Tipsport extraliga

Berani Zlín – HC VERVA Litvínov

4:2

konec (1:0, 1:1, 2:1)

13.02.2015, 17:30 • Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín (7 000) • Michal Luxa (@MisakMispulin), Tomáš Pavlík (@tomaspavlik96)

Tipsport: 2.25 4.05 2.68 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tímto se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (19:55:32)
Zlín vyhrává po šesté v řadě a přiblížil se přímému postupu na dva body. Sledovali jsme zajímavé utkání a řekl bych, že vyhrál šťastnější tým.

60:00

Petr ČAJÁNEK - 4:2

59:36

Zlín právě vstřelil branku!
A je hotovo! PETR ČAJÁNEK vypíchl puk obránci a následně jej uklidil do branky. Asistence: Jakub Svoboda.

59:07

Tvrdou ránu vyslal Martin Ručinský, jehož projektil míří vedle brány.

58:35

Litvínov je před zlínskou brankou, ale zatím se mu nedaří dostat puk za brankovou čáru.

58:21

Od modré čáry vystřelil Ručinský, jehož pokus za ztečovaný do ochranné sítě.

58:10

Střelu od modré čáry vyrazil opět domácí brankář.

58:02

Pavel Francouz zůstává na střídačce a Litvínov je v šesti!

58:02

Oddechový čas pro hosty.

58:02

Pavelka přihrál mezi kruhy, kde byl osamocený Trávníček. Jenže Kašík vytáhl další zákrok z kategorie famozních!

57:37

U kotouče jsou opět domácí obránci, kteří nic nevymýšlejí.

57:14

Zlín vybojoval puk, který rychle posunul do středního pásma.

57:00

Do konce třetí třetiny zbývají tři minuty, podaří se Severočechům vyrovnat?

56:14

Hostující hráč nahodil černou gumu na Kašíka, který vyráží.

55:46

Chaloupka lehce postrčil Říčku, což se nelíbí domácí divákům. Jenže rozhodčí ukazuje faul to nebyl.

55:21

Od modré čáry vystřelil Petr Kousalík, jenže trefuje jen lapačku gólmana.

54:44

Čajánek byl v souboji s Pavelkou úspěšnější a posunul hru do středního pásma.

54:13

Ale Litvínov má obrovský nápor a chuť po vyrovnání. Další střela hostujícího hráče je sražená do ochranné sítě.

53:54

Domácí publikum žene své borce do boje.

Viktor HÜBL - 3:2

53:19

Litvínov právě vstřelil branku!
Hosté se vracejí do zápasu. Libor Kašík předvedl dva famózní zákroky, ale na dorážku VIKTORA HÜBLA už neměl. Asistence: František Lukeš, Martin Ručinský.

52:20

Jenže Severočeši si v rozehrávce neporozuměli a sledujeme další zakázané uvolnění.

52:04

Zlínu se podařilo vyhodit přes všechny čáry.

51:58

Tak přeci jen bude mít Litvínov šanci na snížení, jelikož na trestnou lavici odjíždí Kotvan.

51:29

Na druhé straně vystřelil Jánský, ovšem domácí gólmana kotouč vyrazil.

50:52

Obrovská chyba Litvínova, po která se sám před Francouze ocitl domácí kapitán, který trefuje pouze beton brankáře.

50:21

Až před Kašíka se dostal Ručinský, ale ani on stav zápasu neupravil.

49:47

Jakub Svoboda vsítil branku, ale ještě před tím byl sražený hostující brankář, takže gól nemůže být uznán.

49:12

Zlín pouze nahodil puk do útočné třetiny a jde střídat. Hosté také čekají až naskočí nový hráči.

48:27

Hra je v těchto momentech nepřesná a týmy si vyměňují kotouč.

47:43

Do ofsajdu se dostal Jakub Svoboda, který po odpískání vystřeli, což se nezdá rozhodčímu. Ten domácímu hráči domlouvá.

47:19

Zlín už nic nevymýšlel a posunul černou gumu do útočného pásma.

Petr HOLÍK - 3:1

46:17

Opět se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš! Veselý přenechal kotouč PETRU HOLÍKOVI, jenž si jej potáhl a následnou střelou překonal Francouze, před nímž přejel jeden z hráčů. Asistence: Ondřej Veselý, Petr Čajánek.

45:50

Peter Jánský přihrál mezi kruhy, kde Viktor Hübl, jehož pokus končí na tyči!

45:25

Po nepřesné rozehrávce domácího obránce končí puk na zakázaném uvolnění.

45:18

Černá guma je zašlápnutá u mantinelu a hra se přerušuje. Následuje vhazování ve středním pásmu.

44:49

Litvínov zvyšuje svou aktivitu a Libor Kašík má spoustu práce.

