Česká fotbalová liga

MFK Chrudim – FC Písek

1:0

konec (1:0)

28.03.2015, 10:15 • Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim • Petr Dejnožka

Statistiky zápasu:

střely: 10:5
střely na branku: 1:3
rohy: 8:1
fauly: 14:17
ofsajdy: 1:1
držení míče (odhad): 60 % : 40 % (12:07:31)

90+4

90+4

K zakončení se dostal Lukáš Šlehofer, jeho střela ale byla velmi nepřesná.

90+3

Písek ještě dostane k dispozici standardní situaci, do vápna jde i Štěpanovský. To je poslední šance na srovnání.

90+2

Chvíli na to odchází ještě Ondřej Kesner, na poslední vteřinky vběhne na hrací plochu jeho jmenovec Ondřej Hauf.

90+1

Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Vodrážka, přichází Radouš.

90

Nadrchalovi odmáván ofsajd, v tuto chvíli to ale chrudimskému záložníkovi příliš vadit nemusí.

89

Vodrážka se drží za hlavu, pokračuje ale ve hře. Míč pošle daleko od chrudimské branky gólman Mrázek.

87

Zušťák si při výskoku pomohl loktem, útočná akce Písku je tím pádem u konce.

86

Třetí výměna v chrudimském týmu, Kopeckého na hrací ploše vystřídá Nadrchal.

84

Sudí v současné době pro změnu pouští hodně tvrdé souboje na obou stranách. Domácí se nikam neženou, svému sokovi ale balon příliš nepůjčují.

83

Domácí se daří držet míč daleko od vlastní branky, Kesner navíc dobrou prací vybojoval rohový kop.

82

Hra je hodně neurovnaná, Chrudimští se soustředí zejména na bezchybnou obranu. Dokáží udržet nejtěsnější možné vedení?

81

Na centrovaný balon si naskočil Jakub Kalášek, kapitán hostujícího týmu ale svoji hlavičku poslal přímo do připravených rukavic brankáře Mrázka.

80

Langr sestřelil v dobré pozici Dolejše, před brankou Chrudimi se bude znovu blýskat.

79

Jan Zušťák se dostal do slovní přestřelky s Petrem Drahošem, rozhodčí danou situaci vyřešil pouze napomenutím na obou stranách.

78

Kopeckého přízemní zakončení se znovu mezi tři tyče nevyšlo, na domácí straně stále svítí pouze jedna střela mezi tři tyče.

77

Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Sixta, přichází Mastík.

77

Tomáš Vácha se vrhl do pokutového území, po kontaktu s hráčem soupeře upadl. Sudí však penaltu nepíská, navíc chrudimskému hráči ukázal žlutou kartu za simulování.

76

Kopecký s Kesnerem vybojovali pro chrudimské hráče rohový kop.

75

Domácí se snaží uklidnit hru na soupeřově polovině a cennými minutami přiblížit závěrečný hvizd rozhodčího.

75

Nabídnutou standardní situaci si vzal pod svá křídla sám Kopecký, bohužel pro domácí ale napálil kvalitně postavenou píseckou zeď.

74

Chrudim stahuje ze hry Petra Rybičku, kterého na hrací ploše vymění Sebastien Langr.

73

Chrudimští hráči začíná hodně nervóznět, závěrečných zhruba dvacet minut bude ještě hodně zajímavých.

72

Mrázek nyní podržel chrudimské mužstvo! Standardní situace sice skončila zablokováním Dolejšovy střely, opakované zakončení v akrobatické pozici ještě tečoval Rendla, i na danou změnu směru dokázal domácí brankář Lukáš Mrázek fantasticky zareagovat!

71

Václav Milec byl sundán na hranici pokutového území Drahošem, který dostal, lidově za kecy, žlutou kartu.

70

Miroslav Slepička se řítil do dobré brankové příležitosti. Ligové zkušenosti však byly málo na dravé mládí v podobě Vojtěcha Řezníčka, který ho bez větších potíží v postupu na branku zastavil.

69

Dnešnímu zápasu přihlíží 220 diváků.

68

Helda nahradí na hrací ploše Dolejš.

