3:2

po prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

27.03.2015, 00:05 • Verizon Center, Washington • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 1.75 3.85 3.91 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne to z tohoto utkání bude všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji dobrou noc! (02:52:42)
Československá stopa v utkání:
Patrik Eliáš (NJD) 0+1, 2 střely, čas na ledě 15:01
1. Matt Niskanen (WSH) 1+1
2. Eric Fehr (WSH) 1+0
3. Travis Zajac (NJD) 1+0
Dnešní utkání sledovalo 18506 diváků.
Capitas tak získali bonusový bod v prodloužení. Devils ale s jedním bodem mohou být spokojeni, neboť se vyrovnání dočkali až 30 sekund před koncem třetí třetiny.
Verizon Center tak může slavit výhru svého celku.

Střely 24:31 (8:6, 10:12, 5:12 – 1:1)

Jevgenij KUZNĚCOV - 3:2

61:13

Washington právě vstřelil branku!
A je hotovo, Washington vyhrál v prodloužení! Kuzněcov odvedl velmi dobrou práci u branky soupeře, poté se puk dostal k Alznerovi. Ten ho poslal na Matta Niskanena, jehož tvrdou ránu zastavila až síť Schneiderovy branky! Puk se navíc ještě odrazil od hole JEVGENIJE KUZNĚCOVA, jemuž je branka připsána. Asistence: Matt Niskanen a Karl Alzner.

60:52

Severson se pokusil obehrát protihráče, ale nepovedlo se mu to, a tak ani nevystřelil.

60:20

Greene nahrál na Larssona, jehož dobrou střelu vyrazil Holtby před sebe.

60:01

Střely: 23:30
60 minut hry nám rozuzlení nepřineslo a zápas tak půjde do prodloužení. Gólem půl minuty před koncem to zařídil hostující Bernier.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Devils právě vstřelili branku!
Nyní už to ale vyšlo a STEVE BERNIER 30 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnává na 2:2! Cammalleri z pravého rohu posunul puk na Gomeze, jenž zpoza branky našel svého spoluhráče, který dopravil puk do klece a je to 2:2! Asistence: Scott Gomez a Mike Cammalleri.

59:22

Gomez se před branku snažil nahrát na Berniera, tento pas ale neprošel.

59:00

Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:46

Cory Schneider zamířil na střídačku, Devils jsou v šesti!

58:30

Nyní jsou to ovšem domácí, kteří mají kotouč ve své moci.

57:53

Ďáblové se nadále drží v útočném pásmu.

57:21

Josefson nahrával mezi kruhy na spoluhráče, Brouwer byl ale pozorný a puk odehrál do bezpečí do rohu.

57:00

Schneider započal další útočnou akci hostů. Jak dopadne?

56:10

Oba týmy hrají v plném počtu.

55:57

Kuzněcov už se napřahoval ke střele, o puk ovšem přišel.

55:19

Stephen Gionta se ihned po přejetí modré čáry odhodlal vystřelit. Holtby jeho pokus dobře viděl a puk vyrazil.

54:33

Ovečkin nebyl odstaven od puku a dokázal tedy vystřelit, Schneider byl pozorný.

54:10

Hrát se bude 4 na 4, na trestné lavici sedí Jordin Tootoo (NJD) a Tom Wilson (WSH) – dvě minuty za hrubost.
Střely: 20:27

54:10

Sudí tedy hru přerušili a navíc byla vyhlášena komerční přestávka, na uklidnění rozvášněných kohoutů tak bude času dosti.

54:10

Po střetu Wilsona a Fehra s Boucherem a Bernierem se u střídaček strhla menší mela mezi hráči obou týmů.

53:22

Lehkou přízemní střelu bez problémů vyrazil Holtby, šla z hole Scotta Gomeze.

53:04

Totéž zkoušel i Adam Henrique a dopadl naprosto totožně.

52:45

Eliáš příhrou z otočky hledal své spoluhráče, leč neuspěl.
Střely: 20:26

52:20

První vážnější pokus Caps v této třetině, postaral se o něj John Carlson. Cory Schneider byl ovšem připraven, následuje komerční přestávka.

