2:3

konec (2:0, 0:2, 0:1)

22.02.2015, 15:00 • Lužniki Palace of Sports • Daniel Kinc

Tipsport: 1.75 4.1 3.68 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já vám děkuji za pozornost, doufám, že se vám utkání líbilo a přeji příjemný zbytek nedělního podvečera. (17:23:41)
Statistiky utkání:
Střely na branku – 27:22
Zásahy brankářů – 19:25
Vyloučení – 3:4
Máme za sebou utkání mezi Dynamem Moskva a Torpedem Nižnij Novgorod, po jehož skončení se radují hosté z vítězství 2:3. Po první třetině vedli domácí 2:0 po brankách Těreščenka a Bryjukvina, avšak od té chvíle stříleli branky jen a pouze hosté. Ještě ve druhé třetině dokázali na 2:2 vyrovnat Arťomové Alyajev a Balževskij, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Definitivní rozhodnutí přinesla 46. minuta utkání, kdy využil přesilovou hru finský útočník Jarkko Immonen ve službách Torpeda a uzavřel tedy účet dnešního utkání na konečných 2:3 pro hosty z Novgorodu. Domácí tedy nedokázali potvrdit roli favorita a minimálně dnes se nedotáhnou bodově na druhý SKA Petrohrad. Naopak Torpedo Nižnij Novgorod si upevnilo 7.pozici v Západní konferenci.

60:00

59:57

Závěrečná akce se nezdařila, Nižnij Novgorod míří za vítězstvím..

59:32

Málo vídaná situace, kdy se do útoku dostal hostující Novgorod a v útočném pásmu kombinoval a v tu chvíli byl v brance zastoupen domácí brankář jedním z obránců. Hostům se rozhodnout zatím nepovedlo.

59:00

Domácí bez brankáře!

58:01

Poslední dvě minuty třetí třetiny a domácím se strašně rychle krátí čas na vyrovnání.

56:45

Krasnolobodcev šetřil vteřinky v útočném pásmu a pak nabil na modrou Makarovovi, jehož střela skončila v ochranné síti po zásahu jednoho z domácích obránců.

55:57

Cvetkov s Karsumsem dobrou půlminutu drželi hosty v obranném pásmu, ale ke brance jejich počínání nevedlo.

55:33

S přibývajícím časem se bude zvyšovat i tlak Dynama. Máme se na co těšit.

55:05

Salminen přihrál puk Immonenovi, který se jej pokoušel najít v ještě lepší pozici, ale přihrávka nenašla přesně nastavenou hůl útočníka Novgorodu před odkrytou brankou domácích.

54:32

Domácí vrhají většinu sil do útoku a pokusí se alespoň vyrovnat. Obránce Jarasvaala vybojoval dobrou střelou vhazování v obranném pásmu Torpeda.

53:40

Ostrou ránu obránce Makarova vykryl Lazušin ramenem.

52:57

Wolski se Salminenem se vydali do protiútoku, ale tentokrát se jim nepovedlo ohrozit branku domácího Dynama.

52:03

Robinson se proháčkoval středním pásmem, jeho střela ale byla zblokována.

50:50

Lazušin je nyní ostřelován ze všech stran, hosté cítí šanci dnešní utkání rozhodnout.

50:00

Přesně v polovině třetí třetiny se před branku dral Salminen, avšak místo střely volil přihrávku, což nebyl adekvátní řešení této příležitosti.

49:19

Domácí musí zabojovat, chtějí-li alespoň vyrovnat.

48:37

Karsums vypálil do levého horního rohu, ale Birjukov si na něm smlsl svou lapačkou.

48:00

Domácí se nyní brání jen za cenu vyhazování.

47:38

Wolski a jeho kolegové znovu roztáčí neuvěřitelný kolotoč před brankou Dynama.

46:50

Domácí zcela ztrácejí kontrolu nad dnešním utkáním. Hosté jsou v euforii.

Jarkko IMMONEN - 2:3

45:07

Torpedo právě vstřelilo branku!
Obrat dokonán. JARKKO IMMONEN ve spolupráci se Salminenem dokázal zakombinovat a právě Immonen prostřelil Lazušina pěknou střelou – 2:3! Asistence: Sakari Salminen.