67

V úvodní pětačtyřicetiminutovce se s nedovolenými zákroky hodně šetřilo, v posledních minutách se s nimi však roztrhl pytel.

66

Ježdík se hodně neohrabaně natlačil nohou do brankáře Mrázka a byl mu odpískán faul. Na druhou žlutou kartu to ale v tomto případě nebylo.

65

Písek se může těšit z výhody rohového kopu, dočkají se hráči z jihu Čech kýženého vyrovnání?

64

Ani před brankou Mrázka standardní situace nic nepřinesla, míč znovu v moci chrudimských fotbalistů.

63

Sixta se následně ujal rozehrávky volného přímého kopu, nadýchaný centr ale nikoho v červeno-černých barvách v pokutovém území nenašel. Štěpanovský bude vykopávat.

62

Na druhé straně se písečtí útočníci dostali k míči v pokutovém území, vzrušení ale bylo zbytečné. Chvíli před tím jim totiž byla při zpracování odpískána ruka.

61

David Sixta mohl uklidnit domácí výběr, dostal se sám před brankáře Štěpanovského, ale překonat ho nedokázal! Se zakončením příliš váhal, až byl o míč odbaven. Chrudim si žádala penaltu, ani tentokrát nebyli její prosby vyslyšeny.

59

Jiří Ježdík na půlící čáře pořádně naložil Váchovi, sudí neváhal a okamžitě mu ukázal žlutou kartu.

58

Váchovi střela zpoza šestnáctky nevyšla podle představ. Domácí mají zatím pouze jednu střelu mezi tři tyče, která zároveň udává výsledek dosavadního průběhu střetnutí.

57

Písecký útok byl zastaven kvůli nedovolenému zákroku, na tahu jsou pro změnu chrudimští borci.

55

Hrací plochu jako první opouští Ismaël Guiti a František Němec, místo nich se pokusí bídný výkon hostujícího týmu zvednout Jan Zušťák a Pavel Nohava.

53

Přesný centr vyslal od pravé postranní čáry Ondřej Kesner, který našel dobře postaveného Váchu! Ten si prakticky mohl vybrat, kam balon pošle, nakonec ho ale poslal těsně nad břevno!

52

Standardní situaci si po faulu na Kesnera vzal na starosti Sixta, jeho centr ale obrana Písku bez potíží ubránila.

51

Zejména na straně hostí je vidět řada nepřesností, které znemožňují se outsiderovi duelu jakkoli prosadit směrem dopředu.

50

Štěstí z dálky zkusil David Sixta, ke kterému se dokutálel odražený balon. Byl však hodně neposedný, a tak se nemůžeme divit, že střela chrudimského hráče byla nepřesná.

49

Zatím jsme se žádné střelecké příležitosti ve druhém poločase nedočkali, soustavně se hraje na útočné polovině Chrudimi.

47

V úvodu druhé půle se domácí znovu snaží o navýšení svého vedení, Písek se zatím brání velmi pozorně a svědomitě.

držení míče (odhad): 60 % : 40 %
Úvodní poločas nebyl nastaven ani o jednu minutu, a tak si hráči mohou jít odpočinout do kabin. Chrudim byla v první půli jednoznačně aktivnější, za což byla v patnácté minutě odměněna. Jednobrankový rozdíl však slibuje dramatickou podívanou i do druhé pětačtyřicetiminutovky, diváci se zatím rozhodně nenudí.

45

45

Rozehrávka byla velmi bídná, domácí se v poklidu ubránili.

44

V koncovce první půle může Písek srovnat, šanci má z nadějné standardní situace.

43

Potlesk chrudimských fanoušků si vysloužil Ondřej Kesner, který dvakrát za sebou vybojoval pro domácí již ztracený balon. Následný centr Řezníčka ale doskákal až do zámezí.

42

Na nedostatek brankových příležitostí si na východě Čech rozhodně stěžovat nemůžeme, většina z nich probíhá na straně domácího týmu.

41

Hrubá chyba písecké obrany mohla darovat jednoduchou branku pro Chrudim! Štěpanovský na poslední chvíli odkopem ve skluzu trefil atakujícího Petra Rybičku, od něhož se však míč odrazil přímo na branku! Bohužel pro domácí skončil nad břevnem!