44:29

Po odrazu od mantinelu objel branku Piroš, jenž nedokázal zasunout puk za brankovou čáru!

44:18

V dobré příležitosti se ocitl Viktor Hübl, jehož vychytal Libor Kašík, který vykopl pravý beton.

43:46

Jakub Svoboda dobře napadal obránce a chvíli přibrzdil útok Litvínova.

42:49

Zlín po delší době vyslal nebezpečnější střelu, která se těsně do brány nevešla.

42:24

Severočechům se nedaří přechod přes střední pásmo, kde dobře brání domácí borci.

41:50

Nahození domácích končí v lapačce hostujícího gólmana.

41:42

Ani jeden z týmů si nedá metr ledu zadarmo, a tak sledujeme bojovný hokej.

41:08

Po zaváhání obránce se do samostatného úniku málem dostal Svoboda, kterého zastavil rybičkou druhé z obránců Litvínova.

40:28

Po nepřesné rozehrávce hostujícího celku končí puk za brankou Francouze.

40:15

Ze středního pásma vystřelil Tomáš Pavelka, s jehož pokusem neměl Libor Kašík nejmenší problém.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli hokej, který se přeléval ze strany na strunu a i po této části jdou do kabin s lepším výsledkem domácí. Nicméně hra je hodně vyhrocená a plná soubojů, které jsou na hranici pravidel. Uvidíme, co nám přinese další perioda.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:25

Veselý zpoza branky přihrával mezi kruhy, ale tam se ke střele nedostal Svoboda.

39:16

38:43

Další pokus vyslal Říčka, ale Francouz zakročil betonem.

38:19

Od modré čáry vystřelil domácí obránce, jehož rána letí těsně nad horní tyč.

38:00

Hrají se poslední dvě minuty druhé periody.

37:43

Hostující hráči opět vyhazují, nyní až za Kašíka.

37:24

Litvínov se dobře brání a dostal puk do středního pásma.

37:16

Petr Čajánek si vybojoval zákrok za hranicí pravidel a na trestnou lavici odchází další legenda Martin Ručinský.

37:04

Domácí hráči jsou v plném počtu.

36:21

Tvrdá střela Ručinského končí na prvním bránícím hráči, jenž opět vyhodil.

35:35

PSA Zlín opět vyhazuje a hostům se tato početní výhoda zatím nedaří.

35:13

Urbanec vybojoval černou gumu a posílá jí do bezpečí.

34:58

Vteřinu bude Zlín ve třech, za podražení dostává dvě minuty Petr Čajánek, což se nezdá domácím příznivcům.

34:50

Puk se po odrazu dostal mimo hrací plochu a opět se přerušuje.

Petr HOLÍK - 2:1

34:11

PSG dává branku v oslabení! Kotvan vymyslel geniální přihrávku, kterou našel mezi kruhy PETRA HOLÍKA, jenž usměrnil kotouč za Francouzova záda. Asistence: Oldřich Kotvan.

33:19

Ještě padesát vteřin se bude hrát ve čtyřech a pak následuje přesilová hra Litvínova.

32:59

Piroš opouští ledovou plochu za pomoci spoluhráčů a je hodně otřesený.

32:59

Kamil Piroš vyvezl puk a následně byl faulován, na trestnou lavici odjíždí Patrik Urbanec.

32:16

Od modré čáry vystřelil Kotvan, jehož pokus Francouz neudržel. Jenže nikdo z domácích se k dorážce nedostal.

32:08

Zlín si zahraje početní výhodě, když na trestnou lavici usedá Petr Chaloupka.

31:19

Tvrdou ránu vyslal Kotvan, jenž trefil prvního bránícího hráče.

31:16

Hra je pro další icing přerušená, hra se stěhuje před hostující svatyni.

30:46

Kotouč byl za brankou, odkud se odrazil vedle klece. Jenže Francouz je opět pozorný.

30:07

Hostující obránce neměl kudy projet do útočné třetiny, a tak zvolil nahození puku na zadní mantinel.

29:44

Také Zlín byl pod tlakem a raději vyhodil přes všechny čáry.

29:28

Marin Ručinský měl proti sobě posledního obránce, ale celou situaci přibrzdil.

29:01

Litvínov dostal puk do středního pásma. Jenže Leška se rychle vrátil, ale je pískán ofsajd.

28:26

Domácí hráči se usadili v útočné třetině, ovšem vystřelit nedokázali.

27:59

Z pravé strany vystřelil Jakub Svoboda, ale puk šel jen vedle brány.

27:22

Po delší době se zákrokem musel činit také hostující brankář.

27:05

Litvínov se dostal do ofsajdu, který je posouzený jako úmyslný.

