22.02.2015, 12:00 • Zimní stadion Eden • Jakub Janoušek (@janousek_j)

Kotouč v pásmu Pardubic. Slávisté vítězí!

Holého pokus zastavila pardubická obrana.

56:39

Po Matýsově průniku a jeho následném pokusu zasahuje betonem Pánek.

54:59

Do konce zápasu zbývá pět minut, nevypadá to že by Pardubičtí ještě měli šanci se zápasem něco udělat. Hra ve třetí třetině stagnuje, ani slávisté již nehýří nadměrnou aktivitou.

53:58

Melovič to zkoušel od modré. Hodně nepřesně.

53:09

Skrumáž těl se teď ocitla v blízkosti Jánského. Slávisté na něj evidentně dotírali, hosté si svého gólmana hlídají.

52:04

Pardubice právě vstřelily branku!
Pardubice se přeci jen prosazují. Po chybě slávistů a Machačově pasu se prosazuje JURAJ RUDY. Asistence: Michal Machač, Vladimír Zahradník.

51:48

Trejbalovi se nepodařilo rozehrát přes dotírajícího Töröka.

51:05

Jeden ze slávistů schválně najel do postavení mimo hru. Je tedy pískán úmyslný ofsajd.

49:57

Zeman se ocitl v blízkosti Pánka. Do kotiuč ale jen lehce ťukl.

48:55

Nyní se slávisté dostali do útočného pásma soupeře. Ten vyhazuje na icing.

47:19

V posledních minutách se hra orientuje do středního pásma, pokud se dostane více dopředu, většinou z toho není větší ohrožení pro oba gólmany.

46:51

Pánek teď přikryl Trejbalovu střelu, která neměla dostatečnou razanci.

46:23

Zakázané uvolnění hostů.

45:56

Dubovči zkoušel vystřelit z otočky, to se mu nepovedlo. Bek Slavie byl ve správný čas na správném místě.

45:04

44:32

Snaze pardubických Slavia úspěšně vzdoruje.

43:08

43:04

Ondřej Holý (SLA) si jde sednout za vysokou hůl.

42:52

Slavia se již za ničím nežene, přesilovou hru hraje v převaze. Větší ohrožení Jánského se zatím nekonalo.

41:19

Miroslav SÝKORA (PCE) dostává dvě minuty za hákování.

41:08

Jiří Bucek nájezd neproměňuje.

41:08

Je nařízeno trestné střílení. Melovič se provinil hákováním.

40:51

Slavia právě vstřelila branku!
Pátá branka Slavie v dnešním zápase. Podobně jako u předchozího gólu se nejlépe zorientoval ve zmatku před brankou VIKTOR MARTÍNEK a jemně zasunul na zadní tyč Jánského klece. Bez asistence.

40:05

I potřetí vyhráli úvodní buly slávisté.

40:01

Třetí třetina začne přibližně 13:39.
Výsledkově dopadlo druhé dějství stejně, jako to první. Slávistům se podařilo zužitkovat přesilovou hru a o pár minut později přidat i další gól. Pardubice se snaží, směrem dopředu se jim však nedaří vymyslet akci, kterou by zaskočili obranu Slavie.

40:00

39:34

Do útočného pásma se pokušel projet Trejbal. Tentokrát byl však proti rozhodčí, který odpískal ofsajd.

38:34

Východočechům se nedaří proniknout do těsné blízkosti Pánka. Obrana Slavie je dnes skutečně dobře sehraná.

38:15

37:14

Sešívaní byli v první minutě přesilovky v tlaku. K většímu ohrožení Jánského se však nepropracovali.

36:20

Pak ho ještě "poslal k ledu" Čestmír Javůrek (PCE), který je za své počínaní vyloučen.

36:07

Martínek jel sám na bránu, ve finální fázi však zamířil příliš vysoko.

34:48

O akci se pokoušeli hokejisté Pardubic. Na jejímž konci stál Blümel. Střela se mu nepovedla. Dnes je však jedním z nejaktivnějších Východočechů, co se hry dopředu týče.