40

Odstartovala nám poslední pětiminutovka první půle, chrudimská akce u levé postranní čáry byla čistým způsobem zneškodněna.

38

Z následného rohového kopu hostující fotbalisté již nic nevytěžili.

37

Z ničeho nic mohlo být srovnáno! Z velké dálky se do míče opřel Lukáš Šlehofer, Mrázek jeho tvrdou ránu vyškrábl konečky prstů mimo tři tyče!

35

Standardní situace nedopadla pro Chrudimské příliš dobře, po Kopeckého zablokované střele se dopředu hnala čtveřice píseckých fotbalistů. Nepřesným centrem však vše zpackal Jiří Ježdík.

34

František Němec zastavil na hranici pokutového území Davida Sixtu, sudí odpískal nedovolený zákrok. To se píseckému hráči nelíbilo a za nějaké to slůvko k sudímu si vysloužil ještě žlutou kartu.

33

Na rohové kopy vede Chrudim již 6:0, ten v pořadí šestý pošle do šestnáctky soupeře Kesner.

32

Vácha se snažil protlačit mezi dvěma beky do samostatného úniku, čistým způsobem ho nakonec zastavil pozorně vracející se Kalášek.

31

Po půl hodině hry jsme viděli více střeleckých pokusů než faulů, to se v současném fotbale také příliš nevidí.

30

Rozehrávka nakrátko nakonec skončila na noze nabíhajícího Vojtěcha Řezníčka, jenž dalekonosnou ranou jen asi o půl metru přestřelil levou šibenice hostující branky!

29

Poměrně nepřesný centr vypadl Štěpanovskému z rukavic, čímž brankář Písku daroval chrudimskému týmu další roh, v pořadí již pátý.

29

Chrudim má v posledních minutách neskutečný tlak a hlasitě si říká o druhou vstřelenou branku dnešního střetnutí.

28

Průnik Sixty končí v zámezí. Domácí se dožadovali pokutového kopu, nakonec je ale nařízen pouze kop rohový.

27

Nákop do šestnáctky si tentokrát obránci Písku pohlídali, Chrudimští však zůstanou s balonem na dostřel Štěpanovského klece.

26

David Sixta dostal na levé straně spoustu času na centr, míč nakonec hosté odvrátili na roh.

25

Kombinace Kopeckého s Váchou u postranní čáry tentokrát nevyšla, domácí hráči to musí zkoušet znovu.

24

Kombinační akce Chrudimi končí útočným faulem Lukáše Kopeckého, defenzíva Písku si bude moci na chvíli odpočinout.

23

Centr Drahoše přesností zrovna neoplýval, míč doskákal až do náruče připraveného Štěpanovského.

22

Hraje se zatím velmi poklidné utkání, obě mužstva si zatím pomohla pouze jedním nedovoleným zákrokem.

21

Písek se směrem dopředu po inkasované brance vůbec neprojevuje, domácí mají v těchto chvílích duel jasně pod kontrolou.

19

Kesnerův centr od rohového praporku našel hlavu Petra Drahoše, který ale z dobré pozice jen těsně minul pravou branku Štěpanovského svatyně!

18

Následně se snažil odcentrovat Ondřej Kesner, jeho nákop ale končí dalším rohovým kopem Chrudimi.

17

Domácí jsou po vstřelené brance při chuti, centr Kopeckého hledal někoho v červeném v pokutovém území. Jediný stoper však nákop odrazil do bezpečí.

Ondřej KESNER - 1:0

15

Chrudim právě vstřelila branku!
Domácí tým se přece jen dostává do vedení! Jiří Adámek dostal přihrávku do pokutového území, přízemním centrem našel Rybičku, kterému ale zakončení vůbec nevyšlo. Ke štěstí Chrudimi se balon dokutálel na naprosto volného ONDŘEJE KESNERA, který neměl se zakončením výraznější problém – 1:0!

14

Sólo Davida Sixty mělo skončit přímým zakončením, chrudimský záložník si však vybral přihrávku na Rybičku, která ale nebyla přesná.

13

Rybička se snažil lobem vysunout rozběhnutého Kesnera, obránci soupeře však jeho úmysl přečetli a akci Chrudimi zneškodnili.

