchl kotouč a slovenský útočník po dobruslení k puku našel volného JONATHANA TOEWSE a ten s notnou dávkou štěstí procpal puk za brankovou čáru. Vracející se Sutter již nestihl zachránit situaci a stihl kotouč až a brankovou čárou. Asistence: Marián Hossa

31:48

A opět se Jestřábi osvobozují.

31:26

Domácí se bez větších problémů daří vyhodit puk až k Dubnykovi.

30:45

Po teči si Andrew Shaw (CHI) připsal nedovolený zákrok a dostává dvě trestné minuty za krosček.

30:42

Shaw na hranici brankoviště tečoval střelu od modré čáry a Dubnyk měl nyní hodně štěstí, když ho puk nevědomky trefil do pravého betonu.

30:27

Nahození Shawa zpracoval jen Koivu, avšak hostující hráč posílá puk jen do středního pásma.

30:13

Záhy po vhazování ve středovém kruhu se domácí provinili zakázaným uvolněním.

30:01

Stewart se ze strany tlačil před Crawfordovu bránu, ale Oduya mu skvělým obranným pádem čistě zabránil v šanci. Se Stewartem to však nevypadá vůbec dobře, hostující útočník míří rovnou do kabin.

29:34

Kombinace elitní formace Minnesoty bez větších problémů ubráněna, Blackhawks se dostávají ke kotouči.

28:49

Jonthan Toews měl na levé straně dobrou rychlost, zkusil svižnou střelu na vzdálenější tyč, ale Dubnyk opět zasahuje.

28:21

Kruger za Dubnykovou bránou přenechal puk Desjardinovi, avšak ten byl ubráněn a hra se opět převrací na druhou stranu.

27:51

Wild posouvají puk jen na obránce Jestřábů a rychle střídají.

27:02

Sharpova střela skončila pouze na Dubnykovi, který si tak připisuje třináctý úspěšný zákrok.

26:42

Dubnyk bez problémů schoval skákající puk do lapačky a přerušuje hru.

26:34

Snaha o bleskový protiútok Wild nevypadala vůbec špatně, ale Rozsíval nakonec dokázal přitisknout hostujícího hráče na mantinel a tím celá akce Wild skončila.

25:52

Po dalším icingu Chicaga se již podařilo buly vyhrát domácím a Wild musí po delší době myslet na obrannou činnost.

25:28

Velmi dobře se teď pohybovali hráči první formace Wild, puk se dostal až ke Granlundovi, který měl dostatek prostoru, ale finského mladíka v zakončení zklamala hokejka, která se zlomila ve dva kusy.

25:10

Hostům se daří držet útočné pásmo, Jestřábi vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

24:37

Opět je hra přerušena. Tentokrát se domácí provinili přihrávkou rukou.

24:22

Po zakázaném uvolnění Wild se hra vrátí k Dubynkovi.

24:03

Sražená střela domácího hráče končí v ochranné síti.

23:19

Bryan Bickell se ocitl v solidní pozici, avšak jeho rána mířila přesně do míst, kde stál připravený brankář Minnesoty.

23:02

Druhá třetina je zatím především ve znamení nahození do útočného pásma. Žádný z týmů nechce udělat chybu.

22:29

Hjalmarsson v rohu důrazně odstavil Granlunda a domácí se tak dostávají ke kotouči.

22:15

Již podruhé v druhé třetině jsou Wild zastaveni čárový rozhodčím, který viděl další ofsajd.

21:40

Sražená střela skončila v ochranné síti, po vítězném buly pálil vedle Brent Seabrook.

21:21

Po objetí brány se pokusil překvapit Dubnyka Shaw. Gólman Minnesoty připraven.

21:07

Trojice Pominville-Granlund-Parise šla hodně aktivně do brankoviště, ale Crawford pevně drží puk.

20:38

Brad Richards se dostal k puku na modré čáře, nahodil ho na Dubnyka, avšak přes bránícího Scandellu se puk až ke gólmanovi Wild nedostal.