33:56

Hra se trochu uklidnila, nyní operovali v pásmu soupeře slávisté. Pardubice se osvobodily vyhozením na zakázané uvolnění.

32:03

Steinocher nahodil kotouč za pardubickou branku. Tam ale nečekal žádný spoluhráč.

31:26

Z dálky zkusil štěstí Oliva. Pánkovu klec přestřelil.

30:59

Po zmatku před Jánského klecí si ve skrumáži našel kotouč VIKTOR MARTÍNEK, který skóruje a zvyšuje na 4:0. Bez asistence.

30:09

V pásmu slávistů číhal Zahradnk. Přihrávce na jeho adresu však zabránili dva slávisté.

28:25

Přesilovkový gól v podání slávistů! Tomu předcházela narážečka po ose Brož, Hnát. Pak se kotouč dostal k na modré čáře nehlídanému MICHALU STEINEOCHEROVI, který o břevno střílí nádherný gól. Asistence: Jaroslav Brož.

28:05

Juraj Rudy (PCE) dostává dvě minuty za hákování.

27:06

Macháč vyškolil obranu slávistů. Téměř celou ji proti čtyřem projel, přesnou střelu asi ale už nepřipsal.

26:19

Mytýs našel skulinku mezi červenobílými obránci a vyčkal v ní na přihrávku. Rozhodčí přerušil akci hvizdem. Ofsajd.

25:29

Šantrůček se pokoušel založit domácí útok, obrana Pardubic byla proti.

24:31

Hraje se nahoru a dolů. Pardubice pře přestávku ožily a hrají aktivněji i ve středu hřiště.

23:26

22:58

Slávisté mohli vyrazit do protiútoku, pěknou střelou se prezentoval Martínek.

22:06

Pardubice najeli na styl "deštník" a při přesilovce hodně přimáčkli slávisty, ti se po chvíli osvobodili.

21:26

Při bránění se držením protihráče provinil (SLA) a odsedí si dvě minuty.

21:17

Vhazování po Pánkově levici.

20:56

Blümel si v rohu kluziště pohrál s obránci Slavie. Ke střele se nedostal.

20:03

Ihned po buly se do hostující obrany vřítil Martínek. Jánský vyráží!

20:01

Druhá třetina začne přibližně 12:49.
S první třetinou budou rozhodně spokojenější domácí, kteří vsítili dva góly a po zásluze vedou. O vyložené převaze se ale hovořit nedá. Vypíchnout bychom měli kompaktní obranu, která výborně zasahuje, proti snažícím se Pardubicím.

20:00

19:36

První dějství se dohrává ve středním pásmu.

18:58

Krátce po té se tečovaný kotouč nachází za Jánského klecí.

18:36

U hrazení teď o kotouč bojovali čtyři hráči. Poměr byl vyrovnaný, dva slávisté a dva Pardubičtí.

17:47

Krátce po vhazovaní se kotouč nachází opět v lapačce gólmana hostí.

17:45

Po úniku dva na jednoho vychytal Jánský střílejícího Klapku.

17:20

16:57

Juraj Rudy mířil z úhlu vedle.

16:02

Druhá přesilová hra v krátkém časovém sledu pokračuje v duchu té první. Pardubičtí se snaží hrát podél hrazení. Tomu jim ale ve většině případech brání dobře rozmístěná domácí obrana.

15:20

Opět zde máme přesilovou hru hostů. Slávistická střídačka je potrestána za hru v šesti.

15:20

14:58

Sám v těsné blízkosti Pánka byl Matěj Blümel. Jeho střele mířila na zadní mantinel.

14:02

Hodně aktivní při přesilové hře je pardubická dvojice Rudy, Zahradník. Slávisté se dobře brání, aktivně napadají soupeře.

13:37

Sešívaní na úvod oslabení vyhazují.

13:18

Vobořil (SLA) vyloučen za hákování.

11:41

Pardubičtí vědí, že musejí přidat. Proto se snažili ihned ohrozit Pánka, ten byl však svým zákrokem proti Matýsově pokusu proti.