51:52

Brooks Laich to zkusil od mantinelu zleva, ale nikdo jeho přihrávku do branky neusměrnil.

50:58

Bäcktrömovo nahození ze středního pásma bez problémů odehrál Schneider pro své spoluhráče za branku.
Na střely v této třetině je to zatím 0:8!

50:03

49:31

Domácí se konečně dokázali osvobodit a mohou tak vystřídat.

49:16

Henrique s Tootooem operovali před brankou, ke kýžené dorážce ale nedošlo.

48:55

Další střela Zajaca byla zblokována, Devils tlačí!

48:33

Zajacova střela nadělala domácímu brankáři velké problémy, Tootoo z dorážky ale minul!

48:10

Severson to zkusil zápěstím od modré, Holtby vyrazil.

48:03

Steve Bernier měl velmi dobrou šanci, kterou ovšem nevyužil, neb přestřelil branku! Předtím došlo ale k faulu, dvě trestné minuty dostává Marcus Johansson (WSH). Ďáblové tak svůj tlak mohou zúročit v přesilovce.

47:23

Reid Boucher se v mezikruží propracoval k rychlé střele, ale trefil pouze Holtbyho.

47:16

Ďáblové nyní přijdou o útočné pásmo kvůli přihrávce rukou.
Střely: 18:21

46:44

Ďáblové pokračují v tlaku a ženou se za vyrovnáním, Holtby ale nyní lapil Giontův pokus. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

46:26

Eliáš se křížnou přihrávkou pokusil nalézt znovu Ruutua, ale ani tentokráte akce nic nepřinesla.

46:05

Ruutu se před brankou dostal k rychlé střele, ale nemířil dobře.

45:42

Tootooova přihrávka sražena mezi diváky, hra je přerušena.

45:04

Branka skutečně neplatí, dvojice hlavních rozhodčích Jackson – Leggo potvrdila původní názor. A to ještě z třetího důvodu, který jsem níže nezmínil – rozhodčí totiž přerušil hru před doklepnutím puku za čáru.

45:04

Po střele Adama Larssona se v brankovišti Capitals strhlo pořádné trma-vrma, kdy Henrique dokonce doklepl puk do branky! Ale ta zřejmě nebude uznána, jelikož za prvé došlo k posunutí branky a za druhé ke sražení gólmana. I tak to ovšem byla zajímavá situace!

44:30

Postavení mimo hru v podání New Jersey.

44:18

Damon Severson po přihrávce od Cammalleriho střílel z první, ale pokus byl zblokován.

43:45

Merrill nahrál před branku na Patrika Eliáše, jehož zakončení jednou rukou nebylo nebezpečné.

42:49

Brooks Orpik (WSH) a Jacob Josefson (NJD) přesto inkasují dvouminutové tresty. Hrát se bude 4 na 4.

42:49

Holtby podržel Josefsonovu střelu a přerušil hru. V rohu se nám poté strhla menší strkanice, jenž ovšem nevyústila v nic vážnějšího.

41:45

Hosté zatím drží puk více na holi a snaží se dostat dopředu.

40:43

Kuzněcov z levé strany krásně nahrával na Johanssona, který se ovšem díky skvělé práci Tootooa nedostal ke střele do odkryté klece!

40:02

Hosté vyhráli zahajovací buly třetí periody.

40:01

Stav po druhé třetině hry je 2:1 pro domácí. Nejprve vedení Caps zvýšil Fehr, poté v oslabení snižoval za hosty Zajac.

39:21

Střelu Adama Larssona z pravé strany drží Holtby ve své moci.

39:00

Začala poslední minuta hry ve druhé periodě.

38:35

Reid Boucher si najížděl na branku, rozhodčí ale jeho akci přerušil odpískáním ofsajdu.

38:08

Henrique se pokusil zaskočit Holtbyho střelou ze strany, ale domácí gólman chladnokrevně lapil puk.

37:32

Puk skončil v hledišti, jeden z diváků si tak domů odnese zajímavý suvenýr.

