VHK ROBE Vsetín – HC Litvínov

2:5

konec (1:1, 1:0, 0:4)

14.02.2015, 12:00 • Zimní stadion Na Lapači • Radek Bařina

Zatímco dvě třetiny jsme sledovali vyrovnaný hokej, v té třetí bylo na ledě jen jedno mužstvo. Valaši se po vyrovnání na 2:2 naprosto sesypali a ve zbytku zápasu už jen přihlíželi hostujícímu koncertu. Litvínov si tak díky výhře udržel šanci na play-off, nad Vsetínem se po zpackaném víkendu znovu reálněji vznáší hrozba sestupu. To je pro tuto chvíli vše, již před půl 6 se vám ovšem znovu přihlásíme z derby Vsetína proti Valašskému Meziříčí. (14:09:41)

60:00

59:07

Hosté v plném počtu, zbytek zápasu si užijí v přesilovce.

58:49

Oslabení hostů končí, hraje se čtyři na čtyři.

58:22

No, přesilovka pět na tři končí předčasně. Proč? Protože domácí už podruhé v zápase nedokázali střídat dle pravidel a hráli v šesti.

58:08

Domácí tak dlouho vymýšleli až Kovář našel přímo hůl Litvínovského hráče a ten v pohodě vyhazuje.

57:32

Vsetínští si přihrávají mezi beky, ke střele se však zatím nikdo neodhodlal.

57:07

Tak dokonce si Vsetín v závěru vyzkouší přesilovku pět na tři. Za vražení na hrazení je totiž potrestán Jícha.

56:48

Urbánek míří na trestnou lavici za podražení, Vsetín čeká přesilovka.

56:10

Hosté si na ledě dělají co chtějí, hrají s chutí a úžívají si posledních minut zápasu.

55:27

Krásný námaz zpoza brány dostal Vébr, Bechný si ale s jeho prudkou střelou poradil.

54:40

Domácí útočná snaha skončila nastřelením hráče stojícího před bránou.

53:50

Vsetín oslabení ubránil, to již hostům pranic nemusí vadit. Rozhodně to totiž nevypadá, že bychom se dnes na Lapači mohli dočkat nějakého zázračného obratu.

52:45

Hostující tlak nyní přerušil hvizd rozhodčího. Postavení útočícího hráče v brankovišti posílá hru do středního pásma.

52:19

Drašar dojel s pukem až na mezikruží, odsud ovšem napálil jen Bechného.

51:47

A teď si zase dvouminutovou přesilovku zahrají hosté. Krůžela totiž fauloval vysokou holí.

51:31

David Kovář to neudělal špatně, jeho střelu ale při cestě do sítě zastavila pravá litvínovská tyč.

51:31

Unikající Kovář byl faulován, Vsetín bude mít příležitost trestného střílení.

49:46

Litvínov je v plném počtu.

49:34

Litvínov právě vstřelil branku!
Branka Litvínova v oslabení dokonale doložila stav, v němž se domácí momentálně nacházejí. Hned dva hostující hráči totiž byli před domácím brankářem úplně sami. Reichlovu kličku dokázal Bechný vypíchnout holí, MARTIN HAVELKA však měl před prázdnou bránou velmi jednoduchou úlohu. Asistence: Kristian Reichel.

49:26

Hosté se bez problémů brání.

47:46

Přesilovka pro Vsetín, dvě minuty na trestné si odsedí Drašar.

47:23

Velmi dobrá šance i na druhé straně, Španko s Lainkou si ale překáželi natolik, že svým zakončením poslali puk mimo bránu.

46:50

Bárdoš to nejspíš byl, kdo dorážel do zcela prázdné domácí brány, ke své smůle však zamířil přímo do ruky, o níž se právě otáčející se Bechný opíral.

46:05

Po rozmíšce před domácí brankou jsou vyloučeni: Hostující Vébr za sekání a domácí Vítek za hrubost.

45:29

Výborný zákrok Bechného proti střele z bezprostřední blízkosti.

45:02

Španko vyloučen za krosček, Hosté si zahrají přesilovku.

44:47

Oddechový čas pro domácí.

44:47

Vsetínská rezignace vesele pokračuje. Chytrou zpětnou zadovku zpoza brány poslal Brzek přímo na hůl MARKA LEITNERA a ten na bližší tyč prostřelil dezorientovaného Bechného. Asistence: Dominik Brzek.

44:16

Hosté obracejí vývoj utkání. Valaši se po vyrovnávací brance sesypali a hostům tak stačila chvíle, aby obrátili vývoj utkání. Po Březákově střele zůstal před Bechným úplně volný ZDENĚK VÉBR a puk procpal skulinkou mezi gólmanovými betony.

44:00

Trma vrma před domácí svatyní.

43:21

Bečvář znovu střílel z levého křídla, Bechný opět zasáhl bez problémů.

42:30

A na Lapači začínáme odznova. Na ledě zůstal ležet nastřelený domácí Bártek a hosté toho rychle využili. První střelu Leitnera ještě Bechný zastavil, na dorážku OLIVERA NAJMANA už byl ale krátký. asistence: Marek Leitner.