26:50

Libor Kašík končí na ledě po souboji s hostujícím kapitánem. Jenže rozhodčí zůstávají v klidu.

26:34

Od modré čáry vystřelil Gula, jehož pokus tečoval Trávníček, ale Kašík je opět připravený.

26:27

25:40

Jiří Ondráček ušetřil několik cenných vteřin, když vyvezl puk až za branku Francouze.

25:14

Ručinský přihrál na Hübla, jehož pokus zastavil první bránící hráč.

24:59

Ručinský našel mezi kruhy spoluhráče, jenž vystřelil z otočky, ale domácí gólman je opět připravený.

24:43

Severočeši se usadili před Kašíkem, který následně chytil střelu Lukeše.

24:27

Za podražení jde na trestnou lavici Jiří Marušák, který dává Litvínovu další šanci ke skórování.

Peter JÁNSKÝ - 1:1

23:47

Hostující tým využívá přesilovou hru. Pavelka se dostal do problému a ke kotouči se na hranici kruhů dostal PETER JÁNSKÝ, jehož pokus končí za brankovou čárou. Bez asistence.

23:28

Zlín vyhrál vhazovaní a kotouč končí za modrou čárou.

23:19

Domácích nyní bylo na ledové ploše šest a dostávají za to trest, který odpyká Petr Holík.

22:53

Na druhé straně vystřelil Marušák, jehož pokus se štěstím vyrazil Francouz.

22:31

Další střela hostujícího hráče, ten ale nezamířil přesně.

21:59

V úvodu druhé třetiny byli aktivnější hráči Litvínova, kteří ale puk do branky nedostali.

20:01

20:01

Úvodních dvacet minut je již minulostí a zatím vede Zlín díky Řezníčkově trefě 1:0. Nutno ovšem dodat, že zhruba od poloviny třetiny byl lepší Litvínov a domácí měli místy i štěstí. Třicet sekund před závěrečným hvizdem jel sám na branku Jánský, ale nedal. V závěrečných minutách tempo hry trochu opadlo, tak jsme zvědavi, jaký hokej uvidíme v prostřední dvacetiminutovce.

Ta startuje v 18:27, zůstaňte s námi!

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:30

Jánský mohl na samotném konci první části zápasu vyrovnat, když jel sám na Kašíka, jenže netrefil ani branku!

19:01

Začíná poslední minuta první periody.

18:09

Až teď se jim podařilo dostat kotouč z pásma.

17:50

Nyní si pro změnu tlak vytvořila Cheza a zlínští hokejisté se musí bránit.

17:23

Domácí kombinovali v útočném pásmu, nikdo z nich ale zakončit nedokázal.

16:15

Na druhé straně pálil Matějíček, jehož pokus dorážel ještě Kubiš. I Francouz byl ale úspěšný.

15:16

Ručinský nyní zadělal na problémech Kašíkovi, když nejprve šikovně tečoval a poté i důrazně dorážel. Domácí brankář ale svoje hájemství uhájil!

14:39

Ševci teď po špatné rozehrávce vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění.

13:20

Ondráček obkroužil litvínovskou klec, za Francouzův beton ale kotouč nezasunul.

12:33

Pasáž hry, kdy se kotouč pohybuje zejména ve středním pásmu.

11:16

A nakonec pálil Trávníček, který ovšem na Kašíka z úhlu nevyzrál.

11:02

Litvínovští teď zamkli domácí v jejich obranné třetině.

10:03

Francouz nyní musel řešit nepříjemný závar před vlastní brankou, vše nakonec zvládal. Bude se vhazovat po jeho pravici.

9:10

Některý z hostujících obránců vypálil od modré, Kašík ovšem kotouč za svá záda nepustil.

8:37

Domácí tým v pěti.

6:52

Odteď hosté hrají v přesilovce pěti proti čtyřem.

6:37

Verva chvíli bude hrát ve čtyřech proti třem, dvě minuty za sekání dostává za faul na Petružálka Žižka.

5:33

Svoboda rozjel své rychlé nohy podél pravého mantinelu a pokoušel se z úhlu překvapit Francouze, ten si mezírku u tyčky ale pohlídal.

4:52

Dvě minuty za podražení ale vzápětí inkasuje Marušák a síly na ledě se tak vyrovnají.

4:37

Další početní výhoda pro berany! Za katr odchází Pavelka.

Dalibor ŘEZNÍČEK - 1:0

04:00

Domácí se po čtyřech minutách hry dostávají do vedení, když se parádní ranou z vrcholku pravého kruhu do levého horního růžku trefil DALIBOR ŘEZNÍČEK! Asistence: Roman Vlach, Petr Holík.

