VHK ROBE Vsetín – HC Litvínov

2:5

konec (1:1, 1:0, 0:4)

14.02.2015, 12:00 • Zimní stadion Na Lapači • Radek Bařina

Zatímco dvě třetiny jsme sledovali vyrovnaný hokej, v té třetí bylo na ledě jen jedno mužstvo. Valaši se po vyrovnání na 2:2 naprosto sesypali a ve zbytku zápasu už jen přihlíželi hostujícímu koncertu. Litvínov si tak díky výhře udržel šanci na play-off, nad Vsetínem se po zpackaném víkendu znovu reálněji vznáší hrozba sestupu. To je pro tuto chvíli vše, již před půl 6 se vám ovšem znovu přihlásíme z derby Vsetína proti Valašskému Meziříčí. (14:09:41)

60:00

59:07

Hosté v plném počtu, zbytek zápasu si užijí v přesilovce.

58:49

Oslabení hostů končí, hraje se čtyři na čtyři.

58:22

No, přesilovka pět na tři končí předčasně. Proč? Protože domácí už podruhé v zápase nedokázali střídat dle pravidel a hráli v šesti.

58:08

Domácí tak dlouho vymýšleli až Kovář našel přímo hůl Litvínovského hráče a ten v pohodě vyhazuje.

57:32

Vsetínští si přihrávají mezi beky, ke střele se však zatím nikdo neodhodlal.

57:07

Tak dokonce si Vsetín v závěru vyzkouší přesilovku pět na tři. Za vražení na hrazení je totiž potrestán Jícha.

56:48

Urbánek míří na trestnou lavici za podražení, Vsetín čeká přesilovka.

56:10

Hosté si na ledě dělají co chtějí, hrají s chutí a úžívají si posledních minut zápasu.

55:27

Krásný námaz zpoza brány dostal Vébr, Bechný si ale s jeho prudkou střelou poradil.

54:40

Domácí útočná snaha skončila nastřelením hráče stojícího před bránou.

53:50

Vsetín oslabení ubránil, to již hostům pranic nemusí vadit. Rozhodně to totiž nevypadá, že bychom se dnes na Lapači mohli dočkat nějakého zázračného obratu.

52:45

Hostující tlak nyní přerušil hvizd rozhodčího. Postavení útočícího hráče v brankovišti posílá hru do středního pásma.

52:19

Drašar dojel s pukem až na mezikruží, odsud ovšem napálil jen Bechného.

51:47

A teď si zase dvouminutovou přesilovku zahrají hosté. Krůžela totiž fauloval vysokou holí.

51:31

David Kovář to neudělal špatně, jeho střelu ale při cestě do sítě zastavila pravá litvínovská tyč.

51:31

Unikající Kovář byl faulován, Vsetín bude mít příležitost trestného střílení.

49:46

Litvínov je v plném počtu.

2:5

Branky a nahrávky: 13. Lainka (Nadymáček, Tydlačka), 28. Lainka (Vítek, Kovář) – 8. Drašar (Vébr, Reichel), 43. Najman (Leitner), 45. Vébr (Březák), 45. Leitner (Brzek), 50. Havelka (Reichel)

VHK ROBE Vsetín: Bechný (Herman) – Krůžela, Bártek, Weintritt J., Vítek, Ševčík, Nadymáček – Toman, Dubnický, Lainka, Humplík, Tydlačka, Gharibyar, Weintritt M., Španka, Kovář, Janošek.

HC Litvínov: Havlík Kovařík) – Balász, Brejžek, Najman, Kučera, Urbánek, Brzek, Březák – Vébr, Leitner, Drašar, Jícha, Bečvář, Havelka, Reichel, Bárdoš.Škach – Valentík, Karpíšek.