41:52

Na druhé straně dopadl stejně Janošek, který se šikovně prohnal hostující obranou, bekhendovým pokusem ale Havlíka nevylekal.

40:32

Po chybě v domácí rozehrávce prověřil Bechného pozornost Bečvář. Zjistil, že domácí gólman se nezapomněl v šatně, neboť jeho nepříliš důrazný pokus v poklidu zastavil.

40:01

Druhá třetina je za námi, ta třetí začne cca 13:32.
Vstup do druhé třetiny se mnohem lépe povedl Valachů, kteří byli nebezpečnější a po zásluze se také ujali vedení. S přibývajícími minutami začal iniciativu přebírat hosté a v závěru třetiny si vytvořili několik nebezpečných příležitostí, Bechný ale zatím odolává. Do kabin tak Valaši odcházejí s těsným náskokem 2:1.

40:00

39:20

Teď na chvíli i Vsetín pobyl v útočném pásmu a Vítek se dokonce dostal ke střele. Ta mu ale příliš nevyšla a branku Havlíka neohrozila.

38:44

Znovu je touš v blízkosti Bechného.

37:50

Domácí teď drží puk na svých holích a snaží se otupit narůstající nápor hostů.

36:40

Reichel se natlačil před Bechného, na dlouhou hůl však již nedokázal zakončit požadovaným směrem.

36:22

Puk sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravici brankáře VHK.

35:58

Litvínov sevřel Valachy v jejich pásmu.

34:20

Hra se nám teď rozhýbala a oba týmy měly v posledních čtyřech minutách víc šancí, než v celém dosavadním průběhu zápasu dohromady. Teď zase hosté řádili před Bechným, ten ale zatím odolává.

33:32

Na druhé straně mohl zvýšit Kovář, Havlík byl proti.

33:00

Drašar si obhodil obránce a nebezpečně vypálil. Bechný vyrazil puk do vzduchu, aby po chvíli dopadl přímo na hranu gólmanova betonu. K velkému štěstí domácích se ale odrazil směrem dopředu, čili od brány.

32:40

Dubnický se dostal ke dvěma střelám v rychlém sledu, Havlík ale oba pokusy dokázal zastavit.

31:38

Vsetín je v plném počtu.

31:26

Bečvář teď s pukem prokličkoval půl kluziště, našel si střeleckou pozici, ze čtyř metrů ale Bechného klec přestřelil.

30:56

Březákovu přízemní ránu od modré Bechný viděl a vykopl.

29:38

Matěj Dubnický putuje na dvě minuty na lavici hanby, Litvínovu se tak nabízí šance na srovnání.

29:30

Na druhé straně si Bechný připsal přesný zákrok vyrážečkou proti střele z pravého křídla.

28:39

Šikovná kombinace VHK v akci tři na dva dostala do šance Tomana, ten ale zblízka hostujícího gólmana nepřekvapil.

27:53

Vsetín právě vstřelil branku!
Šťastná střela Jakuba Vítka znamená obrat ve skóre a vsetínské vedení. Puk se totiž ve vzduchu otřel o hostujícího obránce, pak nejspíš i o PETRA LAINKU a brankáři, který reagoval na původní směr kotouče propadl puk výstrojí do sítě. Asistence: Jakub Vítek, David Kovář

27:13

Najman pálil hned po buly v útočném pásmu a jeho pokus jen o chloupek minul domácí klec.

26:37

Hosté kompletní a s pukem na holi.

26:12

Vsetín teď sice sevřel hosty v jejich pásmu, Havlík si však nemusel připsat jediný zásah.

25:00

Valaši předvedli chytrou kombinaci, hosté ji ale v poslední chvíli překazili a vyhazují.

24:37

Domácí hráč se tlačil do šance, Reichel mu vysekl hůl a hlavnímu rozhodčímu nezbylo, než vylučovat – dvě minuty, sekání.

24:25

Hosté jen vyhazují na zakázané uvolnění. Poslední minuty patří Vsetínu.

23:31

Valaši se teď dostali do přečíslení, přihrávku na osamoceného Kováře ale bravurně zastavil jediný zatažený hráč Litvínova.

22:44

Lainka se natlačil do zakončení, gólman Litvínova byl ale pozorný.

21:53

Do velmi slušné příležitosti se dostal domácí Janošek. Ten zůstal na mezikruží úplně sám, střelou z otočky ale Havlíkovu svatyni minul.

21:00

Dění v úvodu druhého dějství zatím plně odpovídá tomu, co se dělo v třetině první.

20:01

Druhá třetina začne cca 12:46.
První třetina je za námi, na ukazateli svítí skóre 1:1. Na Lapači je zatím k vidění vyrovnané utkání s minimem šancí na obou stranách. Hosté působí hokejovějším dojmem, jsou i o něco nebezpečnější, domácí však s nimi zatím dokážou držet tempo a díky přesilovkovému vyrovnání i skóre.

