04.05.2015, 20:45 • Estádio do Restelo, Lisabon • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.34 3.1 3.23 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu – 7:5
Střely mimo – 7:1
Rohové kopy – 7:5
Držení míče v % – 60:40 (22:48:12)
Fotbalisté Belenenses doma prohráli s Rio Ave 1:3 a mohou si už nechat zajít chuť na evropské poháry. Hosté vstupovali do druhé půle s dvougólovým náskokem a ani na malou chvíli nenechali nikoho na pochybách, že míří za vítězstvím. V 52. minutě navíc Del Valle přidal třetí gól a domácí už stačili pouze snížit, jejich čestný úspěch zaznamenal v 87. minutě Rui Fonte.

90+6

90+2

Opět se hraje.

90+1

Pedro Moreira je ošetřován. Těžko soudit, zda ho to opravdu tak bolí, nebo zda jen natahuje čas.

90+1

Už běží nastavený čas. Hosté by si neměli nechat vítězství uniknout. Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty.

Rui FONTE - 1:3

87

Belenenses právě vstřelilo branku!
Domácí se dočkali gólu! Tiago Caeiro vyhrál hlavičkový souboj a míč se tak dostal k RUIOVI FONTEMU, který ho, také hlavou, poslal za záda Edersona – 1:3.

85

Publikum na Restelu roztleskal brankář Ventura. Ten si s míčem mimo svou šestnáctku počkal na napadajícího Ukru a zesměšnil ho perfektně provedenou kličkou. Alespoň nějaká radost pro domácí fanoušky.

84

Žlutou kartu dostává Pedro Moreira (Rio Ave FC).

81

Vilas Boas utkání nedohraje, místo něho nastupuje Nélson Monte.

79

Hostující stoper André Vilas Boas je ošetřován.

78

Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Tiago Silva, přichází Bruno China.

78

Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Del Valle, přichází Zeegelaar.

75

Málem tu byl čtvrtý gól Ria Ave! Jebor se už málem radoval, ale balón na poslední chvíli vytáhl na roh Ventura.

74

Centr Nunese byl tečován obranou hostí a k padajícímu míči se dostal brankář Ederson dříve než domácí Tiago Caeiro.

71

Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Diego Lopes, přichází Bressan.

71

Poslední minuty se hra odehrává převážně ve středu hřiště.

68

Hosté naprosto v pohodě kontrolují zápas. Jejich soupeř už trochu rezignoval.

64

Rui Fonte to zkoušel snad ze 35 metrů. Jeho pokus však zapadl do dnešní mizérie Belenenses. Edersona neohrozil.

62

Fotbalisté Belenenses nedokázali dostat míč do šestnáctky soupeře. Hosté velmi dobře brání.

61

Po hodině hry vede Rio Ave na Restelu už u tři góly. Zdá se, že domácí si dnes body nepřipíší.

60

Hostující Tiago Pinto srazil unikajícího Sturgeona a vysloužil si žlutou kartu.

58

Hostující hráč je v pořádku a vrátil se na trávník.

56

Nyní se chvíli nehrálo. Ošetřován byl hostující Del Valle.

55

Střela Diega Lopese byla zblokována, ale míč padal jen kousek vedle brány. Brankář Ventura ovšem situaci kontroloval.

Yonathan DEL VALLE - 0:3

52

Rio Ave právě vstřelilo branku!
Fotbal může být jednoduchý sport, když ho někdo umí hrát! YONATHAN DEL VALLE si zpracoval míč po centru Ukry, prošel přes dva protihráče a zvyšuje už na 0:3.

51

Hosté odpověděli rychlým protiútokem. Volný Ukra však nezamířil přesně.

48

Domácí vstoupili do druhé půle náporem. Na další Sturgeonův centr o kousek nedosáhl Tiago Caeiro.

47

Hosty zachránil Ederson! Rui Fonte dostal přesný centr od Sturgeona, ale proti jeho střele fantasticky zakročil brankář Ria Ave.

46

Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Dálcio, přichází Nunes.
Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Pelé, přichází Tiago Caeiro.