37:10

John Carlson střílel z nepříliš dobré pozice, branku nedokázal trefit a nebezpečí tak bylo zažehnáno.

36:08

36:08

Alex Ovečkin to zkusil z blízkosti a Schneider si nebyl 100% jistý, že drží puk před brankovou čárou. Bylo to opravdu velmi těsné.

35:27

Další dobrou šanci hostů v oslabení měl Gionta, ale ten se svou střelou zprava neuspěl.

35:16

Kuzněcov si vybruslil ke střele, kterou Schneider vyrazil.

Travis ZAJAC - 2:1

34:41

Ďáblové se prosazují ve vlastním oslabení a snižují na 1:2! Střelu Patrika Eliáše Holtby vyrazil pouze do míst, kde byl na dorážku připravený TRAVIS ZAJAC, jenž dostal puk za záda domácího gólmana! Asistence: Patrik Eliáš a Adam Larsson.

34:29

Dělovou ránu vyslal hádejte kdo? Ano, správně, Alex Ovečkin. Nejlepší střelec NHL nyní trefil ovšem pouze Schneidera.

34:08

Po komerční přestávce uvidíme první přesilovou hru, zahrají si jí domácí. Vyloučen totiž byl Jon Merrill (NJD) za sevření puku.

34:00

Caps tak hned šli do protiakce, ze které Chimera hledal Warda. Pas ovšem neprošel.

33:45

Bernier z pravé strany zkusil mezi kruhy nahrát na Gomeze, obránce domácích byl ovšem u puku jako první.

33:25

A další ofsajd týmu z hlavního města USA.

32:47

Zajac se dostal ke střele v mezikruží, kterou Holtby vyrazil. Puk vypadl vedle něj a útočník Devils se ho snažil dorazit zpoza branky, ale nevyšlo to! Teď měli domácí štěstí.

32:30

Ofsajd v podání Washingtonu.

32:17

Útok Capitals nyní dokázali Devils odrazit a sami se pokusí vyrazit do útočné akce.

31:38

Ďáblové nakonec dostali puk na zakázané uvolnění.

31:24

Ruutuovu zpětnou přihrávku sebrali hráči Washingtonu, kteří vyráží dopředu.

30:35

Niskanenova střela od modré nedošla ani do půle cesty k brance.
Střely: 13:11

30:24

Puk na střídačce Capitals, následuje komerční přestávka.

29:58

Tvrdou střelu Alznera po vhazování zblokoval jeden z obránců do ochranné sítě.

29:41

Troy Brouwer se odhodlal k individuální akci a krásně se uvolnil podél Adama Larssona, nakonec jeho zakončení ovšem dokázal vyrazit hostující brankář Cory Schneider!

28:51

Nyní už americký bek musel být na druhé straně, když blokoval střelu Johanssona.

28:33

Jon Merrill dostal puk do velmi dobré střelecké pozice, zápěstím ovšem minul.

28:15

Scott Gomez se pokoušel něco vymyslet, ale nedostal k tomu na levém křídle moc prostoru.

27:32

Diváci ve Washingtonu teď nesledují zrovna nejpohlednější hokej.
Střely: 12:10

26:48

Tom Wilson se dostal do ofsajdu, hra je tedy přerušena a následuje komerční přestávka.

25:59

Schneider před napadajícími forvardy raději pokryl puk.

25:49

Hra se nyní poměrně uklidnila a sledujeme spoustu osobních soubojů.

24:37

Johansson si sjížděl na přihrávku, ale byl rychlejší než puk, a tak se k němu nedostal.

24:14

Chimera nahrál před branku na Lattu, jemuž střela moc nevyšla. Ke kotouči se posléze dostal Niskanen. Střela domácího beka byla ztečována do ochranné sítě.

23:35

Michael Latta vyslal nebezpečnou střelu zápěstím, kterou Schneider lapil.

22:53

Gionta zkusil z pravé strany procpat puk před branku, kde čekal Eliáš. Akce ovšem nevyšla.