20:00

19:32

Valaši vyvážejí puk do bezpečí.

19:00

Závěr třetiny patří hostům, kteří si zarezervovali pobyt v útočném pásmu.

18:32

Po nahození ze středního pásma srazil Bechný puk do ochranné sítě. Litvínov tak získává buly v útočném pásmu.

17:12

Teď ale byli hosté blízko druhého gólu. Po delší době přiletěla střela na Bechného, ten jí neudržel a v nastalém zmatku měl domácí gólman velké štěstí, že puk pod jeho tělem neproklouzal za brankovou čáru.

16:40

Hra je bojovná, hra je vyrovnaná, hra ale momentálně nenabízí žádnou přidanou hodnotu v podobě šancí, či dokonce střel.

15:43

Zakázané uvolnění hostů.

14:59

Puk v litvínovském obranném pásmu, ale pod kontrolou hostů.

14:18

Puk vyklouzal před domácí svatyni a Bechný jej raději schoval pod lapačkou. Vhazuje se proto v útočném pásmu hostů.

14:00

Hra se teď přestěhovala do středního pásma, do střeleckých pozic se ani jeden z celků nedostává.

12:13

Vsetínu se konečně povedlo rozestavit přesilovkový pětiúhelník a hle, z čista jasna máme na Lapači srovnáno. S pokusy Tydlačky a Nadymáčka si ještě Havlík dokázal poradit, vyražený puk ale doklouzal přímo k číhajícímu PETRU LAINKOVI a ten z hranice brankoviště pohotově doklepl kotouč do brány. Asistence: Marek Nadymáček, Ondřej Tydlačka.

11:27

Hosté se osvobozují.

11:01

Teď si ale zahrají další přesilovku. Vébr totiž v obranném pásmu předvedl hodně nešetrný zákrok kolenem.

10:44

Hosté teď kontrolují hru, Valaši nejsou schopni založit kloudnou akci.

09:50

Severočeši se bez nejmenšího náznaku problému ubránili a nyní už opět brázdí Lapač v pěti bruslařích na ledě.

09:30

Jenže domácí přesilovka je zatím naprosto jalová.

07:50

Vsetín může odpovědět v přesilovce, za hákování totiž putuje za katr Balász.

07:10

Domácí jakoby nepostřehli, že hrají v oslabení. Propadli v útočném pásmu a Litvínovští předvedli krásnou přímočarou akci. Zdeněk Vébr našel přesným pasem od mantinelu najíždějícího DAVIDA DRAŠARA a tomu stačilo správně nastavit hůl. Bechný neměl nárok. Asistence: Zdeněk Vébr, Kristian Reichel.

06:42

06:29

Hosté se málem znovu dostali do brejku, Dubnického natažená hůl ale v poslední chvíli zastavila přihrávku na unikajícího Severočecha.

06:02

Hosté se na chvíli ubytovali v útočném pásmu, vlastní nepřesností se o něj ale záhy připravili.

05:37

Dlouho si ale početní výhody neužil. Valaši zaváhali při střídání, hráli chvíli v šesti a rozhodčí to postřehli. Trest je tedy jasný – 2 minuty pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

04:42

Oliver Najman vyloučen za podražení, první přesilovku zápasu si tak vyzkouší Vsetín.

03:58

Po obrovské chybě domácího beka na útočné modré jeli sami na Bechného Drašar s Reichlem. Šanci zakončit nakonec dostal druhý jmenovaný, Bechného skvělý zákrok betonem ale překazil Litvínovskou radost.

03:02

Vsetín teď nějakou dobu operoval v útočném pásmu, ke střele se ale nepropracoval.

01:23

Důrazný Lainka obral o puk rozehrávajícího obránce hostů, z úhlu ale nemířil přesně.

00:21

Hosté ihned v úvodu prověřili pozornost Bechného, ten byla připraven.

00:01

VHK Vsetín: Bechný (Herman) – Krůžela, Bártek, Weintritt J., Vítek, Ševčík, Nadymáček – Toman, Dubnický, Lainka, Humplík, Tydlačka, Gharibyar, Weintritt M., Španka, Kovář, Janošek.

HC Litvínov: Havlík Kovařík) – Balász, Brejžek, Najman, Kučera, Urbánek, Brzek, Březák – Vébr, Leitner, Drašar, Jícha, Bečvář, Havelka, Reichel, Bárdoš.Škach – Valentík, Karpíšek..
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

2:5

Branky a nahrávky: 13. Lainka (Nadymáček, Tydlačka), 28. Lainka (Vítek, Kovář) – 8. Drašar (Vébr, Reichel), 43. Najman (Leitner), 45. Vébr (Březák), 45. Leitner (Brzek), 50. Havelka (Reichel)

VHK ROBE Vsetín: Bechný (Herman) – Krůžela, Bártek, Weintritt J., Vítek, Ševčík, Nadymáček – Toman, Dubnický, Lainka, Humplík, Tydlačka, Gharibyar, Weintritt M., Španka, Kovář, Janošek.