20:19

Stewartovo nahození bylo příliš pomalé a hostům je pískán ofsajd.

20:01

Další třetina začne přibližně v 3:36.
První dvacetiminutovka druhého zápasu tohoto konferenčního semifinále je fuč, na branku zatím marně čekáme. Oba týmy měly nějaké šance ke skórování, avšak brankáři jsou zatím naprosto bezchybní a drží čisté konto.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:41

Nahození Jasona Pominvilla za bránou zastavil Crawford, v této třetině se již zřejmě nic nestane.

18:58

Jestřábům se podařilo získat kotouč u mantinelu a domácí rychle obrací hru.

18:01

Saadovo nahození nadělalo menší problémy Dubnykovi, avšak hostující gólman nakonec situaci zvládl a odolal ataku.

17:43

Pokus o rychlý útok Chicaga zastaven ofsajdem. Následuje komerční přestávka.

17:28

Nahození, které mířilo za bránu Crawforda, posílá Oduya rychle zpátky do bezpečné části kluziště, mezi modré čáry.

16:57

Po zakázaném uvolnění Minnesoty se hostům konečně podařilo dostat na delší chvíli k puku a uklidnit hru.

16:22

Wild se v posledních chvílích dostávají pod tlak a ne a ne se vymanit z vlastního pásma.

16:08

Další střela domácích, další zákrok Dubnyka. Hostující gólman je zatím zaměstnanějším gólmanem.

15:57

Kaneova jedovatá střela znamenala další zákrok Dubnyka. Kotouč sice hostujícímu gólmanovi vypadl, ale poté zamířil za bránu.

13:52

Zničehonic se puk zjevil před bránou Devana Dubnyka a Desjardins mohl dorážet do odkryté brány. Útočníkovi Chicaga se však nakonec nepodařilo usměrnit puk do sítě a kotouč zamířil vysoko nad až do ochranné sítě.

13:42

Další útok domácích zastavuje ofsajd.

13:21

Jenže Jestřábi si s kotoučem moc nepohráli a díky dobrému napadání se puk ocitá na holích hostujících hráčů.

12:54

Leopoldova dělovka nemířila mezi tři tyče, puk mají domácí.

12:06

Po ubráněném oslabení se Wild dostávají do útočného pásma a Chcicago se musí bránit. Dumbova nabídka jen proletěla před brankovištěm.

11:22

Nepovedená přesilová hra Chicaga je u konce. Hosté hrají v plném počtu.

10:44

Saad se dostal do dobré pozice, vypálil, ale jeho ránu švihem lapil Dubnyk do své rukavice.

10:00

Chicago zatím kombinuje v útočném pásmu. Jediná střela od modré čáry letěla mimo tři tyče.

09:22

A navíc je z toho vyloučení pro Thomase Vaneka (MNS). Keith postrčil rakouského hráče na Crawforda, avšak dvě trestné minuty za nedovolené bránění vůči brankáři je odpískáno právě Vanekovi. Tohle bylo jednoznačně chybné rozhodnutí sudích.

09:14

Zucker našel před bránou skvěle postaveného Thomase Vaneka, avšak toho Crawford dokázal vychytat levým betonem.

08:02

Dva hráči Jestřábů šli proti jednomu obránci Minnesoty, avšak nepřesná přihrávka zhatila celou akci a Wild obrací hru.

07:43

Střela Spurgeona sražena jedním z hráčů Wild, Crawford je tak stále bez zákroku.

07:27

Teprve druhý zákrok dnešního utkání si připisuje Devan Dubnyk, který ztlumil střelu od modré čáry. Crawford zatím střele mířící mezi tři tyče čelit nemusel.

06:40

Díky dobré práci Vermetta se puk dostal až ke zcela volnému Duncanu Keithovi, ale ten se na modré neodhodlal ke střele a nahazuje puk za bránu.

05:54

Toews se po vyjetí poza brány pokusil překvapit Dubnyka, ale střela mu vůbec nesedla. Wild však vyhazují jen na další zakázané uvolnění.