22:12

Tootoo odpálil puk směrem na icing, trefil ovšem Holtbyho, a tak se hraje dál.

21:44

Cammalleri to zkusil po vhazování, které se konalo po pravici Holtbyho. Domácí brankář byl pozorný a puk chytil.

Eric FEHR - 2:0

21:35

Z nenápadné střely od modré čáry přichází druhá branka Capitals! ERIC FEHR po odehrání Frasera získal puk a poslal ho směrem na branku, Schneider si ani nestihl kotouče všimnout a ten tak zapadl až do branky! Bez asistence.

21:10

Ofsajd hráčů Washingtonu.

21:00

Zajac nahrál na Ruutua, jehož promptní střelu dokázal Holtby vyrazit.

20:37

Carlsonovu střelu betonem vyrazil Schneider.

20:34

Ovečkin se dostal ke střele zpoza obránce Greenea, jehož hůl ale tento pokus přizvedla do ochranné sítě.

20:02

Úvodní vhazování tohoto dějství vyhrál domácí tým.

20:01

Střely: 8:6
Po první třetině vede domácí celek 1:0, jedinou branku zatím zaznamenal obránce Karl Alzner při hře 4 na 4.
Další třetina začne přibližně v 1:03.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:00

Začala poslední minuta hry v první třetině.

18:38

Gomez nabil Seversonovi, jehož tvrdou střelu vyrazil Holtby.

18:08

Ofsajd Washingtonu, toto rozhodnutí se ale vůbec nelíbí domácím fanouškům.

17:22

Zajac si narazil s Cammallerim a vystřelil, Braden Holtby jeho pokus vyrazil jen před sebe, kde se k dorážce dostal Jordin Tootoo. Domácí gólman ovšem zareagoval dobře a kotouč vyrazil svými betony do bezpečí!

16:55

Tootoo předával puk na Zajaca, ten se ovšem zrovna otáčel a tak si nedokázal kotouč zpracovat.

16:42

A další icing Capitals.

16:24

Před napadajícím Jasonem Chimerou odehrál puk brankář Schneider.

15:55

Boucher vymotal puk ve změti těl v mezikruží a vystřelil, ale nemířil dobře.

15:39

Zakázané uvolnění v podání domácího celku, hra se vrátí před Holtbyho.

15:23

Henriqueova přihrávka byla ztečována na střídačku.
Střely: 8:3

15:16

Niskanenovu tvrdou ránu lapil a podržel Cory Schneider. Přichází komerční přestávka číslo tři v této třetině.

15:08

Glencrossova přihrávka od levého mantinelu neprošla.

14:27

Josefsonův pokus z otočky šel mimo, Ďáblové ale nyní poprvé v zápase předvedli solidní tlak na Holtbyho klec.

14:11

Tuomo Ruutu se před brankou dostal k zakončení, Holtby byl pozorný a vyrazil puk.

13:53

Dopředu se ovšem odhodlal i hostující celek, Merrill to zkusil zápěstím od modré. Střela zblokována.

13:30

Capitals se nadále drží v útočném pásmu a snaží se přidat druhou branku.

13:15

Brooks Orpik se dostal k odraženému puku a vystřelil, jenže jeho pokus šel vedle branky.

12:28

Nic ovšem nevymysleli a do protiútoku vyrazili Capitals, Johanssonovu střelu ale vyrazil Schneider betonem.

12:12

A hra opět pokračuje, do útoku jdou hosté.

12:08

Kanadský zadák Devils se zvedl a odjíždí na střídačku.

12:08

Gelinas byl sražen Wilsonem u mantinelu a zůstává na ledě, hra se tedy přerušuje.

11:55

Alzner chyboval a ke střele se okamžitě odhodlal Gionta, ale nemířil přesně. Holtby si mohl oddychnout.

11:34

Niskanen se snažil procpat puk do předbrankového prostoru, ale zmocnili se ho hostující obránci, kteří ho odehráli do bezpečí.
Střely: 6:2

11:28

Merrillovu rozehrávku zachytil Wilson, jehož následné nahození podržel Schneider. Komerční přestávka.