12

Po úvodní převaze chrudimského týmu se hra vyrovnala, směrem dopředu se začíná aktivně projevovat také nabuzený Písek.

10

Na tahu byli znovu Chrudimští, kterým opět scházelo potřebné štěstí. Za pokutovým územím z první poslal na branku odražený balon. Nebýt dobře postaveného obránce, který zablokoval jeho ránu, řekl bych, že zde máme úvodní trefu utkání.

9

Centr Helda našel v pokutovém území hlavu Františka Němce, hlavička v záklonu ale postrádala potřebnou přesnost. Chrudimský gólman tak cestu balonu do zámezí pouze zkontroloval očima.

8

První volný přímý kop zápasu dostali k dispozici hosté, centrovaný balon byl ale hodně nepřesný. Mrázek ho pošle do hry výkopem.

7

Parádní práci Sajtla u postranní čáry mohli hosté využít, dostali se až do šestnáctky domácího týmu, tam jim byl ale odmáván a následně také odpískán ofsajd.

6

A znovu poskakuje balon hodně nebezpečně v pokutovém území hostujícího týmu. Defenzívě totiž propadl centr Kopeckého až na nohu Kesnera, který ale po dvou kličkách napálil pouze bránící hráče sedmnáctého týmu tabulky!

5

Parádně secvičená akce Chrudimi končí na noze Tomáše Váchy, který z penaltového puntíku poslal balon prakticky do nebes! Velká škoda pro domácí tým, který se mohl rychle ujmout vedení!

4

David Sixta se snažil protlačit do pokutového území Písku, nakonec vybojoval pro svůj tým úvodní rohový kop dnešního střetnutí.

4

Krčálův chytrý centr na rozběhnutého Adámka odpravil mimo areál stadionu hostující Sajtl. Domácí však zůstanou u balonu.

3

Písek je zatažen na vlastní polovině hřiště a vyčkává, s čím favorit střetnutí přijde.

2

Domácí tým pokračuje v převaze směrem dopředu a kombinuje na polovině soupeře. Zatím bez většího úspěchu.

1

Písečtí se ihned po rozehrávce zbavili balon, z čehož vytěžila Chrudim. Zpoza šestnáctky se do odraženého míče opřel David Vodrážka, jeho zakončení ale nepatřilo mezi nejpřesnější.

1

MFK Chrudim: Mrázek – Adámek, Krčál, Drahoš, Řezníček – Kopecký, Vodrážka, Sixta, Kesner – Vácha, Rybička
Náhradníci: Radouš, Langr, Holub, Hauf, Nadrchal, Mastík, Vostradovský

FC Písek: Štěpanovský – Guiti, Milec, Němec, Slepička, Rendla, Kalášek, Held, Sajtl, Šlehofer, Ježdík
Náhradníci: Holub L., Dolejš, Zahrádka, Zušťák, Voráček, Nohava, Varyš

Rozhodčí: Vít – Novák, Lavrenčíková.
Dopředu je bude hnát také podzimní utkání, které si na vlastním trávníku doslova podmanili. Chrudim v zápase sice dvakrát vedla po brankách Nadrchala a Váchy, ve druhé půli ale naprosto vypadla z tempa, čehož Písečtí dokonale využili. Třemi brankami otočili skóre ve svůj prospěch, v závěru navíc hráli proti deseti při vyloučení chrudimského brankáře Mrázka.
Chrudimští mají po třech jarní kolech aktivní bilanci se dvěma domácími výhrami a jednou porážkou ze hřiště lídra. Nyní chtějí se své statistiky vylepšit proti píseckému týmu. Celek Písku byl po podzimní části dosova odepsaný, patřil k největším adeptům na sestup do divize. Po třech zápasech je ale všechno jinak, jihočeští fotbalisté třikrát vyhráli a na záchranu v tuto chvíli ztrácejí již pouhé čtyři body.
Po porážce se suverénním lídrem Bohemians Praha se musí chrudimští fotbalisté znovu vzchopit v zápase proti předposlednímu Písku. Ač to podle tabulky rozhodně nevypadá, utkání bude pro domácí nesmírně složité. Celek z jihu Čech totiž ještě nebyl na jaře poražen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.