44:52

Vyloučen domácí obránce Majorov na dvě minuty za sekání. Šance pro hosty.

44:04

Vynikající semafor Lazušina proti střela hostujícího útočníka.

43:39

43:00

Střela Višněvskije skončila pouze na hrudi Birjukova.

42:03

Pro Galuzina dnes již třetí trest. Povede se domácím přesilovka využít?

41:39

Vyloučen hostující Vladimir Galuzin na dvě minuty za držení.

40:28

První útočnou akci Dynama zastavuje ofsajd.

40:01

Statistiky po druhé třetině:
Střely na branku – 17:16
Zásahy brankářů – 14:15
Vyloučení – 2:3
Další třetina začne přibližně v 16:42 .
Po druhé dvacetiminutovce je srovnáno 2:2 zásluhou Arťomů Alyajeva a Blaževskije. Sledovali jsme zrcadlový průběh první třetiny, kdy si hosté vytvořili mnoho šancí a dvě z nich skončily brankou v síti Lazušina. A nebýt další vynikajících zákroků brankáře Dynama, mohli domácí již prohrávat. Uvidíme, komu se ve třetí třetině povede překlopit zápas na svou stranu.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

38:48

Velká aktivita hostů zatím přináší ovoce.

Arťom BLAŽEVSKIJ - 2:2

38:10

Hosté využívají přesilovou hru a vyrovnávají na 2:2! Skvěle sehranou přesilovku zakončil ARŤOM BLAŽEVSKIJ, který dorazil do odkryté branky střelu Hietanena od modré čáry. Asistence: Juuso Hietanen, Vladimir Galuzin.

37:20

Hosté dostanou šanci na vyrovnání. Vyloučen domácí Glazačev na dvě minuty za hákování.

37:08

Lajna okolo Wojteka Wolskiho dnes znamená opravdu velké nebezpečí pro branku domácích. Nyní dobrá střela Immonena končí tesně nad.

36:13

Salminenovu ránu zapěstím kryje z potížemi brankář Dynama.

35:37

Hosté výborně napadají a domácí mají potíže s rozehrávkou s vlastního obranného pásma.

34:22

Alexejev se natlačil před Birjukova, ale ten ho skvěle vychytal a ani dorážky Majorova nepustil za svá záda. Důlěžité zákroky brankáře Torpeda!

33:56

Akce jako přes kopírák od Wolskiho, kdy se znovu pokoušel obkroužit branku a zasunout puk na vzdálenější tyč, ale Lazušin jej opět vychytal.

33:15

Následuje komerční pauza.

32:50

Nyní bude na domácích, jak se vypořádají se stoupajícím tlakem hostů a zda-li se jim podaří udržet těsný jednobrankový náskok.

31:31

Hosté v těchto chvílích zcela ovládají průběh zápasu.

Arťom ALYAJEV - 2:1

30:55

Wolskiho formace se dočkala a hosté snižují na 2:1! Vynikající střídání prožila nyní druhá formace hostů, kdy nejprve několik tutových šancí spálil právě Wolski a také Immonen, ale po dalším boji se kotouč dostal na modrou čáru, kde napřáhl ARŤOM ALYAJEV a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Vladimir Galuzin, Sakari Salminen.

29:17

Wolski znovu zaměstnává Lazušina, tentokát to zkoušel otočkou okolo branky, ale domácí brankář je zatím vynikající.

28:33

Ofsajd domácích zastavuje jejich další útočné počínání.

28:01

Makarovova střela od modré mířila vedle.

26:55

Nižnij Novgorod se více a více osměluje a především díky Lazušinovi drží domácí čisté konto.

25:38

Znovu kompletní útočné trio Wolskiho formace! Tato trojice ujela v přečíslení 3 na 1, ovšem přihrávka Wolskiho nenašla přesně hůl Salminena před odkrytou brankou. Velká škoda pro hosty.

24:49

Další šance domácích! Před svatyní Birjukova se sám zjevil Těreščenko, který nedokázal svůj forhendový blafák dotáhnout do úspěšného konce.

23:58

Wolskiho lajna s Immonenem a Slaminenem nyní dlouho operovala před brankou Lazušina, ale ten udržel čisté konto.