10:58

Chimera s Wardem vyráželi do rychlého kontru po levé straně, k zakončení se ovšem nedostali.

10:26

Caps nyní velmi dobře napadají a znepříjemňují rozehrávku obrannému páru Gelinas – Fraser.

09:49

Nyní se Green pokusil dostat puk na Brouwera v mezikruží, ale opět to neprošlo.

09:24

Mike Green chtěl vyrazit na útočný výlet, ale sotva přešel přes modrou, tak o puk přišel.

09:02

Icing Capitals.

08:36

Devils vyrazili do přečíslení 3 na 1, které mezi sebou sehrála dvojice Adam Henrique – Stephen Gionta. Prvně jmenovaný nakonec zakončoval z bezprostřední blízkosti, trefil ovšem pouze Holtbyho do betonů!

08:18

Gionta z rohu pouze kopl puk před branku, kde se ho zmocnil Holtby, jenž ho následně odehrál.

07:55

Ihned po vhazování střílel Ovečkin, Schneider na to byl ovšem připravený a puk schoval v lapačce.
Střely: 4:0

07:53

Johanssonův pas na Bäckströma byl sražen do ochranné sítě, následuje komerční přestávka.

07:34

Latta chtěl zpoza branky nahrát na Chimeru, toho ovšem ze střelecké pozice velmi dobře odstavil Cammalleri.

07:04

Zakázané uvolnění New Jersey Devils.

06:47

Ruutu z pravé strany poslal puk před branku, kde byl Dainius Zubrus. Byl tam ovšem i obránce Gleason, přes kterého se litevský útočník nedostal ke střele.

06:30

Gelinasova rána od modré čáry byla zblokována.

06:03

Tom Wilson si vykličkoval před branku a bekhendem se pokusil nacpat puk do branky, na Schneidera si ale nepřišel.

05:40

Mezi kruhy se ke střele dostal Boucher, ale nemířil přesně. Byl ovšem v těžké pozici.

04:57

Ovečkin udělal pěkné kličky a nahrál na Alznera. Střelec dnešní první branky se snažil ruského útočníka najít další přihrávkou, ta už ovšem neprošla.

04:35

Nyní skončil puk v hledišti a hra je přerušena.

04:30

Orpikova střela z levé strany byla spíše propagační a šla mimo.

04:07

Opět ovšem nic nevymysleli a na druhé straně svým nahozením zahrozil Chimera, Latta se ale k dorážce nedokázal propracovat.

03:50

Cammalleri vjel do útočného pásma, tam ale o puk přišel a tak to Devils musí zkusit znovu.

03:45

Oba celky už hrají v plném počtu.

Karl ALZNER - 1:0

02:51

A máme tu první branku, nepotřebovali jsme na ní ani tři minuty hry! Obránce KARL ALZNER dostal perfektní přihrávku od Niskanena a krásnou střelou zápěstím prostřelil Coryho Schneidera! Asistence: Matt Niskanen a Marcus Johansson.

02:22

Carlson vyslal přízemní střelu od modré, Schneider byl pozorný.

01:45

Ze strany to nyní zkusil Wilson, kteréhož střela byla sražena do rohu. Posléze ho u mantinelu srazil Mark Fraser (NJD), který tak inkasuje dvě minuty za hrubost. Vyloučen je ovšem i faulovaný Tom Wilson (WSH), a to za svojí přehnanou aktivitu ve snaze pomstít se Fraserovi.

01:25

Ofsajd Capitals.

01:17

Domácí se pokusili zahrozit před brankou, Schneider ale odpálil puk do rohu.

00:52

Třebíčský rodák se nakonec zvedl a zamířil na střídačku, hra bude pokračovat.

00:52

Patrik Eliáš zůstal v bolestech na ledě a hra je přerušena. Českému forvardovi dokonce teče krev z úst.

00:47

Karl Alzner to po buly zkusil od modré, ale trefil pouze bránící hráče.

00:44

Cammalleriho nahození Eliáš neměl šanci dostihnout, je z toho icing.