3:43

První přesilovka pro Zlín, vyloučen hostující matador Ručinský.

1:52

Okál jel sám na branku, ale dokázal po bekhendovém blafáku zasunout kotouč do sítě!

01:46

Nyní poprvé výrazněji zahrozili i hosté a Kašík musel zasahovat.

0:28

Domácí se ihned pokoušeli s kotoučem dostat do pásma, což se jim také podařilo. Dlouho se ale okolo hostující branky neohřáli.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Žižka, Řezníček, Matějíček, Marušák "A", Urbanec, Kotvan, Valenta, Stuchlík – Köhler, Čajánek "C", Vlach, Leška "A", Ondráček, Kubiš, Říčka, Svoboda, Holík, Veselý, Okál.

HC Verva Litvínov: Horák (Francouz) – Baránek, Štindl, Kousalík, Chaloupka, Pavelka, Gula, Pavlík – Trávníček "C", Ručinský "A", Lukeš, Gerhát, Hübl "A", Piroš, Martynek, Jurčík, Hanzl, Jánský, Petružálek, Majdan.

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Brejcha, Suchánek.
Litvínov nedokázal ve Zlíně vyhrát již pět let! Zastaví konečně nepříznivou sérii?

Ano, je tomu opravdu tak. Naposledy v lednu 2010 si Verva odvezla vítězství z Baťova města, od té doby na ZS Luďka Čajky prohrála již devětkrát v řadě!

Uvidíme, jestli se ševcům zítra podaří sérii ještě natáhnout, nebo tahle pohádka skončí...
Podaří se Zlínským dorovnat bodovou bilanci?

Během letošní sezony se doposud berani a Cheza utkali třikrát a dvakrát byl úspěšnější dnes hostující celek. Ten nejprve v září doma vyhrál přesvědčivě 5:1, v listopadové odvetě byl pak úspěšnější Zlín (6:5 PP) a naposledy vyhrál zase Litvínov (4:3 PP).
Tahouni obou celků...

Nejproduktivnějším hráčem v souboru trenéra Vlacha je kapitán týmu a zároveň jeho nejzkušenější člen Petr Čajánek; ten doposud nasbíral 32 bodů (9+23). Nejlepším střelcem je s jedenácti zásahy Roman Vlach a mezi beky pro změnu vévodí další veterán Jiří Marušák (9+13).

Kanadskému bodování Litvínova a dokonce i celé extraligy vládne Viktor Hübl, jenž dokázal nastřádat už třiapadesát bodů za osmnáct branek a pětatřicet asistencí. Neméně dobře je na tom se čtyřiačtyřiceti body i nestárnoucí Martin Ručinský (17+27). Mezi beky je pak nejlepší Karel Kubát (7+18).
Ševci chytli úchvatnou formu, porazí i Litvínov?

Zlínští válcují jednoho soupeře za druhým, v posledních deseti zápasech byli osmkrát úspěšní a aktuálně vyhráli už pětkrát za sebou! Díky návalu bodů z těchto zápasů se PSG dostalo už na sedmou pozici a nereálný tak ještě není ani přímý postup do play-off. Přitom to se ještě před pár týdny zdálo jako sci-fi.

Proti sobě ale nyní žluto-modří budou mít silného soupeře, postaví se proti celku druhého Litvínova. Krušnohorci hrají prim celou sezonu a aktuálně jim patří druhá pozice. Suverénní Třinec už doženou těžko a čtyřku mají, dá se říct, taky zajištěnou. I přes to by se rádi udrželi na své aktuální příčce a budou se snažit dobře se připravit na play-off.
Krásný páteční podvečer! Ve středu se po reprezentační pauze opět rozjel extraligový kolotoč, který se nezastavuje ani dnes. V tomto on-line přenosu se zaměříme na duel mezi Zlínem a Litvínovem, startujeme v 17:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

4:2

Branky a nahrávky: 4. Řezníček (Vlach, Holík), 35. Holík (Kotvan), 47. Holík (Veselý, Čajánek), 60. Čajánek (Svoboda) – 24. Jánský, 54. Hübl (Lukeš, Ručinský)

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Žižka, Řezníček, Matějíček, Marušák "A", Urbanec, Kotvan, Valenta, Stuchlík – Köhler, Čajánek "C", Vlach, Leška "A", Ondráček, Kubiš, Říčka, Svoboda, Holík, Veselý, Okál

HC VERVA Litvínov: Francouz (Horák) – Baránek, Štindl, Kousalík, Chaloupka, Pavelka, Gula, Pavlík – Trávníček "C", Ručinský "A", Lukeš, Gerhát, Hübl "A", Piroš, Martynek, Jurčík, Hanzl, Jánský, Petružálek, Majdan

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Brejcha, Suchánek