23:28

22:40

Zbytek přesilové hry není povedený ze strany domácích a hosté se již poněkolikáté osvobozují vyhozením.

21:57

Domácí se usadili v pásmu a jejich kombinace skončila nepřesným střeleckým pokusem z hole Robinsona.

21:28

Vyloučen hostující Blaževskij na dvě minuty za nedovolené bránění. Další šance pro Dynamo.

21:02

Moskva do té třetiny vstoupila opravdu povzbuzeně a zatím nepouští Novgorod na puk.

20:39

Hned v úvodu druhé části velká šance domácích. Osamocený Karsums mezi kruhy a obdržel přihrávku, ale jeho rána příklepem těsně minula branku Torpeda.

20:01

Statistiky po první třetině:
Střely na branku – 8:8
Zásahy brankářů – 8:6
Vyloučení – 1:2
Další třetina začne přibližně v 15:49.
Po první dvacetiminutovce vedou domácí 2:0 po brankách Těreščenka a Bryjukvina. První třetina se nesla ve velice aktivním duchu plném rychlých přihrávek, hitů a skvělých napadání. Hosté nebyli horší, vytvořili si pár šancí, ale bohužel na svou úvodní branku stále čekají. Uvidíme, zda-li se jim povede vstřelit v druhé třetině a zdramatizují tak dnešní utkání.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:09

Domácí vyhazují a odjíždějí střídat. Nyní odolali velkému tlaku Novgorodu.

18:24

Velká šance hostí! Immonen objel branku a naslepo přihrával před domácího brankáře, kam si najel Wojtek Wolski, ale jeho pokus vykryl Lazušin výtečně betonem.

17:49

Další Jalasvaarova střela byla zblokována a odražený kotouč napálil Osipov pouze do betonu Birjukova.

17:03

I nadále se hraje v rychlém tempu plném rychlých a přesných přihrávek.

16:37

Po vyhraném vhazování na druhé straně pálil dobře domácí Jalasvaara, jeho střela těsně minula levý horní roh.

16:00

Přečíslení 2 na 1 v podání hostů skončilo střelou mimo tři tyče branky Dynama.

Vladimir BRYJUKVIN - 2:0

15:36

Dinamo právě vstřelilo branku!
Hosté odehráli vynikající přesilovou hru, ale paradoxně jsou to oni, kteří znovu inkasují. Střelou mezi betony brakáře Birjukova se dokázal prosadit VLADIMIR BRYJUKVIN. Bez asistence.

13:28

13:26

Majorov vynikajícím napadáním ušetřil cenné vteřinky v útočném pásmu.

13:00

Hra je přerušena kvůli posunuté domácí brance.

12:38

Wolskiho formace nyní roztočila velký kolotoč před brankou domácích, avšak žádná ze střel neskončila za zády Lazušina.

11:50

Cvetkov vystihl rozehrávku Torpeda, ale jeho akce 1 na 1 skončila pouze zblokovanou střelou v ochranné síti.

11:28

První přesilová hra pro hosty, Na dvě minuty je vyloučen domácí Sinitsyn za držení.

10:11

Makarov vyslal dobrou ránu z pravého kruhu příklepem, Lazušin stále drží čisté konto.

09:30

Bryjukvin si nehlídaný sjížděl před branku, avšak přihrávka jeho spoluhráče nenašla přesně jeho hůl.

08:49

Hosté chtějí rychle odpovědět, dobrou střelu z pravého kruhu vyslal Immonen, ale těsně minul domácí branku.

Alexej TĚREŠČENKO - 1:0

07:13

První přesilovka se sice nepovedla, ale ta druhá už končí brankou, když se pěknou střelou zápěstím přes obránce prosadil ALEXEJ TĚREŠČENKO. Asistence: Alexander Osipov, Konstantin Glazačev.

06:41

První přesilová hra zůstala bez využití, avšak ihned následuje další vyloučení hostujícího celku. Vyloučen znovu Galuzin na dvě minuty za držení.

05:59

04:44

Domácím přesilovka ale příliš nevychází, na druhé straně střílel dobře bekhendem Drugov, ale Lazušin jej vykryl.

03:59

Vyloučen Galuzin (NNO) na dvě minuty za hákování. Domácí mají první přesilovou šanci.

