Česko – Norsko

1:3

konec (1:0, 0:3, 0:0)

26.04.2015, 15:30 • Harborcenter, Buffalo • David Soumar

To je z dnešního duelu vše. Budeme zpět u dalších zápasů české reprezentace na tomto turnaji. (18:44:19)
Je dobojováno. Česká reprezentace na úvod šampionátu prohrává s Norskem 1:3. O výsledku rozhodla prostřední část, ve které hosté udeřili hned třikrát. Češi se o první body ve skupině A budou muset ještě poprat.

45:00

44:37

Norové vyhazují, kotouč putuje do rohu českého obranného pásma.

Hamar perfektně vykryl Kubešův pokus.

44:23

Perfektní zákrok Hamara. Jeho lapačka vychytala Kubeše, který zakončoval do odkryté branky.

44:17

Solberg dává šanci Čechům udeřit v přesilovce. Břízovi svěřenci mají však jen necelou minutu.

44:01

Poslední minuty hry zahajují s pukem Češi, jsou však jen ve vlastní třetině.

43:36

V ohrožení je však jen česká svatyně. Hábl musel zastavit Peterssona před prázdnou brankou.

42:41

Vápenka zůstává na střídačce! Češi to zkoušejí v šesti.

42:41

Oddechový čas pro Norsko.

42:41

Icing Norska. Následuje důležité vhazování v útoku České republiky.

42:20

Bakke se po levé straně hnal na českou branku. Vápenka zasahovat nemusel, puk proletěl nad horní tyčkou.

41:39

Norové vyhodili do střední třetiny a Solberg se málem dostal do šance. Hrbek se ale dobře vrátil a zastavil ho.

41:11

Odpískán icing české reprezentace, hra se přesune před Vápenkovu svatyni.

40:38

Hábl pálil z pravého kruhu. Kotouč proletěl jen kolem tyčky. Po komerční přestávce bude následovat další vhazování v naší útočné třetině.

40:16

Bude se vhazovat před před norskou brankou. Češi mají pouze necelých pět minut na dvě branky.

39:18

Bogle dostal puk ke střele. V pozici nad kruhy ale dokázal pouze poslat puk do rohu, kde se ujali Češi.

38:42

V podobné pozici chtěl uspět i Palatá, tomu ale puk odebrali hostující obránci.

1:3

Branky a nahrávky: 8. Geier – 18. Pedersen (Solberg), 20. Klakegg, 27. Sorheim (Bogle)

Česko: Vápenka (Matoušek) – Hrbek, Berger, Motyčka, Kubeš – Geier, Palát, Hábl – Novák, Šafránek, Raul, Krupička.

Norsko: Hamar (Johansen) – Jacobsen, Klakegg,Vaernes, Nordstoga – Solberg, Pedersen, Bakke – Hamre, Bogle, Sorheim – Avdal, Svee, Kirstistuen.

Rozhodčí: Morrison – Judakov, Shaw