46

Statistiky 1. poločasu:
Střely na bránu – 2:2
Střely mimo – 5:1
Rohové kopy – 3:1
Držení míče v % – 57:43
První poločas vyšel mnohem lépe hostům z Rio Ave, kteří vedou na půdě Belenenses 0:2. Hosté se ujali vedení už v 5. minutě, kdy se trefil Diego Lopes a ve 28. minutě zvýšil po krásné individuální akci Tiago Pinto. Domácí fotbalisté si také vypracovali několik nadějných příležitostí, ale nedokázali žádnou z nich proměnit.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45

Tiago Silva potrestán žlutou kartou za zákrok na Diega Lopese.

43

První půle se pomalu chýlí ke konci. Z ochozů se ozývá nesmělý pískot, který je adresován domácím hráčům.

41

Míč posílal do domácí šestnáctky Del Valle, tam však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

37

Dalekonosná střela Tiaga Silvy nenašla bránu. Domácí dnes mají vychýlenou mušku.

35

Dálcio našel pěkným pasem Sturgeona. Tady ale pozitiva končí, domácí hráč totiž pálil hodně nepřesně.

33

Fotbalisté Ria Ave z rohu nic nevytěžili.

32

Ventura svým zaváháním věnoval hostům rohový kop. Domácí brankář chtěl zkontrolovat míč do zámezí, ale omylem se ho dotkl kopačkou.

31

Rohový kop zahrával Tiago Silva. Pro balón si došel Ederson.

Tiago PINTO - 0:2

28

Nádherně to udělal TIAGO PINTO, který obešel několik protihráčů a chladnokrevně poslal míč za záda Ventury – 0:2!

26

Další nebezpečná akce. Po přihrávce Fonteho pálil vedle Ricardo Dias.

24

Hosty pořádně vystrašil Dálcio. Jeho dalekonosný projektil jen těsně minul tyč!

21

Velká šance domácích! Po rohu Tiaga Silvy hlavičkoval João Afonso a jen skvělý zákrok Edersona udržel hostujícímu mužstvu vedení.

16

Protiútok Ria Ave zakončoval Jebor. Trefil pouze boční síť.

13

Trestný kop zahrával Tiago Silva, ale zamířil nad hostující bránu.

12

Hostující Vilas Boas poslal k zemi Fonteho a vidí žlutou kartu.

11

Domácí jsou teď častěji u míče. Střela Ruie Fonteho minula cíl.

9

Hosté jsou při chuti. Z levé strany posílal míč do ohně Tiago Pinto a v pohotovosti musela být obrana lisabonského celku.

Diego LOPES - 0:1

5

Hosté jdou do vedení! Brejk Ria Ave táhl DIEGO LOPES, který ještě mohl nahrávat Ukrovi. Místo toho vystřelil a trefil naprosto přesně. Ventura neměl šanci.

2

Jako první zahrozili domácí. Rui Fonte unikl po pravé straně, ale jeho střela nenašla prostor mezi tyčemi.

1

Úvodní výkop provedli fotbalisté Belenenses.

1

CF OS Belenenses: Ventura – Dálcio, João Afonso, Brandão, Ferreira – Dias, Pelé – Sturgeon, Tiago Silva, Camará – Rui Fonte.

Náhradníci: Jones – Tiago Caeiro, Bruno China, Ribeiro, Nunes.

Rio Ave FC: Ederson – Lionn, Gouano, Vilas Boas, Tiago Pinto – Wakaso, Moreira, Diego Lopes – Ukra, Del Valle, Jebor

Náhradníci: Cássio – Jony, Luís Gustavo, Bressan, Zeegelaar, Abalo, Nélson Monte.

Rozhodčí: de Sousa – Miranda, Manso.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Vzájemné zápasy:
Oba celky se od loňského návratu Belenenses do nejvyšší soutěže utkaly třikrát. V minulé sezóně se v obou případech radovalo Rio Ave, které zvítězilo 3:0 v Lisabonu a poté i 1:0 doma. První měření sil v letošním ročníku na hřišti Ria Ave skončilo bezgólovou remízou.
Rio Ave – Guimarães 1:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Program 31. kola portugalské Primeira Ligy uzavřou dvě pondělní dohrávky. Já Vám prostřednictvím textového on-line přenosu přiblížím zápas mezi Belenenses a Rio Ave.

Tabulkově lépe je na tom šesté Belenenses, které by se v případě vítězství přiblížilo na čtyři body páté příčce, jež zaručuje účast v Evropské lize. Fotbalisté Ria Ave jsou devátí a mají na kontě o čtyři body méně než pondělní soupeř.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.