02:33

Úvod zápasu sebou přináší velké nasazení a velice rychlý spád hry, ale na první větší šanci zatím čekáme.

01:27

Střelu Alyajeva od modré čáry kryje Birjukov v náručí.

00:40

Domácí vyhráli úvodní vhazování a zakládají útočnou akci.

00:01

Oba týmy jsou již na ledě a právě doznívá ruská hymna. Domácí jsou nastopeni v modrých dresech a hosté v dresech bílých.
Domácí se dnes musejí obejít bez elitní formace Daugavinš – Kokarev – Gorovikov, kteří do dnešního utkání nenastoupí. Domácí se také budou muset obejít bez Filipa Nováka, který do dnešního zápasu rovněž nezasáhne.

Dinamo Moskva: Lazušin (Šaryčenkov) – Robinson, Višněvskij, Jalasvaara, Solovjov, Osipov, Mironov, Budkin, Sinitsyn – Cvetkov, Karsums, Mosaljov – Glazačev, Markovin, Dugin – Boychuk, Těreščenko, Bryjukvin – Alexejev, Sopin, Majorov. Trenér: H. Vitolins

Torpedo Nižnij Novgorod: Birjukov (Kasutin) – Pepelajev, Hietanen, Bernackij, Osipov, Blaževskij, Makarov, Alyajev – Potapov, Dvurečenskij, Savinainen – Immonen, Salminen, Wolski – Krasnolobodcev, Filatov, Galuzin – Kazionov, Demagin, Drugov. Trenér: P. Skudra

Rozhodčí: Gusev, Odins – Golyak, Dedyulya.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

V dnešním utkání jsou domácí favorité, avšak i hosté si chtějí pojistit svoje umístění v tabulce. Jak zápas dopadne se dozvíme v 15:00, kdy bude vhozeno úvodní buly. Přeji příjemnou zábavu.
Československá stopa
Filip Novák (DMS) – 32 zápasů, 14 bodů (3+11)
Vzájemná utkání v letošní sezóně
26.12.14 Nižnij Novgorod – Dynamo Moskva 2:1 s.n.
01.12.14 Dynamo Moskva – Nižnij Novgorod 5:3
09.10.14 Nižnij Novgorod – Dynamo Moskva 3:1
Torpedo Nižnij Novgorod
Tým z Nižnonovgorodské části Ruska se nachází na 7. místě tabulky Západní konference se ziskem 87 bodů, což je pozice zajišťující účast v bojích o Gagarinův pohár. V současné době drží sérii osmi výher z posledních deseti utkání. Pro Torpedo je to tedy zatím úspěšný ročník. Nejproduktivnější hráčem je Sakari Salminen se 45 body (18+27).
Dynamo Moskva
Tým z ruské metropole a držitel Gagarinova poháru ze sezón 2011/12 a 2012/13 si i v letošním ročníku vede nadmíru úspěšně. V současné době se nachází na 3. místě tabulky Západní konference se ziskem 120 bodů, přičemž na 2 . místo, které patří Petrohradu, ztrácí pouze 3 body. Dynamo si drží velice dobrou bodovou šňůru, když vyhrálo jedenáct z posledních čtrnácti zápasů. Nejproduktivnější hráčem domácího celku je útočník Kaspars Daugaviňš se 37 body (22+15).
S přáním hezkého nedělního odpoledne Vás vítám u sledování utkání mezi Dynamem Moskva a Torpedem Nižnij Novgorod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

2:3

Branky a nahrávky: 8. Těreščenko (Osipov, Glazačev), 16. Bryjukvin – 31. Alyajev (Galuzin, Salminen), 39. Blaževskij (Hietanen, Galuzin), 46. Immonen (Salminen)

Dynamo Moskva: Lazušin (Šaryčenkov) – Robinson, Višněvskij, Jalasvaara, Solovjov, Osipov, Mironov, Budkin, Sinitsyn – Cvetkov, Karsums, Mosaljov – Glazačev, Markovin, Dugin – Boychuk, Těreščenko, Bryjukvin – Alexejev, Sopin, Majorov. Trenér: H. Vitolins

Rozhodčí: Gusev, Odins – Golyak, Dedyulya