10:48

Brož vyhrál buly a poslal kotouč Steinocherovi, který to zkusil od modré. To nevyšlo, kotouč ale zůstal na čepelích domácích hokejistů. Hnát vyzval ke střele MATYÁŠE MACHA, který k do levého růžku zvyšuje domácí vedení. Asistence: Stanislav Hnát, Michal Steinocher.

10:37

Hosté vyhazují na icing.

10:18

Mezi kruhy se ocitl Bajer, neměl ale komu přihrát. Zkusil odraz o zadní mantinel, ten mu příliš nevyšel.

09:48

Nyní musel proti dalšímu pokusu této lajny zasáhnout Pánek.

09:32

Oliva hledal svým pasem spoluhráče v útočném psámu. Tam stál jen obránce Slavie.

09:04

08:36

.. a znovu se Východočeši osvobozují.

07:56

Domácím se nedaří projít do pásma Pardubic. Ty vyhazují.

07:32

Sešívaní svoji přesilovku začínají ve vlastním obraném pásmu.

07:04

Matýs (PCE) je prvním vyloučeným můžem zápasu. Trest si odpyká za podražení Wünsche.

06:30

Ofsajd, v něm se ocitli Východočeši.

05:59

Vaniš nádherně vystihl Mertovu rozehrávku a mohl jet sám na bránu. Chybující bek hostí se ale stihl vrátit a jeho pokus zmařit.

05:17

Hra je přerušena, kotouč se ocitl mimo ledovou plochu.

04:02

Blümel si dovolil drze kličkovat skrz domácí beky, nakonec se mu povedlo i vystřelit. Obránci Slavie jeho pokus jemně tečovali. Pánek ale neměl velkou práci.

03:13

Trejbalovi se povedlo proniknout přesně doprostřed slávistické obrany. Jeho následnou střelu z uctihodné vzdálenosti pohlídal Pánek.

02:58

Po dalším sešívaném pokusu zasahuje gólman hostí.

02:39

Před Jánským dotírajícího Macha si uhlídal kapitán hostů Jakub Mert.

01:15

Ihned po buly však tato dvojice svůj předchozí pokus zopakovala. tentokrát úspěšně a JAROSLAV BROŽ, otevírá skóre dnešního klání. Asistence: Antonín Wünsch, Stanislav Hnát.

01:10

Nyní se snažili založit útok Hnát s Brožem. Druhému jmenovanému však kotouč uklouzl.

00:12

Po pravé straně se snažil uniknout Machač. Červenobílá obrana si ho pohlídala.

00:05

Ihned po buly se dostal kotouč až ke gólmanovi Jánskému. Ten hi přikryl.

00:01

Hráči i rozhodčí jsou již na ledě, začátku zápasu nic nebrání.

HC Slavia Praha: Pánek (Málek) -Török, Wünsch, Steinocher, Melovič, Vobořil, Zderadička, Holý, Šantrůček – Brož, Janča, Bajer, Vaniš, Mach, Koliš, Hnát, Marek, Šilhan, Klapka, Martínek.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Jánský (Vlk) – Dubovči, Oliva, Rudy, Sýkora, Trejbal, Javůrek, Mikula, Hrubý, Mert – Blümel, Felcman, Matýs, Zahradník, Bucek, Machač, Svatoš, Zeman, Hlaváček.

Rozhodčí: Battěk – Fára, Juskanin..
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

5:1

Branky a nahrávky: 2. Brož (Wünsch, Hnát), 11. Mach (Hnát, Steinocher), 29. Steinocher (Brož), 31. Martínek, 41. Martínek – 53. Rudy (Machač, Zahradník)

HC Dynamo Pardubice: Jánský (Vlk) – Dubovči, Oliva, Rudy, Sýkora, Trejbal, Javůrek, Mikula, Hrubý, Mert – Blümel, Felcman, Matýs, Zahradník, Bucek, Machač, Svatoš, Zeman, Hlaváček.

Rozhodčí: Battěk – Fára, Juskanin.