00:21

Travis Zajac zpoza branky nahrál na Cammalleriho, který ale nedokázal trefit branku Bradena Holtbyho.

00:02

Úvodní buly tohoto utkání vyhráli hosté.

00:01

Úvodní vhazování se bude konat za několik vteřin!
Pikantní zápas to bude pro Adama Oatese, jednoho z hlavních trenérů New Jersey Devils. Oates totiž naposledy působil jako hlavní kouč právě u Capitals.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Gleason, Green – Ovečkin, Bäckström, Johansson – Glencross, Kuzněcov, Brouwer – Laich, Fehr, Wilson – Chimera, Latta, Ward

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Merrill, Severson, Fraser, Gelinas – Boucher, Gomez, Bernier – Cammalleri, Zajac, Tootoo – Henrique, Eliáš, Gionta – Ruutu, Josefson, Zubrus

Rozhodčí: Jackson, Leggo – Sericolo, Nowak.
Vzájemné zápasy
První vzájemné utkání vyhrál Washington na domácím ledě 6:2, pak se na stejném stadionu radovali Ďáblové z výhry 1:0. Následoval zápas v Prudential Center, kde loupili Capitals (4:1). I v posledním zápase byl úspěšnější Washington, jenž na ledě soupeře vyhrál 4:0.
Československá stopa
Patrik Eliáš (NJD) – 60 zápasů, 10+19
Martin Havlát (NJD) – 40 zápasů, 5+9
New Jersey Devils
Pro Devils letošní sezona nedopadla vůbec dobře a už o play-off ani nebojují. Po 73 odehraných zápasech mají totiž 73 bodů a jsou dvanáctí, na play-off ztrácí 12 bodů, což už je hratelné jen teoreticky.

Forma Ďáblů je jako na houpačce. Po dvou prohrách v řadě přišly tři výhry za sebou, následně opět dvě prohry – s Islanders a Kings. Nyní je čeká dvouzápasový trip, po utkání ve Washingtonu pocestují do Caroliny.

Nejproduktivnějším hráčem je Kanaďan Adam Henrique se 40 body získanými v 66 zápasech. Nejlepším střelcem Mike Cammalleri s 25 góly z 59 utkání. Mezi beky vládne produktivitě švédský zadák Adam Larsson (21 bodů).

I New Jersey má jasnou brankářskou jedničku – Coryho Schneidera, který chytal už 63krát a úspěšnost zásahů má 92.8%. Ani náhradník Keith Kinkaid si v 15 zápasech nevedl špatně – 91.9%.
Washington Capitals
Tým z hlavního amerického města se momentálně nachází na sedmém místě své konference se ziskem 88 bodů. Před devátým Bostonem má náskok čtyřbodový.

V posledních 4 zápasech se Capitals zadařilo, neb prohráli jen jediný, a to ten poslední s Winnipegem 0:3. Jinak si vyšlápli na Boston, Minnesotu a Buffalo.

V čele klubové produktivity je kdo jiný než kanonýr Alex Ovečkin. Ten dal 47 gólů v 72 zápasech a přidal 26 asistencí. Těsně v patách mu je Nicklas Bäckström, který v roli nahrávače zaznamenal už 54 asistencí a přidal 18 branek. Nejproduktivnějším obráncem je John Carlson (47 bodů).

Brankářskou jedničkou týmu je Braden Holtby, který si zachytal už 64krát. Úspěšnost zásahů má 92.4%. Náhradníkem je Justin Peters (11 zápasů – 87.9%).
U přenosu zápasu mezi týmy Washington Capitals a New Jersey Devils vás zdraví Michal Belšán! Přeji příjemné počtení pro všechny hokejové fanoušky i fanynky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

3:2

Branky a nahrávky: 3. Alzner (Niskanen, Johansson), 22. Fehr, 62. Kuzněcov (Niskanen, Alzner) – 35. Zajac (Eliáš, Larsson), 60. Bernier (Gomez, Cammalleri)

Rozhodčí: Jackson, Leggo – Sericolo, Nowak

Diváci: 18506