14.02.2015, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.66 3.54 2.44 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Radim Vrbata (VAN) 1+0, 4 střely, čas na ledě 13:08
David Krejčí (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:58
David Pastrňák (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:09
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:17 (06:45:51)
1. Shawn Matthias (VAN) 3+0
2. Patrice Bergeron (BOS) 1+0
3. Radim Vrbata (VAN) 1+0
Duel dvou týmů, které potřebují v boji o postup do play-off každý bod, ovládly Kosatky z Vancouveru, které přehrály Boston 5:2. Hosté vstoupili do třetí třetiny s velkou snahou duel zvrátit a ve 46. minutě se dočkali snížení na 3:2, o které se postaral Chris Kelly. O 24 sekund později však přišla obrovská chyba v rozehrávce, po níž dovršil hattrick Shawn Matthias, a od té chvíle již domácí otěže utkání nepustili. Rovné dvě minuty před koncem tak pečetil skóre na konečných 5:2 střelou do prázdné branky Jannik Hansen.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:9, celkem – 25:23

60:00

59:45

Diváci v Rogers Areně již stojí a aplaudují domácím hokejistům.

59:01

Poslední dvě minuty třetí třetiny i celého zápasu.

Jannik HANSEN - 5:2

58:00

Vancouver právě vstřelil branku!
Je asi hotovo! U vlastní obranné modré se dostal ke kotouči JANNIK HANSEN a dokázal trefit prázdnou branku soupeře. Dvě minuty před koncem tak Kosatky vedou 5:2. Asistence: Bo Horvat a Christopher Tanev.

57:54

Hosté to zkoušejí bez brankáře!

56:58

Hostům už rychle ubíhá čas, Kosatky hrají výborně takticky a nepouštějí soupeře do šancí.

56:26

Vancouver v plném počtu, domácí se zase přiblížili vítězství.

56:04

Další vyhození Canucks.

55:50

Domácí se osvobozují.

55:12

Söderberg dlouho vymýšlel, co by s pukem udělal. Nakonec vypálil, ale prostor mezi tyčemi nenašel.

54:25

Potvrzeno! Na trestnou lavici usedl Adam Clendening.

54:25

Kotouč opustil hrací plochu, rozhodčí se radí, kdo vlastně puk zahrál jako poslední. Pokud to byl domácí hráč, mělo by následovat vyloučení.

54:05

David Pastrňák srazil za brankou Hamhuise. Následně přišla střela od modré, po které Miller přerušil hru. Ještě jedna reklamní přestávka.

5:2

Branky a nahrávky: 2. Matthias (Kassian, Dorsett), 6. Matthias, 30. Vrbata (Higgins, Vey), 47. Matthias (Kassian), 58. Hansen (Horvat, Tanev) – 10. Bergeron, 46. Kelly

Vancouver Canucks: R. Miller (Lack) – Tanev, Edler, Sbisa, Hamhuis, Clendening, Stanton – Burrows (A), H. Sedin (C), D. Sedin (A) – Vrbata, Vey, Higgins – Kassian, Matthias, Dorsett – Hansen, Horvat, Kenins. Trenér: Willie Desjardins

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Hamilton