05:25

Napadáním se pro změnu prezentovali Jestřábi a hned je toho zisk kotouče.

04:57

Teď se však domácí nastěhují k Dubnykovi, Minnesota zahrála na icing.

04:13

Shaw se nepředvedl zrovna nejpřesnější přihrávkou a Chicago se vrací až do vlastního pásma.

03:30

Zajímavý pokus z velkého úhlu Crawford jen pohledem zkontroloval, puk je v rohu kluziště, kde ho berou domácí borci.

02:54

Dobrým forčekingem hosté nadělali problémy obraně Chicaga a domácí nakonec vyhazují puk pouze na zakázané uvolnění.

02:22

Domácí bez větších problémů ubránili útok Minnesoty a na druhé straně musel opět zasahovat Devan Dubnyk.

01:33

Dobrá střela jednoho z domácích protáhla Dubnyka. Gólové parametry však tento pokus neměl.

00:55

Toewsovi se nepodařilo nahodit puk do pásma Minnesoty a musí se proto vracet zpátky.

00:17

Domácím se jako prvnímu celku podařilo dostat puk do útočného pásma, avšak tam kotouč přebírají hosté.

00:01

Vše je připraveno, utkání za chvíli začne.
Hráči jsou konečně na ledové ploše, následuje státní hymna Spojených států amerických.
Utkání i dnes začne s menším zpožděním.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Rozsíval, Keith (A), Seabrook, Timonen, Oduya, Hjalmarsson – Hossa, Toews (C), Saad – Kane, Richards, Bickell – Terevainen, Vermette, Sharp (A) – Shaw, Kruger, Desjardins

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Brodin, Suter (A), Spurgeon, Scandella, Leopold, Dumba – Pominville, Granlund, Parise (A) – Zucker, Stewart, Koivu (C) – Niederreiter, Coyle, Vanek – Brodziak, Haula, Cooke

Rozhodčí: Gord Dwyer, Eric Furlatt – Pierre Racicot, Steve Miller.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Češi a Slováci v týmech
Marián Hossa (CHI)
Michal Rozsíval (CHI)
První zápas série

2.5.2015 Chicago-Minnesota 4:3 (2' Saad, 14' Kane, 16' Kruger, 40' Terevainen – 22' Zucker, 26' Parise, 30' Granlund)

Stav série: 1:0
Minnesota Wild
Také hosté hráli v prvním kole playoff celkem šest zápasů. Ve čtvrtfinále bylo Minnesotě přiřazeno velmi silné St.Louis, které bylo pasováno do role největšího favorita na titul. Wild však v této sérii prokázali velmi dobrou formu ze závěru základní části a po zápasech 4:2, 1:4, 3:0, 1:6, 4:1, 4:1 dokázali Blues vyřadit.
Hráčem, který drží Minnesotu je jednoznačně Zach Parise. Parise je druhým nejproduktivnějším hráčem playoff a s devíti body vede kanadské bodování Minnesoty.
Chicago Blackhawks
Domácí borci se dostali do konferenčního semifinále poté, co vyřadili Nashville. Série mezi třetím a čtvrtým celkem Západní konference byla opravdu velmi pohledná, bohatá na góly a Chicago ji vyhrálo v poměru 4:2.
Bodově v playoff Chicago táhne opět především dvojice Toews-Kane, která už dohromady nasbírala 6 gólů a 10 asistencí. Nejproduktivnějším hráčem Jestřábů je však obránce Duncan Keith (2+7).
Vítáme vás u on-line přenosu z druhého zápasu semifinále Západní konference, ve kterém Chicago Blackhawks přivítá na svém ledě Minnesota Wild. Utkání začíná v 02:30.

4:1

Branky a nahrávky: 33. Toews (Hossa), 40. Kane (Keith), 48. Sharp (Terevainen), 58. Kane (Sharp, Hjalmarsson) – 42. Dumba (Suter, Dubnyk)

Rozhodčí: Gord Dwyer, Eric Furlatt – Pierre Racicot, Steve Miller

Diváci: 21 934